Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

opravy ve vesmíru

Hrozí ochromení vesmírné stanice, na ISS selhal řídící systém

Po selhání systému na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), přes který chodí důležitá data pro provoz stanice, byl urychleně schválen výstup do vesmíru, při kterém Peggy Whitsonová a Jack Fischer vadnou součástku vymění. Funkčnost zajišťuje záložní systém, k opravě se ale musí přistoupit neprodleně, jinak hrozí, že funkčnost ISS bude částečně ochromena.

Čaj
Aktualizováno 19.5. 2017 15:43
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Šizené rybí prsty - 1
Aktualizováno 17.5. 2017 15:56
Stažení z prodeje

Kontrola odhalila šizené rybí prsty! Chybělo maso, mohly i ublížit

Na český trh se dostaly falšované rybí prsty. Obsahovaly méně masa, než měly, další složky v nich byly navíc. Odhalila to kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), která nařídila rybí prsty stáhnout z prodeje.

Prásk.tv píše:

Letěl bez pasu i bez letenky
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Bilance 2016

Čokolády, med, vína. Kontroly ukázaly, co se nejčastěji šidí!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala shrnující statistiky za rok 2016. Provedeno bylo přes 45 tisíc kontrol, rozdány pokuty 127,5 milionu korun. Nejvíce problémů inspektoři odhalili u čokolád, cukrovinek nebo vín.

kontroly čoi

Na horách se šidí čím dál víc! Na tyhle věci si dávejte největší pozor

Téměř ve třetině zimních středisek letos šidili zákazníky. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili porušení právních předpisů ve 151 případech, což je o 3,5 % více než v loňském roce.

Kontrola ČOI

Kontroly na Zahradě Čech: Z 16 obchodníků 5 porušilo zákon!

Protože začalo jaro, zaměstnanci České obchodní inspekce (ČOI) začali kontrolovat obchodníky, kteří nabízejí zboží pro zahrádkáře. Kontroly na Zahradě Čech ovšem ukázaly, že prodejci mají co zlepšovat.

Policie u letiště Václava Havla
Aktualizováno 2.5. 2017 07:31
Nová opatření

Strach z teroru na letištích: Kontroly budou ještě před nimi

Jak ukázaly teroristické útoky v Bruselu nebo v Istanbulu, atentátníci rádi útočí na letištní haly, kde mohou jejich podomácku vyrobené bomby napáchat pořádnou paseku. Česká letiště proto budou více chráněná.

péče o dům

Co dělat s komínem na konci topné sezóny? RADY ODBORNÍKA

Letošní topná sezóna, která je mnohem delší, než jsme zvyklí, prý skončí přibližně za měsíc. Mnozí majitelé domů ale řeší, jestli mají kominíka pozvat už teď, nebo až na podzim. Prohlídka a vyčištění zaneseného komína vyjdou na několik stokorun, ale zachránit mohou nejen tisíce korun, ale hlavně životy obyvatel domu.

Kontrola SZPI

Tyhle hnusy jsme měli pít! Plavala v nich plíseň, chutnaly chemicky

Zakalené, plné nečistot a plísně, chemická chuť. I takové nápoje můžete koupit v obchodě, prodejci je bez problémů dál nabízí. Tentokrát si ale na ně došlápla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která odhalila hned 8 nevyhovujících vzorků.

Ministerstvo financí
Aktualizováno 24.4. 2017 10:14
nedostatky v účetnictví

NKÚ: Ministerstvo financí má chyby v účetnictví za 100 miliard

Nejvyšší kontrolní úřad si posvítil na účetnictví Ministerstva financí ČR a odhalil hrubé nedostatky. Jde o nesprávnosti v podrozvahových účtech za více než 31 miliard korun či jiné nesprávnosti za více než 108 miliard korun. Ministerstvo totiž v některých případech vykazovalo miliony místo miliard.