Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

palma ve sněhu
aktualizováno včera 16:23

VÍKEND: Extrémní výkyvy počasí

Extrémní výkyvy počasí nás trápí čím dál častěji a podle klimatologů je to jen začátek. Jan Boublík zjišťoval, zda jednou přijde leden, který strávíme v kraťasech a co všechno teplotní extrémy způsobují v našich zeměpisných šířkách.

Zimní počasí
aktualizováno včera 17:06
lednové počasí

Předpověď na víkend: Sníh a mráz, ideální podmínky na horách

Během víkendu bude přetrvávat zimní počasí. Vítr už bude foukat pouze mírný. Na horách budou ideální podmínky pro lyžování - nasněží a bude prašan!

Počasí - sníh a vítr
aktualizováno včera 10:05
ničivé živly

Silný vítr lámal stromy a trhal střechy! Bez proudu jsou tisíce lidí

Bouře Frederik do Česka přinesla husté sněžení a silný vítr, který v noci lámal stromy. Hasiči hlásí desítky výjezdů. Plné ruce práce mají i energetici, tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Prásk.tv píše:

Leoš Mareš
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Odklízení sněhu - ilustrační foto
17.01.
Sníh trápí i další země

Na Slovensku kvůli sněhu umírali lidé a kolabovala doprava

Husté sněžení trápí nejen Česko. Pod sněhem se ocitla i řada sousedních zemí a kalamita tam způsobila množství nehod. Ve Skotsku a Severním Irsku museli kvůli přívalům nového sněhu zavřít školy a zastavila se i veřejná doprava. Na Slovensku uvízly na horských silnicích kamiony. Tragický konec měly nehody u Trenčína a Banské Bystrice.

Auto ve sněhu
aktualizováno 18.01.
Výstraha ČHMÚ Napadne až 30 cm

Sníh a náledí komplikují dopravu v Česku. Dálnici D1 opět uzavřeli

Kvůli špatnému počasí musela být ve středu večer opět uzavřena dálnice D1. Intenzivní sněhové přeháňky a mrazy komplikovaly dopravu i jinde. Meteorologové navíc varují před silným větrem, náledím a silným sněžením.

Nehoda na D1
aktualizováno 16.01.
Zmar a destrukce

Obrázky zkázy: Pusťte si hrůzné VIDEO z řetězové nehody na D1!

Velkou část Čech a Moravy v úterý ochromily přívaly sněhu. Jedna z nejhorších situací byla už od rána na dálnici D1. A nejen na Vysočině, ale i na jihu Moravy. Jasně to dokládá video, které do redakce TN.cz poslala čtenářka Simona.

Odklízení sněhu
16.01.
Královéhradecký kraj

Kalamita má nejméně dvě oběti. Lidé umírali při odklízení sněhu

Sněhová kalamita si vyžádala už minimálně dva lidské životy. Záchranáři z Karlovarského kraje uvedli, že v úterý vyjížděli během tří hodin ke třem infarktům, které pacienti dostali při odklízení sněhu. Dvěma lidem už záchranáři nedokázali pomoct.

Náledí
aktualizováno 16.01.
Mapy sněhu

Česko potrápil sníh. Pozor i na náledí, varovali meteorologové

V celém Česku hrozí v noci na středu nebezpečí tvorby ledovky, varovali v úterý večer meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Česko přitom v úterý potrápilo intenzivní sněžení.

Hromadná nehoda na D1 - 4
aktualizováno 16.01.
řidiči, pozor! dopravní komplikace

D1 stála, srazilo se tam přes 50 aut! Jižní Morava hlásí kalamitu

Husté sněžení v kombinaci s mrazivými teplotami na mnoha místech Česka způsobilo dopravní komplikace. Na D1 se od rána stalo několik hromadných nehod, v té největší uvízly desítky aut. Jižní Morava hlásí kvůli sněhu kalamitní stav.

Počasí - zima_4
aktualizováno 15.01.
MAPY výstraha meteorologů

Na Česko se valí sníh! Přijde ta pravá zima, napadne až půl metru!

Po neobvykle teplých týdnech do Česka vtrhne ta pravá zima! V úterý začne na naše území proudit oceánský vzduch, tlaková níže poté přinese ochlazení a přívaly sněhu. Podle předpovědních map by mohlo místy napadnout až půl metru.