Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sudové víno
13.12.
neprošlo testem

Inspekce odhalila falšování vína! Obsahovalo syntetické látky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla v minulých měsících tohoto roku namátkovou kontrolu sudových vín prodávaných převážně ve vinotékách. Zaměřila se na analýzu obsahu nepovolených syntetických aromatických látek ve víně.

Fritovací oleje
12.12.
szpi varuje

V tomhle fritují?! Každý 6. vzorek odebraný v restauracích propadl

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si v letošním roce posvítila mimo jiné i na fritovací oleje a tuky v restauracích a výsledky jsou alarmující. Neprošel každý šestý odebraný vzorek.

Ovoce a zelenina
aktualizováno 07.12.
výsledky kontrol

Ovoce a zelenina jsou v Česku kvalitní. Nejčastěji chybují stánkaři

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se zaměřila na intenzivní kontrolu ovoce a zeleniny na českém trhu. Kontrolovala správné označování a odebírala vzorky k testům na pesticidy. Podle dostupných výsledků nejvíce chybovali stánkaři.

Obchodní sdělení

Ojeté auto jako dárek k Vánocům? Zde jsou rady, jak na to

Nadělit někomu pod stromeček ojeté auto vůbec nemusí být obtížné. S financováním i administrativou pak pomůže prodejce.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 04.12.
galerie hrůzy uzavřené provozovny

Plíseň i myši! Letos zavřeli desítky podniků, tyto jsou nejodpornější

Hygienici od ledna do října letošního roku zkontrolovali tisíce stravovacích zařízení, uzavřeli téměř 40 podniků a nyní chtějí rozdat pokuty za více než 11,7 milionu korun. Podobně děsivé výsledky pak hlásí i Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Ta uzavřených podniků hlásí už více než 130!

Jablka kontaminovaná nepovoleným množstvím pesticidu
30.11.
nepovolené množství

POZOR: Do Česka se dostala jablka z Polska, obsahují pesticidy

Do Česka se dostala jablka kontaminovaná nepovoleným množstvím pesticidu chlorpyrifos. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) kontrolovala velkoobchodního prodejce, ten ale další pohyb nevyhovující potraviny nedokázal doložit, mohou tak být i na vašem stole.

Uzavřené provozovny
04.11.
galerie nechutné provozovny

Tady nám dělali jídlo?! Pohled do zavřených podniků jen pro otrlé!

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) jen v říjnu uzavřeli desítku provozoven, kde se prodávalo jídlo. A pohled do útrob těchto podniků opravdu není pro každého. Někde se válel myší trus, jinde se hromadila plíseň a nepořádek.

Lunch Meat s chybějícím podílem masa - 4
26.10.
Ošizená konzerva

Pozor! Lunchmeat obsahuje mnohem méně masa, než by měl!

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili v obchodě v Praze lunchmeat, který obsahoval mnohem méně masa, než pro tento typ masové konzervy určuje zákon. Do oběhu přitom šly desetitisíce balení.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 12.10.
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Vafle nebezpečné pro alergiky
aktualizováno 22.09.
alergická reakce

Tesco prodávalo nebezpečné sušenky! Nemáte je doma?

Alergici by si měli dát velký pozor, kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalila vafle, které jim mohou pořádně zatopit. Tesco teď musí stáhnout přes 3,4 tuny výrobku, který může obsahovat větší množství arašídů, než uvádí etiketa. Stáhnout se navíc podařilo jen 19 610 kusů z celkových 36 000, zbytek je tedy mezi zákazníky.

Sušená kustovnice čínská
aktualizováno 08.09.
szpi varuje

Na trhu je ovoce s jedovatým pesticidem! Můžete ho mít doma

Bezmála deset tun sušeného ovoce goji původem z Číny zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Obsahovalo totiž jedovatý pesticid carbofuran.