Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik berou poslanci
aktualizováno 12.12.
nárůst o 9 procent

Politici si schválili zvýšení platů. Od ledna si polepší o tisíce korun

Platy vrcholných politiků v příštím roce pravděpodobně vzrostou o devět procent. Dnes o tom rozhodli senátoři. Základní plat poslanců a senátorů by tak od ledna měl být přes 80 tisíc korun. Předlohu teď dostane na stůl prezident.

Evropský parlament
09.12.
Evropská unie

Evropské volby se blíží. Někteří politici už začali kampaň

Do evropských voleb zbývá ještě téměř půl roku, už teď se ale začala objevovat první jména lídrů kandidátek. Startují i volební kampaně na sociálních sítích. Podle politologů jejich vliv stále stoupá a dokazuje to i aktivita politiků.

2216013
aktualizováno 01.12.
Reakce politiků

Opozice reaguje na podezřelé dotace: Babiš ohrožuje pověst ČR

Evropská komise (EK) podezírá premiéra Andreje Babiše z porušení unijních pravidel a střetu zájmů. Právníci EK dospěli k názoru, že Agrofert protiprávně získával dotace.Podnět dostala EK od Pirátů, kteří tak upozornili na možný střet zájmů. Cílem Pirátů je podle jejich předsedy Ivana Bartoše hlavně nastolení spravedlivé dotační politiky. K situaci se vyjádřili i ostatní politici, kteří opět vyzývají premiéra, aby odstoupil.

Prásk.tv píše:

Politici a móda
čtěte o tématu politici na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Květiny politiků v koši na Národní třídě v Praze - 1
aktualizováno 21.11.
Narušení piety

Vyhodili květiny politiků do koše, policie vyřkla svůj verdikt

Dvojice, která při připomínkách 17. listopadu v Praze na Národní třídě hodila květiny politiků do odpadkového koše, se podle policie dopustila přestupku proti majetku a občanskému soužití. Případ musí nyní dořešit úřad městské části Praha 1.

Maskovaný voják Ilustrační snímek
aktualizováno 10.11.
Rozsáhlé spiknutí

Vojáci v Německu plánovali Den X, masakr uprchlíků i politiků!

Dvě stovky elitních vojáků, členů armádních speciálních jednotek, prý v Německu plánovalo Den X, jehož cílem bylo využít chaosu v zemi a odstranit levicové politiky a imigranty.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 02.11.
dostanou přidáno

Politikům se znovu zvýší platy. Od ledna by měli brát přes 90 tisíc

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž dnes ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
aktualizováno 02.11.
Oblíbenost politiků

Pirát Bartoš se propracoval mezi nejoblíbenější politiky! VÝSLEDKY

Andrej Babiš (ANO) si stále drží místo nejoblíbenějšího politika. Na záda mu dýchají Ivan Bartoš (Piráti) a Tomio Okamura (SPD). Ve svém průzkumu to zveřejnila agentura STEM.

Podezřelý z rozesílání balíčků s bombou opozičním politikům v USA
aktualizováno 27.10.
MAGAbomber

Na jihu Floridy zatkli podezřelého ze zasílání bomb! Hrozí mu 48 let

Americká televize CNN v pátek navečer uvedla, že federální agenti na jihu Floridy zatkli muže podezřelého Cesara Sayoca (56), který měl rozesílat balíčky s výbušninou opozičním politikům a kritikům Donalda Trumpa. Policie Sayoca obvinila z pěti trestných činů, hrozí mu 48 let ve vězení.

Angela Merkelová a Andrej Babiš
aktualizováno 26.10.
Kancléřka v Praze

Merkelová popřála k výročí. "Na migraci máme stejný názor," řekla

Na oslavy 100 let Československa dorazí do Prahy také významní političtí představitelé. Německá kancléřka Angela Merkelová už jednala s premiérem Andrejem Babišem. Na následném brífinku popřála Česku k výročí a vyjádřila se také k migraci.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
26.10.
Jednání sněmovny

Na oddlužení dosáhne víc lidí! Tohle pro bankrot musí udělat

Na možnost osobního bankrotu zřejmě dosáhne širší okruh lidí v dluhové pasti. Sněmovna schválila insolvenční novelu, která podmínky oddlužení zmírní. Neexistovala by nynější vstupní podmínka, podle níž musí být dlužník schopen uhradit v pěti letech aspoň 30 procent svých závazků.