Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zničený les
aktualizováno 04.12.

Orkán Herwart zdecimoval české lesy, škody jdou do stamilionů!

Ztráta státního podniku Lesy České republiky (LČR) z říjnové vichřice Herwart bude asi 600 milionů korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Záchranáři u lesa, kde padající strom zabil ženu
03.11.
zrádné lokality

Pozor, v některých lesích teď není bezpečno! Sem raději nechoďte

Nejméně několik týdnů bude kvůli vichřici, která o víkendu řádila v Česku, zakázáno vstupovat do některých lesů. Hrozí tam pády stromů i větví. Jde například o lesy v okolí severočeského Rumburku, Blanska nebo Zlínska. Vstupovat do lesa nedoporučují ani správy národních parků například na Šumavě nebo v Krkonoších.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 17.10.
ohromné škody

Apokalypsa po Ophelii: Tři mrtví, vyvrácené stromy a vichr 150 km/h

Zuřivá bouře Ophelia se prohnala přes Britské ostrovy a vyžádala si tři lidské životy. Největší silou zasáhla Irsko. Vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině lámal a vyvracel stromy, statisíce domácností skončily bez proudu. K odstraňování škod povolala tamní vláda i armádu.

Prásk.tv píše:

Obrázek o vás prozradí čeho se bojíte - 1
čtěte o tématu stromy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Odstřely kmenů na vodní nádrži Nové Mlýny prozatím skončily - 5
15.09.
"Čištění" Nových Mlýnů

Hasiči při podvodních odstřelech použili tři metráky trhavin

Celý týden se po hladině dolní nádrže Nových Mlýnů na jižní Moravě proháněly čluny a pracovali potápěči. Experti z řad policie, hasičů i vodních záchranářů tu pomocí průmyslových trhavin likvidovali kmeny stromů, které komplikují lodní dopravu po vodní nádrži.

Odstřely na Nových Mlýnech
aktualizováno 11.09.
Likvidace stromů

Z vodních nádrží jsou střelnice, hasiči spotřebují metráky trhavin

Hasiči začali na Novomlýnských nádržích pod Pálavou odstřelovat kmeny stromů, které trčí z vody po snížení hladiny a komplikují provoz plavidel. Jedna z výletních lodí si před měsícem poškodila trup o pahýl. Hasiči budou na nádržích pracovat do konce týdne a spotřebují metráky trhavin.

Bouřky se prohnaly Českem - 7
aktualizováno 20.08.
řádění živlů

Následky bouřek: Tisíce lidí byly bez proudu. Mohou padat stromy!

Předpovědi meteorologů se vyplnily a Českou republiku v noci na sobotu zasáhly bouřky doprovázené silným větrem, které napáchaly škody zejména na Vysočině a na jihu Čech. Na některých místech se bouralo, tisíce domácností se ocitly bez proudu, některé železniční spoje nejezdí a lesníci ze Šumavy varují i před možnými pády stromů.

Polámané stromy
aktualizováno 11.08.
polámané stromy

"Nechoďte na houby," varují lesníci. V lesích hrozí nebezpečí!

Před vstupem do lesů varují houbaře, turisty i další návštěvníky lesníci. V posledních dvou dnech vítr poškodil stromy, takže v lesích není bezpečno.

Pavučinová hnízda housenek u zastávky v Praze
20.07.
Hrůza u zastávky

Čtenář vyfotil hororové pavučiny na stromech! Co je způsobilo?

Obyvatelům Prahy 9 se každý den naskýtá opravdu hororový pohled. Stromy u autobusové zastávky jsou už přes měsíc obaleny pavučinami, ve kterých se něco hýbe. Podle entomologa nejde o obrovského pavouka, ale o klubko housenek.

Bouřka polámala stromy v Mokropsech
aktualizováno 11.07.
Poškozená zeleň

Bouřky lámaly větve a stromy, někde je porost časovaná bomba

Experti v souvislosti s popadanými stromy pro bouřkách mluví o velkém problému s dlouhodobě poškozenými porosty. Ty mohou být časovanou bombou. Pokud takový strom stojí na soukromé zahradě, zodpovídá za něj majitel.

Hasiči odklízejí popadané větve a stromy - ilustrační
aktualizováno 08.07.
špatné počasí

Silné bouře v noci lámaly stromy a strhly kusy střechy!

Česko zasáhly v pátek silné bouře. Hasiči měly na některých místech republiky po celou noc plné ruce práce. Jednotky v Moravskoslezském kraji zasahovaly u 35 událostí, v Královéhradeckém kraji u 32 následků bouřek.