Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - sníh, déšť
dnes 15:56
Předpověď počasí

PŘEDPOVĚĎ NA PODZIM: Čeká nás babí léto, brzy bude i sněžit

Raději si připravte kabáty, teploty budou v příštích týdnech hodně kolísat. Počasí nám totiž dává vědět, že v neděli začal astronomický podzim a do České republiky dorazilo prudké ochlazení. Po vysokých teplotách, které jsme si ještě v minulých týdnech užívali, tak přišel šok. Tento týden ještě budou teploty kolem 20 °C, začátken října se pak budou pohybovat kolem 16 °C. Měli bychom si však užít více slunečných dnů.

Supertajfun Trami se řítí na Japonsko a Tchaj-wan
aktualizováno včera 19:14
Rozmary počasí

Další tajfun, povodně a bouře. Extrémní počasí zasáhlo celý svět!

Rozmary počasí se nedotkly jen České republiky. Ničivé bouře zasáhly podstatnou část celé střední a západní Evropy. Mimo kontinent jsou problémy především v Tunisku, které sužují povodně a také na Tchaj-wanu a v Japonsku, na které se řítí další supertajfun.

Počasí na podzim
aktualizováno včera 16:31
Týdenní předpověď

Bude chladněji než v zimě, varují experti. Dočkáme se i sněhu

Počátek tohoto týdne bude v Česku studený, na horách se dokonce setkáme se sněhem. V polovině týdne se opět oteplí a až do pátku budou nejvyšší teploty dosahovat až 20 stupňů. O víkendu ale do Česka dorazí studená fronta, která přinese ochlazení a přízemní mrazíky.

Prásk.tv píše:

Co nejvíce trápí lidi na sociálních sítích - 1
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Obrovské tornádo řádilo v americkém Kansasu
aktualizováno včera 20:03
Jako v apokalypse

V Německu řádilo i tornádo! Bylo nebezpečně blízko českých hranic

Přestože bouře Fabienne zasáhla Česko plnou silou, hlásí ještě větší škody Německo. Na některých místech vichřice dosahovala síly orkánu a v sousedním Sasku dokonce někteří spatřili i tornádo!

Škody po vichřici Fabienne
aktualizováno včera 21:02
Předpovědi se vyplnily

Vichřice přinesla sníh a lámala stromy! Tisíce lidí jsou bez proudu

Na Česko udeřila v neděli večer silná bouře Fabienne, která způsobila ohromné škody. Vyplnilo se tak varování meteorologů. Během noci zasáhly silné poryvy větru celou republiku od západu, kvůli spadlému elektrickému vedení jsou tisíce domácností bez elektřiny. Na některých místech republiky dokonce začalo sněžit!

Ochlazení
aktualizováno 22.09.
Měsíční předpověď

Teploty klesnou k 10 °C, ráno bude mrznout! Oteplí se ještě?

Po tropických týdnech čeká Česko ještě větší ochlazení. Na začátku příštího týdne spadnou teploty i pod deset stupňů. V jeho druhé polovině stoupnou asi na dvojnásobek, oteplení ale bude jen krátké. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí.

Vítr
aktualizováno 22.09.
varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se přižene orkán! Na horách může i sněžit

Do České republiky se žene velmi silný vítr, který může na horách dosahovat i síly orkánu. Meteorologové kvůli tomu vydali výstrahu před velmi silným větrem pro celou zemi, která platí od nedělního večera až do pozdního pondělí.

Tornádo v Ottawě
aktualizováno 22.09.
přírodní živel

Tornádo v Kanadě! Zranilo se nejméně 30 lidí, pět bojuje o život

Silné tornádo se v pátek odpoledne prohnalo kanadským městem Ottawa, cestou bralo střechy, ničilo domovy a auta. Celé východní Ontario trápí velmi silné bouřky a prudký vítr.

Noční zásahy hasičů kvůli silné bouři - 7
aktualizováno 22.09.
První oběť

Velmi silné bouřky se prohnaly Českem, vyžádaly si lidský život!

Do Česka se přihnaly silné bouřky. Zasáhly především západ Čech, Prahu a Středočeský kraj. Na některých místech je doprovázely přívalové deště, foukal silný vítr. V Plzni zřejmě muže zasáhl blesk, záchranářům se nepodařilo ho zachránit. Hasiči museli během noci vyjíždět ke stovkám případů.

Záchranná operace ve městě Itogon
aktualizováno 20.09.
záchranná operace

Masivní sesuv pohřbil filipínské vesnice, zemřelo nejméně 18 lidí

Masivní sesuv půdy pohřbil na Filipínách tucty domů. Zemřelo nejméně osmnáct lidí, další jsou uvězněni pod tunami bahna a hlíny, o pomoc si napsali přes SMS, nikdo ale neví, kde přesně jsou. Zatím se podařilo najít sedm lidí, kteří skončili v nemocnici.