Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spalničky
včera 14:09
Zákeřná nemoc

Nakažených spalničkami rychle přibývá! Evropa hlásí mrtvé

Počet nakažených spalničkami v posledních letech výrazně roste. Mezi nemocnými dětmi jsou i takové, jejichž rodiče povinné očkování odmítli. Mohou za tím být i konspirační teorie a protivakcinační kampaně.

Vakcína
aktualizováno 28.11.
nepodceňte to!

Očkování proti chřipce bude brzy neúčinné! Kde vám ho proplatí?

Chřipkou se každoročně nakazí statisíce obyvatel, mnoho z nich jejím následkům podlehnou. Češi však chřipku navzdory varovným statistikám podceňují a v průběhu chřipkové epidemie pak zbytečně čelí nemoci. Proti chřipce přitom existuje jednoduchá a účinná prevence - očkování. Teď je na něj nejvyšší čas, v lednu už totiž bude pozdě.

Vakcína tetanus
aktualizováno 11.11.
Nedostupné očkování

Nemáme! Lékařům i nemocnicím chybí vakcíny proti tetanu

Lékařům po celé republice chybí vakcína proti tetanu, respektive ta, kterou plně hradí pojišťovny. Chyba je na straně dodavatele. Ministerstvo zdravotnictví slíbilo, že náprava přijde během několika týdnů.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu očkování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Očkování dětí
aktualizováno 31.10.
Odmítla očkování

Rodiče se hádali, jestli očkovat dceru! Táta to dohnal až k soudu

Souboj rodičů o to, jestli má být jejich nezletilá dcera očkovaná nebo ne, se dostal před Ústavní soud. Matka ani dcera s očkováním nesouhlasily a podaly stížnost, soudci ji však zamítli.

Nemocná žena
12.10.
Hygienická stanice

Chřipková sezóna: Jak předcházet nemoci a pomůže očkování?

Období ucpaných nosů, kašle a horeček moc lidí v oblibě nemá. Nemůžeme dělat několik dní to, co nás baví a také nás to omezuje v práci, ve škole. Někteří lidé zůstanou doma a chřipku vyleží, ostatní se jí snaží přechodit. Chřipka se však podle pražské hygienické stanice stává velmi závažným onemocněním, které by lidé neměli podcenit. Jak bychom se správně měli připravit na chřipkovou sezónu a jak tomuto onemocnění předejít?

Vakcína
aktualizováno 02.10.
Kdy bude opět dostupná?

V ČR chybí důležitá vakcína! Očkovací sezóna už ale začala

Přestože s říjnem začala očkovací sezóna proti chřipce, chybí v lékárnách důležitá vakcína proti tomuto onemocnění - Vaxigrip Tetra. Náhrada sice existuje, ale nejde předem říct, jestli bude stačit.

Ochlazení - nachlazení
aktualizováno 24.09.
Doporučení lékařů Nepodceňte to!

Prudké ochlazení přineslo do čekáren chřipku! Jak se bránit?

Ještě uprostřed minulého týdne atakovaly teploty tropickou třicítku, o víkendu se ale prudce ochladilo - někde i o více než patnáct stupňů. Prudké ochlazení s sebou bohužel přineslo i zvýšený počet pacientů v čekárnách, proto je důležité dodržovat několik pravidel, abychom podzimním chorobám předešli.

Očkování dětí
23.09.
Nebezpečná změna

Itálie zruší povinné očkování, experti bijí na poplach! ANKETA

V Itálii už rodiče nebudou muset dokládat, že jsou jejich děti očkované. Dolní komorou parlamentu prošel návrh populistické strany na zrušení povinných vakcín. Odborníci se bojí tragických následků.

Očkování. Ilustrační foto.
08.09.
Složitější očkování

Změny v očkování! Od přištího roku se mění tato pravidla

Napřed pro recept, pak do lékárny a zpět k lékaři. V některých případech bude od příštího únoru nutné si kvůli očkování udělat kolečko po lékařských ordinacích a lékárnách. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Petra Janů se rozhodla pro adopci - 2
aktualizováno 04.09.
Návštěva zoo

Petra Janů se rozhodla pro adopci! Bude maminkou pandy

Jaké to je, být ošetřovatelkou zvířat, si v jihlavské Zoo vyzkoušela zpěvačka Petra Janů. Nakrmila žirafy a asistovala u očkování mláďátek pand červených a levharta sněžného. Při tom se rozhodla také pro adopci.