Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dialýza - Blízký východ - Ilustrační foto
20.02.
smrt na dovolené

Horor v Hurghadě: Turista neměl na doktora, nechali ho zemřít!

Další velmi podivnou smrt v egyptském letovisku Hurghada řeší britský soud. Protože si nemohla rodina dovolit zaplatit za účet v nemocnici a pojišťovna ho odmítla pokrýt, odpojili Adriana Kinga (39) z Británie od přístrojů přímo před očima jeho otce. Nemocnice ale tvrdí, že mu selhaly orgány.

Horská služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
pojištění odpovědnosti

Sražení lyžaře na svahu může vyjít na miliony! Nepodceňujte pojištění

Jedete lyžovat a nemáte pojištění odpovědnosti? Pak podle odborníků velmi riskujete. Vážných úrazů totiž přibývá. A to zvláště v tomto období, kdy začaly jarní prázdniny a sjezdovky jsou přeplněné. Nebezpečí srážky s jiným lyžařem je velmi vysoké. Kvůli chvilce nepozornosti se tak člověk může zadlužit na celý zbytek života.

Podnikatelé dluží státu na pojištění téměř 50 milionů korun
aktualizováno 24.01.
Průšvih pojišťoven

Pozor! Některé pojistky mají právní vadu. A jsou neplatné

V pojistných smlouvách, které byly uzavřeny na spoření s nulovou pojistnou částkou, je podle finančního arbitra Moniky Nedelkové právní vada. A mohou tak být neplatné.

Prásk.tv píše:

Sol Perez - 1
čtěte o tématu pojištění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Skiareál Lipno
21.01.
Úrazy v zahraničí

Češi podceňují pojištění při cestě na hory! Může je to zruinovat

Zhruba každý pátý Čech se při cestě za lyžováním do zahraničí nepojistí. Přitom ošetření tam vyjde několikanásobně dráž než u nás. A u soukromých lékařů, kterých je například v alpských střediscích většina, zraněným nepomůže ani evropský průkaz pojištění, tedy kartička zdravotní pojišťovny.

Nemocnice
aktualizováno 19.12.
velké změny

Vyšší sazby, otcovská i ošetřovné: Nemocenské pojištění se mění!

Rok 2018 přinese celou řadu změn, část z nich se dotýká i nemocenského pojištění. Některé začnou platit hned od začátku roku, jiné až v jeho průběhu. Lidé se mohou těšit na vyšší nemocenské, zavádí se otcovská a dlouhodobé ošetřovné.

Ordinace
10.12.
novinky v roce 2018

Pacienty čekají velké změny: Nižší doplatky za léky a zákaz plomb!

Na pacienty od příštího roku čeká řada příjemných změn. Kromě navýšení plateb za státní pojištěnce a snížení limitů na léky, což pomůže zejména rodinám s dětmi a seniorům, se například do seznamu zdravotních výkonů dostává dlouho očekávaná domácí paliativní péče, která umožní více lidem dožít v domácím prostředí.

Křivka EKG
24.11.

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte ho

Stal se vám úraz nebo jste onemocněli? Pojištění slouží právě k pokrytí výpadku příjmu.

Pojištění zdraví
19.11.
Nenechte se zaskočit

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte si ho

Stal se vám úraz nebo jste onemocněli? Pojištění slouží právě k pokrytí výpadku příjmu.

Kouření
aktualizováno 21.09.
přijdou na to

Tajíte kouření před pojišťovnou? Tohle vám kvůli tomu hrozí

Podíl kuřáků je mezi klienty pojišťoven menší než v populaci obecně. Je to i tím, že kouření při pojištění nemocní tají. V případě chorob prokazatelně spojených s užíváním nikotinu pak může dojít k odmítnutí pojistného plnění.

Dron
aktualizováno 12.09.
hrozí pokuty

Drony jsou stále oblíbenější! Pro jejich užívaní platí přísná pravidla

Poplach na ruzyňském letišti způsobil v úterý dron. Letadla musela kvůli bezpečnosti přistávat na jiné dráze. Drony jsou hit mezi profesionály i nadšenými amatéry. K létání s civilními drony se ale vztahují pravidla, které je nutné dodržovat. V opačném případě hrozí pokuta.