Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nevyhovující potraviny v závodním stravování
včera 16:38
Kontrola ve Vlašimi

Hygienici v závodní jídelně našli prošlé maso i muflona do tomboly!

Neslavně dopadla nedávná kontrola středočeských hygieniků v závodní jídelně vlašimské zbrojovky Sellier & Bellot. Kontroloři totiž objevili smradlavé potraviny včetně prošlého masa a dokonce i maso z kance a muflona, prý do tomboly.

Mák celý, olejnatá semena
včera 09:45
Odhaleno kontrolou

Inspekce varuje před mákem, obsahuje nebezpečný opiát!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prostřednictvím portálu Potraviny na pranýři varuje před třísetgramovým balením máku, které podle provedené kontroly obsahuje nebezpečné množství opiátu morfinu.

NKÚ
21.01.
národní kontrolní úřad

Státní instituce prodělávají na IT zakázkách stovky milionů ročně

Státní instituce často chybují při zadávání a vyhodnocování veřejných IT zakázek. Tvrdí to odborníci i Nejvyšší kontrolní úřad. Každý rok tak údajně Česko prodělá až stovky milionů korun. Často například instituce při hledání dodavatele nevypíší veřejnou soutěž, i když je to ze zákona povinné. Toho se prý dopustilo například i Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Prásk.tv píše:

Georgia Cassidy - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Andrej Babiš
18.01.
Kontrola dotací

Auditoři z EU dokončili kontrolu! Určí, zda je Babiš ve střetu zájmů

Auditoři Evropské komise dokončují kontrolu ve Státním zemědělském intervenčním fondu. Od začátku týdne zjišťovali mimo jiné to, zda nedochází ke střetu zájmů firmy Agrofert a premiéra Andreje Babiše.

Kontrola fritovacích olejů
aktualizováno 15.01.
výsledek kontroly inspekce v šoku

Smažené jídlo v Česku? Připravují ho v těchto černých hnusech!

Každá čtvrtá restaurace nebo fastfood v Česku připravuje smažená jídla v odporných podmínkách. Kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vloni odebraly téměř stovku vzorků fritovacích olejů. Více než čtvrtina z nich byla nevyhovující a pokrmy nepoživatelné. Podívejte se na přehled restaurací, které připravovaly jídla ve zčernalém oleji.

Bezpečnostní kontrola na letišti
14.01.
Může za to vládní krize?

Muž pronesl do letadla pistoli. Letěl s ní z USA do Japonska

Na nejvytíženějším letišti světa, v americké Atlantě, prošel cestující bezpečnostní kontrolou s plně funkční zbraní. Letěl až do japonského Tokia, kde to sám oznámil pracovníkům letecké společnosti. Incident zřejmě souvisí s krizí kolem schválení rozpočtu USA. Část federálních zaměstnanců je už třetí týden bez mzdy.

Eura - ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Kontrola z EU

Do Česka dorazili auditoři z EU, posvítí si na rozdělování dotací

Auditoři Evropské komise začali kontrolovat rozdělování dotací v České republice. Důvodem je možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. V plánu mají vyšetřit několik státních institucí.

Dům za 7 milionů ředitele karlovarské divize
aktualizováno 07.01.
Drahý dům

Státní podnik pořídil řediteli "haciendu" za miliony, sklízí kritiku

Za více než sedm milionů korun pořídil státní podnik Vojenské lesy a statky České republiky dům pro dnes už bývalého ředitele karlovarské divize. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byly náklady moc vysoké. Ostatní ředitelé podniku využívali objekty asi čtyřikrát menší.

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
07.01.
Polské neštěstí

Smrt dívek na únikové hře: Hasiči v Česku plánují tato opatření

I na Českou republiku má dopad tragický požár v polském zábavním centru, při kterém zemřelo pět dívek v únikové místnosti. Pražští hasiči chtějí prověřit podobné provozovny po celém hlavním městě.

Migranti v matracích
aktualizováno 02.01.
Nová metoda

Migranti překvapili španělskou policii! Cestovali v matracích

Překvapení čekalo španělskou policie, která objevila dva migranty ukryté v matracích. Migranti cestovali na stropě dodávky a za převoz do Evropy každý z nich měl zaplatit 4 500 eur (přes 116 tisíc korun). Řidič dodávky policii unikl.