Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně
Aktualizováno Dnes 07:39
Povodňová pohotovost

Nebezpečí povodní: Na Labi platil stav ohrožení! Hladiny stoupají

Nebezpečí povodní v Česku stále trvá. Během noci se zvedaly hladiny některých řek převážně na severu a východě Čech, 3. povodňového stupně dosáhlo Labe na Trutnovsku. Ve čtvrtek ráno hlásilo pohotovost pět měřicích stanic.

Povodně
Aktualizováno Včera 20:31
řeky se vylévají

Hladiny řek nebezpečně stoupají, večer má opět vydatně pršet!

Extrémní stupeň ohrožení, povodňovou pohotovost, bdělost a varování před silným větrem a vydatným deštěm - to všechno jako výstrahu obyvatelům i úřadům zveřejnil ve středu Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ). Výstraha platí od poledne pro celou zemi a to do odvolání. K večeru by se měly fo Česka vrátit srážky, varuje ČHMÚ v předpovědi. Zejména na horách budou srážky trvalejší a vydatnější.

Povodně na Zlínsku - 2
Aktualizováno Včera 11:42
Obleva a déšť

Povodňová pohotovost: Hladiny řek dál stoupají, hrozí záplavy!

Déšť a tající sníh dál zvedají hladiny řek. Ve středu dopoledne vystoupala Svratka v Dalečíně na 3. povodňový stupeň, stanice Veverská Bítýška hlásí povodňovou pohotovost. Meteorologové pro některé kraje vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí povodní.

Prásk.tv píše:

Deštník
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nákup auta na splátky je výhodný, ale pozor na pochybné půjčky

Možnosti koupit si ojeté auto pomocí úvěru využívá stále více lidí. Ceny úvěrů tlačí dolů i silná konkurence. Pozor ale na netransparentní služby.

Poškozená přehrada Oroville
Aktualizováno Předevčírem 19:44
ničivé počasí

Blizardy, záplavy, tornáda i vedro: Svět trápí extrémní počasí!

Extrémní počasí již několik dní trápí lidi po celém světě. Po několika dnech prudkých bouří se Spojené státy připravují na další extrém, ve čtvrtek by se podle předpovědi měl objevit blizard, který má zasáhnout široké území mezi Coloradem a Michiganem. Británie se připravuje na úder bouře Doris. Frontální systém z Atlantiku by měl zasahovat i do střední Evropy.

Povodně v Olomouci - 1
Aktualizováno Včera 07:00
výstraha ČHMÚ

Povodně v ČR: Voda zaplavila ulice i autosalon v Olomouci!

Meteorologové varují před vydatnými srážkami a oblevou, které mohou způsobit záplavy. Březná už se dostala na 3. stupeň povodňové aktivity, autosalon v Olomouci zatopila voda. Na několika místech platí extrémní stupeň nebezpečí povodní.

Blesková povodeň na Slovensku - 4
Aktualizováno 20.2. 2017 20:51
riziková místa

Kde hrozí povodně? Zjistěte, jestli je váš dům ohrožený! MAPA

Meteorologové varují pro příští dny před stoupajícími hladinami řek a potoků. Teploty rostou, na horách se počítá s vydatnějšími dešti a navíc odtává sníh. Patří i váš dům mezi ty ohrožené? Zkontrolujte si to na povodňovém plánu a mapě.

Zvednutá hladina Svratky v Unčíně
Aktualizováno 20.2. 2017 13:25
obleva a srážky

ČHMÚ varuje: Tání sněhu může způsobit povodně!

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vydatnějšími srážkami na horách, díky čemuž by mohly zejména na horních tocích stoupat hladiny řek. Během týdne by přes den mohlo spadnout až 30 milimetrů srážek.

Déšť
Aktualizováno 20.2. 2017 09:49
Týdenní předpověď

POČASÍ: Sluníčko se schová za mraky, celý týden proprší!

V následujícím týdnu nás čekají teplé dny, slunce ale zůstane spíše skryto za mraky. Teploměr ukáže i více než 10 stupňů, od pátku se ale začne mírně ochlazovat. Vrátit by se mělo i sněžení.

Dlouhodobá předpověď

POČASÍ AŽ DO KONCE ZIMY: Meteorologové prozradili, jak bude

Příští týden bude v Česku tepleji a spadne více srážek, než je koncem února obvyklé. Mrznout už by nemělo ani v noci a přes den se teploty v průměru dostanou až k osmi stupňům Celsia. Počátkem března teploty klesnou a srážek ubude. Vyplývá to z výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jih Kalifornie zasáhla nejsilnější bouře za několik let - 5
Aktualizováno 18.2. 2017 21:22
Řádění živlů

Jih USA devastují obří bouře, povodně a vítr. Nejméně dva mrtví

Kindy vyprahlá jižní Kalifornie od pátku čelí extrémně silným bouřím a průtržím mračen. Vodní smršť už má na svědomí nejméně dva životy, včetně člověka, který se utopil ve vlastním autě.