Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policejní kontrola - ilustrační foto
včera 07:23
Detektor Heartbeat

Policisté mají speciální přístroje, detektory odhalí tep migranta!

Policisté na hraničních přechodech mají novou metodu, jak odhalit nelegální migranty, detektor Heartbeat. Detektor snímá srdeční tep a pozná, zda řidič nepřeváží ve svém voze migranty. Na nákup speciálních přístrojů, které policistům urychlují práci, vyčlenila vláda 350 milionů korun, uvedl deník Právo.

V pekárně byly šílené podmínky
aktualizováno 10.09.
Potraviny na pranýři

Hrůzné záběry: V pekárně je špína a hmyz, přesto je znovu otevřená

Potravinářská inspekce zavítala do Lomanské pekárny ve Františkových Lázních, kde na ni čekala hrůzná podívaná. Pekárna podle inspekce porušila celou řadu hygienických a bezpečnostních standardů, přesto je od dnešního dne znovu otevřená.

Dětský tábor
08.09.
Silná slova

Tábor hrůzy: Pád dítěte ze skály, plíseň ve sprše a hra na nacisty!

Vedoucí si s dětmi hráli na nacistické pohlaváry, jeden z nich ve sprchách běhal s plynovou maskou a chtěl, aby mu děti z oddílu říkali Mengele. Táborníci museli ve sprchách také dělat kliky. Tak popisuje Marta T. tábor u Náměsti nad Oslavou, kterého se letos v srpnu zúčastnil její syn.

Prásk.tv píše:

Georgia Cassidy - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Kontroly myslivců
06.09.
Důkladné kontroly

Sezóna honů je tu: Do lesů se chystají myslivci i policisté!

Policisté budou i letos kontrolovat myslivce na honech - kromě zbraní se u nich zaměří i na alkohol. Například loni na Jindřichohradecku narazili na myslivce, který nadýchal jedno promile.

Letadlo Emirates muselo do karantény. 10 pasažérů mělo horečku
aktualizováno 05.09.
Nepříjemný let

Letadlo Emirates bylo v karanténě, 10 lidí muselo do nemocnice

Po přistání na letiště John F Kennedy v New Yorku bylo letadlo společnosti Emirates uvedeno do karantény. Cestující si stěžovali na špatný vzduch. Vše vyšetřuje policie.

Volby
05.09.
Chyby byly i v kampani

Problémy v učetnictví mělo 109 stran. Dostaly pokutu 1,2 milionu

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí ve středu zveřejnil výsledky kontroly hospodaření politických stran a také financování volební kampaně do Poslanecké sněmovny. Z 235 registrovaných politických stran jich pochybila téměř polovina. U sedmi stran Úřad narazil na nedostatky ve financování volební kampaně.

Jablka s nadlimitním množstvím pesticidů
03.09.
Zakázaný pesticid

Inspekce našla tuny "jedovatých" jablek z Polska. Už posedmé!

Už sedmou várku polských jablek s příliš vysokým obsahem zakázaných pesticidů zachytili zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). A příští zásilky tak budou raději testovány preventivně.

ČOI stahuje z trhu noční lampičku „Mimoň“
aktualizováno 03.09.
varování

Pozor na Mimoně! Noční lampička je pro děti nebezpečná

Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila nebezpečnou lampičku Mimoň, která se prodává na českém trhu. Hračka je nedostatečně zajištěná a při chvíli nepozornosti může dítěti snadno ublížit na zdraví.

Doubský most v Karlových Varech
aktualizováno 01.09.
špatný stav

Mosty musí projít kontrolou, speciálních přístrojů je ale málo

Kontrola asi tisícovky mostů, kterou tento týden nařídil ministr dopravy Dan Ťok, bude pravděpodobně mnohem delší, než se předpokládalo. Aby prověřování mostů mělo smysl, musí se podle odborníků provést speciálními prohlížečkami, jenže v současné době jsou v Česku údajně jen čtyři.

Opilá žena. Ilustrační foto
aktualizováno 01.09.
děti a alkohol

Rozjela se akce HAD, bary, herny a restaurace čekají přísné kontroly

V noci na dnešek hned v pěti krajích proběhly velké kontroly barů, heren a restaurací. Policisté s úředníky se zaměřili především na podávání alkoholu dětem a mladistvým. A výsledky jsou zatím velmi zarážející. Jen na Jižní Moravě zadržela policie šest podnapilých dětí, některé z nich měly v krvi dokonce přes jedno promile alkoholu. Kontroly ale stále pokračují.