Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kapie s nadlimitním množstvím pesticidu
dnes 16:36
Překročený limit

Pozor na kapie z Tesca: Obsahují velké množství pesticidu!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před červenou kapií nabízenou v sítí prodejen Tesco. Zelenina obsahuje nadlimitní množství pesticidu.

Falšované medy
aktualizováno 11.12.
Potravinářská inspekce

Kontroly medů skončily katastrofou, půlka vzorků neprošla

V zimním období je spotřeba medu vyšší - dejte si ale pozor na falšované medy. Potravinářská inspekce varuje, že polovina vzorků, které kontrolovala, neodpovídá požadované kvalitě.

Nevyhovující potraviny
09.12.
nebezpečné potraviny

Tohle chtěli, ať jíme? V obchodech nabízeli pěkné hnusy! Nemáte je?

Seznam bezmála stovky nebezpečných potravin zveřejnila v uplynulých dvou měsících Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Kdyby se nám dostaly na stůl, mohly by nám způsobit i zdravotní problémy.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Falšovaný „výběrový džem“ z Kauflandu
aktualizováno 07.12.
višňové cosi

Tohle v Kauflandu prodávali jako džem. Ovoce viděl jen z rychlíku

Inspektoři objevili v obchodech Kaufland falšovaný džem. Místo avizovaných 50 gramů ovoce na 100 gramů džemu, v něm višní bylo jen 34,8 gramu. Inspekce nařídila obchodu uvedenou šarži stáhnout z pultů. Kaufland čeká řízení o uložení pokuty a příští dodávky stejného džemu musí nechat zkontrolovat.

Uzavřené provozovny
06.12.
přehled po krajích

Inspektoři zveřejnili nejhnusnější hospody roku! Které jsou u vás?

Více než 170 restaurací a obchodů zavřela během letošního roku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Nesplňovaly totiž požadavky na hygienu.

Čerstvý květák - Ilustrační
aktualizováno 06.12.
kontrola SZPI

Čerstvý květák obsahoval koktejl pesticidů, odhalila inspekce

Inspektoři zajistili v rámci kontrol čerstvého ovoce a zeleniny závadný květák z Polska, který obsahoval koktejl z pesticidů. Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Jablka Gloster
29.11.
Zakázané pesticidy

Inspekce odhalila jedovaté potraviny! Můžete je mít doma

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v průběhu letošního roku odhalila celou řadu závadných potravin, které obsahovaly zdraví škodlivé pesticidy. Nejčastěji se podle inspekce jednalo o jablka - hlavně ta dovážená z Polska.

Uzavřená prodejna v Ústecké čtvrti Střekov
29.11.
Fuj

Myši, bobky a odpadky. Inspekce zavřela obchod v Ústí!

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce SZPI) zavřeli prodejnu potravin v ústecké čtvrti Střekov - našli tam myši, jejich výkaly a odpadky. Podle inspektorů hrozila kontaminace potravin a provozovateli zakázali další činnost.

Prostředek na hubnutí z Austrálie bez řádné informace o ionizujícím ozáření
aktualizováno 23.11.
nebezpečný výrobek

Inspekce odhalila ozářené tablety na hubnutí, nemáte je doma?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila na českém trhu nevhodný prostředek na hubnutí z Austrálie, který prošel ozářením. Výrobce však tuto informaci neuvedl na obalu, čímž porušil potravinové právo.

Zajištěné padělky v pražské Sapě - 5
aktualizováno 22.11.
Celní správa

Utajený obchod v Sapě! Celníci zabavili padělky za miliony korun

Celní správa při kontrole v pražské tržnici SAPA objevila tajný obchod, do kterého mohli pouze vybraní zákazníci. Zajistili zboží za desítky milionů korun, jedná se o padělky. Akce se zúčastnila i Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která uzavřela jednu z prodejen kvůli nedodržování hygienických předpisů.