Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jablka Gloster
aktualizováno 15.01.
"Jedovaté" ovoce

Pozor! Na český trh se opět dostala zdravotně závadná jablka

Podruhé během necelých dvou týdnů objevili zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce várku jablek z Polska, v nichž bylo velké množství pesticidů.

Kostka ledu
aktualizováno 11.01.
kontrola SZPI

Dáváte si do pití led? Skoro půlka neprošla kontrolou na bakterie

Pokud si necháváte dát led do pití, pak byste měli dávat pozor. Inspektoři potravinářské inspekce odhalili, že téměř polovina hodnocených ledů do nápojů v restauracích a dalších provozovnách nesplnila zdravotní a hygienické limity. Analýza prokázala nevyhovující hodnoty pro výskyt některých bakterií.

Úroda jablek
aktualizováno 05.01.
kontrola SZPI

POZOR: Do Česka opět dorazila polská jablka obsahující pesticidy

Česko opět řeší problém s polskými jablky, u jedné šarže Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost pesticidu, testovaný vzorek překročil limit více než sedmkrát. Informace už se dostala také do systému rychlého varování.

Prásk.tv píše:

Natalie Dzenkiv - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 2
28.12.
Kontroly před Silvestrem

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Čerpací stanice
28.12.
velký přehled nekvalitní palivo

Všechny tyto čerpací stanice letos šidily! Jsou tam i známá jména

Prodejci pohonných hmot sice oproti loňskému roku nešidí v až tak velké míře, i přesto ale kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI) udělili pokuty téměř dvacítce provozovatelů čerpacích stanic. Sankce dosahují hodnoty přes 1,3 milionu korun.

3D model bakterií salmonely
aktualizováno 24.12.
nebezpečné potraviny

Na trh se dostala dětská výživa s podezřením na salmonelu

Dětská výživa, u které existuje podezření na kontaminaci salmonelou, se prodávala i na českém trhu, uvedla v sobotu Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky Amilk od francouzské firmy Lactalis už byly staženy z prodeje v pátek.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 6
aktualizováno 22.12.
celníci v akci

Velký zátah na trhovce: Prodávali nebezpečnou pyrotechniku!

Na prodejce pyrotechniky si dnes v pražské tržnici SAPA posvítili celníci. Kontrolovali, jestli rachejtle nejsou nebezpečné a prodejci k nim mají patřičná povolení.

Potraviny - olivový olej
aktualizováno 19.12.
extra panenský

Inspekce zkoumala olivové oleje, více než čtvrtina byla falšovaná

Mnoho lidí si potrpí na kvalitní olivový olej, označení extra panenský ale nemusí podle analýzy Státní zemědělské a potravinářské inspekce vždy znamenat označovanou kvalitu. Z testovaných olejů neprošla více než čtvrtina, výrobci podle testů klamali své zákazníky.

Otrava v Mittalu
aktualizováno 13.12.
Pozor na ohřívače

Přibývá otrav oxidem uhelnatým! Záchranáři jsou zoufalí

V poslední době výrazně vzrostl počet otrav oxidem uhelnatým. Lidé, kteří mají doma starší plynové ohřívače, by si je měli nechat zkontrolovat. Před možným nebezpečím už varují i záchranáři.

Fritovací oleje
12.12.
szpi varuje

V tomhle fritují?! Každý 6. vzorek odebraný v restauracích propadl

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si v letošním roce posvítila mimo jiné i na fritovací oleje a tuky v restauracích a výsledky jsou alarmující. Neprošel každý šestý odebraný vzorek.