Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékařské vyšetření
Aktualizováno 30.3. 2017 21:02
Pacienti v ohrožení

Lékaři varují: V Česku chybí peníze na léčbu nemocí krve

V Česku chybí peníze na léčbu krevních onemocnění a podle lékařů hrozí, že kvalitní péči nedostanou všichni, kteří ji potřebují. Je totiž velmi drahá. U některých pacientů vyjde až na 250 tisíc korun měsíčně. Nových léků přitom přibývá.

tragický osud

Filip (7), jehož smutné poslední přání obletělo svět, zemřel

Malý chlapec, který rok bojoval s leukémií, zákeřné nemoci podlehl. Před smrtí vyslovil poslední přání - chtěl pohřbít vedle své matky, která zemřela, když byl ještě malý. Jeho příběh vyvolal vlnu solidarity po celém světě.

dojemný snímek

Okamžik, který trhá srdce: Matka zveřejnila fotku umírajícího syna

Nejhorší chvíle, jaká může v životě každého rodiče nastat, je dívat se, jak mu dítě umírá před očima. Takové utrpení zažívá i Jessica Medingerová, jejíž 10letý syn bojuje s rakovinou.

Prásk.tv píše:

Dušan Žaškovský - 1
čtěte o tématu leukémie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

drahá léčba

V Česku chybí peníze na léčbu leukémie! Stojí i statisíce korun

V Česku chybí peníze na léčbu leukémie. A podle lékařů hrozí, že kvalitní péči nedostanou všichni, kdo ji potřebují. Ta je totiž velmi drahá. U některých pacientů vyjde až na 250 tisíc korun měsíčně. Na léčbu v nemocnicích může podle odhadů chybět zhruba 85 miliónů.

Prosí o pomoc

Dušana bolely zuby, pak mu sdělili děsivou diagnózu. Bojuje o život!

Mladý Slovák nikdy neměl vážné zdravotní potíže, až před Vánoci se léčil se zánětem čelisti. V té době ještě netušil, co ho čeká za pár dní. Z toho, co vypadalo jako bolest zubů, se vyklubala strašlivá diagnóza.

Dobrý Anděl_Jindra - 3
Aktualizováno 30.12. 2016 14:47
Dobrý anděl

Jindřich strávil 15 měsíců se synem v nemocnici

Pan Jindřich žije se svými dětmi – Jindříškem (7) a Klárou (17) v Nové Roli u Karlových Varů. Před rokem a půl rodinu zasáhla smutná zpráva, když malému Jindříškovi diagnostikovali lékaři akutní leukémii. Vše nabralo rychlý spád a Jindra okamžitě zahájil léčbu chemoterapií v plzeňské nemocnici.

Krutý osud

Amálce jsou teprve tři, už rok ale bojuje s leukémií

Nejčastějším typem onkologického onemocnění u dětí je leukémie, tedy závažné krevní onemocnění. I velmi malé děti tak musejí bojovat s rakovinou a podstupovat chemoterapie.

1934619
Aktualizováno 6.12. 2016 12:37
pomoci můžete i vy

Štěpánkovi i jeho rodině vrátili úsměv dobří andělé

Šestiletý Štěpánek žije společně s maminkou Natálií, tátou Vítězslavem a starší sestrou Patricií (*2003) v severočeských Teplicích. Patricie chodí do osmé třídy a jejím koníčkem je vše, co souvisí s výtvarnou výchovou. Klidný život rodiny se otočil naruby v srpnu 2014, když byla maminka se Štěpánkem na rodičovské dovolené.

1934621
Aktualizováno 6.12. 2016 12:36
staňte se dobrým andělem

Anička získala na bruslích novou radost ze života

Osmiletá Anička žije společně s maminkou Kateřinou, která je povoláním učitelka, tatínkem Cyrilem, živnostníkem, a sestřičkou Barborkou (*2013) v Ústí nad Labem. V lednu roku 2013 přivezli rodiče Aničku do nemocnice s podezřením na zápal plic. Na základě důkladných vyšetření ale Aničce byla nakonec zjištěna akutní leukémie – nejčastější onkologické onemocnění dětského věku, se kterou se ihned začala léčit v Masarykově nemocnici v Ústí na Labem.

zákeřná leukémie

Dívenka (4) rakovině "nakopala zadek". Konečně si může hrát

Malé Georgianě Pooleyové jsou teprve čtyři roky, ale za svůj život už toho vytrpěla hodně. V 18 měsících jí lékaři diagnostikovali leukémii a následovaly dva roky strachu a nejistoty. Holčička ale svůj boj nevzdala a "nakopala rakovině zadek".