Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hurikán Maria udeřil na Guadeloupe
aktualizováno dnes 08:23
Ničivá síla

Hurikán Maria zabil muže, další se pohřešují! Žene se na Portoriko

Hurikán Maria má první oběť. Na ostrově Guadeloupe zabil padající strom muže, další dva lidé se pohřešují. Bouře se teď pohybuje k Panenským ostrovům a Portoriku.

Hurikán
aktualizováno včera 13:02
Děsí Karibik

Hurikán Maria zesílil na nejvyšší stupeň! Pustoší ostrov Dominika

Hurikán Maria zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň. Plnou silou udeřil na karibský stát Dominika, kde napáchal rozsáhlé škody a způsobil sesuvy půdy. Pohybuje se stejnou trasou jako hurikán Irma, který řádil v oblasti před necelými dvěma týdny. Maria teď míří směrem k Portoriku.

Postup hurikánu Maria
aktualizováno 18.09.
Další katastrofa

Z bouře Maria je hurikán a dál sílí! Jde ve stopách ničivé Irmy

Spojené státy a karibské ostrovy se ani nestihly vzpamatovat z ničivé bouře Irma a už se na ně žene další katastrofa. Bouře Maria, která jde ve stopách Irmy, zesílila na hurikán prvního stupně. Během 48 hodin by měla stoupnout až na čtvrtý stupeň.

Prásk.tv píše:

Fotografie policistů - 1
čtěte o tématu hurikán na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 2
12.09.
hurikán irma

Lidé v bouři volali záchranáře. Ti mohli jen bezmocně čekat

Když mocný hurikán Irma dopadl na západní pobřeží Floridy a vyděšení lidé volali o pomoc číslo 911, záchranáři vypadali bezmocně. Nemohli nic dělat. Nemohli přijímat telefonní hovory. Vítr byl tak silný, že nemohli dělat to, co si vybrali - zachraňovat lidské životy.

Hurikán Irma na Floridě
11.09.
Hurikán Irma

Účet za řádění hurikánu: Už 42 mrtvých, škody jdou do bilionů

Hurikán Irma děsil celý minulý týden Karibik a jih Spojených států. Jedna z nejničivějších bouří vyhnala z domovů miliony lidí. Už nyní je jasné, že si řádění bouře vyžádalo nejméně 42 lidských životů. Mnohá místa se ovšem ještě nepodařilo prohlédnout. Škody půjdou do bilionů korun!

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 4
aktualizováno 12.09.
NIČIVÝ HURIKÁN

Den po hurikánu Irma: Guvernéra zděsil pohled na zničené ostrovy

Hurikán Irma dnes udeřil na oblast zálivu Tampa na Floridě. Po cestě zabil pět lidí. Jeho intenzita poklesla na první stupeň z pětistupňové škály s větry 135 kilometrů v hodině. Pozdějí se změnil na tropickou bouři. O víkendu se s ničivou silou přehnal přes Karibik, kde napáchal obrovské škody a zanechal i lidské oběti.

Přírodní katastrofy za posledních pár dní
11.09.
smrtící jevy

Příroda se zlobí: USA drtí Irma, otřesy v Mexiku a sesuvy v Alpách

Příroda zase jednou lidem ukazuje svou sílu. Miliony lidí v Karibiku zasáhl ničivý hurikán Irma, v Mexiku přišlo nejsilnější zemětřesení za poslecních 100 let a v Alpách zase evakuovali vesnici kvůli hrozbě sesunu ledovce Trift. A aby toho nebylo málo, povodně v Itálii mají už bohužel také první oběti na životech.

Schéma hurikánu Irma v Karibiku
aktualizováno 10.09.
přírodní úkaz

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Hurikán Irma vysál vodu z oceánu na Bahamách

Hurikán Irma má opravdu nebývalou sílu. Důkazem jsou záběry z Baham, kde klesla hladina oceánu tak moc, že místo vody se dá jít do moře pěšky suchou nohou.

Lidé na Key West na Floridě odcházejí do bunkru
aktualizováno 10.09.
hurikán irma

PŘÍMÝ PŘENOS: Irma udeřila na Floridu, vítr má rychlost 215 km/h

Hurikán Irma dnes dorazil na Floridu, kde udeřil na západ ostrovů Florida Keys. Informovalo o tom hodinu po poledni SELČ americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Síla větru, který hurikán Irma provází, dosahuje maximální rychlosti až 215 kilometrů za hodinu. Střed hurikánu již dorazil do Key West a postupuje z jihu k západnímu pobřeží Floridy rychlostí asi 15 kilometrů za hodinu.

Hurikán Irma se přehnal přes Kubu
aktualizováno 10.09.
NIČIVÝ HURIKÁN

Irma se přehnala přes Kubu! Dcera se mi neozývá, bojí se Lenka

Hurikán Irma, který několik dní pustošil ostrovy v Karibiku, opustil severní pobřeží Kuby a míří k americké Floridě. Na Kubě napáchal obrovské škody.