Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mladý pár si to rozdal na pyramidě
15.12.
Egyptské vyšetřování

Turisté si užili na pyramidě v Gíze! Ministerstvo už zatklo dva lidi

Egyptské ministerstvo vnitra oznámilo, že policie zadržela dva lidi, kteří měli před týdnem pomoci turistům vyšplhat na Cheopsovu pyramidu v Gíze. Pár se pak na pyramidě vyfotil přímo při sexu a fotky zveřejnil na sociálních sítích.

Zabavené věci zločinců na prodej
aktualizováno 09.11.
Krimi zboží

Obchod nabízí luxusní zboží zabavené zločincům za nízké ceny

Ministerstvo vnitra otevřelo v centru Prahy kamenný obchod se zbožím, které policie zabavila při vyšetřování trestné činnosti. Jmenuje se Cenza, centrum zajištěných aktiv ministerstva vnitra a nachází se v ulici Na Perštýně.

Financování škol
aktualizováno 08.11.
nové dotace

Stát chce více zabezpečit školy. Rozdá jim celkem 40 milionů

Ministerstvo vnitra dá 40 milionů korun na ochranu škol a veřejných prostranství. Nový dotační program spustilo ve čtvrtek.

Prásk.tv píše:

Dveře
čtěte o tématu ministerstvo vnitra na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Volby - ilustrační foto - 4
06.11.
Velké novinky

Ministerstvo chystá změnu voleb! Šlo by hlasovat i korespondenčně

Ministerstvo vnitra připravuje velké změny pravidel, kterými se v Česku řídí všechny volby. Nově by Češi už neměli možnost chodit volit během dvou dní, ale museli by to stihnout v jednom dni. Volit by ale mělo jít i korespondenčně. Ministerstvo chce také pevný termín komunálních voleb.

Matrika - podpis novomanželů
18.09.
Menší obce

Malým matrikám hrozí zánik. Vláda schválila snížení jejich financování

Malé matriky mají problémy. Vláda schválila návrh snížení jejich financování o dvě třetiny a může tak dojít k jejich zániku. Změna by měla začít od příštího roku, podle informací Hospodářských novin (HN).

Policejní kontrola - ilustrační foto
17.09.
Detektor Heartbeat

Policisté mají speciální přístroje, detektory odhalí tep migranta!

Policisté na hraničních přechodech mají novou metodu, jak odhalit nelegální migranty, detektor Heartbeat. Detektor snímá srdeční tep a pozná, zda řidič nepřeváží ve svém voze migranty. Na nákup speciálních přístrojů, které policistům urychlují práci, vyčlenila vláda 350 milionů korun, uvedl deník Právo.

Jan Hamáček po setkání s Milošem Zemanem
23.08.
Patová situace

Hamáček stále drží dvě ministerstva. Vadí to i straníkům

Už skoro dva měsíce předseda sociální demokracie a vicepremiér Jan Hamáček oficiálně vede dvě ministerstva – vnitra a zahraničních věcí. Přesto stále trvá patová situace, kdy jediného kandidáta ČSSD na šéfa diplomacie Pocheho odmítá jmenovat prezident Zeman. Stav už kritizuje nejenom opozice, ale i sociální demokracie.

Hamáček, Poche, Zimola
aktualizováno 14.08.
bude se jednat

Komu předá křeslo Hamáček? A které? Zimola je prý mimo hru

Jan Hamáček už pendluje mezi resorty zahraničí a vnitra přes dva měsíce. Kdo převezme jedno z ministerstev ale pořád není jasné. V úvahu připadá Jiří Zimola, ten ale nemá ani s Hamáčkem zrovna přívětivý vztah.

Celní správa - ilustrační
aktualizováno 30.07.
Koaliční roztržka

Schillerová chce větší pravomoce celníků. Vnitro to odmítá

Od jmenování nové vlády uplynul teprve měsíc a už se schyluje k první koaliční roztržce, a to kvůli pravomocem celníků. Ministryně financí Alena Schillerová oprášila nápad na jejich rozšíření. Požaduje, aby celníci mohli vést vyšetřování daňových trestných činů stejně jako policisté. Ministr vnitra Jan Hamáček je ale proti.

Muž u přepážky
23.07.
Elektronická občanka

E-občanky už mají první majitele! Jaké jsou jejich největší výhody?

Od začátku července už lidé na úřadech nedostanou klasickou občanku, ale elektronickou - se speciálním čipem. Díky němu by postupně mělo odpadat chození po úřadech. Zatím má e-občanku zhruba 19 tisíc lidí a třetina z nich už si čip aktivovala.