Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ministerstvo financí
Aktualizováno Včera 10:14
nedostatky v účetnictví

NKÚ: Ministerstvo financí má chyby v účetnictví za 100 miliard

Nejvyšší kontrolní úřad si posvítil na účetnictví Ministerstva financí ČR a odhalil hrubé nedostatky. Jde o nesprávnosti v podrozvahových účtech za více než 31 miliard korun či jiné nesprávnosti za více než 108 miliard korun. Ministerstvo totiž v některých případech vykazovalo miliony místo miliard.

Zjištění inspekce

To je hnus! Na český trh mířil z Číny čaj plný pesticidů!

Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) během průběžných kontrol objevili dvě šarže čaje dovezeného z Číny, v nichž bylo přibližně pětkrát víc pesticidů, než je povolené.

EET - elektronická evidence tržeb
Aktualizováno 13.4. 2017 18:18
kontroly na Vysočině

Používání EET: Na Vysočině pokutovali čtvrtinu kontrolovaných

Řada majitelů a provozovatelů restauračních a hotelových zařízení si stále zvyká na elektronickou evidenci tržeb a její používání jim dělá problémy. Vyplývá to ze statistik celní správy, která tato zařízení kontroluje. Třeba na Vysočině objevili celníci problémy u čtvrtiny kontrolovaných subjektů.

Prásk.tv píše:

Karel Gott s manželkou Ivanou
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Kontrola kvůli EET
Aktualizováno 7.4. 2017 14:02
kontrolorka v problémech

První konflikt kvůli EET! Takhle to na místě vypadalo

Zaměstnankyně finanční správy si zažila horké chvíle, když se dostala při čtvrteční kontrole elektronické evidence tržeb v pohostinství ve Zdibech do ostré hádky s místními štamgasty a obsluhou. Padaly nevybíravé nadávky. Údajně došlo i na vyhrožování. To ale obsluha se smíchem popírá.

Rvačka kvůli EET
Aktualizováno 7.4. 2017 08:15
incident ve Zdibech

Drsný útok kvůli EET! Kontrolory v nouzi musela zachraňovat policie

Ve čtvrtek před osmou hodinou večer musela zasahovat hlídka policistů ve Zdibech u Prahy. Přivolali si ji kontroloři finačního úřadu, kteří měli strach o vlastní zdraví.

Med
Aktualizováno 6.4. 2017 15:07
Katastrofální výsledky kontroly

Půlka českých medů se falšuje! Barví je karamelem, šidí sladidly

Inspektoři kontrolovali české medy a dopadlo to katastrofálně! Pochybení zaznamenali u téměř poloviny z 25 testovaných vzorků. Šlo především o med, který koupili v menších prodejnách a na stáncích mimo tržiště.

Nemáte ho doma?

Ledový čaj se kazí a je cítit chemií, varuje potravinářská inspekce!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v obchodech závadný ledový čaj s citronovou příchutí. Nápoj je výrazně cítit nepřirozenou chemickou vůní a testy ukázaly, že je zkažený.

Nevyhovující palivo

ČOI rozdávála pokuty čerpacím stanicím! Tyhle šidily! PŘEHLED

Česká obchodní inspekce nadále průběžně kontroluje, zda si na českých a moravských benzínkách řidiči do nádrží nevědomky nečepují závadnou naftu nebo benzín. A hříšníci se stále najdou

Policejní kontroly
Aktualizováno 21.3. 2017 20:51
Nejčastější chyba

Problém českých dálnic: Řidiči se nevrací do pravého pruhu!

Štáb TV Nova se účastnil akce dopravních policistů, kteří se zaměřili na dosud přehlížený přestupek. Kontrolovali řidiče, kteří se nevracejí do pravého jízdního pruhu na dálnicích a víceproudých silnicích. Podle policie takoví řidiči nejen zdržují provoz a vytvářejí nebezpečné situace, ale hlavně nedodržují pravidla silničního provozu a porušují zákon.

Ministerstvo zahraničí
Aktualizováno 20.3. 2017 14:03
zásah nkú

Pochybné účty české diplomacie: Udělala chyby za 3 miliardy korun!

Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva zahraničí chyby za téměř 3 miliardy korun. Úřad, který vede ministr Zaorálek, by měl vysvětlit, jak k pochybení došlo.