Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká Lípa - radnice
10.10.
na poslední chvíli

Končící rada rozhodla o smlouvě za tři čtvrtě miliardy, nová se bouří

Končící rada města v České Lípě uzavřela desetiletou smlouvu na dopravní obslužnost za tři čtvrtě miliardy korun v době, kdy už lidé volili nové zastupitelstvo. V období od voleb do ustanovení nového zastupitelstva městským radám a starostům totiž nic nebrání dělat i velmi důležitá rozhodnutí.

Brněnský primátor Petr Vokřál (vlevo) a volební lídr hnutí ANO Bohumil Šimek
aktualizováno 09.10.
Vokřálův konec

Brno bez ANO. Ostatní strany se dohodly bez vítěze voleb

V úterý ráno to ještě vypadalo, že si ANO udrží v Brně post primátora. Odpoledne je tomu však jinak. V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. Novinářům to sdělili po patnácté hodině zástupci těchto stran.

Nacher, Babiš, Stuchlík
aktualizováno 09.10.
Pražská vzpoura

Pražské ANO proti Babišovi! Podpořili svoje místní vedení

Pražští zastupitelé za ANO vystoupili proti kritice stranického šéfa Andreje Babiše. Ten z volebního výsledku v Praze viní pražskou organizaci a vyzývá ji k převzetí zodpovědnosti.

Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Petr Vokřál
aktualizováno 09.10.
Brněnská koalice

Brno chce ovládnout ANO spolu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD

V Brně velmi pravděpodobně uzavře koalici vítězné ANO s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Nepředpokládají, že by přizvaly další strany. Po druhém kole jednání to v pondělí večer novinářům oznámili lídři všech čtyř stran. Budou tak mít 45 mandátů z 55 v zastupitelstvu.

Jaroslav Foldyna 2018
aktualizováno 09.10.
propadák čssd

Foldyna si svůj konec rozmýšlí. Nechce vypadat jako idiot

Konec Jaroslava Foldyny? Ještě to není tak jisté. Původní Foldynovo prohlášení o konci ve stranických funkcích sociální demokracie dostalo trhliny. "Výrazně to zvažuji z několika důvodů. Hlavní je výzva krajského výkonného výboru k jednání příští týden," řekl Foldyna.

Jiří Pospíšil
aktualizováno 08.10.
Kladenské zastupitelstvo

Žádné paktování s SPD! Petr Hašek končí v TOP 09

Člen TOP 09 Petr Hašek, který se jako součást hnutí Kladeňáci podepsal pod koalicí v kladenském zastupitelstvu se Svobodou a přímou demokracií (SPD), končí v TOP 09. Sdělil to v pondělí odpoledne.

Volby - ilustrační foto - 4
07.10.
Komunální volby 2018

Nejstaršímu zastupiteli je 87, žen bylo zvoleno 28 %. ZAJÍMAVOSTI

ejstarší zastupitelem se stal v letošních obecních volbách sedmaosmdesátiletý Bohuslav Motl ve Vysoké na Svitavsku. V zastupitelstvech zasedne skoro 28 procent žen a 72 procent mužů. Kandidátek voliči poslali do zastupitelských sborů 17 331, kandidátů 44 559. Vyplývá to z dnešních údajů na volebním webu.

Volby - souboj ODS a Pirátů
aktualizováno 07.10.
Volby 2018

ON-LINE: Velká města ovládlo ANO. O Senát se popere s ODS

V komunálních volbách uspělo ANO ve městech, v Praze zvítězila ODS, ale primatora mít zřejmě nebude. Nejvíce zastupitelů bude tradičně z řad nezávslých kandidátů, na dobrý výsledek v komunálních volbách dosáhli také lidovci. ČSSD a KSČM naopak o hodně mandátů příšly. Volby do Senátu nejvíce vyšly ODS, která má ve druhém kole 11 kandidátů, ANO jich má 10. Rovnou z prvního kola jsou zvoleni Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jiří Drahoš (STAN).

Ostrava - ilustrační
aktualizováno 15.09.
Komunální volby

V Ostravě se strany předhání ve volebních slibech! Co nabízí?

Třetí největší město v republice se chystá na komunální volby - celkem tam budou strany bojovat o 55 míst v zastupitelstvu. Šanci na zisk mandátů by mohlo mít podle průzkumů až devět stran.

V Motole se narodila čtyřčata - rodiče dětí
aktualizováno 07.09.
Pomoc čtyřčatům

Praha nepřispěje čtyřčatům na auto. Populismus, tvrdí zastupitelé

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh Jana Čižinského, který chtěl, aby město ze svého rozpočtu přispělo půl milionu na auto pro rodinu se čtyřčaty. Čižinského nazvali pokrytcem a populistou.