Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2133242
23.04.

Střepiny 22. 4. 2018

Česko na hranici spalničkové epidemie a tvrdý boj lékařů s odmítači očkování, kdo na něj doplácí nejvíc?

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.

Očkování dětí
17.04.
rodiče si stěžují

Odmítáte očkovat své děti? Pozor, lékaři to začali hlásit sociálce!

Rodiče, kteří odmítají své děti očkovat, si ve velkém stěžují na své pediatry. Někteří lékaři totiž přikročili k razantnímu kroku a začali odpůrce povinného očkování hlásit úřadům. Neposlušné rodiče pak čeká nepříjemná návštěva sociálního pracovníka.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu očkování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Nebezpečné spalničky
10.04.
nebezpečná nákaza

Česko hlásí epidemii spalniček. Rodiče se vyhýbají očkování

Českem se nebezpečně šíří vysoce nakažlivé spalničky. Lékaři letos evidují bezmála sedmdesát nakažených. Už od března hlásí epidemii v Praze. Podle odborníků je na vině snižující se proočkovanost populace.

Rozzuřený pes
04.04.
Strach o život

Kluka pokousal neočkovaný pes! Ročně zabije vzteklina 55 tisíc lidí

V Pardubicích pokousal v úterý jednoho chlapce pes. I když zranění nebyla vážná, ukázalo se, že majitelka psa nejspíš nedala očkovat. Zvíře tak muselo na vyšetření, jestli nemá vzteklinu. A k lékaři bude muset znovu asi i chlapec.

Očkování dětí
22.03.
U nás výrazně přibylo spalniček

Vrací se vymýcené nemoci! Nepodceňujte očkování, varuje EU

Případy nákazy spalničkami raketově rostou. Zatímco v Evropské unii se jejich výskyt v minulém roce ztrojnásobil, v Česku zaznamenali epidemiologové dokonce 20násobný nárůst! Tématu se už věnoval i Evropský parlament. Poslanci varovali před nebezpečnými důsledky odmítání očkování, k čemuž se kvůli různým pověrám rozhodne každoročně nemalý počet rodičů.

Příušnice
aktualizováno 22.01.
nebezpečná nákaza

Na Jihlavsku se šíří příušnice. Epidemii se nedaří zastavit

Jihlavu a její okolí postihla epidemie příušnic a šíření této vysoce nakažlivé nemoci se nedaří zastavit. Nakažených dětí na školách i ve sportovních klubech rychle přibývá. Navíc se příušnice v několika případech rozšířily i do dalších míst v kraji. Podle hygieniků by měly děti s příznaky zůstat doma, aby se nemoc nerozšiřovala.

Očkování
09.01.
novinky v roce 2018

Očkování dětí se zásadně mění! Některé vakcíny nebudou povinné

Povinná očkování dětí se v tomto roce mění. U některých vakcín se snižuje počet dávek, u pneumokokových nákaz už nebude očkování povinné. Vyplývá to z novely vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem.

Žloutenka
aktualizováno 04.01.
přísná opatření

Ve škole v Karviné řádí žloutenka. Stovky dětí musejí přeočkovat

V jedné karvinské škole se objevila žloutenka. Nákazou onemocněly tři dívky z rodiny ze Slovenska. Aby se nemoc nešířila dál, škola je teď v karanténě a platí tam zvýšená hygienická opatření.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.