Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Syrští vojáci - ilustrační foto
14.04.
Zřejmě šlo o sabotáž

Výbuch otřásl íránskou základnou v Sýrii! Svědci mluvili o náletu

Velká exploze otřásla v sobotu večer základnou u města Džabal Azzan, kterou využívají íránská vojska operující v Sýrii. Podle svědků měla být základna zasažena při náletu zřejmě izraelských letadel. Podle všeho se ale spíše stala terčem bombového útoku nebo sabotáže.

Masivní protesty Palestinců u izraelských hranic
aktualizováno 07.04.
další oběti

Pásmo Gazy plní černý dým, protesty provází násilí a smrt

Protesty Palestinců u hranice s Izraelem v rámci "Velkého pochodu za návrat" opět provází násilnosti. V pátek zemřelo devět lidí, více než tisíc lidí bylo zraněno. Napětí roste na obou stranách. Protestující pálí podél hranic neuvěřitelné množství pneumatik, černý dým se šíří do okolí a skrývá jejich pohyb před izraelskými jednotkami.

Masivní protesty Palestinců u izraelských hranic
aktualizováno 31.03.
Přes 1000 zraněných

Při násilných střetech v pásmu Gazy už zemřelo 17 Palestinců

Nejméně sedmnáct Palestinců zemřelo při násilných střetech s izraelskými vojáky, kteří měli zasahovat proti nepokojům při několikatýdenních protestech u izraelských hranic. Další tisícovka lidí utrpěla při nepokojích zranění. Podle izraelské strany je v několika kempech podél hranic kolem sedmnácti tisíc lidí.

Prásk.tv píše:

Kim Mellibovsky - 26
čtěte o tématu Izrael na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Simulace života na Marsu - 4
aktualizováno 19.02.
Život na Marsu

Mars v izraelské poušti: Vědci simulovali život na rudé planetě

Šestice vědců simulovala čtyři dny život na Marsu v izraelské poušti Negev. Experiment se konal v kráteru nedaleko izolovaného izraelského městečka Mitzpe Ramona, jehož okolí připomíná biotop Marsu. Takzvaní „Ramonauti“ nosili skafandry, bydleli ve stísněných prostorách a stravovali se stejně jako praví astronauti. Projekt má pomoci naplánovat skutečnou misi a zvýšit zájem o vesmír.

Tank Merkava
18.02.
Izrael versus Palestina

Napětí v Pásmu Gazy: Po zranění vojáků přišla palba z tanků!

Vztahy mezi Izraelci a Palestinci se opět zhoršují. Poté, co podomácku vyrobená bomba zranila v Pásmu Gazy čtyři izraelské vojáky, na sebe odveta nenechala dlouho čekat. A protiúder byl velmi tvrdý.

Sestřelení dronu a úder na Sýrii
11.02.
Boje na Blízkém východě

Největší úder od roku 1982! Izrael ukázal unikátní záběry z bitvy

Situace na Blízkém východě se výrazně přiostřila. Izrael v sobotu sestřelil íránský dron, který narušil jeho území. Pak zničil velitelské stanoviště v Sýrii, odkud dron startoval. Přišel při tom o stíhačku F-16. Pak na Sýrii podnikl další odvetný náled. Teď se izraelské letectvo pochlubilo videem z bitvy.

Boje na Blízkém východě! Izrael sestřelil íránský dron, udeřil v Sýrii
aktualizováno 10.02.
Přišel o stíhačku F-16

Boje na Blízkém východě! Izrael sestřelil íránský dron, udeřil v Sýrii

K masivní eskalaci došlo v sobotu brzy ráno na izraelsko-syrské hranici. Izrael sestřelil bezpilotní letoun, který ze Sýrie narušil jeho vzdušný prostor. Dron patřil Íránu, který podporuje syrského prezidenta Bašára Asada. Izrael následně v Sýrii zaútočil na kontrolní stanoviště, odkud byl dron řízen. Při útoku ale přišel o jednu stíhačku F-16, která se zřítila v severním Izraeli.

Střety v Betlémě
aktualizováno 22.12.
násilné demonstrace

Betlémem se šíří smrt a násilí! Lidé protestují proti výrokům USA

Betlémem v době vánočních svátků otřásají bouřlivé demonstrace, při kterých se ulicemi šíří brutální násilí. Protesty proti prezidentovi Spojených států začaly poté, co Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Při násilných střetech už zemřelo nejméně devět lidí, desítky dalších byly zraněny.

Donald Trump
aktualizováno 22.12.
rezoluce OSN

OSN odsoudila USA za Jeruzalém, Trump hrozil odvetou

Valné shromáždění OSN na dnešním mimořádném zasedání přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje rozhodnutí Spojených států uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Pro návrh hlasovalo 128 zemí, proti bylo devět, 35 států včetně České republiky se zdrželo. Americký prezident Donald Trump před hlasováním pohrozil, že státy, které budou proti Washingtonu hlasovat, přijdou o americkou finanční podporu.

Demonstrace v Bejrútu proti Trumpovi
aktualizováno 10.12.
galerie spor o jeruzalém

Demonstranti rozdělávali ohně. Policie použila slzný plyn a děla

Libanonská policie rozehnala slzným plynem a vodními děly demonstranty, kteří dnes protestovali před americkým velvyslanectvím v Bejrútu. Šlo o další demonstraci proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele.