Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Virtuální Jeruzalém
aktualizováno včera 15:22

KOŘENÍ: Virtuální Jeruzalém

Jeruzalém láká ročně miliony návštěvníků a to nejen věřících. Je nejsvětějším místem judaismu. Muslimové ho po Mekce a Medině uctívají jako třetí nejposvátnější místo. Křesťané sem míří po tisících. Je místem Poslední večeře, Ježíšova ukřižování na Golgotě i jeho zmrtvýchvstání.

Jeruzalémský bagel
aktualizováno 02.12.

KOŘENÍ: Izraelský streed-food

Pod pojmem street-food si většina z nás představí klobásu a párek v rohlíku. Tedy jídlo, které nás sice zasytí, ale o jeho kulinářské kvalitě a příznivých účincích na zdraví lze přinejmenším pochybovat. V Jeruzalémě ale hlad zaženete chutně i zdravě a na výběr máte celou řadu tradičních dobrot. Putování za nejlahodnějším street-foodem odstartujeme přímo v srdci Jeruzaléma - ve Starém městě.

Miloš Zeman v Izraeli
aktualizováno 27.11.
Návštěva Izraele

Třetí den v Izraeli: Zeman se sejde s premiérem, otevře Český dům

Prezident Miloš Zeman, který pokračuje v návštěvě Izraele, by se měl v úterý setkat s tamním premiérem a večer pak otevřít Český dům v Jeruzalémě.

Prásk.tv píše:

Kim Mellibovsky - 26
čtěte o tématu Izrael na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Miloš Zeman v Izraeli
aktualizováno 26.11.
Návštěva Izraele

Zeman promluvil v Knessetu. Izrael je prý jeho druhá domovina

Prezident Miloš Zeman dnes na půdě izraelského parlamentu prohlásil, že chce, aby se české velvyslanectví přesunulo z Tel Avivu do Jeruzaléma. O tomto mezinárodně velmi citlivém kroku bude sice muset rozhodnout vláda, ale hlava státu prý bude dělat vše proto, aby se tak stalo. Prezident je v Izraeli na oficiální návštěvě.

Miloš Zeman v Izraeli
aktualizováno 25.11.
návštěva Izraele

Prezident Zeman přistál v Izraeli. Uctil památku novináře Herzla

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil oficiální návštěvu Izraele. Odletěl tam v doprovodu vybraných podnikatelů a také několika ministrů. Setkat by se měl například s izraelským prezidentem nebo premiérem.

Nálety v pásmu Gazy
aktualizováno 13.11.
napětí roste

Tvrdý střet v Pásmu Gazy! Na Izrael dopadly stovky raket a bomb

Kouř se v úterý ráno vznášel nad Pásmem Gazy poté, co došlo k velmi ostrému střetu mezi izraelskými a palestinskými ozbrojenci. Vůči Izraeli mělo být vystřeleno přes tři sta raket, z nichž se některé podařilo zneškodnit, další měly dopadnout mimo obydlená území. Ostřelování má být odvetou na nedělní akci izraelských tajných služeb.

Rakety syrské vzdušné obrany poblíž Damašku
aktualizováno 12.11.
Dlouhotrvající konflikt

Přestřelka v Pásmu Gazy! Zemřel izraelský voják a sedm Palestinců

Sedm Palestinců a jeden izraelský voják zemřeli při nedělním konfliktu v Pásmu Gazy. Další Izraelec byl při přestřelce, ve kterou vyústila operace tajných služeb, zraněn. Jednotka zavolala leteckou podporu, která místo bombardovala.

Bleskové povodně v Jordánsku
25.10.
Přírodní katastrofa

Bleskové záplavy zabily 18 lidí, většinou dětí. Desítky zraněných

Počet obětí při bleskových záplavách v Jordánsku u Mrtvého moře stoupl na 17 mrtvých, oběťmi jsou žáci a učitelé, kteří jeli na školní výlet. Další asi dvě desítky lidí byly zraněny. S odvoláním na jordánskou civilní obranu o tom informovaly agentury AFP a Reuters.

Palestinci protestují proti zabrání území
29.09.
Protesty v pásmu Gazy

Izraelští vojáci zabili 7 lidí včetně dvou chlapců, tvrdí Palestinci

Při pátečních protestech u hranic mezi Izraelem a pásmem Gazy zahynulo podle Palestinců sedm lidí včetně dvou chlapců. Protesty se odehrávají pravidelně každý týden již od letošního března.

Donald Trump ilustrační foto 2018 OSN
aktualizováno 26.09.
Trumpův výstup

Trump v OSN: Čína ovlivňuje volby, Pákistán podporuje teroristy

Prezident Spojených států Donald Trump ve středu v Radě bezpečnosti (RB) OSN obvinil Čínu, že se snaží ovlivnit nadcházející listopadové volby v USA s cílem oslabit jeho vládu. Čínský ministr zahraničí Wang I vzápětí na stejném fóru Trumpovo obvinění odmítl.