Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Best šunková delikatesa
aktualizováno včera 15:44
kontrola SZPI

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?

Inspekce opět odhalila falšovaný masný výrobek, který lživě uváděl obsah masa. Konkrétně se jedná o hovězí šunkovou delikatesu z Polska. Výrobek obsahoval o celých 10 % masa méně. Falšované potraviny byly staženy z trhu.

Čaje s pesticidy
aktualizováno 21.06.
pohroma zažehnána

Na letišti zabavili jedovaté čaje z Číny. Můžou způsobit rakovinu

Čaje z Číny s až sto dvacetkrát překročeným limitem pesticidů zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce spolu s Celním úřadem Praha Ruzyně. Čaje se tak na český trh nedostaly.

Inspektoři našli v SAPĚ závadné potraviny
18.05.
To jsme měli jíst?

Horor na tržnici! Inspektoři našli kila nebezpečných potravin. FOTO

Pražští policisté společně s inspektory Státní veterinární správy, celníky a inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili při kontrole v pražské tržnici SAPA desítky kilogramů neoznačených, prošlých a zkažených potravin. Podnikatelům hrozí pokuta až 50 milionů!

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Nekvalitní maso v letákové akci společnosti Penny Market
aktualizováno 17.05.
nekvalitní maso

Letáky slibovaly levné maso, inspektoři ale zakázali jeho prodej

Letáková akce společnosti Penny Market nabízela několik masných výrobků, které inspekce nařídila stáhnout. Etikety slibovaly vysoká procenta obsahu masa, skutečnost byla ale úplně jinde. Výrobky musel prodejce okamžitě stáhnout.

Fíky s toxiny
16.05.
Varování SZPI

V Česku se objevily toxické fíky. Inspekce nařídila jejich stažení

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili závadné balení fíků, které obsahují výrazné nadlimitní množství alfatoxinů. Ty vznikají jako produkt metabolismu plísní a mají negativní účinky na lidské zdraví. Inspektoři mají podezření, že závadných fíků mohlo být do Česka dovezeno až 12 tun.

TASTE MEAT Sedlácké vepřové maso a Chalupářské vepřové maso
aktualizováno 10.05.
falšované potraviny

Letáky lákaly na maso v akci, tyto výrobky musely rychle stáhnout!

Letáky vábily na slevy, masa ale v konzervách bylo podstatně méně, než se uvádělo na obalu. Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili v Kauflandu hned dvě šarže falšovaných výrobků. Oba byly zpracovány v Polsku.

Nevyhovující masné výrobky Pikok
aktualizováno 27.04.
kontrola SZPI

Pozor na podvod! Konzervy na letácích zdaleka nebyly tak kvalitní

Ne vždy si koupíte to, co slibují letákové akce. Tentokrát se inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zaměřili na masné konzervy a zjistili, že masné výrobky zdaleka neobsahují tolik masa, kolik slibují na etiketě. V případě, že máte konzervy doma, můžete je vrátit na každé prodejně Lidl.

Uzavřené provozovny v dubnu
23.04.
galerie uzavřené provozovny

Foto pro silné žaludky! Tyto hnusy našli v restauracích a obchodech

Inspektoři, kteří chodí po restauracích či obchodech a dohlížejí na správné dodržování hygieny, musejí být připraveni opravdu na všechno. Pohled do některých provozoven je tak odporný, že nechají podnik okamžitě uzavřít. Pro představu stačí fotografie z dubna.

Rybí filé
13.04.
nemáte ho doma?

Výrobce sliboval kvalitní filé. Moc rybího masa v něm ale nebylo

Před falšovaným rybím filé varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Výrobce sliboval 97 % masa, kontrola v laboratoři ale prokázala, že je ho ve výrobku o 20 % méně.

Ovoce Goji - ilustrační foto
06.04.
Kontrola SZPI

V sušeném ovoci našli prudký jed! "Nejezte ho," varuje inspekce

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili další nebezpečný výrobek. V sušeném ovoci goji zjistili jeden z nejjedovatějších pesticidů karbofuran. Prodejce teď musí potravinu stáhnout z trhu.