Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lesníci varují před vstupem do horských lesů
včera 15:48
Turisté pozor

Na horách jde o život! Vstup do některých lesů už úplně zakázali

Velké nebezpečí hrozí všem, kteří se rozhodnou vydat v těchto dnech do hor. Na větvích a stromech tam totiž leží vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu. Lesníci a horská služba proto doporučují turistům, běžkařům a skialpinistům, aby vůbec do horských lesů nevstupovali.

Sníh v Evropě
aktualizováno včera 13:24
Hrozí laviny

Kvůli sněhu v Evropě zemřelo už 18 lidí! Odříznul klášter od světa

Rakousko stále bojuje s přívaly sněhu. Za poslední dva týdny si husté sněžení vyžádalo už 18 obětí. Rakouská armáda z bezpečnostních důvodů odstřeluje sníh tam, kde hrozí laviny. Desítky lidí jsou stále odříznuty od světa.

Vysočinu opět trápilo počasí
aktualizováno 16.01.
problémy na horách

Silničáři nezvládli návaly sněhu. Někde neprojedete už několik dní!

Silnice I/25 na Boží Dar a do Německa je po několika dnech sněhové kalamity opět průjezdná. Silničáři se nyní zaměří na obnovení provozu na silnici z Božího Daru na Neklid a Klínovec, řekl ČTK vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka.

Prásk.tv píše:

Michal David - 1
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Zima a silný vítr - 2
aktualizováno 15.01.
silné sněžení

NOVÁ VÝSTRAHA: Hrozí silný vítr, v Krkonoších mohou padat laviny

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý před polednem další výstrahu. Varuje před silným větrem, který by měl v úterý odpoledne a místy i v noci na středu zasáhnout většinu území. V Krkonoších vyhlásila Horská služba čtvrtý, tedy vysoký, stupeň nebezpečí před lavinami.

Silnice na Boží Dar je zcela uzavřena 2
aktualizováno 14.01.
Komplikace v dopravě

Tisíce lidí bez proudu a zavřené silnice. Česko bojuje se sněhem!

Už od ranních hodin komplikuje řidičům cestu sněžení a silný vítr. V Karlovarském kraji je kvůli sněhu a silnému větru stále uzavřeno několik komunikací. Ledovka v Pardubicích ochromila i hromadnou dopravu.

Mráz a zima_2
aktualizováno 14.01.
dál platí výstrahy

V Česku naplno udeří mrazy. Přes den bude i minus 9 stupňů!

Silný vítr bude na většině Česka foukat až do středy, potom by se mělo mírně oteplit. V polovině týdne dokonce teploty mohou stoupat až na šest stupňů. O víkendu se pak o slovo přihlásí mrazivé počasí, podle meteorologů by se rtuť během celého dne neměla dostat nad bod mrazu.

Lavinové nebezpečí v rakouských Alpách
aktualizováno 14.01.
přívaly sněhu

Kalamita v Alpách uvěznila tisíce turistů. Hrozí laviny i povodně

V německých i v rakouských Alpách hlásí enormní množství sněhu, na většině míst v hrozí nejvyšší lavinové nebezpečí. Očekává se další přívalové sněžení, na některých místech napadnou až dva metry. Některá lyžařská střediska jsou zcela odříznuta od světa.

Zasněžené náhrobky
aktualizováno 13.01.
Lavinové nebezpečí

Alpská tragédie: Tři lyžaři zemřeli v lavině, čtvrtého přestali hledat

Tři němečtí lyžaři zahynuli poté, co je v rakouských Alpách zasypala lavina. Čtvrtý lyžař je pohřešovaný. Policie musela odvolat pátrání kvůli počasí a hrozbě lavin.

Sněhová kalamita v Německu - 1
aktualizováno 12.01.
Tuny a tuny sněhu

Uklidit tisíce tun sněhu je pořádná fuška, končí v řekách i na polích

V oblastech, kde připadlo hodně sněhu, mají obrovské problémy s jeho odklízením. Tisíce tun sněhu z ulic, chodníků, či náměstí musejí pracovníci odvézt mimo města , takže končí na loukách nebo třeba v řekách.

Silnice v Krušných horách
aktualizováno 12.01.
počasí

VÝSTRAHA před dalším sněhem, na horách laviny a padající stromy

Meteorologové opět vydali výstrahu před sněhovými jazyky, na horách se mohou tvořit závěje. Samozřejmě se kvůli tomu zhorší sjízdnost silnic, na horách pak hrozí také laviny.