Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka očkování
aktualizováno 19.09.
náročná léčba

Na nemoci dýchacích cest umírají senioři! Lékaři radí očkování

S blížícím se podzimem přibude nemocí dýchacích cest a lékaři proto doporučují očkování, a to zejména seniorům. Na bakteriální zápal plic totiž umírá každý čtvrtý nemocný nad 65 let.

králíci
26.07.
Nebezpečná nemoc

Chovatelé se děsí králičího moru! Šíří se nový virus, není na něj lék

Na Jihlavsku se objevil nebezpečný králičí mor. Zasáhl několik malochovů v Žatci u Telče, kde už uhynuly desítky králíků. Navíc podle veterinářů není vyloučeno, že jde o nový druh této nemoci, proti kterému nepomáhá očkování.

Jehly budou nahrazeny náplastmi
16.07.
Revoluce ve zdravotnictví

Budoucnost bez jehel: Jejich funkci zastanou speciální náplasti

Vědci z Emory University v americké Georgii přišli s převratným objevem. Stejnou funkci, jakou měla v medicíně jehla, nyní zastane speciální náplast s mikrojehlami. Očkování tak bude bezbolestné.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Klíště
aktualizováno 05.07.
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

Pes v autě
03.07.
dovolená s mazlíčky

Cestujete na dovolenou se psem? Jen pas nestačí! Co potřebuje?

Majitelé domácích mazlíčků před dovolenou musí řešit otázku, kdo se o jejich miláčky postará, až nebudou doma. Pokud ale nikoho takového nemáte nebo se od nich nedokážete odloučit, pak vám nezbývá, než je vzít na prázdniny s sebou. Na co si dát při cestování s mazlíčky pozor?

Obrna
aktualizováno 08.06.
pokuta 200 tisíc STŘEPINY

Povinné očkování dělí Evropu: Neočkujete, zaplatíte pokutu!

Zatímco v Česku se omezuje, sousední Německo v očkování přitvrzuje. Ani Itálie není pozadu a rodičům neočkovaných dětí tam nově hrozí vysoká pokuta.

2006501
aktualizováno 08.06.

Střepiny 4. 6. 2017

Další teroristický útok v Londýně, v Británii už třetí za tři měsíce. Nejnovější fakta a rozhovor s Češkou, která pracuje pro britskou metropolitní policii. Bouračka policejního supervozu s prezidentovým mužem na palubě. Kdo tu porušil pravidla a proč nemůžeme znát okolnosti? A povinné očkování jako téma, co rozděluje Evropu. Někteří pravidla rozvolňují, jiní zpřísňují, jak se chová Česko?

Očkování
26.04.
poslanecké ne

Za děti poškozené očkováním stát odškodňovat nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách.

Spalničky v Ostravě
aktualizováno 10.04.
nebezpečná nákaza

Epidemie spalniček ohrožuje děti! V Ostravě zavřeli nemocnici

Nejhorší epidemie spalniček za posledních 20 let se dál šíří Moravskoslezským krajem. K několika desítkám infikovaných pacientů už přibývá i zdravotnický personál. Kvůli nakažení tří pracovníků musela být dočasně uzavřena porodnice v Ostravě-Vítkovicích.

Očkování
10.04.
anketa rutinní očkování

Soud rozhodl: Veganská matka musí očkovat syny proti své vůli

Očkování dětí je diskutovaným tématem po celém světě, nejvyšší soud v Anglii nyní rozhodl ve sledovaném sporu a nařídil přísně veganské matce, aby nechala naočkovat své dva syny (2,4), kteří s ní žijí a jedí pouze "přírodní" produkty.