Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uber
aktualizováno 13.11.
spory nekončí

Soud se zastal taxikářů. V Brně zakázal jezdit řidičům Uberu

Předběžné opatření, kterým Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber poskytovat v Brně své služby, je znovu v platnosti. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti taxislužby Lido Taxi Radio a vrátil spis Vrchnímu soudu v Olomouci, který předběžné opatření loni v září zrušil. Vrchní soud musí o odvolání Uberu proti opatření rozhodnout znovu.

Elektrotaxík u letiště Václava Havla
aktualizováno 27.09.
Pražská taxislužba

ANO hodlá zatočit s nepoctivými taxikáři, chce městské "drožky"

Mezi pražskými politiky se pouhých osm dní před komunálními volbami rozhořel vášnivý spor o jeden z největších problémů hlavního města - o taxikáře. Stěžují si na ně především turisté, že je okrádají a další klienti, že často manipulují s taxametry. Kandidát hnutí ANO na pražského primátora Petr Stuchlík proto navrhuje, aby si město zřídilo vlastní taxislužbu. Opozice je jednoznačně proti.

Dva muži v Brně vyskočili za jízdy z taxíku
02.08.
Policejní honička

Najatý řidič ujížděl policistům i s pasažéry. Ti museli vyskočit

Dva muži v Brně zažili velmi nepříjemné chvíle. Nejdříve si jako taxikáře najali muže, který vůbec neměl řidičák, a pak se kvůli němu dostali do divoké honičky s policií. Když jim došlo, že tu něco nehraje, chtěli z ujíždějícího auta vystoupit, jenže to zase nechtěl řidič a tak vyskočili za jízdy.

Prásk.tv píše:

Moderátorka Eva Decastelo: Nebudu za krávu z televize - 1
čtěte o tématu taxi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Taxikáři nesouhlasí se změnami v parkování na letišti Václava Havla
31.07.
Pražské letiště

Další protest na letišti! Taxikáři chystají kvůli parkování blokádu

Na pražském letišti Václava Havla podle všeho opět dojde k další válce s taxikáři. Tentokrát se nejedná o spor s alternativními dopravci, ale přímo s letištěm, které změnilo pravidla vjezdu k terminálům. Dopravci proto chtějí na protest už příští úterý zablokovat vjezdy právě k terminálům.

Uber
aktualizováno 26.06.
alternativní taxislužba

Uber se vrací do Londýna, uspěl s odvoláním proti ztrátě licence

Americká alternativní taxislužba Uber uspěla s odvoláním proti ztrátě licence pro provoz svých aktivit v Londýně. Britský soud dnes udělil Uberu novou licenci na zkušební dobu 15 měsíců. Dospěl totiž k závěru, že firma potřebným způsobem upravila svou činnost.

Falešní taxikáři u soudu Adam a Sebastian
08.06.
brutální útok

Falešní taxikáři znásilnili opilou dívku. Pak 5 hodin hledala pomoc

Dva mladíci nalákali do auta mladou dívku, která stála opilá před barem. Tvrdili jí, že jejich auto je taxík a odvezou ji domů. Cesta se ale pro dívku proměnila v noční můru.

Protest taxikářů na Hlavním nádraží - 4
aktualizováno 19.05.
Demonstraci rozpustili

Taxikáři znovu protestovali! Přijeli Uberem, řidiče nahlásili policii

Pražští taxikáři v sobotu odpoledne znovu protestovali. Tentokrát si vybrali Hlavní nádraží, kam nechal magistrát nainstalovat značku zákazu vjezdu pro taxi. Po chvíli značky zmizely, proto taxikáři protest znovu odvolali.

Pátrání po taxi
aktualizováno 03.05.
loupežné přepadení

Z útoku na taxikáře policie obvinila děti! Přiznaly se, použily nůž

Policie obvinila dva chlapce z loupežných přepadení v Opavě. Měli nožem zaútočit na tři taxikáře a jednoho se snažili dokonce pobodat, řidič se ale naštěstí ubránil. Oba se ke všemu přiznali a vyšetřováni jsou na svobodě.

Uber
30.04.
Ukončí to protesty?

Uber jako taxislužba! Vláda podepsala s firmou memorandum

Zástupci vlády a společnosti Uber dnes podepsali společné memorandum. V něm se společnost zavazuje mimo jiné ke zřízení živnostenského oprávnění, její řidiči musí splnit podmínky pro běžné taxikáře. ČTK to sdělila pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Memorandum mělo být původně podepsáno do konce března, kvůli jednání o konkrétních bodech memoranda byl podpis odložen.

Taxikáři
02.03.
situace se vyostřuje

Spory mezi taxikáři a Uberem se vymkly kontrole. Řidiče upálili!

Boje mezi taxikáři a alternativní taxislužbou typu Uber nezuří jen v Česku, ale v zemích po celém světě. Zatímco u nás zatím k vážnějším potyčkám nedošlo, v jižní Africe jde o holé životy. Jeden z řidičů uhořel ve svém autě.