Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jízdní policie dohlží na demonstrace v Chemnitzu
aktualizováno 02.09.
rozsáhlé protesty

Protesty v Chemnitzu se vyhrotily! 18 lidí skončilo v nemocnici

Východoněmecký Chemnitz se znovu stal dějištěm několikatisícových demonstrací. Čtveřice akcí, jichž se v podkrušnohorském městě zúčastnilo osm až deset tisíc lidí, byla z větší části klidná, přesto se ale neobešla bez občasných střetů a šarvátek s policií. V nemocnici po protestech skončilo 18 lidí. Zranění utrpěl také nejméně jeden novinář.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 22.08.
Můžou narůst až o pětinu

Poslanci řeší, kolik si přidají. Mají až 203 tisíc, za rok to bude víc

Růst platů poslanců, ministrů a dalších ústavních činitelů by mohl být od příštího roku pomalejší. Sněmovna ve středu podpořila vládní návrh na zbrzdění zvyšujícího se rozdílu mezi platy ve státní správě. Platy se sice budou zvyšovat, ale ne o tolik. Pokud by se zákon nezměnil, znamenalo by to podle Pirátů nárůst platů až o pětinu.

Oběti zříceného mostu v Janově
aktualizováno 16.08.
tragédie v Janově

Most nemůže spadnout, ignorovali varování politici. Teď žádají tresty!

Zodpovědnost za pád mostu v Janově určí vyšetřování. Prokuratura chce viníka obvinit z vícenásobného usmrcení z nedbalosti, zavinění katastrofy a z ohrožení bezpečnosti dopravy. Informoval o tom ve čtvrtek list La Stampa s odvoláním na janovského prokurátora Francesca Cozziho. Italská vláda vinu přičítá provozovateli mostu a chce mu odejmout koncesi. Provozovatel tvrdí, že údržbu prováděl v souladu se smlouvou.

Prásk.tv píše:

Politici a móda
čtěte o tématu politici na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Prázdniny politiků
aktualizováno 10.08.
velká galerie

Politici tráví léto hodně bizarně! S ovcemi i oslavou Rambohafíka

Léto je obdobím dovolených a plnými doušky si jich užívají také čeští politici. Někteří vyrazili k moři, jiní tráví volno toulkami po Česku. A z výletů si vozí i hodně netradiční dárky.

Prezident Miloš Zeman o smrti vojáků v Afghánistánu
05.08.
smrt v afghánistánu

Politici litují oběti českých vojáků, Zeman podpořil další boj

Čeští politici se napříč stranami shodují, že zabití vojáci v Afghánistánu byli hrdinové. Vyjádřili lítost a soustrast rodinám i blízkým vojáků. Prezident Miloš Zeman zároveň vyzval k dalšímu boji s mezinárodním terorismem.

Miroslav Kalousek, Andrej Babiš
01.08.
Výzkum popularity STEM

Babišova popularita klesá, Kalousek si překvapivě polepšil!

Přestože byl Andrej Babiš v červnu nejlépe hodnoceným politikem, ztratil svou dřívější většinovou podporu obyvatel. Druhý skončil Jaroslav Faltýnek, třetí pirát Ivan Bartoš. Překvapivě se ale vytáhl jeden z Babišových největších rivalů, Miroslav Kalousek. Přestože je pořád nejneoblíbenějším politikem, procento jeho podporovatelů roste.

Andrej Babiš, Jan Hamáček, Miloš Zeman
aktualizováno 25.07.
Spletitá kauza

Kauzy H-System se chytili politici, nabízejí pomoc i peníze

Kauza klientů H-Systemu nenechala chladnými politiky. Vložil se do ní jak prezident Miloš Zeman, tak premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček. Nabídli schůzku se šéfem nejvyššího soudu, pomoc při vyjednávání mezi správcem konkurzní podstaty a lidmi z Horoměřic i příspěvek 50 tisíc korun.

Zeman na člunu - 6
aktualizováno 04.07.
dovolená poslanců

Volno jsme potřebovali, tvrdí politici. Vyrazili na festival i kánoe

Se začátkem prázdnin vyrazili na dovolené i naši politici. Ale jejich cílové destinace jsou různé. Někdo dává přednost moři, někdo jen Česku, na jednom se však shodli všichni - volno už prý potřebovali.

Poslanec Juchelka navrhuje změny mateřské a rodičovské
03.07.
Novela zákona

Je mateřská opravdu dovolená? Poslanci řeší, jestli ji přejmenovat

Dvě novely upravující zákon na podporu rodin s dětmi podal poslanec ANO Aleš Juchelka společně s dalšími poslanci napříč politickým spektrem.Chce zrušit název mateřská a rodičovská dovolená a nahradit ho pojmem mateřská a rodičovská péče. Nově chce zavést také vyplácení nevyčerpaného rodičovského příspěvku.

Summit Evropské unie v Bruselu
29.06.
Dohoda na summitu

Sankce proti Rusku nekončí, protáhnou se o dalšího půl roku

Představitelé členských států Evropské unie se na summitu v Bruselu dohodli, že o další půlrok prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku. S odvoláním na unijní činitele o tom dnes informovala agentura Reuters. Rozhodnutí o sankcích má být formálně potvrzeno v nadcházejících dnech.