Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bakala a OKD
aktualizováno včera 12:28
Nezvyklé řešení

Bakalovi se kvůli OKD za poslanci nechce, přivést ho má policie!

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžební společnosti OKD požádá policii, aby předvedla k podání výpovědi finančníka Zdeňka Bakalu. Novinářům to dnes řekl předseda vyšetřovací komise Lukáš Černohorský (Piráti).

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City
09.08.
Grenfell Tower

Dalo se smrti 72 lidí zabránit? Vyšetřování požáru přineslo šok

Vyšetřování ničivého požáru londýnské Grenfell Tower odhaluje děsivé detaily. Vyšlo najevo, že odborníci na požární ochranu varovali majitele domu už sedm měsíců před tragédií. Smrti 72 lidí se tak zřejmě dalo předejít...

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
aktualizováno 08.08.
Kauza novičok

Skripalovy novičokem otrávilo Rusko, tvrdí USA. Chystají sankce

Spojené státy dospěly k závěru, že nervově paralytický jed proti ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji použilo Rusko. Oznámila to agentura Reuters s odkazem na sdělení amerického ministerstva zahraničí. Washington kvůli tomu proti Rusku vyhlásí sankce.

Prásk.tv píše:

Princ Charles
čtěte o tématu vyšetřování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Black Ginger - 7
aktualizováno 07.08.
všeho litují

"Říkal nám, co mačkat," hájí dívky řidiče metra! Prošetřuje ho policie

Televizi Nova se podařilo získat vyjádření dvou dívek, které v rámci jedné z výzev závodu LowCost Race řídily pražské metro za plného provozu. Strojvedoucího, který jim umožnil vlakovou soupravu ovládat, hájí s tím, že po celou dobu měl situaci pod kontrolou a radil jim, kdy a co mají mačkat, aby se nikomu nic nestalo. Celý případ nyní řeší pražský dopravní podnik i policie.

Smrt při skocích do vody v Hříměždicích - 1
07.08.
výsledky pitvy odhaleny

Zemřel na High Jumpu: Smrt muže až děsivě připomíná jiný případ!

Policie, která vyšetřuje smrt muže v lomu v Hřiměždidích, zveřejnila předběžné závěry soudní pitvy. Podle těch se účastník skokanské soutěže High Jump před sobotním pádem do vody posilnil alkoholem a požil i drogy. Právě kvůli tomu se zřejmě utopil. Omamné látky se přitom staly osudnými i dalšímu muži, který ve stejný den utonul na koupališti jen o několik kilometrů dál.

Nález části Boeingu MH370
04.08.
Let MH370

Proč se zmizelé letadlo nenašlo? Vyšetřovatelé sdělili pravý důvod

Vyšetřovatelé zveřejnili závěrečnou zprávu týkající se zmizení letu MH370. Přesnou příčinu zřícení malajského letadla do moře neurčili, zato prozradili, proč se nikdy nenašly jeho trosky.

Bakala a OKD
aktualizováno 03.08.
Prodej těžařské firmy

Nepřijdu, výpověď byste zneužili! Vzkázal Bakala komisi k OKD

Finančník Zdeněk Bakala se nedostaví ke sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD. Oznámil to dnes prostřednictvím svého mediálního zástupce. Komise podle Bakaly není nestranná a svým zaměřením zasahuje do probíhajícího soudního řízení. Bakala se proto obává toho, že by jeho výpověď byla zneužita k dalším politickým tlakům na soudní projednávání případů souvisejících s OKD. Zdůraznil také, že se nedopustil ničeho nezákonného ani neetického

Tragická nehoda na Slovensku
03.08.
Ukončené vyšetřování

Osm lidí zemřelo při nehodě na Slovensku! Policie už zná příčinu

Slovenská policie ukončila vyšetřování nehody, při které zemřelo osm lidí. Mikrobus s ošetřovatelkami, které se vracely z Rakouska, se čelně srazil s kamionem. Vyšetřovatel zastavil trestní stíhání, viníkem byl totiž zřejmě řidič mikrobusu, který zemřel.

Chlapec vyskočil z okna
aktualizováno 03.08.
Záhada v Litvínově

Chlapci si hráli na chodbě, jeden měl skočit z okna! Je těžce raněný

Podezřelý pád z okna vyšetřují od čtvrtečního večera mostečtí policisté. Z druhého patra paneláku v Litvínově-Janově měl vyskočit 16letý chlapec. Záchranáři ho převezli do nemocnice se středně těžkým zraněním.

Tragický porod v Bardějově - 2
aktualizováno 03.08.
otřesný případ

Za odtržení páteře a smrt dítěte lékaři nemohli, potvrdily úřady

Slovensko se stále vzpamatovává z děsivého případu miminka, které zemřelo při porodu. Dítě se zaseklo v pánvi, lékaři tak museli dělat vše, co bylo v jejich silách, aby mu pomohli. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř, to ale odmítla vyšetřovací komise. Úřady nyní potvrdily, že za úmrtí nemocnice nemohla, nečekané komplikace měly nastat také kvůli tomu, že rodička nespolupracovala.