Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Těžba ropy
aktualizováno 13.12.
Klimatická konference

Konec těžby ropy a uhlí? Politici ani firmy už ji nebudou podporovat

Světoví politici, bankéři a investoři se na klimatické konferenci v Paříži dohodli na velkých změnách. Přestanou podporovat těžbu ropy nebo uhlí a budou tlačit na ekologičtější chování firem. Chtějí tak zmírnit dopady změny klimatu.

Na dálnici D1 se z kamionu vysypalo uhlí
aktualizováno 29.09.
Kuriózní nehoda

Na D1 se z kamionu vysypaly tuny uhlí, tvoří se dlouhé kolony

S vážným dopravním omezením musí počítat řidiči, kteří jedou po dálnici D1 ve směru na Brno. Na Vysočině se na 125. km vysypaly z maďarského kamionu dvě tuny uhlí. Provoz je sveden do jednoho pruhu, tvoří se kolony a omezení potrvá několik hodin.

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Těžba uhlí
aktualizováno 19.09.
není čím topit

V Česku není dostatek uhlí. Poptávka je velká, ceny rostou!

Na mnoha místech republiky začala topná sezóna a spolu s ní vyplaval na povrch jeden nepříjemný fakt. V Česku je málo uhlí. Poptávka po něm je tak velká, že těžařské společnosti ho nestačí produkovat. Uhelné sklady jsou prázdné a prodejci říkají, že takovou situaci za poslední roky nezažili.

Černé uhlí
aktualizováno 16.07.
Příprava na topnou sezónu

Na nákup uhlí je teď ideální čas, je levnější až o pětinu

Jestli doma topíte uhlím a chtěli byste ušetřit, měli byste si pospíšit s jeho nákupem. Ceny jsou teď výrazně nižší než během topné sezóny, někde až o 20 procent. Podle odborníků koupíte nejlevnější topivo na zimu do konce července. Pak půjdou ceny znovu nahoru.

Vrtulník ZZS MSK před Třineckými železárnami
07.07.
těžký úraz

Dělník v železárnách zmizel pod horou uhlí. Musel pro něj vrtulník

K těžkému pracovnímu úrazu letěl v pátek dopoledne vrtulník záchranné služby do Třineckých železáren. Pětačtyřicetiletého muže zcela zasypalo uhlí. Případ vyšetřuje policie.

Důl Paskov
aktualizováno 17.02.
OKD zavírá

Důl Paskov končí. Z posledních sil se tam těží víc a víc uhlí

Necelé dva měsíce zbývají do ukončení těžby uhlí v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Černouhelná společnost OKD kvůli tomu založí nový závod. O výši odstupného pro horníky se zatím jedná. Paradoxně se ale v Paskově těsně před uzavřením zvýšilo množství vykopaného uhlí.

Uhlí
aktualizováno 28.01.
Nakupují ve velkém

Ve skladech dochází uhlí, tuhé mrazy Čechy zaskočily

Poptávka po uhlí je podle majitelů uhelných skladů v těchto dnech až dvojnásobná. Podle nich si lidé neudělali dostatečné zásoby a tuhé mrazy je zaskočily. V některých skladech je dokonce nejžádanější typ uhlí - takzvaný ořech dva - nedostatkovým zbožím.

Horník
aktualizováno 07.12.
pracovní místa

OKD chce rozšířit těžbu, lidé se bojí o střechu nad hlavou

V Karviné se zřejmě rozšíří těžba. Zastupitelé schválili dohodu, která umožňuje OKD, aby požádala stát o další území, kde se dříve těžit uhlí nemohlo. Obyvatelé karvinské části Staré Město se ale bojí, že přijdou o střechu nad hlavou. Pro horníky to naopak znamená další uplatnění.

Černé uhlí
14.11.
Topná sezóna

Prodejce uhlí vás může hodně "natáhnout", ukázala kontrola ČOI

Hodně smutný výsledek mají kontroly, které v Ústeckém kraji provedla Česká obchodní inspekce u prodejců uhlí. Oba dva totiž chybovali.