Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 17.10.
ohromné škody

Apokalypsa po Ophelii: Tři mrtví, vyvrácené stromy a vichr 150 km/h

Zuřivá bouře Ophelia se prohnala přes Britské ostrovy a vyžádala si tři lidské životy. Největší silou zasáhla Irsko. Vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině lámal a vyvracel stromy, statisíce domácností skončily bez proudu. K odstraňování škod povolala tamní vláda i armádu.

Dopad hurikánu na ČR
aktualizováno 16.10.
máme se bát?

Ophelia zasáhla západní Evropu. Takhle ovlivní počasí v Česku

Hurikán Ophelia, nebo alespoň to, co z něj zbylo, dorazil do Evropy. Meteorologové očekávají, že Irsko zasáhne vítr o rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu. U nás se hurikánu bát nemusíme, počasí u nás ale částečně ovlivnil.

Hurikán Ophélia
aktualizováno 16.10.
extrémní počasí

V Británii létají střechy! Ophelia už má tři oběti a míří nad pevninu

Ničivá bouře Ophelia míří k Evropě. Dnes dopoledne udeřila na pobřeží Irska. Vítr dosahuje rychlosti 129 kilometrů za hodinu. Jedná se o nejhorší bouři za posledních 56 let, která Irsko zasáhla.

Prásk.tv píše:

Fotografie policistů - 1
čtěte o tématu hurikán na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Ophélia
aktualizováno 15.10.
ničivé živly

Hurikán Ophelia dosáhl 3. stupně. Žene se na Evropu, udeří už brzy!

Ničivý hurikán Ophelia neustále sílí a nebezpečně se přibližuje k břehům Irska. Země už vyhlásila červený - tedy nejvyšší stupeň ohrožení. Hurikán by měl udeřit na západním pobřeží v pondělí.

Hurikán Ophelie míří na Irsko
14.10.
počasí

Hurikán Ophelie dál míří k Evropě. V Irsku je nejvyšší stupeň varování

Hurikán Ophelia se drží na kategorii 2 a směřuje dál k západní části Evropy. Meteorologové očekávají, že v průběhu víkendu zasáhne souostroví Azory. V pondělí tropická bouře dojde do Irska a Velké Británie. TAm vyhlášili nejvyšší stupeň varování.

Ophélia
aktualizováno 13.10.
nepříjemné výročí

Strach z Ophelie roste! Hurikán přijde přesně 30 let po Velké bouři

Hurikán Ophelia nabral velmi netradiční směr k Britským ostrovům, ke kterým by měl dorazit v pondělí večer. Nad střední Evropou se vytvoří anticyklóna, díky které bude v následujících dnech nad celou Evropou stabilní počasí s nadprůměrnými teplotami, potom přijde rapidní změna. Stejná přišla přesně před 30 lety.

Hurikán Ophelia se řítí k Evropě
aktualizováno 12.10.
rekordní hurikán

Ničivý hurikán Ophelia se řítí k Evropě! Cestou navíc neustále sílí

Hurikán Ophelia se řítí na Evropu, cestou navíc neustále sílí. Jedná se už o 10. hurikán v tomto roce. Z tropické bouřky zesílil na úroveň hurikánu v noci ze středy na čtvrtek, informuje Národní centrum pro hurikány.

Hurikán Nate
aktualizováno 08.10.
Už je nad pevninou

Hurikán Nate udeřil na USA! "Zůstaneme," šokují desítky lidí

Hurikán Nate se přesunul nad americkou pevninu. V Louisianě, Mississippi a Alabamě platí stav nouze a část obyvatel už se musela evakuovat. Podle meteorologů ale nebude Nate tak silný jako předchozí hurikány, a tak se někteří lidé rozhodli přečkat ve svých domovech.

Dominikánská republika
aktualizováno 07.10.
Tropická bouře

Další hurikán udeří na USA! Nate způsobí záplavy i třímetrové vlny

Na Spojené státy a Mexiko se žene další pohroma! Tropická bouře Nate přes noc zesílila na hurikán prvního stupně, rychlost větru dosahuje až 130 km/h. Na USA má udeřit dokonce jako hurikán 2. stupně. Úřady už varují před povodněmi a až třímetrovými vlnami.

Hurikán
27.09.
Ovlivní počasí

Meteorologové varují: Na Evropu se ženou dva ničivé exhurikány!

Němečtí meteorologové varovali před dvěma hurikány, které z oblasti Karibiku doputují až nad Evropu. Do té doby zeslábnou, i tak ale ovlivní počasí na celém kontinentu.