Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nakupování online
Aktualizováno 19.5. 2017 13:25
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

Vysoký tlak
Aktualizováno 11.5. 2017 21:15
epidemie neriskujte zdraví!

Vysoký tlak ohrožuje rekordní počet Čechů! RADY, jak ho snížit

Vysoký tlak se u lidí šíří jako epidemie. Pojišťovny zaznamenávají prudký nárůst pacientů s tímto onemocněním, jen VZP hlásí přes 200 tisíc nových případů za poslední tři roky. Vysokému tlaku přitom lidé mohou do velké míry předcházet zdravým životním stylem, na prevenci navíc mohou dostat i finanční příspěvky.

Riziková kombinace

Berete antikoncepci a kouříte? Přestaňte, můžete vás to i zabít!

Díky hormonální antikoncepci sice neotěhotníte, ale může se vám stát něco daleko horšího. Zvláště pokud berete "prášky" a zároveň kouříte, koledujete si o pořádný malér. Kouření totiž v kombinaci s antikoncepcí výrazně zvyšuje riziko trombózy a mrtvice.

Prásk.tv píše:

Zranění hlavy
čtěte o tématu riziko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Plačící miminko
Aktualizováno 25.4. 2017 20:55
rozhovor rady odborníka

Mimo porodnice se rodí stovky dětí! Jaká jsou rizika? Názor lékaře

Mimo zdravotnická zařízení se ročně narodí stovky dětí, plánovaný porod doma s sebou ale nese rizika, která by maminky měly opravdu pečlivě zvážit. Největší úskalí domácích porodů vysvětlil primář Nemocnice Na Bulovce Martin Čihař.

Tohle si ohlídejte

Nákup ojetého dieselu? Pozor na riziko, vše se může prodražit!

Ojetá auta s naftovým motorem jsou velmi žádaná kvůli vidině nižší spotřeby paliva. Ale kupující si často nedají pozor, kupují neprověřené vozy a často tak naletí podvodníkovi.

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Spící pasažéři v letadle
Aktualizováno 17.3. 2017 12:06
cestování

Skoro 18 hodin a 14 000 kilometrů: Jak přežít nejdelší lety světa?

Některé letecké společnosti stále častěji zavádí takzvané "nonstop" lety, při kterých se překonává co nejdelší vzdálenost bez mezipřistání a přestupu. V současnosti se mezi nejdelší lety řadí spoj mezi Katarem a Novým Zélandem, velmi brzy se také začnou prodávat palubní lístky na let mezi Londýnem a australským Perthem. Co ale všechno hrozí člověku, když je uzavřen téměř 18 hodin v malém prostoru s dalšími pasažéry?

vše pro zdraví

Neriskujte infarkt či demenci! Jak lehce poznat ideální dobu spánku

O tom, že spánek má velký vliv na zdraví člověka, není sebemenších pochyb. Málokdo si ale uvědomuje, jaký dopad na lidský organismus častější flámování, nebo naopak dlouhé vyspávání až do oběda, ve skutečnosti má. Následky TN.cz vysvětlila lékařka Jitka Bušková.

Špatná strava

Mladé lidi ohrožuje rakovina střev. Kvůli mizerné životosprávě!

Obrovské nebezpečí hrozí generaci takzvaných mileniálu, tedy lidem narozeným mezi lety 1980 až 1995. Podle lékařů má totiž tato generace čtyřikrát větší pravděpodnost onemocnění rakovinou střev než generace jejich rodičů.

vysoké riziko

Libujete si v dlouhém vyspávání? Může vám hrozit vážná nemoc!

Víkend je jako stvořený k lenošení po náročném pracovním týdnu, nepřehánějte to ale! Podle lékařů totiž časté vyspávání delší než devět hodin vede k demenci. Riziko, že budete bojovat s vážnými zdravotními problémy a výpadky pamětí, je až dvojnásobně vyšší!