Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 01.02.
Zemřelo 13 havířů

Výbuch v dole na Stonavě: Lidé poslali rodinám horníků 7 milionů

Rodiny horníků, kteří zemřeli při důlním neštěstí 20. prosince 2018 na Dole ČSM-Sever ve Stonavě, si rozdělí mezi sebe skoro sedm miliónů korun. Veřejnou sbírku vyhlásila OKD den po tragédii, tedy 21. prosince, a lidé měli možnost na účet přispívat až do konce ledna.

Horník
aktualizováno 29.01.
Neštěstí u sousedů

Po důlním otřesu v Polsku zmizelo 14 horníků. Většinu už zachránili 

V úterý odpoledne zasáhl polské území poblíž Lubinu důlní otřes tak silný, že ho pocítili i lidé v České republice. Sedm horníků po otřesu skončilo v nemocnici, dalších víc než deset záchranáři hledali.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
28.01.

VIDEO: Silný důlní otřes vyděsil Karvinsko

Záchvěvy země se objevily v místě poznamenaném důlní těžbou. Zatím ale nebylo potvrzeno, zda měl otřes nějaké následky v důlních pracovištích, ani to, jestli šlo o úmyslně vyvolaný záchvěv v rámci protiotřesových opatření, která se provádějí v době, kdy je v dolech minimum zaměstnanců.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
16.01.

VIDEO: Zásah v podzemí dolu ČSM Sever ve Stonavě stále pokračuje

Do prostorů Dolu ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku se od výbuchu stále nikdo nedostal. Prostor je uzavřený speciálními hrázemi. Zatím není prokázáno, že v dole přestalo hořet.

Důlní neštěstí v Číně
13.01.
Vyvázl jen jeden

Kontrola úřadů přijde pozdě! V čínském dole zahynulo 21 horníků

Při neštěstí v uhelném dole v severozápadní Číně zahynulo 21 horníků. Jedná se o nejhorší katastrofu za poslední rok. Báňský úřad už před neštěstím naplánoval rozsáhlé inspekce dolů v různých částech Číny.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 27.12.
Neštěstí v dole

Pro rodiny mrtvých horníků už lidé vybrali 3,5 milionu. A posílají další

Rodinám po třinácti hornících, kteří přišli o život minulý čtvrtek po výbuchu metanu v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku, lidé poslali už více než 3,5 milionu korun. Ještě ve středu bylo na účtech zhruba 740 tisíc korun.

Na půlnoční mši uctili památku mrtvých horníků
aktualizováno 25.12.
Smutné vánoce

Rozloučení s horníky: Při půlnoční mši lidé uctili jejich památku

Štědrý večer zakončily na mnoha místech republiky půlnoční mše. Ve Stonavě na Karvinsku a v Ostravě při nich věřící uctili památku třinácti horníků, kteří zahynuli v Dolu ČSM. Půlnoční se zúčastnili i rodiny a kolegové.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 23.12.
Výbuch metanu

Požár v dole ustal! Záchranáři vyprostili těla tří zabitých horníků

Situace v podzemí Dolu ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku se výrazně zklidnila, požár už zřejmě ustal. Horníci proto místo důlního neštěstí ještě v neděli prohledali. Záchranářům se poté podařilo vyprostit z podzemí ostatky dalších tří horníkůNedělní krátký průzkum také ukázal, že v místech výbuchu jsou stále extrémně vysoké koncentrace metanu. Lokalita proto bude uzavřena vybudovanými hrázemi.

Standa zemřel při výbuchu
aktualizováno 23.12.
Neštěstí v Karviné

Standa a Martin milovali fotbal! Stačilo málo a v dole mohli přežít

Tragédie na dole OKD ve Stonavě, která si vyžádala 13 mrtvých horníků, má vedle polských obětí i dvě z Česka. Podle zdrojů TN.cz zemřeli dva pracovníci důlní dopravy. Ti se v kritickém místě ocitli v podstatě jen kvůli shodě okolností.

Horník v dole
aktualizováno 22.12.
Neštěstí v Karviné

OKD pomůže pozůstalým! Peníze vyplatí ve dvou fázích

Těžební společnost OKD začne 27. prosince vyplácet peníze určené na podporu rodinám horníků, kteří zemřeli při čtvrtečním důlním neštěstí. Nejprve půjde o okamžitou sociální výpomoc ve výši několika desítek tisíc korun. ČTK to řekl mluvčí společnosti Ivo Čelechovský. Další peníze ve výši až 240.000 na osobu žijící ve společné domácnosti se budou vyplácet později. V podzemí Dolu ČSM ve čtvrtek při výbuchu metanu a následném požáru zemřelo 13 horníků, dalších deset utrpělo zranění. Mezi mrtvými je 12 Poláků a jeden Čech.