Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dovolená - ilustrační
Aktualizováno 13.6. 2017 10:01
letní hrozby

Češi se na dovolené bojí nejvíc ze všech Evropanů! Čeho? ANKETA

Teroristická hrozba je nejvýznamnějším kritériem Čechů při výběru zahraniční dovolené. Naopak nejméně se obávají přírodních katastrof. Výběr dovolené ovlivňuje také cena a klima. Vyplývá to z průzkumu společnosti Europ Assistance.

STŘEPINY

Fenomén selfie jako riziko smrti

Selfie, neboli fotografie sebe sama pořízená chytrým telefonem, je fenoménem naší doby. Každý den se takových fotek vyfotí na světě až milion.

2009467
Aktualizováno 12.6. 2017 11:44

STŘEPINY 11. 6. 2017

Teroristické útoky v Evropě jsou čím dál častější. Jak je na ně připraveno Česko? Dálnice a silnice a letní dopravní uzavírky. Kolik nás bude stát popojíždění v kolonách? A fenomén selfie jako riziko smrti. Co vede mladé lidi k ochotě riskovat pro originální fotku?

Prásk.tv píše:

Zranění hlavy
čtěte o tématu riziko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

nakupování online
Aktualizováno 19.5. 2017 13:25
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

Vysoký tlak
Aktualizováno 11.5. 2017 21:15
epidemie neriskujte zdraví!

Vysoký tlak ohrožuje rekordní počet Čechů! RADY, jak ho snížit

Vysoký tlak se u lidí šíří jako epidemie. Pojišťovny zaznamenávají prudký nárůst pacientů s tímto onemocněním, jen VZP hlásí přes 200 tisíc nových případů za poslední tři roky. Vysokému tlaku přitom lidé mohou do velké míry předcházet zdravým životním stylem, na prevenci navíc mohou dostat i finanční příspěvky.

Riziková kombinace

Berete antikoncepci a kouříte? Přestaňte, můžete vás to i zabít!

Díky hormonální antikoncepci sice neotěhotníte, ale může se vám stát něco daleko horšího. Zvláště pokud berete "prášky" a zároveň kouříte, koledujete si o pořádný malér. Kouření totiž v kombinaci s antikoncepcí výrazně zvyšuje riziko trombózy a mrtvice.

Plačící miminko
Aktualizováno 25.4. 2017 20:55
rozhovor rady odborníka

Mimo porodnice se rodí stovky dětí! Jaká jsou rizika? Názor lékaře

Mimo zdravotnická zařízení se ročně narodí stovky dětí, plánovaný porod doma s sebou ale nese rizika, která by maminky měly opravdu pečlivě zvážit. Největší úskalí domácích porodů vysvětlil primář Nemocnice Na Bulovce Martin Čihař.

Tohle si ohlídejte

Nákup ojetého dieselu? Pozor na riziko, vše se může prodražit!

Ojetá auta s naftovým motorem jsou velmi žádaná kvůli vidině nižší spotřeby paliva. Ale kupující si často nedají pozor, kupují neprověřené vozy a často tak naletí podvodníkovi.

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Spící pasažéři v letadle
Aktualizováno 17.3. 2017 12:06
cestování

Skoro 18 hodin a 14 000 kilometrů: Jak přežít nejdelší lety světa?

Některé letecké společnosti stále častěji zavádí takzvané "nonstop" lety, při kterých se překonává co nejdelší vzdálenost bez mezipřistání a přestupu. V současnosti se mezi nejdelší lety řadí spoj mezi Katarem a Novým Zélandem, velmi brzy se také začnou prodávat palubní lístky na let mezi Londýnem a australským Perthem. Co ale všechno hrozí člověku, když je uzavřen téměř 18 hodin v malém prostoru s dalšími pasažéry?