Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zloděj v obchodě - ilustrační foto
29.12.
Veselé historky

Policejní perličky 2017: Kradu jen to, co můžu prodat, mandle ne!

Honit lupiče, vrahy a zloděje není žádná legrace. Tedy většinou. Občas i policisté řeší situace a případy, kde je těžké udržet vážnou část. Jindy jim zase k vyřešení případu pomůže nějaká kuriozita.

Ročenka - domácí vraždy
26.12.
Kriminální kauzy 2017

Krvavý rok 2017 v Česku: Rodinné tragédie i smrt kvůli pár stovkám

Letošní rok bohužel poznamenala řada kriminálních kauz. Některé z nich byl výjimečné svou brutalitou, jiné bezohledností pachatele. A je smutným faktem, že řada z nich se odehrála v rodinách, které poznamenala na dlouhou dobu dopředu.

Kapsář - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Boj se zločinem

Kapsáři mají žně, policisté ale nasadili novou fintu. VIDEO

Předvánoční čas je obdobím, na které se celý rok těší kapsáři. Ty pražské ale čeká nemile překvapení. Policisté mají novou fintu, jak na zlodějíčky vyzrát, a zatím funguje. Tři lapkové už skončili v policejních celách.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Facebook
29.10.
násílí přes internet

Sociální sítě podporují kriminalitu u mladistvých, tvrdí nová studie

Sociální sítě jsou spouštěčem pro nejzávažnější násilné a sexuální činy, které páchají mladiství. Potvrzuje to britská studie Inspektorátu probace, který spolupracuje s Ministerstvem spravedlnosti.

Soud s únosci
aktualizováno 31.05.
hrozilo jim 20 let

Známého unesli a věznili v opuštěném bunkru, soud teď rozhodl

Až k Vrchnímu soudu se dostala kauza Jiřího Procházky a Víta Pospíšila. Podle obžaloby unesli svého známého a věznili ho v jednom z bývalých vojenských bunkrů na jihu Moravy. Křik muže slyšeli naštěstí v blízkých Vedrovicích a pomohli mu. Soud skončil tak, že se vinou jednoho z pachatelů bude zabývat krajský soud znovu, druhý muž odešel s mírnějším trestem.

Soud s Petrem Kramným - znalec Radek Matlach
aktualizováno 21.03.
Kauza Kramný

Znalci svědčili pro Kramného, teď jim hrozí tři roky vězení! 

Policie stíhá dva soudní znalce, kteří Krajskému soudu v Ostravě předložili znalecký posudek vyznívající ve prospěch Petra Kramného. Radku Matlachovi a Igoru Farkašovi za trestný čin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku hrozí trest od šesti měsíců do tří let vězení a také zákaz činnosti!

Revizor - ilustrační foto
06.03.
Obvinili ho

Černý pasažér se nechtěl smířit s pokutou, na revizory střílel

Až tři roky hrozí muži, který poslední únorový den vytáhl na ostravské revizory plynovou pistoli. Muž se nechtěl smířit s pokutou, která mu za jízdu načerno hrozila. Při potyčce z plynovky dokonce vyšel výstřel. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Agresorovi hrozí až tři roky ve vězení.

Práce - muži vs. ženy
aktualizováno 09.02.
rozdíly mezi pohlavími

Vyšší vzdělání, ale menší platy: Ženy muže předčí jen v armádě!

Ženy v České republice mají vyšší vzdělání než muži, ale stále berou výrazně méně peněz. Rozdíl mezi příjmy žen a mužů je druhý nejvyšší v Evropské unii. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Americký prezident Donald Trump
02.02.
přepis rozhovorů

Trump pohrozil Mexiku vysláním svých sil. Pak to dementoval

Mexiko by podle amerického prezidenta Donalda Trumpa mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území postarají americké ozbrojené síly. Trump to podle agentury AP řekl v nedávném telefonátu s mexickým lídrem Enriquem Peňou Nietem.

Nikolas Bady
aktualizováno 01.02.
loupežné přepadení

Nikolas Bady znovu u soudu: Soudkyně před ním varovala

Nikolas Bady stanul znovu před soudem. Násilník (22) je známý tím, že v roce 2010 v Krupce surově zmlátil a znásilnil tehdy mladšího chlapce (12). Když se případ dostal k soudu, soudkyně varovala veřejnost, že mu trest nepomůže a zaútočí znovu. To se potvrdilo vloni, kdy na ústeckém nádraží oloupil s nožem v ruce dva chlapce. Za loupež mu teď hrozí mnohaleté vězení.