Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Díte na internetu
Aktualizováno 17.6. 2017 21:58
škodlivý obsah

MANUÁL: Takhle ochraníte své děti před nebezpečím na internetu

Dnešní děti se s internetem setkávají už od útlého věku a využívají ho mnohdy velice zdatně, než vůbec začnou chodit do školy. Díky jejich zvídavosti se snaží vyzkoušet všechny nové věci, hledají informace i nové přátelé. Na některých stránkách na ně ale můžou číhat různé nástrahy, proto je důležité, aby rodiče tato rizika znali, dětem je vysvětlili a zamezili přístupu na "škodlivé" stránky.

Prodej prošlých a zkažených masných výrobků v Královéhradeckém kraji
Aktualizováno 14.6. 2017 18:03
Kontrola SVS

To je hnus! V řeznictví prodávali zkažené a prošlé maso i klobásy

V prodejně PMU CZ v Hořicích na Královéhradecku prodávali 60 kg prošlého nebo zkaženého masa a polotovarů! Některé už byly nepříjemně cítit, uvedla Státní veterinární správa (SVS). Společnost PMU provozuje prodejny Procházka.

Krádež tlumiče na bren 2
Aktualizováno 2.6. 2017 18:10
Zmizel tlumič

Poplach na zbrojním veletrhu v Brně. Velké kontroly návštěvníků!

Na zbrojním veletrhu IDET v Brně je poslední den hodně rušno. Všechno totiž nasvědčuje tomu, že někdo na jednom ze stánků ukradl tlumič na útočnou pušku. Ty jsou přitom v ČR až na výjimky zakázané.

Prásk.tv píše:

Máte své děti v přátelích na Facebooku?
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Rekonstrukce bitvy
Aktualizováno 27.5. 2017 21:51
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Dítě s křupkou
Aktualizováno 26.5. 2017 11:49
varování SZPI

Maminky, pozor! Na trhu jsou křupky, které mohou ublížit dětem!

Na českém trhu se objevily křupky, které obsahují nebezpečná azobarviva. Tuhle svačinku přitom dávají maminky i malým dětem! Azobarviva jsou přitom takovým rizikem, že musí být na obalu upozornění.

opravy ve vesmíru

Hrozí ochromení vesmírné stanice, na ISS selhal řídící systém

Po selhání systému na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), přes který chodí důležitá data pro provoz stanice, byl urychleně schválen výstup do vesmíru, při kterém Peggy Whitsonová a Jack Fischer vadnou součástku vymění. Funkčnost zajišťuje záložní systém, k opravě se ale musí přistoupit neprodleně, jinak hrozí, že funkčnost ISS bude částečně ochromena.

Čaj
Aktualizováno 19.5. 2017 15:43
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Šizené rybí prsty - 1
Aktualizováno 17.5. 2017 15:56
Stažení z prodeje

Kontrola odhalila šizené rybí prsty! Chybělo maso, mohly i ublížit

Na český trh se dostaly falšované rybí prsty. Obsahovaly méně masa, než měly, další složky v nich byly navíc. Odhalila to kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), která nařídila rybí prsty stáhnout z prodeje.

Bilance 2016

Čokolády, med, vína. Kontroly ukázaly, co se nejčastěji šidí!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala shrnující statistiky za rok 2016. Provedeno bylo přes 45 tisíc kontrol, rozdány pokuty 127,5 milionu korun. Nejvíce problémů inspektoři odhalili u čokolád, cukrovinek nebo vín.

kontroly čoi

Na horách se šidí čím dál víc! Na tyhle věci si dávejte největší pozor

Téměř ve třetině zimních středisek letos šidili zákazníky. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili porušení právních předpisů ve 151 případech, což je o 3,5 % více než v loňském roce.