Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

Jatka
13.02.
Kontroly SZPI

O původu hovězího masa lhala další restaurace! Nejedli jste v ní?

Potravinářská inspekce odhalila další případ klamání o původu hovězího masa v restauraci. Inspektoři se na kontroly masa v provozovnách zaměřují po skandálu kolem nevyhovujících polských jatek.

Hovězí
aktualizováno 11.02.
Jiný původ masa

První výsledky kontrol masa v restauracích! Tyto podniky klamaly

Potravinářská inspekce zveřejnila názvy restaurací, které vydávaly hovězí maso z jiné země za argentinské. V desítkách dalších případů neměly provozovny doklady o původu masa, dodaly je později.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno 07.02.
Ministr mírní slova

Známe výsledky testů masa z Polska! Restaurace zvažují žalobu

Kontroloři v pražských restauracích nezjistili žádné problémy s původem masa. Podle veterinární správy v sobě maso, které z problémových polských jatek mířilo do Prahy, nemělo salmonelu ani žádná léčiva. Některé restaurace přesto zvažují právní kroky.

Nevyhovující vína
06.02.
inspektoři v akci

Pozor na falšované víno! Není vyrobeno z toho, co slibuje etiketa

Na kontrolu vín se v uplynulých měsících zaměřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). A odhalila hned několik lahví, které nesplňovaly požadavky na kvalitu. Nemáte je doma i vy?

Mák celý, olejnatá semena
22.01.
Odhaleno kontrolou

Inspekce varuje před mákem, obsahuje nebezpečný opiát!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prostřednictvím portálu Potraviny na pranýři varuje před třísetgramovým balením máku, které podle provedené kontroly obsahuje nebezpečné množství opiátu morfinu.

Geneticky modifikované ovoce
aktualizováno 20.01.
Kontrola potravin

Restaurace nabízela zakázané ovoce! Bylo geneticky upravené

Státní potravinářská inspekce SZPI objevila během kontroly v jedné z pražských restaurací zelenou papáji s nepovolenou genetickou modifikací. Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady tyto potravy nesmějí být uváděny na vnitřní trh EU. S provozovatelem restaurace bude zahájeno správní řízení.

Uzavřené provozovny
18.01.
přehled po krajích

Inspektoři zveřejnili nejhnusnější hospody roku! Které jsou u vás?

Více než 170 restaurací a obchodů zavřela během loňského roku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Nesplňovaly totiž požadavky na hygienu.

Zelený čaj
07.01.
nebezpečný výrobek

Tenhle čaj by vám dobře neudělal! Inspektoři v něm našli pesticidy!

Čaj s koktejlem různých pesticidů se dostal do rukou inspektorům ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Ti zajistili zásilku spolu s celníky na pražském letišti. Podle rozborů obsahoval čaj hned tři pesticidy v nadlimitním množství.

Potravinářská inspekce zakázala doplněk stravy téměř bez vitamínů
aktualizováno 20.12.
Kontrola výrobku

Doplněk stravy s vitamíny neměl skoro žádné! Inspekce ho zakázala

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala doplněk stravy, který měl obsahovat vitamíny. Po jeho rozboru bylo však zjištěno, že je sice obsahuje, ale míň, než je uvedeno na obalu. Firmě, která výrobek uváděla na trh, teď hrozí pokuta.