Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bleskové povodně v Tatrách - 4
aktualizováno dnes 15:01
Přívalové deště

Kalamita v Tatrách! Voda strhla mosty a chodníky, tudy neprojdete

Situace se v Tatrách po přívalových deštích postupně stabilizuje. Některé chodníky a trasy ale zůstávají uzavřené, hasiči nadále odstraňují následky. Evakuovaní obyvatelé se do svých domovů hned tak nevrátí.

Vítr zabil na lodi 8 lidí
aktualizováno dnes 07:42
Missouri tragédie na jezeře

Vlny vysoké 1,5 metru převrhly loď! 11 mrtvých, desítky lidí hledají

Nejméně jedenáct mrtvých si vyžádala nehoda turistické lodi na jezeře Table Rock Lake v americkém Missouri. Plavidlo převrhly podle tamních médií téměř dvoumetrové vlny. Tragická bilance stále roste.

Počasí - koupání
aktualizováno včera 13:15
předpověď počasí

V Česku bude horko jako u moře! Pozor, někde ale dál hrozí povodně

Česko v následujících dnech zasáhne vlna veder, už v pátek by se teploty mohly vyšplhat nad hranici tropických 30 °C. Pro čtyři kraje zároveň ale dál platí výstraha před silnými lijáky, meteorologové varují, že místy může stále ještě napršet i 50 milimetrů srážek.

Prásk.tv píše:

Co nejvíce trápí lidi na sociálních sítích - 1
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Následky bouřek
aktualizováno včera 20:28
Řádění živlů

Voda zaplavila domy, hladiny řek stouply! ČHMÚ upravil výstrahu

Na Moravě a ve Slezsku stále vydatně prší. Český hydrometeorologický ústav vydal upravenou výstrahu před silným deštěm. Platí pro východní část republiky nejméně do čtvrtka večer. Hladiny některých toků už začaly stoupat.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Déšť - 2
aktualizováno 17.07.
Výstraha ČHMÚ

Do Česka se přihnal silný déšť! Naprší až 120 mm, hrozí i povodně

Sever a severovýchod Česka zasáhly lijáky. Meteorologové vydali výstrahu před silným deštěm, která platí až do čtvrtečního večera. Na některých tocích v Beskydech a Jeseníkách hrozí povodně.

Jak se vyhnout dešti na dovolené
aktualizováno 16.07.
rady meteoroložky

Užijte si na dovolené slunce! Tipy, kam vyrazit i jak vyzrát na déšť

Zařídit si slunečné počasí po dobu dovolené se může zdát být nemožné, podle meteoroložky Dagmar Honsové ale existují způsoby, díky kterým můžete dokonce i na počasí z velké části vyzrát. Důležité je vybrat vhodnou lokalitu a prázdniny si správně načasovat.

Počasí - léto - 3
aktualizováno 16.07.
počasí v týdnu

Léto je tady! Připravte se na tropy, teplo bude i večer. PŘEDPOVĚĎ

Po chladnějším začátku léta nás čekají teploty, které se budou pohybovat na hranici tropických 30 °C. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Horké letní počasí
aktualizováno 14.07.
Jak bude

Přijdou tropy a bouřky? ČHMÚ vydal předpověď na měsíc

Nadcházejí čtyři prázdninové týdny dosáhnou nejvyšší denní teploty v průměru kolem 25 stupňů. Pršet bude hlavně v lokálních přeháňkách a bouřkách, což dlouhodobý nedostatek vláhy nevyřeší. V měsíčním výhledu počasí to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Příští týden by mělo být slunečné počasí s teplotami až 29 stupňů.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 12.07.
Předpověď na víkend

Slunečný víkend zkazí bouřky! Oteplí se na tropickou třicítku

Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí tropické teploty. Už v pátek se oteplí až na 27 stupňů, o víkendu by mohl teploměr ukázat až třicítku. Hezké počasí ale podle předpovědi pokazí přeháňky a bouřky.