Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kriminalita
aktualizováno 19.07.
výzkum

Kriminalita v Česku: Podrobná mapa ukazuje nejhorší místa

Lidé v Česku nahlásí průměrně 280 tisíc trestných činů. Vyšší kriminalita je zaznamenávána především ve velkých městech, naopak nejbezpečněji je na Vysočině.

Napadení nožem - 2
20.05.
Zajímavá data

Vojáci i opraváři. Expert zjistil, čím se nejčastěji živí sérioví vrazi

Pokud tipujete, že sérioví vrazi pracují nejčastěji jako hrobníci nebo třeba řezníci, aby mohli ukájet své násilné sklony, jste vedle. Podle experta, který se násilníkům profesionálně věnuje, ukazují data za poslední půlstoletí na úplně jiná pracovní odvětví.

Balet v nejnebezpečnější čtvrti v Brazílii
06.05.

KOŘENÍ: Balet v nejnebezpečnější čtvrti Brazílie

Rio de Janeiro se pyšní nálepkou jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Vedle slavných pláží a sochy Krista Spasitele však najdeme i nejnebezpečnější chudinskou čtvrť celé země.

Londýn sužuje stále více násilí - 2
06.04.
Rapidní nárůst

Za jediný večer šest pobodaných! Vražd a násilí v Londýně přibývá

Londýn sužuje stále více násilí. Policie řeší desítky případů, kdy útočníci ozbrojení noži napadají své oběti na ulici. Jen za čtvrteční večer utrpělo bodná poranění šest lidí. A od začátku roku jim podlehlo už minimálně 35 lidí. Počet vražd je tam od ledna vyšší než v New Yorku.

Kriminalita
01.04.
přehled po krajích

Kriminalita v Česku: Kde je nejhůř a jak bezpečno je u vás. PŘEHLED

Oproti předloňskému roku kriminalita v České republice podle policejních statistik nepatrně poklesla, nejen díky tomu započítali policisté také méně vyřešených případů. Málokoho asi překvapí, že nejvíce zločinů spáchají lidé v Praze, některé kraje svou poklidností ale velice překvapují.

Lupič s tyčí
aktualizováno 30.03.
policejní statistika

PŘEHLED: Lupiči loni udeřili na 1564 místech, kde si dát pozor?

Lupiči v loňském roce udeřili na celkem 1564 místech, policistům se podařilo vyřešit více než tisíc případů. Z hlediska počtu incidentů vede většinou Praha kvůli velké koncentraci lidí, z krajů je ale statisticky nebezpečnější Moravskoslezský kraj. V rámci rozdělení na jednotlivé obvody je hlavní město ve výrazném a smutném vedení.

Policie. Ilustrační foto
29.03.
statisticky nebezpečné

Loni došlo k 598 znasilněním, kde je nejvíc případů? PŘEHLED

Loni policisté vyšetřovali téměř šest set případů znásilnění, největší množství případů vzhledem k počtu obyvatel připadá na Prahu, při přepočtu na množství lidí na jeden případ jsou ale výsledky dost rozdílné Některé možná překvapí, které oblasti jsou statisticky nejnebezpečnější.

Vraždy v Česku 2017 - mapa
aktualizováno 27.03.
index kriminality

V těchto městech se loni vraždilo, které z nich je nejhorší? PŘEHLED

Nejkrvavějším územím v rámci vražd je tradičně Praha, je to ale dáno velkým počtem obyvatel. Jedna vražda tam připadá na více než 58 tisíc lidí. Mnohem hůře je na tom oblast Nové Paky, kde připadá jeden případ jen na několik tisíc lidí.

Policie nahání zloděje kradených aut
26.02.
Nebezpečný trend

Nová taktika zlodějů drahých aut: Českem se řítí kurýři na drogách!

S novým, velmi nebezpečným způsobem krádeží luxusních aut se v poslední době potýkají policisté. Přes naši republiku totiž projíždějí velmi vysokou rychlostí najatí kurýři. Za úkol mají bez zastavení s kradeným vozem projet z Německa na východ. Aby cestu vydrželi, zběsilou jízdu absolvují pod vlivem drog.

Vražda na Opavsku - Ilustrační foto
30.01.
Násilné smrti

Krvavý leden: Už 14 vražd vyděsilo Česko. Klid, vzkazuje policie

Letošní leden se do statistik české kriminalistiky zapsal krvavým písmem. Policisté totiž zatím řešili nejméně 14 vražd, loni a předloni to přitom bylo pouhých devět. Nebývale tragické je především období od 5. do 9. ledna.