Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oběšená žena
14.11.
psychické problémy

Šero a sychravo: Sebevražd na podzim přibývá, varují záchranáři

Podzimní plískanice, šero, padající listí a mlha – to všechno dotváří ponurou atmosféru a člověka napadají všelijaké myšlenky. Některé depresivní stavy bohužel končí i sebevraždou. Jenom středočeští záchranáři letos vyjeli k téměř osmi stovkám případů pokusů o dobrovolné ukončení života.

Honza s leukémií
11.11.
Dobrý anděl

V 18 letech dostal leukémii. Bude to mít šťastný konec, říká Honza

Asi dvě třetiny rodin, ve kterých má nejmladší člen onkologické onemocnění, uvádějí jako největší výdaj během prvního roku náklady na nízkobakteriální stravu a také benzín na dojíždění do nemocnice. Se stejnými problémy se potýkala i maminka nemocného Honzy, která na výdaje byla úplně sama. V těžké životní situaci pomohl Dobrý anděl.

Tisíce dětí přežívá v uprchlickém táboře v Řecku
aktualizováno 08.11.
Pomoc uprchlíkům

Europoslankyně objevila syrské sirotky pro Česko! Domluví příjezd

Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová už prý v Řecku našla vhodné syrské sirotky pro poskytnutí ochrany v Česku. Podle ní splňují i požadavek české strany, aby se jednalo o malé děti. S premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem se kvůli tomu chce sejít během dvou týdnů.

Prásk.tv píše:

TV Nova už pošesté spouští společnou kampaň s nadací Dobrý anděl - 1
čtěte o tématu pomoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Operační středisko tísňové linky
06.11.
Pomohli mu

Moje přítelkyně se chce zabít, volal muž pražské hasiče. Byl v Číně

Ani vzdálenost v řádu tisíců kilometrů nezabránila pražským hasičům, aby pomohli muži, který zavolal na linku 112. Hasičům řekl, že jeho přítelkyně odešla po hádce s tím, že se hodlá zabít. Drama se ale odehrálo v Číně. Hasiči mu přesto dokázali z Prahy pomoci.

Čeští policisté na cestě do Makedonie
05.11.
Česká pomoc

Směr Makedonie! Z Česka vyrazilo 40 policistů pomáhat s migrací

Na pomezí řecko-makedonské hranice míří český kontingent, aby tam pomáhal zabránit nelegální migraci. Šestitýdenní mise se zúčastní čtyřicítka policistů. Před samotným nasazením ale čeká výpravu náročná, téměř patnáct set kilometrů dlouhá cesta.

Tisíce migrantů z Hondurasu na pouti do USA
03.11.
chtějí do ameriky

Guvernér z Mexika nabízí pomoc migrantům na hranicích USA

Guvernér mexického státu Veracruz nabídl 150 autobusů karavaně migrantů ze Střední Ameriky, kteří jsou nyní na jihu Mexika a jejichž cílem je dostat se za lepším životem do USA.

Nemocnice
03.11.
Vážná nemoc

Policisté shání pomoc pro kolegu: Zachraňte tátu dvouleté holčičky!

S naléhavou prosbou o pomoc se na veřejnost obrátila Křesťanská policejní asociace. Policisté hledají dárce kostní dřeně pro vážně nemocného kolegu. Muž, který slouží u policie už 12 let, se stará o dvouletou dcerku. Nalezení vhodného dárce je pro něj jedinou nadějí na uzdravení.

Milan Peroutka
01.11.

VÍKEND: Milan Peroutka pomáhá sluchově postiženým dětem

Jako zpěváka ho známe ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas a jako herce třeba z Ordinace v Růžové zahradě. Milan Peroutka je ale i člověk ochotný vypravit se do nejzapadlejších míst světa, aby tam pomáhal sluchově postiženým dětem.

Čtyřletý Maxík je vážně nemocný
30.10.
dobrý anděl

Max (4) nechodí a nemluví. Lékaři neví proč, rodiče se nevzdávají

Léčba je stojí desítky tisíc korun měsíčně, rodiče ale stále neví, co je s jejich synem. Čtyřletý Maxík z Kladenska není schopný chůze a ani nemluví, přesto lékaři nedokážou stanovit konečnou diagnózu. Rodina se snaží, aby péče o nemocné dítě neměla dopad na jejich dalšího syna.

Dobrý anděl
aktualizováno 16.10.
Letitá spolupráce

Dobrý anděl pomohl už tisícům rodin! I díky spolupráci s TV NOVA

Šestým rokem televize Nova spolupracuje s nadací Dobrý anděl. Rodiny nemocných díky nadaci dostávají pravidelnou měsíční finanční pomoc.