Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 8.5. 2017 12:47
české reakce

Macronovi k vítězství pogratuloval i Zeman! Poslal tento TELEGRAM

Nadšené gratulace světových politiků začal Emmanuel Macron přijímat hned po zveřejnění prvních odhadů výsledků druhého kola prezidentských voleb ve Francii - a gratulace posílají i čeští politici. Podle premiéra Bohuslava Sobotky bude Francie hrdou součástí EU, prezident Miloš Zeman už plánuje s Macronem schůzku.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 2.5. 2017 16:17
Konec vlády

"Kdybych Babiše odvolal, udělal bych z něj mučedníka," řekl premiér

Vleklý spor mezi ministrem financí Andrejem Babišem a premiérem Bohuslavem Sobotkou se dnes dočkal svého rozuzlení. Sobotka na mimořádné tiskové konferenci oznámil demisi celé vlády.

ODS v Praze oslavuje První máj - 2
Aktualizováno 1.5. 2017 20:47
Státní svátek

Oslavy prvního máje: Politici svátek využili k volební kampani

Zatímco běžní Češi si užívají volný den a hezké počasí, politici nezahálejí a státní svátek využívají k agitaci před blížícími se parlamentními volbami. Mítinky uspořádali komunisté, sociální i občanští demokraté a také ANO Andreje Babiše

Prásk.tv píše:

Radek Banga, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg
čtěte o tématu politici na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Útok na parlametn v Makedonii
Aktualizováno 28.4. 2017 12:52
útok na parlament

Makedonci si drsně vyřizovali účty s politiky, 100 zraněných! VIDEO

Asi stovka lidí se ve čtvrtek zranila, když dav zaútočil na budovu parlamentu v Makedonii. Záběry ukazují, že šlo o život. Demonstranti neunesli výsledek jednání o nové koalici. Mezi zraněnými je 22 policistů a tři politici - včetně šéfa opozice.

Francouzi slaví po prvním kole voleb
Aktualizováno 24.4. 2017 08:03
reakce politiků

Čeští politici vyzdvihují postup Macrona, pro Sobotku je nadějí

Čeští politici vyzdvihují postup Emmanuela Macrona do druhého kola francouzských prezidentských voleb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru napsal, že Macron je nadějí pro všechny, kdo mají plné zuby nacionalismu, extremismu a populismu. Pro vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) je Macron lepším kandidátem a budoucím prezidentem Francie. V prvním kole Macron zvítězil před Marine Le Penovou, oba postoupili do druhého kola 7. května.

Turci oslavují výsledky referenda
Aktualizováno 16.4. 2017 23:04
hlasování

Turecko se odklání od demokracie, míní politici

Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na dnešní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.

Theresa Mayová
Aktualizováno 23.3. 2017 09:13
Reakce politiků

"Život jde dál," komentovala útok premiérka. Teroru prý neustoupí

Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila jako "chorobný a zvrácený" středeční teroristický útok v Londýně. Místo, kde k němu došlo, podle ní nebylo vybráno náhodně. Nikdy neustoupíme teroru, prohlásila před sídlem předsedů britské vlády na Downing Street.

Zeman, Sobotka a Horáček
Aktualizováno 10.3. 2017 06:51
ohlasy politiků

Reakce na Zemana: Horáček připomněl jeho virózy, urážky a lži

Miloš Zeman svým oznámením, že bude znovu kandidovat v prezidentských volbách, většinou ostatní politiky nepřekvapil. Některé potěšil, jiné naopak. Promptně už reagoval Zemanův asi nejvážnější protikandidát Michal Horáček. Prohlásil, že "přišel čas vystavit mu účet za virózy, urážky a lži". Andrej Babiš se anopúak raduje a Zemana považuje za favorita voleb...

Boje ve sněmovně

Brexit v ohrožení! Britští lordi brzdí vystoupení země z EU

Horní komora britského parlamentu, Sněmovna lordů, dnes přijala další dodatek k návrhu zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie.

Andrej Babiš - 3
Aktualizováno 27.2. 2017 18:46
Babišův návrh

Politolog: Mít jen 101 poslanců? Pitomost a snaha ovládnout vše

Ministr financí a staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš o víkendu na sjezdu strany přišel s několika radikálními návrhy, jak změnit politický systém v Česku. Politolog je ovšem všechny smetl ze stolu.