Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výfuk
Aktualizováno 2.7. 2017 22:13
jak na podvodníky ochrana ovzduší

Policie by měla kontrolovat auta s ubrousky, myslí si někteří politici

Až milion aut s nelegálně upravenými filtry pevných částic může v Česku dál zamořovat ovzduší. Ministerstvo dopravy a policie stále nemá jasno v tom, jak kontrolovat neodborné zásahy do této povinné součásti auta. Podle některých politiků by bohatě stačilo, kdyby policisté vyfasovali ubrousky a kontrolovali výfuky.

předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Kandidátky - ANO a ODS
Aktualizováno 26.6. 2017 22:29
volby se blíží

ANO a ODS dokončují kandidátky, lákají na nové tváře i sportovce!

Parlamentní volby se blíží a některé z velkých politických stran už představily finální podobu kandidátek. I přesto, že do konečného termínu podání kandidátek zbývá ještě několik týdnů, hnutí ANO a Občanská demokratická strana mají o svých lidech pro Sněmovnu jasno.

Prásk.tv píše:

Radek Banga, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg
čtěte o tématu politici na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Protesty kvůli požáru

"Máte krev na rukou!" Na radnici v Londýně vtrhli demonstranti

V západní části Londýna demonstrovaly stovky lidí. Nelíbí se jim přístup vedení města i vlády k situaci po ničivém požáru Grenfell Tower. Protestující dokonce vtrhli na radnici a začali skandovat, že politici mají krev na rukou. Nakonec je vyvedla ochranka.

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 8.5. 2017 12:47
české reakce

Macronovi k vítězství pogratuloval i Zeman! Poslal tento TELEGRAM

Nadšené gratulace světových politiků začal Emmanuel Macron přijímat hned po zveřejnění prvních odhadů výsledků druhého kola prezidentských voleb ve Francii - a gratulace posílají i čeští politici. Podle premiéra Bohuslava Sobotky bude Francie hrdou součástí EU, prezident Miloš Zeman už plánuje s Macronem schůzku.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 2.5. 2017 16:17
Konec vlády

"Kdybych Babiše odvolal, udělal bych z něj mučedníka," řekl premiér

Vleklý spor mezi ministrem financí Andrejem Babišem a premiérem Bohuslavem Sobotkou se dnes dočkal svého rozuzlení. Sobotka na mimořádné tiskové konferenci oznámil demisi celé vlády.

ODS v Praze oslavuje První máj - 2
Aktualizováno 1.5. 2017 20:47
Státní svátek

Oslavy prvního máje: Politici svátek využili k volební kampani

Zatímco běžní Češi si užívají volný den a hezké počasí, politici nezahálejí a státní svátek využívají k agitaci před blížícími se parlamentními volbami. Mítinky uspořádali komunisté, sociální i občanští demokraté a také ANO Andreje Babiše

Útok na parlametn v Makedonii
Aktualizováno 28.4. 2017 12:52
útok na parlament

Makedonci si drsně vyřizovali účty s politiky, 100 zraněných! VIDEO

Asi stovka lidí se ve čtvrtek zranila, když dav zaútočil na budovu parlamentu v Makedonii. Záběry ukazují, že šlo o život. Demonstranti neunesli výsledek jednání o nové koalici. Mezi zraněnými je 22 policistů a tři politici - včetně šéfa opozice.

Francouzi slaví po prvním kole voleb
Aktualizováno 24.4. 2017 08:03
reakce politiků

Čeští politici vyzdvihují postup Macrona, pro Sobotku je nadějí

Čeští politici vyzdvihují postup Emmanuela Macrona do druhého kola francouzských prezidentských voleb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru napsal, že Macron je nadějí pro všechny, kdo mají plné zuby nacionalismu, extremismu a populismu. Pro vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) je Macron lepším kandidátem a budoucím prezidentem Francie. V prvním kole Macron zvítězil před Marine Le Penovou, oba postoupili do druhého kola 7. května.

Turci oslavují výsledky referenda
Aktualizováno 16.4. 2017 23:04
hlasování

Turecko se odklání od demokracie, míní politici

Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na dnešní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.