Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pohraniční kontroly
aktualizováno 03.07.
Hraniční kontroly

Bavorsko i Rakousko zavedou hraniční kontroly. Co se změní?

Rakouská vláda v reakci na nedávné jednání německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) a ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) potvrdila, že se chystá na opatření k ochraně své jižní hranice před nelegální migrací. Kontroly na hranicích oznámilo zavést i Bavorsko, i když ze zcela jiných příčin. Opatření se mohou dotknout i Čechů.

Kontrola prodeje alkoholu
29.06.
Kontrola ČOI

Nezletilí pořídí alkohol snadno! Víc než polovina prodejců věk neřešila

Poslední den školního roku vyrazila Česká obchodní inspekce na kontrolu obchodů. Inspektoři testovali, zda obchodníci prodají alkohol nezletilým figurantům. V 60 procentech případů budou padat pokuty.

Česká obchodní inspekce kontroluje paliva
27.06.
ČOI

Inspekce odhalila další nekvalitní benzin! Zakázala jeho prodej

I v květnu se Česká obchodní inspekce zaměřila na kontrolu kvality pohonných hmot. Inspektoři odebrali celkem 228 vzorků, jakostním požadavkům nevyhověly hned tři z nich. To je oproti dubnu zhoršení. Prodejci museli stáhnout na 32 386 litrů automobilového benzínu.

Prásk.tv píše:

Georgia Cassidy - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Muž automobilem ohrožoval policisty
aktualizováno 22.06.
Skončil ve vazbě

Auto jako zbraň: Muž najížděl na policisty, zastavila ho až střelba

Karlovarský soud poslal do vazby řidiče, kterého až po střelbě z pistole dopadli v úterý policisté. Muž policejní hlídku, která ho sledovala, ohrožoval a naboural do jejich služebního vozu. Podle kriminalistů řidič, který byl pod vlivem drog, použil auto jako zbraň.

Celní správa odhalila padělky vodky - 3
aktualizováno 06.06.
Falšovaný alkohol

Pozor! V obchodech se objevila padělaná vodka! Testují závadnost

Pražští celníci mají ve středu napilno - na několika místech v Praze pátrají v obchodech po padělcích slavné vodky Stoličnaja (Stolichnaya). Zatím není jasné, zda může falšovaný alkohol nějak poškodit zdraví.

Nekvalitní maso v letákové akci společnosti Penny Market
aktualizováno 17.05.
nekvalitní maso

Letáky slibovaly levné maso, inspektoři ale zakázali jeho prodej

Letáková akce společnosti Penny Market nabízela několik masných výrobků, které inspekce nařídila stáhnout. Etikety slibovaly vysoká procenta obsahu masa, skutečnost byla ale úplně jinde. Výrobky musel prodejce okamžitě stáhnout.

Výlet mladých mužů skončil neslavně, když jim na rukou zacvakla pouta
aktualizováno 14.05.
zásah v Praze

Mladík měl ukrást rodičům auto a jet pro drogy. Skončil v poutech

Mladého muže v kradeném autě a bez řidičáku dopadli v neděli v noci pražští policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Ukázalo se, že mladík navíc vykradl rodičům byt a spolu s kamarádem odjeli pro drogy.

TASTE MEAT Sedlácké vepřové maso a Chalupářské vepřové maso
aktualizováno 10.05.
falšované potraviny

Letáky lákaly na maso v akci, tyto výrobky musely rychle stáhnout!

Letáky vábily na slevy, masa ale v konzervách bylo podstatně méně, než se uvádělo na obalu. Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili v Kauflandu hned dvě šarže falšovaných výrobků. Oba byly zpracovány v Polsku.

Utajený šéf: Lukáš Pytloun - 2
aktualizováno 25.04.
Utajený šéf

Lukáš připraví o peníze vlastní firmu! Recepční šéfa seřve jak dítě

Už dnes večer startuje na TV Nova reality show Utajený šéf, která se stala celosvětovým fenoménem. Ředitel firmy se změní k nepoznání a vyzkouší si práci svých zaměstnanců. V prvním díle se diváci seznámí se zákulisím hotelového řetězce.

Chlapec za volantem
aktualizováno 24.04.
Šofér pod zákonem

Auto v Ostravě řídil třináctiletý kluk, vezl další čtyři kamarády!

Pořádný úlovek si minulý týden připsali hlídkující ostravští policisté. Při kontrole škodovky totiž zjistili, že za volantem sedí teprve třináctiletý teenager. V autě navíc vezl několik podobně starých kamarádů.