Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policejní kontroly
Aktualizováno 21.3. 2017 20:51
Nejčastější chyba

Problém českých dálnic: Řidiči se nevrací do pravého pruhu!

Štáb TV Nova se účastnil akce dopravních policistů, kteří se zaměřili na dosud přehlížený přestupek. Kontrolovali řidiče, kteří se nevracejí do pravého jízdního pruhu na dálnicích a víceproudých silnicích. Podle policie takoví řidiči nejen zdržují provoz a vytvářejí nebezpečné situace, ale hlavně nedodržují pravidla silničního provozu a porušují zákon.

Ministerstvo zahraničí
Aktualizováno 20.3. 2017 14:03
zásah nkú

Pochybné účty české diplomacie: Udělala chyby za 3 miliardy korun!

Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva zahraničí chyby za téměř 3 miliardy korun. Úřad, který vede ministr Zaorálek, by měl vysvětlit, jak k pochybení došlo.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 14.3. 2017 07:52
podezřelý majetek

Sobotka se pohádal s Babišem. Kontrolu dluhopisů to nezastaví!

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, aby daňová správa reagovala na pochybnosti rozpočtového výboru o možném obcházení zákona při emisích takzvaných korunových dluhopisů v roce 2012. Předseda vlády to řekl novinářům po dnešním jednání koaliční rady. A to bylo podle všeho bouřlivější než obvykle...

Prásk.tv píše:

Karel Gott s manželkou Ivanou
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

nenechte se napálit

Čtyřicet procent zimních středisek šidilo! Víme, na co si dát pozor

Téměř 40 % sportovních středisek, které v listopadu a prosinci loňského roku kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI) porušila zákon. Z 39 kontrolovaných subjektů jich pochybilo 15. Dostaly pokuty ve výši 15 500 korun, nejčastěji za klamání spotřebitele.

hloubkové kontroly

Špatné daňové přiznání? Berňák si pak proklepne celý váš majetek

Podfuky kolem přiznání daní by se brzy mohly těžce nevyplatit. Když na ně finanční úřad přijde, nejen, že hříšníka čeká pokuta a oprava. Berní úřad si pak může posvítit na celý jeho majetek. Jeho původ pak bude poplatník muset doložit, jinak může přijít o všechno. A ještě skončit ve vězení, píše dnešní Právo.

Ujíždějící motorkář
Aktualizováno 28.2. 2017 16:43
Šílená honička

Motorkář ujížděl hlídce až 160 km/h, za ním vlála dívka! VIDEO

Až stošedesátikilometrovou rychlostí ujížděl policistům v pondělí odpoledne motorkář na Rychnovsku. Na úzkých silnicích a v uličkách nedbal na bezpečnost svoji, spolujezdkyně, ani nevinných lidí kolem.

Nelegální jatka na Jičínsku
Aktualizováno 1.3. 2017 09:31
Plíseň, špína, trus

Nelegální jatka u Pardubic: Vepře poráželi v otřesných podmínkách!

Veterináři odhalili v Rohoznici na Pardubicku nelegální jatka! K porážce zvířat docházelo v otřesných podmínkách, místnosti byly plné plísně a špíny. Maso pak putovalo na trh.

Policie měří rychlost - 4
Aktualizováno 27.2. 2017 21:17
anketa

Speciální mapa radarů: Rozhodněte, kde se bude měřit

Do úterý mohou lidé na speciální mapě webové aplikace radit policistům, na kterých silnicích by měli měřit rychlost aut. Na výsledky ankety mohou zareagovat města a obce umístěním orientačních radarů ve vytipovaných ulicích. Do hlasování se zapojilo už přes 10 tisíc respondentů.

Pořádný úlovek

Šofér nadýchal 3,14 promile. Neměl řidičák, auto technickou

Pořádný úlovek se ve čtvrtek večer povedl znojemským policistům. Když v Suchohrdelské ulici zastavili Mazdu 323, nestačili se divit. Auto ani řidič totiž na silnici neměli co pohledávat.

jako z filmu

Děsivý nález v kufru auta: Běžná kontrola se proměnila v drama!

Brazilští policisté zůstali při běžné policejní kontrole v šoku. Když otevřeli kufr auta, našli v něm svázanou ženu, která se stala obětí únosu.