Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cena másla
aktualizováno 21.06.
Máselná krize

Je to tady zase: Máslo je dražší než vloni, cena roste v celé EU

Máslo opět zdražuje, poprvé od poslední krize. Ceny v EU vyletěly oproti loňskému červnu nahoru o 18 %, v Česku dokonce o 19 %. Vyplývá to ze statistik Evropské komise. Pokud se trend zvyšování cen udrží, je možné, že po prázdninách budeme muset kvůli máslu sahat ještě hlouběji do kapsy.

Koupání
aktualizováno 15.06.
Unikátní aplikace

Vybíráte dovolenou? Zkontrolujte si, jestli je tam čistá voda

Bude tam, kam se chystáte na dovolenou, čistá voda, nebo budete plavat mezi výkaly? To si teď dopředu můžete zjistit díky stránkám Evropské komise. V databázi jsou významné evropské pláže i vnitrozemská koupaliště, včetně těch tuzemských. A Češi, kteří vyrazí k rybníku či jezeru v Česku, se nemusí ničeho obávat!

KOŘENÍ: Robotická sestřička
06.06.
Digitalizace

EU investuje do umělé inteligence. Na tohle všechno půjdou miliardy

Evropská komise navrhuje v rozpočtovém období 2021 až 2027 investovat 9,2 miliardy eur (zhruba 236 miliard Kč) do digitalizace. Peníze by v rámci programu Digitální Evropa měly směřovat například do rozvoje superpočítačů, umělé inteligence či kybernetické bezpečnosti.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská komise na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Peníze a lidé - ilustrační foto
29.05.
snížení o čtvrtinu

Česko dostane od Bruselu dotací méně! Tato odvětví to pocítí nejvíc

Česká republika bude dostávat z Bruselu méně dotací. Podle předběžných návrhů Evropské komise by měla být celková částka až o čtvrtinu nižší. Podle odborníků by to ale česká ekonomika jako celek neměla pocítit. Jednotlivá odvětví, jako třeba zemědělství, ale zřejmě ano.

Evropský parlament - peníze
aktualizováno 29.05.
Eurofondy

ČR bude moci získat 500 miliard od EU. Půjdou na tyto oblasti

Česká republika bude moci z nové podoby evropských fondů v rámci politiky soudržnosti v příštím finančním období mezi roky 2021 až 2027 získat až 17,8 miliardy eur (asi 454 miliard Kč) v cenách roku 2018. Uvedla to Evropská komise, jejíž zástupci ve Štrasburku představili novinářům dnes odsouhlasenou podobu modernizované politiky soudržnosti pro příští víceleté finanční období.

Plastový příbor
28.05.
Boj s plastovým odpadem

Konec plastových příborů nebo brček! EU je chce zakázat

Evropská komise představila v pondělí revoluční návrh, kterým chce bojovat proti znečištění světových oceánů plastovým odpadem. Když projde, budou jednorázové plastové příbory, brčka, tyčky k balónům nebo vatové tyčinky na čištění uší zakázány, pokud bude existovat cenově dostupná alternativa. Státy by také musely zajistit recyklaci většiny plastových lahví třeba tím, že by byly zálohované.

Kouřící komín
aktualizováno 17.05.
Česko uniklo

Evropská komise posílá 6 států k soudu, kvůli špatnému ovzduší

Evropská komise (EK) pošle před Soudní dvůr Evropské unie šest zemí, které nesplnily požadované limity ohledně kvality ovzduší. Jde o Německo, Francii, Británii, Itálii, Maďarsko a Rumunsko. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě. V lednu komise informovala, že na ochraně čistého ovzduší musí bezodkladně zapracovat i Česká republika, ta ale podle dnešního sdělení komise navrhla uspokojivá opatření, podobně jako Slovensko a Španělsko.

Eura - ilustrační foto
02.05.
Obrovské peníze

Komise představila dlouhodobý rozpočet EU. Rozdělí 28 bilionů!

Evropská komise dnes pro pro roky 2021 až 2027 navrhla dlouhodobý rozpočet Evropské unie ve výši 1,135 bilionu eur (asi 28,4 bilionů Kč) v závazcích, což podle ní odpovídá 1,11 procentům hrubého národního důchodu (HND) společenství. Pro první víceletý finanční rámec po odchodu Británie z EU také komise navrhuje speciálním mechanismem posílit propojení mezi unijními penězi a dodržováním zásad právního státu.

Donald Trump a Jean-Claude Juncker
01.05.
Boj o obchod

Trump prodloužil Evropě výjimku na cla, EU ji chce na stálo

Rozhodnutí USA prodloužit pro Evropskou unii dočasnou výjimku z placení cel na dovoz oceli a hliníku prodlužuje nejistotu na trhu. EU by měla být z těchto cel vyjmuta trvale a zcela, uvedla dnes ráno Evropská komise v reakci na oznámení, že americký prezident Donald Trump nynější dočasnou výjimku prodloužil do 1. června. Stejný postoj jako EU zastává i Německo.

Občanský průkaz
17.04.
protiteroristická opatření

Otisky prstů do každé občanky! Co říkáte novému návrhu? ANKETA

Součástí občanských průkazů by se brzy mohly stát speciální čipy obsahující otisky prstů a snímek obličeje. S návrhem v úterý přišla Evropská komise, která si od něj slibuje pomoc v boji s terorismem a paděláním dokladů.