Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Třináctiletá dívka zabránila surovému přepadení slepé ženy
aktualizováno 11.07.
Zloděj si troufl na slepou

Je to hrdinka! Eliška (13) zachránila přepadenou babičku

Třináctiletá dívka zabránila surovému přepadení slepé pětaosmdesátileté ženy z Ústí nad Labem. Lupič ji chtěl okrást o kabelku a strhl ji na zem. V tu chvíli šla okolo dívka, která na útočníka začala křičet a od činu ho odradila. Její hrdinství dnes policisté ocenili, a po útočníkovi pátrají.

Záchranáři bojují o život uvězněných thajských fotbalistů - 5
08.07.
Stále v pohotovosti

Thajsko odmítlo českou pomoc. Hasiči u jeskyně zůstávají

Thajsko zatím nevyužije českou nabídku pomoci při záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra, kteří uvízli v zatopené jeskyni. Dva hasiči, které Česko vyslalo do Thajska, ale zůstávají na místě a budou pomáhat při přípravách vyproštění.

Nehoda vlaku
08.07.
Druhý v kritickém stavu

Vlaky v Ostravě srazily dva muže, jen minuty po sobě! Jeden zemřel

Hned ke dvěma případům sražených chodců vlaky vyjížděli v sobotu záchranáři v Ostravě. Jednomu muži už nebylo pomoci, dalšího v kritickém stavu přepravili do nemocnice.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje, Pavel Pásek a Andrea Pomeje - 1
čtěte o tématu pomoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Matterhorn
aktualizováno 04.07.
netradiční akce

Češi uvízli na Matterhornu. Po telefonu pomohli hasiči z Liberce!

Kuriózní zásah mají za sebou liberečtí hasiči. Na dálku pomáhali českým horolezcům, kteří se ocitli v nouzi při zdolávání hory Matterhorn ležící na italsko-švýcarské hranici. Muž, který si pamatoval číslo liberecké základny, zavolal na tamní operační středisko.

Vratislav Plecitý
aktualizováno 04.07.
Bylo mu 24 let

Smutný konec pátrání: Vratislav se domů už nevrátil, našli ho mrtvého

Smutný konec má pátrání po pohřešovaném 24letém Vratislavovi z Prahy. Včera byl nalezen bez známek života. Okolnosti úmrtí zatím nejsou známé.

Čeští policisté v Chorvatsku
aktualizováno 04.07.
česká policii u moře

Jedete do Chorvatska? Toto číslo si zapište, může vám zachránit krk

Od začátku července až do půlky září bude zhruba 16 českých policistů pobývat v Chorvatsku, aby se na ně v případě potřeby mohli turisté obrátit. K dispozici budou 24 hodin denně a pomoct vám mohou především při komunikaci s místními úřady.

Pátrání po Michalovi má smutný konec
aktualizováno 23.06.
Bylo mu 28 let

Smutný konec pátrání: Maminka našla ztraceného Michala mrtvého

Skoro měsíc pátrali zoufalá matka, rodina, policie a dobrovolníci po osmadvacetiletém Michalovi z Trutnovska. Rodina se o mladíka, který trpěl schizofrenií a už dříve se pokusil o sebevraždu, moc bála. Bohužel, nejhorší obavy se naplnily a v sobotu našli Michala mrtvého.

Policie ČR - ilustrační - 6
aktualizováno 21.06.
pátrání policie

S nožem si troufli na dva kluky. Policie už podezřelé dopadla

V sobotu v noci si tři mladíci měli troufnout s noži na dva nezletilé chlapce v metru. Ti ale u sebe moc neměli, podezřelí si z přepadení odnesli jen 60 korun, jednomu z mladíků ještě vypili energetický nápoj. Pak poškozeným podali ruce a odešli. Po zveřejnění v médiích se trojici podařilo dopadnout.

SCHUBERTOVÁ HANA
06.06.
pohřešovaná žena

Po Hance se před pár dny slehla zem, pomozte policii s pátráním

Českobudějovičtí kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po Haně Schubertové (44), která koncem minulého týdne odešla z domova, od té doby o sobě ale nikomu nedala vědět. V případě, že byste o ní měli jakékoliv informace, kontaktujte policii.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti
06.06.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti

Dokážou nás zbavit stresu, rozpohybovat ztuhlé tělo nebo rozptýlit naši samotu. Často dovedou pomáhat i v situacích, na které je běžná léčba krátká. Zní to dost tajemně, a tak raději prozradím, že je řeč o zvířecích terapeutech.