Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Medvěd Kodiak
aktualizováno 20.09.

VÍKEND: Po stopách největšího hnědého medvěda planety

Teď Vás vezmeme na neuvěřitelnou cestu. Na ostrov o němž možná řada z Vás do nedávna vůbec neslyšela. A když, tak si spíš jeho název spojila s něčím úplně jiným.

Fotopast zastihla bobra, který pokousal muže na Plzeňsku
aktualizováno 16.09.
pokousaný pejskař

Útok bobra potvrzen! Zvíře na Plzeňsku zachytila fotopast

Muže na Plzeňsku skutečně v polovině srpna pokousal bobr. Přítomnost vodního hlodavce teď potvrdila fotopast, kterou na Drahotínský rybník umístili ochranáři přírody. Muž skončil s vážným zraněním ruky v nemocnici.

KOŘENÍ: Klauni oceánu - Papuchalk
09.09.

KOŘENÍ: Klauni oceánu

Papuchalk severní, symbol Islandu i oblíbená postavička z knížek pro děti, vymírá.

Prásk.tv píše:

Zubní pasta - 1
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Plešné jezero
10.08.
Prázdninový inspektor

Výlet na Plešné jezero si užijí peší i cyklisti! Vyhloubil ho ledovec

Prázdninoví inspektoři se tentokrát vydali na Šumavu k Plešnému jezeru. Patří k nejkrásnějším jezerům u nás, kdysi ho vyhloubil ledovec a leží v nadmořské výšce přes tisíc metrů.

Přemnožení mývalové
aktualizováno 03.08.
Nesmí se střílet

Problém pro českou přírodu: Přemnožený mýval decimuje zvěř

V Česku se přemnožil mýval severní. Situace je kritická třeba na Prostějovsku. Tento nepůvodní druh, který se k nám dostal ze Severní Ameriky, páchá velké škody a zabíjí i chráněná zvířata. Zatím jsou na něj myslivci kvůli legislativě krátcí. Ale úřady už začaly jednat o povolení k odstřelu.

Zvířata v Česku
21.07.
zvířata v přírodě

V ČR jsou pavouci, jedovatí brouci i štíři. Tyhle můžete v létě potkat

I při toulkách českou přírodou můžete při troše štěstí narazit na želvy, štíry nebo zajímavé pavouky a brouky. Před některými zástupci zvířecí říše byste se ale měli mít na pozoru, i u nás totiž můžete najít jedovaté druhy.

Adršpašsko-teplické skály
12.07.
Prázdninový inspektor

Pohádkový Adršpach vyzývá k výletu! Připravte se ale na fronty

Česká republika skrývá spoustu přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich jsou i skály v Adršpachu. Skalní město má velké kouzlo v každém ročním období. Na prohlídku skal se vydali prázdninoví inspektoři!

Řecko
aktualizováno 25.06.
Zemětřesení

Řecko: Zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richtera

V dopoledních hodinách bylo v Řecku zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richterovy stupnice. Jeho centrum se nacházelo v hloubce 10 kilometrů ve vzdálenosti přibližně 8 kilometrů od horské vesnice Askos a 31 kilometrů od řecké Soluně.

Dospělé klíště na rostlině
aktualizováno 23.06.
Nebezpečí

Parazité útočí: Z dvaceti druhů je nejnebezpečnější obyčejné klíště!

Na Slovensku se vyskytuje přibližně 20 druhů klíšťat, přičemž pouze 5 druhů těchto parazitů je schopno přenášet různé bakterie, cizopasníky či viry. Nejnebezpečnějším z nich se ukázalo být obyčejné klíště, tzv. klíště obecné, se kterým se u nás můžete setkat prakticky kdekoli. Nezapomínejte proto obzvlášť v letních měsících na repelent!

Žně, kombajn a obilí - ilustrační foto - 4
aktualizováno 19.06.
Úroda bude mizerná

Příroda se zbláznila! Zemědělcům už v půlce června začaly žně

Abnormálně teplé jaro dneškem přepsalo historii. I když je červen teprve v polovině, zemědělcům začaly žně. První kombajny přitom jindy do polí vyjíždějí nejdříve až se začátkem letních prázdnin. Předčasné žně ale zemědělce vůbec netěší.