Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - nachlazení
aktualizováno 24.09.
Doporučení lékařů Nepodceňte to!

Prudké ochlazení přineslo do čekáren chřipku! Jak se bránit?

Ještě uprostřed minulého týdne atakovaly teploty tropickou třicítku, o víkendu se ale prudce ochladilo - někde i o více než patnáct stupňů. Prudké ochlazení s sebou bohužel přineslo i zvýšený počet pacientů v čekárnách, proto je důležité dodržovat několik pravidel, abychom podzimním chorobám předešli.

Očkování dětí
23.09.
Nebezpečná změna

Itálie zruší povinné očkování, experti bijí na poplach! ANKETA

V Itálii už rodiče nebudou muset dokládat, že jsou jejich děti očkované. Dolní komorou parlamentu prošel návrh populistické strany na zrušení povinných vakcín. Odborníci se bojí tragických následků.

Očkování. Ilustrační foto.
08.09.
Složitější očkování

Změny v očkování! Od přištího roku se mění tato pravidla

Napřed pro recept, pak do lékárny a zpět k lékaři. V některých případech bude od příštího únoru nutné si kvůli očkování udělat kolečko po lékařských ordinacích a lékárnách. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu očkování na Prásk.tv
Petra Janů se rozhodla pro adopci - 2
aktualizováno 04.09.
Návštěva zoo

Petra Janů se rozhodla pro adopci! Bude maminkou pandy

Jaké to je, být ošetřovatelkou zvířat, si v jihlavské Zoo vyzkoušela zpěvačka Petra Janů. Nakrmila žirafy a asistovala u očkování mláďátek pand červených a levharta sněžného. Při tom se rozhodla také pro adopci.

Žloutenka
28.07.
světový den proti žloutence

Riziko žloutenky je v létě extrémní! Poznáte ji od chřipky? PŘÍZNAKY

Až 200 nových případů žloutenky přibývá v Česku každým rokem. Léto je pro rozvoj této nemoci ideální, často si ji přivezeme z dovolené. Je velice nakažlivá a provází ji nepříjemné příznaky.

Brazilská horečka
aktualizováno 16.07.
Dejte si pozor

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na léky a očkování!

Tisíce Čechů si letos užijí dovolenou v zahraničí. Čekat tam na ně ale může skryté nebezpečí. V Egyptě se mu říká tutanchamonova pomsta a má podobu horečky, zimnice a těžkých chvil strávených na toaletě. Jak se exotickým nemocem vyhnout?

Obrna
05.07.
návrh zákona

Bojíte se očkovat děti? Stát chce při problémech dávat odškodnění!

Stát chce odškodnit rodiny dětí, kterým se kvůli očkování zhorší zdravotní stav. A to na základě nového zákona, který připravuje ministerstvo zdravotnictví. Hotový by měl být v polovině července.

Hospitalizace v nemocnici
09.06.
závažná infekce

Nakažených pneumokokem loni přibylo, existuje přitom očkování

Pneumokok u nás loni zabíjel více než v minulých letech. I celkový počet lidí, kteří měli závažnou infekci, výrazně stoupl. Proti bakterii, která vyvolává nebezpečné záněty mozkových blan nebo plic, existuje očkování, pro některé skupiny lidí plně hrazené. Jenže proočkovanost stále klesá. Pneumokok přitom může člověka zabít během několika hodin.

Očkování dětí
21.05.
Šíření nákazy

Lékaři varují před další epidemií a vyvrací mýty o očkování!

Stále více rodičů odmítá očkování svých dětí. To má podle lékařů za následek rozšiřování nemocí, které by mohly být už dávno vymýceny. Příkladem může být nynější epidemie spalniček. Které mýty o očkování jsou pravdivé a které naprosté nesmyslné?

Spalničky Ilustrační snímek
aktualizováno 04.05.
Mimořádné opatření

Spalničky se v Česku šíří dál. Hygienici zavedli další opatření

Hygienikům a lékařům se navzdory úsilí nedaří zastavit postup spalniček Českem. Nové případy registrují středočeští i pražští hygienici. Průměrný věk pacientů stoupá.