Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
06.10.
užitečné rady

Nechat se očkovat, nebo ne? Tipy, jak co nejlépe zatočit s chřipkou!

S příchodem podzimu začala Česko opět obcházet chřipka a vyhnout se jí, když kolem vás každý kašle, smrká a kýchá, bývá náročné. Je lepší se proti ní očkovat, nebo ne? Následující rady by se vám v boji s touto nemocí mohly hodit.

Očkování dětí
06.10.
vakcinace dětí

Matka odmítla očkovat svého syna. Skončila kvůli tomu ve vězení

Rebecca Bredowová z Detroitu byla odsouzena k sedmi dnům za mřížemi za to, že odmítla očkovat svého devítiletého syna. S očkováním nejprve souhlasila, pak jej ale odmítla, i když k němu byla soudně vyzvána. V Americe je to první případ uvěznění rodiče, který odmítl vakcinaci svého dítěte.

Očkování
02.10.
placené vakcíny

Drahá očkování mohou mít někteří brzy zdarma! Týká se to i vás?

Od příštího roku by mohli mít chronicky nemocní a rizikoví pacienti vybrané typy očkování úplně zadarmo. Jedná se například o vakcíny proti pneumokokům, meningokokům nebo chřipce. Informovala o tom Medicínská tisková agentura.

Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Chřipka očkování
aktualizováno 19.09.
náročná léčba

Na nemoci dýchacích cest umírají senioři! Lékaři radí očkování

S blížícím se podzimem přibude nemocí dýchacích cest a lékaři proto doporučují očkování, a to zejména seniorům. Na bakteriální zápal plic totiž umírá každý čtvrtý nemocný nad 65 let.

králíci
26.07.
Nebezpečná nemoc

Chovatelé se děsí králičího moru! Šíří se nový virus, není na něj lék

Na Jihlavsku se objevil nebezpečný králičí mor. Zasáhl několik malochovů v Žatci u Telče, kde už uhynuly desítky králíků. Navíc podle veterinářů není vyloučeno, že jde o nový druh této nemoci, proti kterému nepomáhá očkování.

Jehly budou nahrazeny náplastmi
16.07.
Revoluce ve zdravotnictví

Budoucnost bez jehel: Jejich funkci zastanou speciální náplasti

Vědci z Emory University v americké Georgii přišli s převratným objevem. Stejnou funkci, jakou měla v medicíně jehla, nyní zastane speciální náplast s mikrojehlami. Očkování tak bude bezbolestné.

Klíště
aktualizováno 05.07.
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

Pes v autě
03.07.
dovolená s mazlíčky

Cestujete na dovolenou se psem? Jen pas nestačí! Co potřebuje?

Majitelé domácích mazlíčků před dovolenou musí řešit otázku, kdo se o jejich miláčky postará, až nebudou doma. Pokud ale nikoho takového nemáte nebo se od nich nedokážete odloučit, pak vám nezbývá, než je vzít na prázdniny s sebou. Na co si dát při cestování s mazlíčky pozor?

Obrna
aktualizováno 08.06.
pokuta 200 tisíc STŘEPINY

Povinné očkování dělí Evropu: Neočkujete, zaplatíte pokutu!

Zatímco v Česku se omezuje, sousední Německo v očkování přitvrzuje. Ani Itálie není pozadu a rodičům neočkovaných dětí tam nově hrozí vysoká pokuta.

2006501
aktualizováno 08.06.

Střepiny 4. 6. 2017

Další teroristický útok v Londýně, v Británii už třetí za tři měsíce. Nejnovější fakta a rozhovor s Češkou, která pracuje pro britskou metropolitní policii. Bouračka policejního supervozu s prezidentovým mužem na palubě. Kdo tu porušil pravidla a proč nemůžeme znát okolnosti? A povinné očkování jako téma, co rozděluje Evropu. Někteří pravidla rozvolňují, jiní zpřísňují, jak se chová Česko?