Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Občanka
aktualizováno 09.07.
Elektronická občanka

E-občanky jsou tady, ušetří vám cestu na úřad. Co všechno umí?

Od července dostávají žadatelé o občanský průkaz automaticky verzi s čipem, která byla dříve za příplatek. S novou občankou se jejím majitelům otevírá cesta do digitálního portálu státní správy. Tam mohou už dnes vyřídit 37 služeb, třeba získat potvrzení o bezdlužnosti nebo zjistit, kolik bodů už nasbírali za dopravní přestupky. Počet služeb, které půjde takto vyřídit, se bude rozšiřovat.

Roman Knap a Lubomír Metnar
18.06.
Nový ředitel pošty

Pošta se změní, slibuje ministr. Už se prý nestane, že dopis nedoručí

Nový generální ředitel České pošty Roman Knap musí zhruba do října předložit ministrovi vnitra strategii budoucího fungování podniku. Bude muset snižovat náklady a redukovat počet lidí v managementu společnosti. Řekl to ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar.

Lubomír Metnar
aktualizováno 16.05.
Návrh Metnara

Vláda odvolala ředitele civilní rozvědky! Kvůli hospodaření

Ministr vnitra Lubomír Metnar navrhl postavit ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu, vláda žádosti vyhověla. Informovaly o tom portály Respekt.cz a iDnes.cz. Odvolání souvisí s vyšetřováním hospodaření této tajné služby.

Prásk.tv píše:

Dveře
čtěte o tématu ministerstvo vnitra na Prásk.tv
Česká pošta - 4
30.04.
změna vedení

Česká pošta má nového ředitele, výběrové řízení vyhrál Knap

Novým generálním ředitelem České pošty bude dosavadní generální ředitel firmy SAP Česká republika a SAP Slovensko Roman Knap (42). Zvítězil ve výběrovém řízení vypsaném ministerstvem vnitra. Resort to v pondělí uvedl v tiskové zprávě.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 20.04.
Dnes se rozhodne

Vláda na dosah? Babiš nabídl ČSSD vnitro a další čtyři resorty!

Předsednictvo ČSSD dnes projedná návrh hnutí ANO ke složení vlády. Součástí nabídky by podle některých členů strany mělo být ministerstvo vnitra a další čtyři resorty. Právě to byla podmínka sociálních demokratů, aby šla do vlády trestně stíhaného premiéra.

Jeroným Tejc
aktualizováno 17.04.
Jednání o vládě

Ministrem vnitra by mohl být Tejc. Po volbách odešel z ČSSD

Největší spor mezi hnutím ANO a ČSSD se rozhořel o ministerstvo vnitra. Zástupci ani jedné strany nechtějí komentovat, zda ANO nabídlo post sociálním demokratům, nebo navrhlo nestranického kandidáta. Mezi nimi by mohl být i bývalý člen ČSSD Jeroným Tejc.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
druhý pokus

ANO nastínilo, jak si představuje vládu. ČSSD se rozhodne v pátek

Hnutí ANO a ČSSD se v pondělí večer sešly, aby znovu projednaly případnou vládní spolupráci. ANO předneslo sociálním demokratům podmínky, za kterých by bylo ochotno vytvořit společný kabinet. ČSSD se rozhodne v pátek, jestli na tuto nabídku kývne.

Policejní zásah - ilustrační
aktualizováno 27.03.
velká razie

Policie zasahuje na ministerstvu obrany a vnitra! Kvůli zakázkám

Policie od úterního rána zasahuje v budovách ministerstva obrany a ministerstva vnitra. Podle webu EURO.cz je to kvůli smlouvám na počítačové programy.

Policejní psovod - ilustrační foto
05.12.
Vážné obvinění

Policie roky chybovala při sbírání důkazů a věděla to, tvrdí spolek

Stovky, možná dokonce tisíce, vězňů mají naději, že verdikt, který je poslal za mříže, nebude definitivní. Spolek Šalamoun, který pomáhá lidem, jejichž odsouzení si vyhodnotil jako nespravedlivé, upozornil na závažnou skutečnost. Pachové stopy, které jsou v mnoha případech jedním z klíčových důkazů, jsou totiž podle zjištění spolku porovnávány špatně!

Mirek Topolánek - 10
29.11.
Prezidentské volby

Odmítnutí kandidáti oslovili soud. Stěžují si na Topolánka i Hilšera

Na Nejvyšší správní soud se obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská požaduje zrušení registrace některých kandidátů, Toman zase tvrdí, že měl dostatek občanských podpisů.