Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sonda InSight zachytila vítr na Marsu
08.12.
Sonda InSight

NASA má první zvukový záznam větru na Marsu! Poslechněte si ho

NASA poprvé zaznamenala zvuk větru na Marsu. Zachytilo ho zařízení InSight, které na Marsu přistálo teprve minulý týden. Poslechněte si, jak zní zvuk větru na rudé planetě.

Mimozemšťani - ilustrační foto
05.12.
Už přiletěli?

UFO je možná mezi námi. Nevíme, na co se dívat, tvrdí expert NASA

Mimozemšťané už zemi možná navštívili, ale my si toho nevšimli, tvrdí expert amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) Silvano Colombano. Mimozemský život ale podle něj má úplně jinou podobu, než na co jsme ze země zvyklí. A lidé si tak návštěvníků z jiné planety zřejmě ani nevšimli.

Konec světa
27.11.
Hrozba pro lidstvo

K Zemi se řítí obří asteroid. Srážka hrozí už za pět let, varuje NASA

Ani ne za pět let hrozí Zemi srážka s obrovským asteroidem. Škody by byly tak velké, jako po výbuchu nejsilnější vodíkové bomby, jakou kdy lidstvo vytvořilo. Informuje o tom americká NASA.

Prásk.tv píše:

NASA - 1
čtěte o tématu NASA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Sonda Insight
aktualizováno 27.11.
InSight

Unikátní sonda přistála na Marsu, poslala zpět první snímek!

Americká sonda InSight, která je vůbec prvním aparátem určeným k seizmickému průzkumu Marsu, v pondělí večer středoevropského času po více než půlročním letu úspěšně přistála na rudé planetě.

Sonda Insight
25.11.
Projekt InSight

Na Marsu přistane unikátní sonda! Inženýři NASA se těší na holení

V americké vesmírné agentuře NASA roste napětí. Na Marsu má totiž v následujících hodinách přistát sonda InSight, která slibuje průlom v dobývání rudé planety. Vůbec poprvé se má zaměřit na zkoumání toho, co se ukrývá pod jejím povrchem.

Sonda Insight
22.11.
Klíčový moment

Sondu čeká na Marsu těžký test! Na přistání má jen pár minut

Už za pět dní přistane na Marsu sonda InSight, která bude mít za úkol dostat se co nejhlouběji pod povrch planety. Jenže aby mohla s pokusem začít, musí nejdříve zvládnout těžkou zkoušku.

Asteroid - ilustrační foto
08.11.
Těsný průlet

NASA varuje! Zemi v jeden den těsně minou TŘI velké asteroidy

Hned tři obrovské asteroidy minou tuto sobotu Zemi ve velmi krátké vzdálenosti. Americká vesmírná agentura NASA považuje všechny tři za potenciálně nebezpečné. Vesmírná tělesa se proženou kolem naší planety rychlostí až 38 tisíc kilometrů za hodinu.

Družice ICON
08.11.

VIDEO: Nasa se pokusí vyslat do vesmíru družici Icon

Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku odložil start družice Icon. Na vině jsou problémy s raketou Pegasus XL, která měla satelit do kosmu vynést. NASA se o další start pokusí dnes.

Vozítko Mars Rover se jménem Charlie
aktualizováno 01.11.
objevování vesmíru

Vědci testují zbrusu nové vozítko. Už brzy by mělo zkoumat Mars

Americké vesmírné agentuře se nepodařilo navázat spojení s jejím robotem na Marsu. Vozítko Oportunity od června kvůli prachové bouři na Marsu stále mlčí. Zatímco se bude NASA pokoušet obnovit spojení, Evropská vesmírná agentura ESA ve Španělsku testuje svůj prototyp, který má vyrazit k rudé planetě.

Svědectví z havarovaného Sojuzu
aktualizováno 17.10.
svědectví z vesmíru

Svědectví z havarovaného Sojuzu: Astronaut popsal moment pádu

Kolem neúspěšného startu rakety Sojuz, která měla před týdnem vynést na stanici ISS dva astronauty, panuje stále hodně otázek. Američan Nick Hague teď o dramatickém zážitku veřejně promluvil.