Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Londýn sužuje stále více násilí - 2
06.04.
Rapidní nárůst

Za jediný večer šest pobodaných! Vražd a násilí v Londýně přibývá

Londýn sužuje stále více násilí. Policie řeší desítky případů, kdy útočníci ozbrojení noži napadají své oběti na ulici. Jen za čtvrteční večer utrpělo bodná poranění šest lidí. A od začátku roku jim podlehlo už minimálně 35 lidí. Počet vražd je tam od ledna vyšší než v New Yorku.

Kriminalita
01.04.
přehled po krajích

Kriminalita v Česku: Kde je nejhůř a jak bezpečno je u vás. PŘEHLED

Oproti předloňskému roku kriminalita v České republice podle policejních statistik nepatrně poklesla, nejen díky tomu započítali policisté také méně vyřešených případů. Málokoho asi překvapí, že nejvíce zločinů spáchají lidé v Praze, některé kraje svou poklidností ale velice překvapují.

Lupič s tyčí
aktualizováno 30.03.
policejní statistika

PŘEHLED: Lupiči loni udeřili na 1564 místech, kde si dát pozor?

Lupiči v loňském roce udeřili na celkem 1564 místech, policistům se podařilo vyřešit více než tisíc případů. Z hlediska počtu incidentů vede většinou Praha kvůli velké koncentraci lidí, z krajů je ale statisticky nebezpečnější Moravskoslezský kraj. V rámci rozdělení na jednotlivé obvody je hlavní město ve výrazném a smutném vedení.

Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Policie. Ilustrační foto
29.03.
statisticky nebezpečné

Loni došlo k 598 znasilněním, kde je nejvíc případů? PŘEHLED

Loni policisté vyšetřovali téměř šest set případů znásilnění, největší množství případů vzhledem k počtu obyvatel připadá na Prahu, při přepočtu na množství lidí na jeden případ jsou ale výsledky dost rozdílné Některé možná překvapí, které oblasti jsou statisticky nejnebezpečnější.

Vraždy v Česku 2017 - mapa
aktualizováno 27.03.
index kriminality

V těchto městech se loni vraždilo, které z nich je nejhorší? PŘEHLED

Nejkrvavějším územím v rámci vražd je tradičně Praha, je to ale dáno velkým počtem obyvatel. Jedna vražda tam připadá na více než 58 tisíc lidí. Mnohem hůře je na tom oblast Nové Paky, kde připadá jeden případ jen na několik tisíc lidí.

Policie nahání zloděje kradených aut
26.02.
Nebezpečný trend

Nová taktika zlodějů drahých aut: Českem se řítí kurýři na drogách!

S novým, velmi nebezpečným způsobem krádeží luxusních aut se v poslední době potýkají policisté. Přes naši republiku totiž projíždějí velmi vysokou rychlostí najatí kurýři. Za úkol mají bez zastavení s kradeným vozem projet z Německa na východ. Aby cestu vydrželi, zběsilou jízdu absolvují pod vlivem drog.

Vražda na Opavsku - Ilustrační foto
30.01.
Násilné smrti

Krvavý leden: Už 14 vražd vyděsilo Česko. Klid, vzkazuje policie

Letošní leden se do statistik české kriminalistiky zapsal krvavým písmem. Policisté totiž zatím řešili nejméně 14 vražd, loni a předloni to přitom bylo pouhých devět. Nebývale tragické je především období od 5. do 9. ledna.

Kriminalita
aktualizováno 26.01.
srovnání přesná čísla

Policie o kriminalitě v Česku: V těchto krajích je nejhůř! PŘEHLED

Kriminalita v Česku sice už čtvrtým rokem klesá, násilné trestné činy ale vyšetřovatelům nedávají spát. Objasnit se jim podařilo pouze 84 procent z nich. V roce 2017 bylo zavražděno 146 lidí.

Zloděj v obchodě - ilustrační foto
29.12.
Veselé historky

Policejní perličky 2017: Kradu jen to, co můžu prodat, mandle ne!

Honit lupiče, vrahy a zloděje není žádná legrace. Tedy většinou. Občas i policisté řeší situace a případy, kde je těžké udržet vážnou část. Jindy jim zase k vyřešení případu pomůže nějaká kuriozita.

Ročenka - domácí vraždy
26.12.
Kriminální kauzy 2017

Krvavý rok 2017 v Česku: Rodinné tragédie i smrt kvůli pár stovkám

Letošní rok bohužel poznamenala řada kriminálních kauz. Některé z nich byl výjimečné svou brutalitou, jiné bezohledností pachatele. A je smutným faktem, že řada z nich se odehrála v rodinách, které poznamenala na dlouhou dobu dopředu.