Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Seismograf
11.12.
mapa strachu silné otřesy

Zemětřesení v Česku: Expert popsal rizika i to, kde může udeřit

Podobně silné zemětřesení, jaké v neděli vyděsilo lidi na Ostravsku, v Česku udeří zhruba jednou za pět až deset let. TN.cz to řekl seismolog Aleš Špičák z Geofyzikálního ústavu Akademie věd. Existují přitom indicie, které napoví další ohroženou oblast.

CT snímek nově popsané ryby - Mariana snailfish
03.12.
Mariánský příkop

Vědci popsali nehlouběji žijící rybu. Její podoba vás překvapí

Ryba žijící v největší hloubce vůbec nevypadá, že by měla být vystavena drsným podmínkám. Nemá ohromné zuby, ani neproniknutelnou schránku, místo toho je malá, průsvitná a bez šupin. Přesto žije tam, kde se uchytí jen málo organismů. Po další vědci stále pátrají.

2078062
30.11.

VÍKEND: Víme, kam mizí tisíce tun spadaného listí!

Napadlo vás už někdy, kam se všechno to padající listí rok co rok ztratí? Vždyť jen v Praze to je 350 tisíců tun! A to lidé rozhodně neshrabou zdaleka všechno.

Prásk.tv píše:

Zubní pasta - 1
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Rostislav Stach
18.11.

VÍKEND: Lov beze zbraní

Rostislav Stach je náš přední fotograf divokých zvířat.

Konec světa
18.11.
Apokalyptická předpověď

Lidstvo ničí a mrzačí Zemi, varuje 15 tisíc vědců v mrazivém dopise!

Patnáct tisíc vědců z celého světa podepsalo otevřený dopis, v němž experti varují, že lidstvo má mírně řečeno neblahý vliv na kondici naší planety. Myslitelé varují, že ničení životního prostředí člověkem povede k "nevratně zmrzačené planetě".

Poslední žijící samec Sudan
12.11.
na pokraji vyhynutí

Nosorožci ze Dvora Králové: Zbývá poslední samec i naděje

I přes veškerou snahu biologů se poslední žijící nosorožci tuponosí severní, kteří v roce 2009 odcestovali do Afriky ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové, potácí na hranici vyhynutí. Už jsou jen tři a na jejich záchranu zbývá poslední naděje.

Kolečko se štice zařezalo do těla! - 4
04.11.
smutný úlovek

Adama čekal šok! Ulovil štiku, která vyrostla v plastovém odpadu

Adam Turnbull se vydal lovit ryby do kanadské řeky Saskatchewan v provincii Alberta. Ze svého úlovku zůstal v šoku. Na konci udice uviděl štiku, která měla okolo těla zařezané plastové kolečko.

Bydlení v poušti - 6
31.10.
galerie a video krásné bydlení

Žena si postavila přírodní domek v poušti. Pomohli jí dobrovolníci

Lisa Starrová se rozhodla změnit svůj život. Odstěhovala se z ruchu velkoměsta a koupila si pozemek v národním parku Joshua Tree v Kalifornii. Za pomoci dobrovolníků postavila přírodní domek uprostřed pouště.

Prosklený dům na vodě - 1
29.10.
galerie ekologické bydlení

Architekt se inspiruje přírodou. Navrhl nádherný dům na jezeře

Příroda je hlavním tématem při návrhů domů muže, který se dříve věnoval hlavně stromovým domkům. Nyní se zaměřil na výstavbu na jezeře – stavba sklízí velký úspěch.

Na Olomoucku se pohybuje samec losa evropského
aktualizováno 25.10.
Bloudí krajinou

Mohutný los zabloudil k Olomouci. Může být nebezpečný!

Minimálně od konce září kočuje českou a moravskou krajinou asi tříletý samec losa. Pozorován byl nejprve u dálnice D11 na Kolínsku, později na Svitavsku a v uplynulých dnech v okolí Prostějova a Olomouce. Lidé by se k němu neměli přibližovat.