Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pojištění domů
19.09.
Bezpečné bydlení

Jaké pojištění vybrat pro váš domov? Odborník řekl, jak na to

Máte dům nebo byt a řešíte pojištění? To může mít řadu úskalí, o kterých většina lidí nemá tušení. Rozdíl je především v pojištění domácnosti a nemovitosti. Ve středeční Snídani s novou poradil finanční poradce Jiří Kubík jaké pojištění vybrat a na co si dát pozor.

Hádka kvůli stanování
aktualizováno 17.08.
chtějí zpátky peníze

Absurdní reklamace Čechů: Stan bez klimatizace i těstoviny v Itálii!

Čeští turisté letos reklamují dovolené méně než vloni, přibývá ale stížností na věci, které cestovní kanceláře neovlivní - například na nepříznivé počasí nebo příliš velké vlny. A vyhrožují kvůli tomu soudními spory.

Turistka si stěžovala, že bylo ve Španělsko moc španělů (pláž - ilustrační)
aktualizováno 14.08.
Kuriózní stížnost

"Bylo tam moc Španělů!" stěžuje si žena na pobyt ve Španělsku

Až neuvěřitelná se zdá stížnost 81leté britské důchodkyně Fredy Jacksonové. Ta požaduje zpátky peníze za dovolenou ve Španělsku, protože se tam prý pohybovalo až moc Španělů. Z toho se prý žena po dvou týdnech pobytu dokonce rozplakala.

Prásk.tv píše:

František Janeček a Tereza Mátlová - 1
čtěte o tématu pojištění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Kostel v Gutech - 2
14.08.
Žhářství v Gutech

Vzácný kostel shořel před rokem. Pojišťovna církvi vyplatila balík!

Vzácný dřevěný kostel v Třinci-Gutech pomalu vstává z popela poté, co ho před rokem zapálila trojice žhářů. Historický svatostánek byl pojištěný na sumu 20 milionů korun. Jak velkou část této sumy už pojišťovna církvi vyplatila?

Soud ilustrační
aktualizováno 26.06.
Podvedení klienti

Problém s investičním pojištěním! Česká pojišťovna čelí žalobě

Spolek Podvedení klienti podává hromadnou žalobu na Českou pojišťovnu kvůli investičnímu pojištění. Jeden z klientů zároveň prostřednictvím právního zástupce podává trestní oznámení na Českou národní banku. Spolek to dnes oznámil ČTK. Česká asociace pojišťoven považuje zpětné zpochybňování právoplatně uzavřených smluv za účelové. Česká pojišťovna tvrdí, že všechny její smlouvy životního pojištění byly sjednány podle platné legislativy.

Úředníci odebírají dávky
08.04.
Nekalé praktiky pojišťoven

Soud zrušil další životní pojistku! Problém mohou mít 2 miliony lidí

Verdikt Městského soudu v Praze zneplatnil pojistnou smlouvu Flexi. Jde o vůbec první rozsudek týkající se investičního životního pojištění, které dříve české pojišťovny nabízely. Podle zástupce poškozených tím soud rozhodl i v případě dalších 760 tisíc smluv.

Brigáda
aktualizováno 01.04.
novela zákona

Více peněz z brigád! Poslanci chystají velké změny v odvodech

Lidé by si v Česku na brigádách mohli vydělat víc peněz, ze kterých by nemuseli odvádět zdravotní a sociální pojištění. Ve sněmovně se už připravuje návrh na zvýšení doteď platného limitu. Ministerstvo financí z toho ale moc nadšené není.

Dialýza - Blízký východ - Ilustrační foto
20.02.
smrt na dovolené

Horor v Hurghadě: Turista neměl na doktora, nechali ho zemřít!

Další velmi podivnou smrt v egyptském letovisku Hurghada řeší britský soud. Protože si nemohla rodina dovolit zaplatit za účet v nemocnici a pojišťovna ho odmítla pokrýt, odpojili Adriana Kinga (39) z Británie od přístrojů přímo před očima jeho otce. Nemocnice ale tvrdí, že mu selhaly orgány.

Horská služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
pojištění odpovědnosti

Sražení lyžaře na svahu může vyjít na miliony! Nepodceňujte pojištění

Jedete lyžovat a nemáte pojištění odpovědnosti? Pak podle odborníků velmi riskujete. Vážných úrazů totiž přibývá. A to zvláště v tomto období, kdy začaly jarní prázdniny a sjezdovky jsou přeplněné. Nebezpečí srážky s jiným lyžařem je velmi vysoké. Kvůli chvilce nepozornosti se tak člověk může zadlužit na celý zbytek života.

Podnikatelé dluží státu na pojištění téměř 50 milionů korun
aktualizováno 24.01.
Průšvih pojišťoven

Pozor! Některé pojistky mají právní vadu. A jsou neplatné

V pojistných smlouvách, které byly uzavřeny na spoření s nulovou pojistnou částkou, je podle finančního arbitra Moniky Nedelkové právní vada. A mohou tak být neplatné.