Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Revoluce ve zdravotnictví

Budoucnost bez jehel: Jejich funkci zastanou speciální náplasti

Vědci z Emory University v americké Georgii přišli s převratným objevem. Stejnou funkci, jakou měla v medicíně jehla, nyní zastane speciální náplast s mikrojehlami. Očkování tak bude bezbolestné.

Klíště
Aktualizováno 5.7. 2017 22:32
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

dovolená s mazlíčky

Cestujete na dovolenou se psem? Jen pas nestačí! Co potřebuje?

Majitelé domácích mazlíčků před dovolenou musí řešit otázku, kdo se o jejich miláčky postará, až nebudou doma. Pokud ale nikoho takového nemáte nebo se od nich nedokážete odloučit, pak vám nezbývá, než je vzít na prázdniny s sebou. Na co si dát při cestování s mazlíčky pozor?

Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

Obrna
Aktualizováno 8.6. 2017 10:23
pokuta 200 tisíc STŘEPINY

Povinné očkování dělí Evropu: Neočkujete, zaplatíte pokutu!

Zatímco v Česku se omezuje, sousední Německo v očkování přitvrzuje. Ani Itálie není pozadu a rodičům neočkovaných dětí tam nově hrozí vysoká pokuta.

2006501
Aktualizováno 8.6. 2017 11:05

Střepiny 4. 6. 2017

Další teroristický útok v Londýně, v Británii už třetí za tři měsíce. Nejnovější fakta a rozhovor s Češkou, která pracuje pro britskou metropolitní policii. Bouračka policejního supervozu s prezidentovým mužem na palubě. Kdo tu porušil pravidla a proč nemůžeme znát okolnosti? A povinné očkování jako téma, co rozděluje Evropu. Někteří pravidla rozvolňují, jiní zpřísňují, jak se chová Česko?

poslanecké ne

Za děti poškozené očkováním stát odškodňovat nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách.

Spalničky v Ostravě
Aktualizováno 10.4. 2017 20:55
nebezpečná nákaza

Epidemie spalniček ohrožuje děti! V Ostravě zavřeli nemocnici

Nejhorší epidemie spalniček za posledních 20 let se dál šíří Moravskoslezským krajem. K několika desítkám infikovaných pacientů už přibývá i zdravotnický personál. Kvůli nakažení tří pracovníků musela být dočasně uzavřena porodnice v Ostravě-Vítkovicích.

anketa rutinní očkování

Soud rozhodl: Veganská matka musí očkovat syny proti své vůli

Očkování dětí je diskutovaným tématem po celém světě, nejvyšší soud v Anglii nyní rozhodl ve sledovaném sporu a nařídil přísně veganské matce, aby nechala naočkovat své dva syny (2,4), kteří s ní žijí a jedí pouze "přírodní" produkty.

nejhorší za 20 let

V Ostravě řádí spalničky, hrozivá epidemie se rychle šíří! PŘÍZNAKY

Nejhorší epidemie spalniček za posledních dvacet let se šíří Moravskoslezským krajem. Hygienici tam evidují desítky případů a dokonce nařídili očkování zdravotníkům, kteří s nakaženými mohou přijít do styku.

Skryté nebezpečí

Brzké jaro svědčí klíšťatům. Letos se objevila rekordně brzo!

V Česku padají teplotní rekordy. V Plzni v sobotu bylo skoro 24 stupňů. A to bohužel svědčí klíšťatům, která už útočí ve velkém. Hlavně psi jimi bývají po návratu z přírody doslova obsypaní a přisátá klíšťata si už vytahují i lidé.