Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Les se po požáru nedaří obnovit, sazenice žerou chrousti
aktualizováno 18.06.
Pochutnávají si na kořenech

Les po požáru se nedaří oživit, sazenice žerou chrousti!

Velký problém řeší lesníci v okolí Bzence a Moravského Písku, kde se snaží obnovit borovicové lesy zničené požárem před šesti lety. Nové sazenice jim totiž ve velkém likvidují ponravy chrousta maďalového. Škody jdou do milionů korun.

Zelená vesnice - 5
07.06.
galerie Ostrov u Šanghaje

Fotky opuštěné vesnice vyráží dech! Příroda si vzala domy zpět

Neuvěřitelné fotky z opuštěné rybářské vesnice se staly internetovou senzací. Domečky, kde dříve bydlely tisíce Číňanů, zcela porostla zeleň a stává se z nich postupně turistická atrakce. Lidé se z ostrova odstěhovali kvůli lepšímu vzdělání, práci a podmínkám.

Sběr třešní
aktualizováno 04.06.
cizí majetek

Ovoce u silnic dozrává, za očesání může hrozit mastná pokuta!

Začíná doba zrání prvního ovoce a s ním i období, kdy lidé berou útokem stromy podél cest. Jenže pokud plody sbíráte ze stromů, které vám nepatří, může to být krádež a hrozí vám sankce. Pronajmout si strom na očesání přitom stojí pár desítek korun.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka
čtěte o tématu stromy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Požár lesa u obce Dubá - Korce - 1
31.05.
náročný zásah

Vyčerpaní hasiči bojují s požárem lesa tři dny. Tuší, proč začal hořet!

Už třetí den bojují hasiči v kopcích u Dubé na Českolipsku s obřím požárem lesa. Ve středu večer se jim podařilo oheň lokalizovat a plameny se přestaly šířit. I dnes je ale čeká velmi náročný zásah.

Likvidace popadaných stromů v Novém Městě nad Metují
aktualizováno 17.03.
výstraha ČHMÚ

Hasiči likvidují vyvrácené stromy. Platí výstraha před silným větrem

Kromě většího množství nehod kvůli sněhu se museli hasiči v sobotu také vypořádávat s polámanými stromy, které vyvracel velmi silný vítr. Jen královéhradečtí hasiči během dne vyjížděli kvůli technické pomoci při odstraňování hned patnáctkrát.

Zničený les
aktualizováno 04.12.

Orkán Herwart zdecimoval české lesy, škody jdou do stamilionů!

Ztráta státního podniku Lesy České republiky (LČR) z říjnové vichřice Herwart bude asi 600 milionů korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Záchranáři u lesa, kde padající strom zabil ženu
03.11.
zrádné lokality

Pozor, v některých lesích teď není bezpečno! Sem raději nechoďte

Nejméně několik týdnů bude kvůli vichřici, která o víkendu řádila v Česku, zakázáno vstupovat do některých lesů. Hrozí tam pády stromů i větví. Jde například o lesy v okolí severočeského Rumburku, Blanska nebo Zlínska. Vstupovat do lesa nedoporučují ani správy národních parků například na Šumavě nebo v Krkonoších.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 17.10.
ohromné škody

Apokalypsa po Ophelii: Tři mrtví, vyvrácené stromy a vichr 150 km/h

Zuřivá bouře Ophelia se prohnala přes Britské ostrovy a vyžádala si tři lidské životy. Největší silou zasáhla Irsko. Vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině lámal a vyvracel stromy, statisíce domácností skončily bez proudu. K odstraňování škod povolala tamní vláda i armádu.

Odstřely kmenů na vodní nádrži Nové Mlýny prozatím skončily - 5
15.09.
"Čištění" Nových Mlýnů

Hasiči při podvodních odstřelech použili tři metráky trhavin

Celý týden se po hladině dolní nádrže Nových Mlýnů na jižní Moravě proháněly čluny a pracovali potápěči. Experti z řad policie, hasičů i vodních záchranářů tu pomocí průmyslových trhavin likvidovali kmeny stromů, které komplikují lodní dopravu po vodní nádrži.

Odstřely na Nových Mlýnech
aktualizováno 11.09.
Likvidace stromů

Z vodních nádrží jsou střelnice, hasiči spotřebují metráky trhavin

Hasiči začali na Novomlýnských nádržích pod Pálavou odstřelovat kmeny stromů, které trčí z vody po snížení hladiny a komplikují provoz plavidel. Jedna z výletních lodí si před měsícem poškodila trup o pahýl. Hasiči budou na nádržích pracovat do konce týdne a spotřebují metráky trhavin.