Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Adršpašsko-teplické skály
12.07.
Prázdninový inspektor

Pohádkový Adršpach vyzývá k výletu! Připravte se ale na fronty

Česká republika skrývá spoustu přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich jsou i skály v Adršpachu. Skalní město má velké kouzlo v každém ročním období. Na prohlídku skal se vydali prázdninoví inspektoři!

Řecko
aktualizováno 25.06.
Zemětřesení

Řecko: Zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richtera

V dopoledních hodinách bylo v Řecku zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richterovy stupnice. Jeho centrum se nacházelo v hloubce 10 kilometrů ve vzdálenosti přibližně 8 kilometrů od horské vesnice Askos a 31 kilometrů od řecké Soluně.

Dospělé klíště na rostlině
aktualizováno 23.06.
Nebezpečí

Parazité útočí: Z dvaceti druhů je nejnebezpečnější obyčejné klíště!

Na Slovensku se vyskytuje přibližně 20 druhů klíšťat, přičemž pouze 5 druhů těchto parazitů je schopno přenášet různé bakterie, cizopasníky či viry. Nejnebezpečnějším z nich se ukázalo být obyčejné klíště, tzv. klíště obecné, se kterým se u nás můžete setkat prakticky kdekoli. Nezapomínejte proto obzvlášť v letních měsících na repelent!

Prásk.tv píše:

Cheyenne Kopeschka a Lucas
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Žně, kombajn a obilí - ilustrační foto - 4
aktualizováno 19.06.
Úroda bude mizerná

Příroda se zbláznila! Zemědělcům už v půlce června začaly žně

Abnormálně teplé jaro dneškem přepsalo historii. I když je červen teprve v polovině, zemědělcům začaly žně. První kombajny přitom jindy do polí vyjíždějí nejdříve až se začátkem letních prázdnin. Předčasné žně ale zemědělce vůbec netěší.

Zoufalý orangutan bojuje o zbytky svého domova
09.06.
dopady odlesňování

VIDEO: Zoufalý orangutan zaútočil na bagr, aby ochránil svůj domov

Dramatické záběry, na kterých zoufalý orangutan brání svůj domov před těžaři a snaží se zabránit bagru, aby zničil to poslední, co z jeho domova zbylo, ukazuje, jaký strašlivý dopad má odlesňování v Borneu.

Zelená vesnice - 5
07.06.
galerie Ostrov u Šanghaje

Fotky opuštěné vesnice vyráží dech! Příroda si vzala domy zpět

Neuvěřitelné fotky z opuštěné rybářské vesnice se staly internetovou senzací. Domečky, kde dříve bydlely tisíce Číňanů, zcela porostla zeleň a stává se z nich postupně turistická atrakce. Lidé se z ostrova odstěhovali kvůli lepšímu vzdělání, práci a podmínkám.

Americké klíště
05.06.
nebezpečné choroby

Invaze klíšťat: Na Slovensku se objevil nebezpečný druh z Afriky

Na Slovensku se kvůli vysokým teplotám radikálně zvýšil počet klíšťat. Setkat se s nimi můžeme nejen ve volné přírodě, ale také v městských parcích a lesoparcích. Objevil se dokonce druh, který obvykle obývá severní Afriku. Šíří nebezpečnou mediteránní horečku!

Veverka
20.05.
FOTO krysí král

Zvláštní nález: Na stromě viselo šest veverek se svázánými ocasy!

Poměrně bizarní pohled se naskytl lidem z Nebrasky. V pondělí tam totiž objevili šest veverčích mláďat, která měla svázané ocasy k sobě a visela bezmocně na stromě. Na první pohled se může zdát, že se jedná o práci nějakého tyrana zvířat, ve skutečnosti jde ale o popsaný přírodní fenomén, kterému se přezdívá "krysí král".

Pyl
03.05.
žlutá pohroma

Pyl zasypal Česko: Botanik řekl, co za to může a kdy se lidem uleví!

Česko v uplynulých dnech doslova zasypal žlutý pyl. Ten zůstával v ulicích, na kapotách aut a vlastně úplně všude. Podle bývaleho ředitele pražské botanické zahrady Václava Větvičky pochází pyl z jehličnatých rostlin, hlavně borovic a smrků. Za jeho velký výskyt ve městech může hlavně dlouhotrvající sucho.

Lesní požár v Tatrách - 7
aktualizováno 03.05.
velký požár

Tatry v plamenech: Hoří 30 hektarů chráněného lesa, turisty evakuují!

Ve Vysokých Tatrách vypukl ve čtvrtek odpoledne mohutný požár lesa. Plameny už zasáhly přes 30 hektarů a oheň se dál rychle rozšiřuje. Hasiči začali ve spolupráci s horskou službou evakuovat turisty, kteří byli na nedaleké vysokohorské cestě.