Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sedmimetrová krajta málem ukousla muži ruku
aktualizováno 10.10.
neskutečný souboj

Sedmimetrový had v Indonésii málem ukousl muži celou ruku

Poměrně netradiční příběh o pomstě v Indonésii obletěl svět. Ohromnému hadovi se nelíbilo, že na něj někdo sahá a na muže, který se ho snažil posunout, zaútočil. Za pomoci vesničanů se podařilo obřího plaza zabít, lidé si na něm potom pochutnali.

Mráz
aktualizováno 09.10.
Jak bude?

Bude letošní zima tuhá, nebo mírná? Toto nám napovídá příroda

Jak bude o Vánocích, kolik napadne sněhu a bude zima spíše mrazivá nebo mírná? Tyto otázky si na podzim klade snad každý a meteorologové na ně tak brzo velmi neradi odpovídají. Ovšem příroda a pranostiky už dnes mnohé naznačují.

Prachový ďábel v akci
aktualizováno 28.09.
malá tromba

To je podívaná! Arizonou se prohnal obří prašný ďáblík

Příroda umí vytvořit skutečně úchvatnou podívanou. Jeden takový zážitek si prožili obyvatelé arizonského města Tempe, kterým se prohnala ohromný prašný vír, který viděly desítky lidí. Naštěstí je tromba téhle velikosti poměrně neškodná, lidé si tak mohli užít úžasnou podívanou.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Vlk
16.09.
Zasahovala i policie

Hádka o vlky: Chovatelé ovcí se pustili do ochránců přírody. VIDEO

Na Broumovsku se do sebe ostře pustili chovatelé, kterým vlci pravidelně na pastvinách zabíjejí ovce, a ochránci přírody, kteří naopak šelmy hájí. Majitelé stád chtějí, aby úřady vlky přesunuly jinam, ochránci chovatelům zase radí, aby si pořídili pastevecké psy.

Přírodní katastrofy za posledních pár dní
11.09.
smrtící jevy

Příroda se zlobí: USA drtí Irma, otřesy v Mexiku a sesuvy v Alpách

Příroda zase jednou lidem ukazuje svou sílu. Miliony lidí v Karibiku zasáhl ničivý hurikán Irma, v Mexiku přišlo nejsilnější zemětřesení za poslecních 100 let a v Alpách zase evakuovali vesnici kvůli hrozbě sesunu ledovce Trift. A aby toho nebylo málo, povodně v Itálii mají už bohužel také první oběti na životech.

Neobvyklé chaty - 3
01.08.
pošlete fotky moderní i staré

Originální chaty a chalupy: Krásné stavby najdete v horách i ve městě

Léto přeje cestování a při něm člověk narazí na opravdu neobvyklé chatky nebo chalupy, které pouze neplní svůj účel, ale nabízí také skvělou podívanou. Moderní, netradiční, ale třeba i staré a poničené - každá má své kouzlo.

Pavučinová hnízda housenek u zastávky v Praze
20.07.
Hrůza u zastávky

Čtenář vyfotil hororové pavučiny na stromech! Co je způsobilo?

Obyvatelům Prahy 9 se každý den naskýtá opravdu hororový pohled. Stromy u autobusové zastávky jsou už přes měsíc obaleny pavučinami, ve kterých se něco hýbe. Podle entomologa nejde o obrovského pavouka, ale o klubko housenek.

Ubytování v africké přírodní rezervaci - 6
15.07.
unikátní bydlení

Turisty láká hotel beze stěn! Nabízí nevšední noc pod hvězdami

Kazí vám dovolenou to, že nemůžete v noci usnout? V přírodní rezervaci v Africe můžete před spaním počítat hvězdy.

Koupání
aktualizováno 07.07.
prázdniny začaly

Prázdninové šílenství: Svátky vylákaly lidi z měst na výlety

Dva po sobě jdoucí červencové svátky využilo mnoho lidí jako prodloužené volno a znát to bylo po celé republice. Prázdninové šílenství vylidnilo města, většina lidí zkrátka vyrazila do přírody, ať už k vodě, do hor nebo na kolo.

Medvěd
10.06.
Co dělat

Medvědů na Slovensku přibývá! Kde na ně narazíte? MAPA

Medvědů na Slovensku stále přibývá. A to i přesto, že mohou obce, které jsou nejvíce ohroženy, žádat o povolení šelmy zabíjet. Kde všude si dát na medvědy pozor? A jak se chovat, když na nějakého narazíte?

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme