Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slimáci
Aktualizováno 25.4. 2017 20:50
Španělský plzák

Zahrady zamoří zmutovaní slimáci, varují odborníci! Jak se jich zbavit

Zahrádkáři bijí na poplach! Varují, že Evropu zamořuje invazní druh slimáků. Ti se podle odborníků častěji rozmnožují a dokážou se pářit i s domácími druhy. Takovým způsobem pak vzniká hybrid, který přežije i extrémní podmínky. Jak se jich tedy zbavit?

největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

kde bylo nejhůř?

Vražedné počasí: V Evropě loni živly zabily 217 lidí! MAPA SMRTI

Přírodní živly dokážou nadělat pořádnou paseku, v horším případě i zabít člověka. Jen loni při živelných pohromách v Evropě zemřelo 217 lidí, nejčastěji kvůli povodním a lavinám.

Prásk.tv píše:

Deštník
čtěte o tématu příroda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

úžasné bydlení

Žena si z malého bytu udělala džungli. Má v něm stovky květin!

Jste milovníky přírody, ale musíte žít ve městě? Tento problém řešila i Summer Oaksová. O přírodu nyní nouzi nemá - ve svém malém bytě v New Yorku má asi 500 rostlin. Najdete u ní květiny z různých koutů světa. Pěstuje si i vlastní exotické ovoce.

Cyklon v Austrálii - 3
Aktualizováno 28.3. 2017 20:55
ničivé následky

Austrálii zasáhl silný cyklon: Vítr překonal rychlost 263 km/h! VIDEO

Na severovýchodním pobřeží Austrálie je více než 45 tisíc domácností bez elektrického proudu. Udeřil tam silný cyklon Debbie. Naštěstí zatím nikdo nezemřel, jeden člověk je ale těžce zraněný. Vítr v cyklonu dosáhl až rychlosti 263 kilometrů za hodinu. Situaci komplikují vydatné srážky.

dechberoucí záběry to je pohled!

Tornádo v Německu devastovalo domy, lidé si ho natáčeli! VIDEA

Bavorskou obcí Kürnach se ve čtvrtek prohnalo ničivé tornádo. Zdevastvalo střechy asi tří desítek domů, nikomu se naštěstí nic nestalo. Lidé byli z větrného tunelu celí pryč, někteří odvážlivci si živel dokonce natočili.

Teplo nebo zima
Aktualizováno 10.3. 2017 08:45
jarní galerie co náš čeká?

Vyhraje v březnu zima, nebo jaro? Příroda mluví jasně! PŘEDPOVĚĎ

Poslové jara dorazili a i bledule a sněženky už vykukují na svět, přesto nás podle meteorologů čekají ještě zimní (mrazivé) dny. Jak bude v březnu a kdy konečně vypukne opravdové nefalšované jaro? Na to jsme se ptali odborníků.

Praha se opevňuje proti divočákům, úřad jim vyhlásil boj

Praha 14 se začíná opevňovat proti divokým prasatům. Divočáky, kteří se přibližují k obydlím, totiž potkávají lidé v okrajových částech hlavního města stále častěji. Problémy jsou například v Horních Počernicích, kde radnice povolila jejich odstřel i myslivcům z jiných honiteb.

Krocani tančí kolem mrtvé kočky
Aktualizováno 3.3. 2017 17:42
video kuriózní chování

Krocani provedli uprostřed ulice podivný tanec kolem mrtvé kočky

Na sociálních sítích se šíří bizarní video, které zmátlo velké množství lidí. Na záběrech hejno krocanů krouží kolem mrtvé kočky, kterou uprostřed silnice přejelo auto. Zvláštní chování vyvolalo spoustu dohadů, někteří to nazvali rituálním tancem, sám autor k videu napsal: "Tihle krocani se snaží přivolat kočce desátý život."

Fosílie staré až 4,2 miliardy let
Aktualizováno 2.3. 2017 18:15
vznik života

Vědci tvrdí, že život vznikl "těsně" po Zemi, našli prý nejstarší fosílie

O tom, kdy se na Zemi objevil první život, vedou vědci neustálé spory. Trochu světla do problematiky by mohl vnést objev zkamenělých mikroogranismů, které se mohly vyvinout už před 4,2 miliardami let, patřily by tak k nejstarším formám života na Zemi. Objev byl prezentován v časopisu Nature.