Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Polská jablka s pesticidy
aktualizováno 14.08.
kontrola szpi

Tesco prodávalo závadná jablka! Nekupovali jste je také?

Ovoce každý považuje za zdravý přísun vitamínů a nikoho by nenapadlo, že i jejich koupí v obchodě si může zadělat na zdravotní problémy. Na závadná jablka nyní upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v sítí Tesco Stores ČR a.s.

Falešný kečup z Kauflandu
10.08.
klamání spotřebitele

Kaufland nabízel falšovaný kečup! Měl o 30 procent méně rajčat

Přes třicet procent rajčat chybělo oproti etiketě v kečupu značky K-Classic, který nabízel obchodní řetězec Kaufland. Laboratorní analýzou to zjistili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), kteří nyní chtějí prohřešek ztrestat pokutou.

Vadné potraviny
28.07.
Galerie Plíseň i listérie

Inspektoři objevili desítky nebezpečných potravin! SEZNAM

Nejen český med, ale desítky dalších potravin označila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) jako falšované, nebezpečné nebo nejakostní. Inspekce nyní zveřejnila seznam všech vadných potravin. Nechyběly ani ty obsahující listérii.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 28.07.
Uzavřené provozovny

Myší bobky, plesnivé zdi! Inspekce zavřela obchody i hospody

Ani v průběhu letních měsíců kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezahálí. Za poslední dva měsíce provedli řadu kontrol, během kterých nechali částečně nebo zcela uzavřít desítky provozoven. Ve všech se pracovalo s jídlem a hygienické podmínky zde byly na katastrofální úrovni.

Falšovaná masová konzerva - 1
aktualizováno 25.07.
falšovaná potravina

Kaufland prodával kuřecí konzervu téměř bez masa! Nemáte ji doma?

Další konzervu z Polska, ve které bylo méně masa, než výrobce avizoval, objevili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Prodávali ji v Kauflandu.

Potraviny - zelený čaj, citron
aktualizováno 16.07.
upozornění

Tesco prodávalo nebezpečný čaj. Vyvolává smích, pláč i halucinace!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nevyhovující čaj v prodejnách Tesco. Obsahuje tropanové alkaloidy, které jsou nebezpečné především pro děti a starší lidi.

Potravinářská inspekce zakázala cukrovinky nebezpečné pro alergiky
13.07.
Stahují je z trhu

Inspektoři odhalili nebezpečné cukrovinky. Ohrožují alergiky

Dvě nebezpečné cukrovinky odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Sušenky Madison, které prodával řetězec Kaufland, a čokoládu Roshen od společnosti Violet Kangaroo, inspektoři zakázali prodávat. Představovaly riziko pro alergiky.

Listerie v zelenině
12.07.
přehled příznaků

Listérie řádí také v Česku. Nemoc připomíná chřipku, končí i smrtí

O bakterii listérii je momentálně slyšet z každé strany. Mraženou zeleninu s možným výskytem této bakterie stahují Lidl, Tesco, Penny Market i Makro. Pro člověka může být až smrtelně nebezpečná, a tak se vyplatí nepodceňovat informovanost.

Nevyhovující potraviny v tržnici SAPA
28.06.
zátah v sapa

Převáželi maso autem, kde bylo 34 °C! Páchlo, ale chtěli ho prodávat

Více jak 1,7 tuny mražených a chlazených potravin zakázala potravinářská inspekce v pražské tržnici SAPA. Prodejci je přepravovali autem v 34 stupních.

Best šunková delikatesa
aktualizováno 22.06.
kontrola SZPI

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?

Inspekce opět odhalila falšovaný masný výrobek, který lživě uváděl obsah masa. Konkrétně se jedná o hovězí šunkovou delikatesu z Polska. Výrobek obsahoval o celých 10 % masa méně. Falšované potraviny byly staženy z trhu.