Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékařské vyšetření
aktualizováno 30.03.
Pacienti v ohrožení

Lékaři varují: V Česku chybí peníze na léčbu nemocí krve

V Česku chybí peníze na léčbu krevních onemocnění a podle lékařů hrozí, že kvalitní péči nedostanou všichni, kteří ji potřebují. Je totiž velmi drahá. U některých pacientů vyjde až na 250 tisíc korun měsíčně. Nových léků přitom přibývá.

Nemocný chlapec Filip - 4
29.03.
tragický osud

Filip (7), jehož smutné poslední přání obletělo svět, zemřel

Malý chlapec, který rok bojoval s leukémií, zákeřné nemoci podlehl. Před smrtí vyslovil poslední přání - chtěl pohřbít vedle své matky, která zemřela, když byl ještě malý. Jeho příběh vyvolal vlnu solidarity po celém světě.

Umírající syn
22.02.
dojemný snímek

Okamžik, který trhá srdce: Matka zveřejnila fotku umírajícího syna

Nejhorší chvíle, jaká může v životě každého rodiče nastat, je dívat se, jak mu dítě umírá před očima. Takové utrpení zažívá i Jessica Medingerová, jejíž 10letý syn bojuje s rakovinou.

Prásk.tv píše:

Dušan Žaškovský - 1
čtěte o tématu leukémie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Zdravotní sestra
11.01.
drahá léčba

V Česku chybí peníze na léčbu leukémie! Stojí i statisíce korun

V Česku chybí peníze na léčbu leukémie. A podle lékařů hrozí, že kvalitní péči nedostanou všichni, kdo ji potřebují. Ta je totiž velmi drahá. U některých pacientů vyjde až na 250 tisíc korun měsíčně. Na léčbu v nemocnicích může podle odhadů chybět zhruba 85 miliónů.

Dušan Žaškovský
10.01.
Prosí o pomoc

Dušana bolely zuby, pak mu sdělili děsivou diagnózu. Bojuje o život!

Mladý Slovák nikdy neměl vážné zdravotní potíže, až před Vánoci se léčil se zánětem čelisti. V té době ještě netušil, co ho čeká za pár dní. Z toho, co vypadalo jako bolest zubů, se vyklubala strašlivá diagnóza.

Dobrý Anděl_Jindra - 3
aktualizováno 30.12.
Dobrý anděl

Jindřich strávil 15 měsíců se synem v nemocnici

Pan Jindřich žije se svými dětmi – Jindříškem (7) a Klárou (17) v Nové Roli u Karlových Varů. Před rokem a půl rodinu zasáhla smutná zpráva, když malému Jindříškovi diagnostikovali lékaři akutní leukémii. Vše nabralo rychlý spád a Jindra okamžitě zahájil léčbu chemoterapií v plzeňské nemocnici.

Amálka - Dobrý anděl
27.11.
Krutý osud

Amálce jsou teprve tři, už rok ale bojuje s leukémií

Nejčastějším typem onkologického onemocnění u dětí je leukémie, tedy závažné krevní onemocnění. I velmi malé děti tak musejí bojovat s rakovinou a podstupovat chemoterapie.

1934619
aktualizováno 06.12.
pomoci můžete i vy

Štěpánkovi i jeho rodině vrátili úsměv dobří andělé

Šestiletý Štěpánek žije společně s maminkou Natálií, tátou Vítězslavem a starší sestrou Patricií (*2003) v severočeských Teplicích. Patricie chodí do osmé třídy a jejím koníčkem je vše, co souvisí s výtvarnou výchovou. Klidný život rodiny se otočil naruby v srpnu 2014, když byla maminka se Štěpánkem na rodičovské dovolené.

1934621
aktualizováno 06.12.
staňte se dobrým andělem

Anička získala na bruslích novou radost ze života

Osmiletá Anička žije společně s maminkou Kateřinou, která je povoláním učitelka, tatínkem Cyrilem, živnostníkem, a sestřičkou Barborkou (*2013) v Ústí nad Labem. V lednu roku 2013 přivezli rodiče Aničku do nemocnice s podezřením na zápal plic. Na základě důkladných vyšetření ale Aničce byla nakonec zjištěna akutní leukémie – nejčastější onkologické onemocnění dětského věku, se kterou se ihned začala léčit v Masarykově nemocnici v Ústí na Labem.

Nemocná holčička
26.04.
zákeřná leukémie

Dívenka (4) rakovině "nakopala zadek". Konečně si může hrát

Malé Georgianě Pooleyové jsou teprve čtyři roky, ale za svůj život už toho vytrpěla hodně. V 18 měsících jí lékaři diagnostikovali leukémii a následovaly dva roky strachu a nejistoty. Holčička ale svůj boj nevzdala a "nakopala rakovině zadek".