Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zkažené kuřecí maso
aktualizováno 04.10.
Zapáchající maso

Kupovali jste kuřecí v Albertu? Prodávali zkažené, tvrdí inspekce

Prodejna Albert v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého prodávala zkažené kuřecí maso. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) přišla na to, že prodejce maso skladoval v nevyhovující teplotě. Albert se brání, že šlo jen o jediný balíček a že je tato situace naprosto výjimečná.

Potravinářská inspekce zavřela Tesco v Aši kvůli myšímu trusu - 7
aktualizováno 04.09.
Porušení hygieny

Špína a hnus v Tescu: Mezi regály běhaly myši. Inspektoři ho zavřeli

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila myší trus v Tescu v Aši. Prodejna musela být uzavřena, mohlo totiž dojít ke kontaminaci potravin. Provozovateli hrozí pokuta.

Jablka s nadlimitním množstvím pesticidů
03.09.
Zakázaný pesticid

Inspekce našla tuny "jedovatých" jablek z Polska. Už posedmé!

Už sedmou várku polských jablek s příliš vysokým obsahem zakázaných pesticidů zachytili zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). A příští zásilky tak budou raději testovány preventivně.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Nebezpečné potraviny
22.08.
nebezpečné potraviny

Plíseň i bakterie v jídle: Hnusy z pultů nezmizely ani v létě! FOTO

O více než čtyřicítce nebezpečných potravin informovali o prázdninách kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Jednalo se například o plesnivé potraviny nebo takové, u kterých byl zjištěn vysoký obsah škodlivých látek.

Sýr
aktualizováno 21.08.
velký přehled

Kontroloři varují: Čtvrtina sýrů je nekvalitních! Tyhle si nekupujte

Čtvrtina sýrů z dovozu, které zkontrolovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), byla nekvalitní. Ošizeny byly podle kontrolorů i nejoblíbenější polotvrdé sýry Čechů, jako jsou gouda, čedar nebo eidam.

Polská jablka s pesticidy
aktualizováno 14.08.
kontrola szpi

Tesco prodávalo závadná jablka! Nekupovali jste je také?

Ovoce každý považuje za zdravý přísun vitamínů a nikoho by nenapadlo, že i jejich koupí v obchodě si může zadělat na zdravotní problémy. Na závadná jablka nyní upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v sítí Tesco Stores ČR a.s.

Falešný kečup z Kauflandu
10.08.
klamání spotřebitele

Kaufland nabízel falšovaný kečup! Měl o 30 procent méně rajčat

Přes třicet procent rajčat chybělo oproti etiketě v kečupu značky K-Classic, který nabízel obchodní řetězec Kaufland. Laboratorní analýzou to zjistili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), kteří nyní chtějí prohřešek ztrestat pokutou.

Vadné potraviny
28.07.
Galerie Plíseň i listérie

Inspektoři objevili desítky nebezpečných potravin! SEZNAM

Nejen český med, ale desítky dalších potravin označila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) jako falšované, nebezpečné nebo nejakostní. Inspekce nyní zveřejnila seznam všech vadných potravin. Nechyběly ani ty obsahující listérii.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 28.07.
Uzavřené provozovny

Myší bobky, plesnivé zdi! Inspekce zavřela obchody i hospody

Ani v průběhu letních měsíců kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezahálí. Za poslední dva měsíce provedli řadu kontrol, během kterých nechali částečně nebo zcela uzavřít desítky provozoven. Ve všech se pracovalo s jídlem a hygienické podmínky zde byly na katastrofální úrovni.

Falšovaná masová konzerva - 1
aktualizováno 25.07.
falšovaná potravina

Kaufland prodával kuřecí konzervu téměř bez masa! Nemáte ji doma?

Další konzervu z Polska, ve které bylo méně masa, než výrobce avizoval, objevili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Prodávali ji v Kauflandu.