Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman poprvé na veřejnosti od druhého zvolení prezidentem
aktualizováno 31.01.
Miloš Zeman

Prezident Zeman poprvé od voleb vystoupil. Jmenoval nové soudce

Prezident Miloš Zeman absolvoval první veřejné vystoupení od prezidentských voleb. Ve středu jmenoval Zeman 25 nových soudců. Ve svém proslovu zmínil procento komunálních politiků, které soudy osvobodí. Podle Zemana je to tak dobře.

Prezident Zeman na oslavách 100 let Československa
aktualizováno 29.01.
Vysoké školy

Zeman jmenoval 12 rektorů. Ceremoniál ale bude bez něj

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do funkce 12 rektorů veřejných vysokých škol a univerzit, kteří mají nastoupit do úřadu v únoru a v dubnu. V tiskové zprávě o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování neprovázel ceremoniál, který se v minulosti u těchto příležitostí obvykle konal na Hradě.

Andrej Babiš ve sněmovně
22.01.
jednomyslná shoda

Babiš bude za ANO kandidovat sám! Hnutí jiného premiéra nechce

Předseda ANO Andrej Babiš zůstaně jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. Večer se na tom shodl výbor hnutí. Po jednání stranického vedení to novinářům řekla místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Miloš Zeman promluvil před Sněmovnou
aktualizováno 10.01.
sestavení vlády

Zeman jmenuje Babiše i podruhé, má ale jednu podmínku

Při druhém pokusu o sestavení vlády bude prezident Miloš Zeman po současném premiérovi Andreji Babišovi (ANO) požadovat garanci alespoň 101 hlasů poslanců, kteří jeho kabinet podpoří. Až poté by ho opět jmenoval premiérem. Zeman to řekl dnes novinářům při odchodu z Poslanecké sněmovny, kde před členy dolní komory podpořil současnou Babišovu menšinovou vládu. Zopakoval také, že Babiše v případě dnešního neúspěchu pověří skládáním vlády i podruhé.

Filip, Babiš a Okamura
aktualizováno 02.01.
politické názory

Vláda s podporou KSČM a SPD? Takhle odpověděli uchazeči o Hrad

Vláda, v níž by měli své zástupce komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury má u prezidentských kandidátů větší šanci, než vláda vedená trestně stíhaným premiérem. Vyplývá to z dotazníků, které redakce TN.cz zaslala všem devíti kandidátům.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 13.12.
Ceremoniál na Hradě

Zeman jmenoval ministry! Šéfem Úřadu vlády je Radek Augustin

Prezident Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Andreje Babiše. Kabinet tvoří devět nováčků a pět dosavadních ministrů. V 15:30 se vláda poprvé sešla k řádnému jednání. Na tiskové konferenci pak premiér oznámil, že novým ředitelem Úřadu vlády se stal Radek Augustin.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
11.12.
setkání v Lánech

Zeman ukončil schůzky s novými ministry, vládu jmenuje ve středu

Prezident Miloš Zeman se v pondělí v Lánech setkal s kandidátem na ministra školství Robertem Plagou, budoucím ministrem zemědělství Jiřím Milkou a příštím šéfem resortu kultury Iljou Šmídem. Uzavřel tím sérii konzultací s novými členy menšinového kabinetu ANO. Vládu Andreje Babiše jmenuje ve středu, téhož dne se ministři sejdou na prvním zasedání.

Morawiecki a Szydlová
aktualizováno 08.12.
szydlová končí

Polskou premiérku chudých střídá muž, který umí jazyky

Polský prezident Andrzej Duda dnes přijal demisi premiérky Beaty Szydlové a vzápětí pověřil touto funkcí dosavadního ministra financí Mateusze Morawieckého. Hlasování o důvěře v nový kabinet je podle televize TVN 24 naplánováno na úterý příští týden.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 06.12.
nový předseda vlády

Babiš se stal novým premiérem. Má hned několik prvenství

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se dnes stal novým premiérem. Po poledni ho do funkce na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Babiš pak složil premiérský slib. Celou vládu, která nahradí kabinet Bohuslava Sobotky, jmenuje prezident za týden.

Miloš Zeman
aktualizováno 01.12.
formování vlády

Zeman mluvil k možným ministrům, čeká je prověrka

Prezident Miloš Zeman před schůzkami s kandidáty na budoucí ministry prohlásil, že zná problematiku resortů a dokáže poznat totálního laika, který se vydává za odborníka. Ještě před konzultacemi, které zahájí na lánském zámku v polovině příštího týdne, si prostuduje životopisy nových členů budoucího kabinetu. Prezident jmenuje premiérem ve středu 6. prosince předsedu ANO Andreje Babiše, jeho vládu zřejmě o týden později.