Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vejce Ilustrační foto
aktualizováno 04.08.
zdravotní riziko

V Evropě stahují miliony vajec! Jsou toxická, varují vyšetřovatelé

Nizozemsko, Belgie a Německo stahují miliony vajec poté, co se v nichnašla nebezpečná látka - fipronil. Ta může být při dlouhodobém užívání a ve velkém množství jedovatá. Obyčejně se používá jako ochrana zvířat proti klíšťatům nebo blechám, v chovech určených ke konzumaci je ale zakázaná.

Nebezpečný meloun
aktualizováno 03.08.
nebezpečné bakterie

Hygienici varují: Melouny mohou způsobit i úplavici, na tohle pozor!

Sezóna melounů je v plném proudu, je ale třeba mít se na pozoru. Jak upozorňují pražští hygienici, obzvlášť nakrájené nebo špatně skladované melouny mohou být živnou půdou pro bakterie - včetně Salmonelly, Listerie nebo E. coli.

Elektronická cigareta
25.07.
Nový trend

Riziko, nebo způsob odvykání? Expert promluvil o e-cigaretách

Po zavedení protikuřáckého zákona hledali kuřáci způsob, jak si i tak dát svoji cigaretu ke džbánku piva, aniž by museli odejít od stolu. Řešení našli v elektronické cigaretě. Takzvaný vaping ale skrývá mnoho otázek. Je to zdravější způsob kouření, nebo nese i rizika?

Prásk.tv píše:

Zranění hlavy
čtěte o tématu riziko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Riziko zemětřesení
aktualizováno 21.07.
míra rizika

Kde v Evropě hrozí zemětřesení? MAPA STRACHU zahrnuje i Česko!

Jihozápadní pobřeží Turecka a řecké ostrovy v noci na pátek zasáhlo zemětřesení, v ohrožení ale brzy mohou být i další země. Pracovníci Švýcarské seismologické služby zveřejnili mapu Evropy s místy nejvyššího rizika. Zahrnuje i západ České republiky!

Nevyhovující potraviny
aktualizováno 18.07.
velký přehled zdravotní riziko

Pozor, všechny tyto potraviny jsou nebezpečné, můžete je mít doma!

Státní veterinární správa (SVS) varuje před zdraví nebezpečnými potravinami, které se objevily na českém trhu. Kromě závadného medu nebo chia semínek vám mohou problémy způsobit třeba i masné potraviny, ve kterých nyní kontroloři našli bakterie salmonely.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 13.07.
chraňte se

Vypukla epidemie spalniček, zabíjí desítky lidí v Evropě! PŘÍZNAKY

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířícími se spalničkami, které za jediný rok v Evropě zabily nejméně 35 lidí. Nejvíc případů hlásí Rumunsko, poslední obětí je šestiletý chlapec.

Nebezpečná selfie
10.07.
přehled rizikové státy

V této zemi selfie raději nedělejte, pro akční fotku tu umírá nejvíc lidí!

Správný 'selfíčkář' pro fotku i pod vlak skočí. Alespoň to je heslo, kterým jako by se lidé při pořizování fotografií sebe samých řídili. Při honbě za originálním a akčním snímkem umírají desítky lidí ročně. A jedna země, co se počtu smrtících selfie týká, vysoce převyšuje ostatní.

Teroristi v Praze
aktualizováno 27.06.
jsme v ohrožení?

Evropě hrozí nové útoky teroristů! Ministři řekli pravdu o riziku v ČR

Evropě hrozí nové útoky teroristů. Podle šéfa Europolu se nacházíme v nejnebezpečnější době za dvacet let. Česko se ale z hlediska bezpečnosti podle expertů dál řadí mezi méně rizikové země světa.

Dovolená - ilustrační
aktualizováno 13.06.
letní hrozby

Češi se na dovolené bojí nejvíc ze všech Evropanů! Čeho? ANKETA

Teroristická hrozba je nejvýznamnějším kritériem Čechů při výběru zahraniční dovolené. Naopak nejméně se obávají přírodních katastrof. Výběr dovolené ovlivňuje také cena a klima. Vyplývá to z průzkumu společnosti Europ Assistance.

2009482
12.06.
STŘEPINY

Fenomén selfie jako riziko smrti

Selfie, neboli fotografie sebe sama pořízená chytrým telefonem, je fenoménem naší doby. Každý den se takových fotek vyfotí na světě až milion.