Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hlavní nádraží
aktualizováno 03.09.
Pokrok na železnici

Česko začne opravovat nádraží! Do těchto měst půjde 8 miliard

Od příštího roku chce SŽDC poslat velké peníze na opravu chátrajících vlakových nádraží. Náklady na správu, opravy a investice v letech 2017 až 2022 dosáhnou výše 8,4 miliardy korun.

Sucho
aktualizováno 24.07.
schválená koncepce

Boj se suchem: Vodné a stočné může být v době krize dražší

Česko bude investovat desítky miliard korun na boj proti suchu. Počítá s tím koncepce boje proti dopadům sucha, kterou dnes schválila vláda. Koncepce počítá i s možností zvyšovat v mimořádných situacích v době sucha vodné a stočné podle vzrůstajících odběrů. Hlavním cílem koncepce je snížit odtoky vody z území ČR, uvedl úřad vlády.

Premiér Bohuslav Sobota, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík
aktualizováno 25.05.
kritika Babiše

Předělejte návrh rozpočtu, zlobí se ministři ČSSD. Chybí jim miliardy

Návrh rozpočtu, jak ho připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), je podle koaličních sociálních demokratů šitý horkou jehlou. Podle ministrů za ČSSD chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Více peněz požadují ministryně školství Kateřina Valachová, práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík i ministr vnitra Milan Chovanec. Ministerstvo financí kritiku ČSSD odmítlo, ohradil se i bývalý ministr financí Andrej Babiš.

Prásk.tv píše:

Michal David
čtěte o tématu investice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Petra Palusková -1
aktualizováno 29.04.
Robinsonův ostrov

Petra se svěřila, co by udělala s výhrou. To by vás nenapadlo!

Playmate Petra už z Robinsonova ostrova vypadla, a tak byl rozhovor na TN.cz opravdu peprný. Kromě toho, kdo se jí líbí, nebo kolik má plastik, prozradila třeba i to, za co by utratila vyhrané peníze. A překvapivě by si nekoupila nic pro sebe!

Zahrada úřadu vlády ČR
25.04.
finanční přídavek

Ministři se poperou o peníze. Miliardy jsou určené na investice

Ministry čeká bitva o peníze. Koaliční partneři se dohodli, že určí miliardy korun navíc na investice. Vláda je slíbila těm ministrům, kteří nemají ve svých resortech dostatek peněz na připravené projekty, které můžou okamžitě začít.

Pozemky
18.03.
reportáž prodané pozemky

Arabské vesnice na Teplicku: Budou zde Češi v menšině?

Vesnice Kvítkov, Drahkov, Modlany a Suché na Teplicku se možná brzy stanou prvními arabskými vesnicemi u nás. Tedy alespoň podle obav místních obyvatel. Děsí je totiž počet stavebních parcel, které v těchto obcích skoupili zahraniční investoři, převážně z arabských zemí.

Nový kryt nad Černobylem NSC
aktualizováno 17.01.
solární energetika

Velké plány s Černobylem: Radioaktivní pustinu čekají změny

Černobylská zóna se po více než třiceti letech od katastrofy dočká výrazných proměn. Několik firem tam plánuje vybudovat ohromné solární elektrárny, které by mohly dohromady dosáhnout síly kolem 2 gigawattů.

Policie - ilustrační foto
29.12.
Velké investice

Policejní nákupy 2017: Utrácet se bude za auta, uniformy i vesty

Policie chce v příštím roce ve velkém pokračovat v modernizaci vybavení a arzenálu, který mají muži zákona k dispozici. V plánu jsou nákupy za stovky milionů korun.

Kněz
aktualizováno 28.12.
Miliardové hospodaření

Církev ukázala účty: Kolik dostavá od státu a za co utrácí? PŘEHLED

I když církve podle zákona nemají povinnost zveřejňovat zprávy o hospodaření, katolická církev udělala vstřícný krok a pochlubila se, jak hospodaří s penězi, které mimo jiné dostává i od státu.

finance
12.12.
Obchodní sdělení

5 častých mýtů o investování

Chcete, aby vám peníze v dnešní době více vydělávaly, přesto podle vás stále není vhodný čas nebo vám brání okolnosti?