Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
10.05.
Chce zvrátit rozsudek

Zeman se bude kvůli nejmenování profesorů bránit. Podá stížnost

Prezident Miloš Zeman se bude bránit proti rozsudku, který pravomocně zrušil jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala a uměleckého historika Jiřího Fajta profesory. Podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, uvedl právník Hradu Marek Nespala.

Zeman jmenuje generály
aktualizováno 08.05.
nové hodnosti

Prezident jmenoval šest generálů, dva zástupce povýšit odmítl

Prezident Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vítězství šest generálů. Generálské hodnosti mají ředitelé protidrogové centrály Jakub Frydrych a pardubických krajských hasičů Miroslav Kvasnička a čtyři vojáci. Prezident naopak nepovýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházku, ačkoli je vláda do generálské hodnosti rovněž navrhovala.

Jmenování - Aleš Opata
aktualizováno 25.04.
generální štáb

Zeman na Hradě vyměnil vedení armády. Bečváře nahradil Opata

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval nového náčelníka Generálního štábu Armády České republiky. Stal se jím generál Aleš Opata, který nahradí současného velitele Josefa Bečváře. Nový náčelník nastoupí do čela armády na začátku května.

Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Peter Pellegrini
aktualizováno 22.03.
druhý pokus

Slovenský prezident jmenoval novou vládu Petera Pellegriniho

Slovenský prezident Andrej Kiska dnes jmenoval dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho předsedou nové slovenské vlády, kterou po demisi premiéra Roberta Fica vytvořila stávající tříčlenná koalice.

Andrej Kiska
aktualizováno 21.03.
Politická krize

Novou vládu jmenuji ve čtvrtek, řekl slovenský prezident Kiska

Slovenský prezident Andrej Kiska ve čtvrtek jmenuje novou vládu v čele s dosavadním vicepremiérem Peterem Pellegrinim. Kiska to dnes řekl novinářům.

Miloš Zeman poprvé na veřejnosti od druhého zvolení prezidentem
aktualizováno 31.01.
Miloš Zeman

Prezident Zeman poprvé od voleb vystoupil. Jmenoval nové soudce

Prezident Miloš Zeman absolvoval první veřejné vystoupení od prezidentských voleb. Ve středu jmenoval Zeman 25 nových soudců. Ve svém proslovu zmínil procento komunálních politiků, které soudy osvobodí. Podle Zemana je to tak dobře.

Prezident Zeman na oslavách 100 let Československa
aktualizováno 29.01.
Vysoké školy

Zeman jmenoval 12 rektorů. Ceremoniál ale bude bez něj

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do funkce 12 rektorů veřejných vysokých škol a univerzit, kteří mají nastoupit do úřadu v únoru a v dubnu. V tiskové zprávě o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování neprovázel ceremoniál, který se v minulosti u těchto příležitostí obvykle konal na Hradě.

Andrej Babiš ve sněmovně
22.01.
jednomyslná shoda

Babiš bude za ANO kandidovat sám! Hnutí jiného premiéra nechce

Předseda ANO Andrej Babiš zůstaně jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. Večer se na tom shodl výbor hnutí. Po jednání stranického vedení to novinářům řekla místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová.

Miloš Zeman promluvil před Sněmovnou
aktualizováno 10.01.
sestavení vlády

Zeman jmenuje Babiše i podruhé, má ale jednu podmínku

Při druhém pokusu o sestavení vlády bude prezident Miloš Zeman po současném premiérovi Andreji Babišovi (ANO) požadovat garanci alespoň 101 hlasů poslanců, kteří jeho kabinet podpoří. Až poté by ho opět jmenoval premiérem. Zeman to řekl dnes novinářům při odchodu z Poslanecké sněmovny, kde před členy dolní komory podpořil současnou Babišovu menšinovou vládu. Zopakoval také, že Babiše v případě dnešního neúspěchu pověří skládáním vlády i podruhé.

Filip, Babiš a Okamura
aktualizováno 02.01.
politické názory

Vláda s podporou KSČM a SPD? Takhle odpověděli uchazeči o Hrad

Vláda, v níž by měli své zástupce komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury má u prezidentských kandidátů větší šanci, než vláda vedená trestně stíhaným premiérem. Vyplývá to z dotazníků, které redakce TN.cz zaslala všem devíti kandidátům.