Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příchod jara
včera 18:20
konec zimy?

Je už jaro skutečně tady? Příroda má jasno a nevypadá to dobře

Teploty a sluníčko v posledních dnech nápadně připomínaly jaro. Jenže zatímco lidé už pomalu schovávají zimní kabáty do skříně, příroda je opatrnější. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jaro bylo definitivně tady.

Red - Bonao - 1
08.02.
dovolená snů

Bonao – město plné zážitků a okouzlující přírody

Město Bonao v Dominikánské republice se často považuje pouze za zastávku na něco k snědku na půli cesty mezi Santiagem a Santo Domingem. Byla by ovšem škoda tímto městem jenom projet, jeho možnosti a přírodní krásy vás dozajista očarují.

Jaro - ilustrační
24.01.
Speciál o hubnutí

Jarní detox: Takhle zdravě shodíte přebytečné kilogramy! NÁVOD

Jaro je nepochybně spojené s růstem květin. Ty rostou v přírodě. I proto je pravý jarní detox šetrný k lidskému tělu. Může trvat třeba jen týden nebo celý měsíc. Na těžkou stravu zapomeňte. Tomuto detoxu vládne zelenina.

Prásk.tv píše:

Meghalaya - 1
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Olovo - 2
aktualizováno 19.01.
ochrana životního prostředí

EU chce zakázat olověné střely a návnady. Rybáři a myslivci zuří

Snaha Bruselu zakázat olovo ve střelivu a rybářském náčiní vzbudila v Česku obrovskou vlnu protestů. Proti návrhu se už postavily organizace, které sdružují téměř milion lidí. A jejich zástupci chtějí aby se problém projednával v Parlamentu.

Plasty v NP České Švýcarsko
19.01.
České Švýcarsko

Národní park je plný odpadků. Řeku Kamenici zamořily plasty

Hromada plastových lahví povalujících se po zemi. U řeky v Národním parku České Švýcarsko to vypadá jako na skládce. Spousta odpadků sem proudí z okolních vesnic, dobrovolníci je nestíhají uklízet.

Nevhodné krmení zvířat
aktualizováno 06.01.
zvířata v ohrožení

Smažený kapr i cukroví. Tím vším jsou lidé schopni krmit zvířata

Smažené pokrmy, plesnivé pečivo nebo třeba zbytky vánočního cukroví. Tím vším jsou někteří lidé schopni krmit nejen volně žijící zvěř, ale také zvířata žijící ve venkovních ohradách, která však svého majitele mají a tudíž stravu dostávají. Mnozí si neuvědomují, že mohou zvířatům zadělat na velké problémy.

Přírodní katastrofy 2018
30.12.
Smrtící pohromy

Živelné katastrofy letos zabily tisíce lidí. Tyto byly nejničivější

V roce 2018 svět postihla celá řada přírodních katastrof, které si vyžádaly životy tisíců lidí. V Evropě letos nejvíc zabíjely požáry a záplavy.

Příroda se zbláznila. Hřiby rostou i v listopadu
aktualizováno 27.11.
Nádherný úlovek

Příroda se zbláznila. Milan si z lesa přinesl takovéhle krasavce

Na Slovensku se příroda nejspíš zbláznila. Měsíc před Vánoci našel pan Milan v okolí slovenského města Martin několik hřibů.

Kolonie nitěnek
25.11.
zajímavý fenomén

Hororový nález, muže zmátla zvláštní pulzující hmota. VIDEO

¨Pořádný šok zažil muž z amerického Houstonu, který po prudkém dešti narazil na pulzující kouli. Nejedná se ale o mimozemský život, jak naznačovali někteří překvapení lidé, vysvětlení tohoto fenoménu je mnohem prostší.

Klimatické změny
10.11.
INFOGRAFIKA PŘEHLED ZMĚN

Život v Evropě se kvůli počasí změní. Důsledky budou ohromné

Měnící se klima ohrožuje lidské zdraví, mění životní prostředí a má dopad i na hospodářství. Jak se tyto změny projeví v jednotlivých klimatických oblastech našeho kontinentu, popsala Evropská agentura pro životní prostředí. Třeba Češi a další obyvatelé střední Evropy se musí připravit na větší výkyvy počasí a sušší léta.