Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Mostě našli tajemnou schránku
15.02.
úžasný nález

V Mostě našli 135 let starou skříňku. Skrývala skutečný poklad

135 let starou schránku s neznámým obsahem ve čtvrtek v Mostě otevírali a zkoumali historici. Cínová schránka, která byla po letech nalezena v depozitáři v muzeu, byla původně uložena v už neexistující budově soudu.

Poklad v Los Angeles
aktualizováno 30.01.
unikátní nález

Na dně oceánu objevili zlatý poklad! Ležel tam více než 150 let

Obyvatelé Los Angeles budou moci koncem února obdivovat poklad, který ležel více než sto padesát let na dně oceánu. Jeho součástí jsou tisíce zlatých a stříbrných mincí a desítky zlatých cihliček. Hodnota pokladu se odhaduje na téměř miliardu korun.

Auto s penězi
16.11.
kuriózní případ

Pozor, můžete mít v autě poklad! Muž dal do cizího vozu balík peněz

Policisté z Hodonínska hledají majitele auta, který má ve svém vozu cizí hotovost ve výši 23 tisíc korun. Tu tam omylem vložil řidič, který si spletl vůz.

Prásk.tv píše:

Chlapec našel vzácný předmět
čtěte o tématu poklad na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

České mince
10.11.
sběratelské kousky

Zkontrolujte si drobné, možná nosíte v peněžence poklad

Téměř denně nám prsty projdou nějaké mince, neustále platíme za nákupy, jízdné a celou řadu věcí. Přitom se nám můžou v peněženkách ukrývat poklady, které jsou cennější, než je jejich nominální hodnota. Stačí občas mince pořádně prohlédnout a mohou se objevit skutečně zajímavé sběratelské kousky.

Kostel ve Starých Křečanech
aktualizováno 07.11.
úchvatný nález

Vichřice shodila špičku kostela. Našli v ní stoletý poklad!

Ničivý orkán Herwart, který se přehnal přes Českou republiku předminulý víkend, paradoxně svojí ničivou silou pomohl odkrýt významný poklad. Ve Starých Křečanech na Děčínsku totiž shodil z vršku věže tamního kostela makovici, která byla plná historických dokumentů a mincí.

17.10.
Ztracený poklad

Našli jsme Jantarovou komnatu, tvrdí vědci! Je v Krušných horách

Po Jantarové komnatě pátrají hledači pokladů už celá desetiletí. Podle posledních dohadů by se mohla skrývat v jedné z jeskyň v Krušných horách na jihu Saska. Tvrdí to tři stárnoucí vědci, podle nichž tamní jeskyně využívaly Hitlerovy jednotky.

Mince - ilustrační
30.07.
Zlato nacistů

Potápeči našli na dně Atlantiku starý poklad za miliardy!

Potápěči našli truhlu plnou zlata v troskách německé lodi jménem SS Minden blízko jižního pobřeží Islandu.

Stará skříňka
aktualizováno 30.07.
pohádkový nález

Koupil starou komodu, ale obsah tajného šuplíku radši vrátil majiteli

Emil Knodell si koupil v sousedském výprodeji starý šatník. Dal za něj 100 dolarů, což se mu zdálo opravdu hodně, ale poklad, který našel uvnitř, měl mnohem větší cenu.

Zlatý vlak
aktualizováno 22.06.
Nacistický poklad

Zlatý vlak v Polsku nenašli, Němci ho možná schovali v Česku

Pátrání po nacistickém vlaku, ve kterém má být tři sta tun zlata a další cennosti, zatím skončilo fiaskem. Hledači v polském Valbřichu, který leží kousek za českými hranicemi, se ale nevdávají a úřady jim měly povolit nový geofyzikální výzkum. Ten chtějí provést nedaleko od místa, kde kopali loni.

Muž našel poklad tam, kde by ho nikdo nečekal
aktualizováno 15.04.
moravský kras

Úžasný nález: Našel poklad tam, kde by ho nikdo nečekal

Na Blanensku se podařilo jednomu šťastlivci objevit stříbrný poklad na místě, kde by ho ani archeologové nehledali. Mince někdo schoval mezi skály na těžko přístupné stráni daleko od civilizace. Poklad si teď poprvé mohou prohlédnout návštěvníci Moravského Krasu.