Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příušnice
aktualizováno 22.01.
nebezpečná nákaza

Na Jihlavsku se šíří příušnice. Epidemii se nedaří zastavit

Jihlavu a její okolí postihla epidemie příušnic a šíření této vysoce nakažlivé nemoci se nedaří zastavit. Nakažených dětí na školách i ve sportovních klubech rychle přibývá. Navíc se příušnice v několika případech rozšířily i do dalších míst v kraji. Podle hygieniků by měly děti s příznaky zůstat doma, aby se nemoc nerozšiřovala.

Očkování
09.01.
novinky v roce 2018

Očkování dětí se zásadně mění! Některé vakcíny nebudou povinné

Povinná očkování dětí se v tomto roce mění. U některých vakcín se snižuje počet dávek, u pneumokokových nákaz už nebude očkování povinné. Vyplývá to z novely vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem.

Žloutenka
aktualizováno 04.01.
přísná opatření

Ve škole v Karviné řádí žloutenka. Stovky dětí musejí přeočkovat

V jedné karvinské škole se objevila žloutenka. Nákazou onemocněly tři dívky z rodiny ze Slovenska. Aby se nemoc nešířila dál, škola je teď v karanténě a platí tam zvýšená hygienická opatření.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková
čtěte o tématu očkování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.

Nemoc
aktualizováno 22.12.
nepodceňujte prevenci

Chřipková sezóna začne až v lednu. Ještě je čas na očkování

Chřipková epidemie přijde podle lékařů až v lednu. Bude mít tedy pomalejší nástup, než tomu bylo v loňském roce. Lékaři proto upozorňují, že letos je stále ještě čas na očkování.

Očkování dětí
aktualizováno 21.12.
změny v roce 2018

Revoluce: Očkování proti rakovině děložního čípku bude i pro kluky

Od 1. ledna 2018 dojde k několika zásadním změnám v očkování. Pojišťovny budou nově hradit vybraná očkování u dětí, seniorů či jiných rizikových skupin. Podívejte se, jaké změny nás od nového roku čekají.

Ordinace
10.12.
novinky v roce 2018

Pacienty čekají velké změny: Nižší doplatky za léky a zákaz plomb!

Na pacienty od příštího roku čeká řada příjemných změn. Kromě navýšení plateb za státní pojištěnce a snížení limitů na léky, což pomůže zejména rodinám s dětmi a seniorům, se například do seznamu zdravotních výkonů dostává dlouho očekávaná domácí paliativní péče, která umožní více lidem dožít v domácím prostředí.

Obrna
04.12.
záhadná smrt miminka

Dítě zemřelo 2 dny po očkování! Virolog promluvil o příčině smrti

Slovenskem otřásá případ záhadné smrti pětiměsíční holčičky z obce Modrý Kameň. Dívenka zemřela v neděli - a to jen dva dny po očkování. Jestli ji ale zabila vakcína, stále není jasné. Možné souvislosti mezi případem a očkováním hledal virolog Fedor Čiampor.

Slovenská policie vyšetřuje smrt dítěte
aktualizováno 03.12.
Příčinu určí pitva

Dva dny po očkování holčička zemřela! Policie zjišťuje souvislost

Slovenští policisté vyšetřují smrt pětiměsíčního dítěte. Rodiče nechali dívenku v pátek očkovat, v sobotu dostala horečky a v neděli zemřela. Příčina smrti a souvislost s vakcínou ale zatím nebyly potvrzeny.

Kašel
22.11.
závažné onemocnění

Na Vysočině přibylo případů černého kašle. Přeočkujte se!

Na Vysočině oproti loňskému roku výrazně vzrostl výskyt černého kašle. Nemoc se často šířila i mezi rodinnými příslušníky, a tím došlo k nárůstu. Odborníci upozorňují na fakt, že očkování proti kašli v dětství nezajišťuje celoživotní ochranu.