Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 12.09.
Poslední schůze

Poslanci zasedli před volbami naposledy, nestihli stovky věcí

Poslanci začínají svůj poslední týden v lavicích Sněmovny – alespoň pro toto volební období. Na závěrečné schůzi už jim zbývá prodiskutovat jen pár bodů. Stovky zákonů a smluv ale už před schůzí spadly pod stůl.

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
06.09.
Předvolební sliby

Vyšší platy, nižší daně. Strany před volbami "šermují" stamiliardami

Parlamentní volby se blíží mílovými kroky a čeští politici se snaží přetáhnout voliče na svou stranu i velkými předvolebními sliby. Nechybí nižší daně nebo vyšší platy. Pokud by se sliby změnily v realitu, stálo by to stovky miliard korun.

Uprchlíci - ilustrační foto
05.09.
Nový systém

Uprchlické kvóty končí. Evropští politici řeší, čím je nahradí!

Když před dvěma lety Evropa přehlasovala Česko, Slovensko a Maďarsko a prosadila kvóty na přerozdělování uprchlíků, český ministr vnitra Milan Chovanec prorokoval, že takový systém nemůže fungovat. A měl pravdu. Kvóty proto s největší pravděpodobností skončí definitivně.

Prásk.tv píše:

Radek Banga, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg
čtěte o tématu politici na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Opencard
16.08.
Obří zakázka

Kauza Opencard míří do ztracena. Politici nejspíš trestu uniknou

Kauza elektronické kartičky Opencard, která se v průběhu let stala synonymem pro zpackaný, předražený a velmi podezřelý projekt, míří do ztracena. Praha se náhrady škody nedočká, politici trestu uniknou.

Konec kouření
aktualizováno 04.08.
Sporná norma

Ano či ne? Protikuřácký zákon stále budí emoce. I mezi politiky

V restauracích si lidé naposledy zapálili 30. května. A situace kolem tohoto zákona je i dnes pořád dost vyostřená - jedni jsou proti a jiní si ho zase pochvalují.

Politici na facebooku
aktualizováno 01.08.
Předvolební kampaň

Politici na voliče líčí na facebooku. Neví se, kolik to stojí

Předvolební boj se letos přesunul na sociální sítě. Tento způsob oslovení voličů využívá téměř každý volební lídr. Jenže zjistit kolik politické strany za svou propagaci na sociálních sítí utratí, bude podle úředníků hodně obtížné. Na útratu za kampaň je přitom pevný limit.

Výfuk
aktualizováno 02.07.
jak na podvodníky ochrana ovzduší

Policie by měla kontrolovat auta s ubrousky, myslí si někteří politici

Až milion aut s nelegálně upravenými filtry pevných částic může v Česku dál zamořovat ovzduší. Ministerstvo dopravy a policie stále nemá jasno v tom, jak kontrolovat neodborné zásahy do této povinné součásti auta. Podle některých politiků by bohatě stačilo, kdyby policisté vyfasovali ubrousky a kontrolovali výfuky.

Daňové přiznání - 1
29.06.
předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Kandidátky - ANO a ODS
aktualizováno 26.06.
volby se blíží

ANO a ODS dokončují kandidátky, lákají na nové tváře i sportovce!

Parlamentní volby se blíží a některé z velkých politických stran už představily finální podobu kandidátek. I přesto, že do konečného termínu podání kandidátek zbývá ještě několik týdnů, hnutí ANO a Občanská demokratická strana mají o svých lidech pro Sněmovnu jasno.

Demonstrace kvůli londýnskému požáru
17.06.
Protesty kvůli požáru

"Máte krev na rukou!" Na radnici v Londýně vtrhli demonstranti

V západní části Londýna demonstrovaly stovky lidí. Nelíbí se jim přístup vedení města i vlády k situaci po ničivém požáru Grenfell Tower. Protestující dokonce vtrhli na radnici a začali skandovat, že politici mají krev na rukou. Nakonec je vyvedla ochranka.