Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brazilská horečka
aktualizováno dnes 13:14
Dejte si pozor

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na léky a očkování!

Tisíce Čechů si letos užijí dovolenou v zahraničí. Čekat tam na ně ale může skryté nebezpečí. V Egyptě se mu říká tutanchamonova pomsta a má podobu horečky, zimnice a těžkých chvil strávených na toaletě. Jak se exotickým nemocem vyhnout?

Obrna
05.07.
návrh zákona

Bojíte se očkovat děti? Stát chce při problémech dávat odškodnění!

Stát chce odškodnit rodiny dětí, kterým se kvůli očkování zhorší zdravotní stav. A to na základě nového zákona, který připravuje ministerstvo zdravotnictví. Hotový by měl být v polovině července.

Hospitalizace v nemocnici
09.06.
závažná infekce

Nakažených pneumokokem loni přibylo, existuje přitom očkování

Pneumokok u nás loni zabíjel více než v minulých letech. I celkový počet lidí, kteří měli závažnou infekci, výrazně stoupl. Proti bakterii, která vyvolává nebezpečné záněty mozkových blan nebo plic, existuje očkování, pro některé skupiny lidí plně hrazené. Jenže proočkovanost stále klesá. Pneumokok přitom může člověka zabít během několika hodin.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu očkování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Očkování dětí
21.05.
Šíření nákazy

Lékaři varují před další epidemií a vyvrací mýty o očkování!

Stále více rodičů odmítá očkování svých dětí. To má podle lékařů za následek rozšiřování nemocí, které by mohly být už dávno vymýceny. Příkladem může být nynější epidemie spalniček. Které mýty o očkování jsou pravdivé a které naprosté nesmyslné?

Spalničky Ilustrační snímek
aktualizováno 04.05.
Mimořádné opatření

Spalničky se v Česku šíří dál. Hygienici zavedli další opatření

Hygienikům a lékařům se navzdory úsilí nedaří zastavit postup spalniček Českem. Nové případy registrují středočeští i pražští hygienici. Průměrný věk pacientů stoupá.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 02.05.
Epidemie nemoci

Bojíte se spalniček? Ochráníte se dvěma snadnými kroky!

Epidemie spalniček nepolevuje. A i když je nejvíc nemocných v Praze a středních Čechách, nemoc se může velmi snadno rozšířit i do dalších regionů. Obrana před nebezpečnou chorobou je přitom snazší, než by se mohlo zdát.

Spalničky Ilustrační snímek
aktualizováno 28.04.
Desítky nemocných

Spalničky dál děsí Česko! Nákaza se šíří, v Praze je už 70 pacientů

Spalničkami se v Praze nakazilo už 70 lidí. Za poslední týden přibylo v hlavním městě devět případů, nákaza už se ale rozšířila i do Středočeského kraje. U třinácti nemocných dětí odmítli nebo odložili rodiče očkování.

2133242
23.04.

Střepiny 22. 4. 2018

Česko na hranici spalničkové epidemie a tvrdý boj lékařů s odmítači očkování, kdo na něj doplácí nejvíc?

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.

Očkování dětí
17.04.
rodiče si stěžují

Odmítáte očkovat své děti? Pozor, lékaři to začali hlásit sociálce!

Rodiče, kteří odmítají své děti očkovat, si ve velkém stěžují na své pediatry. Někteří lékaři totiž přikročili k razantnímu kroku a začali odpůrce povinného očkování hlásit úřadům. Neposlušné rodiče pak čeká nepříjemná návštěva sociálního pracovníka.