Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hororová nehoda autobusu ve Středočeském kraji - 12
16.01.
Nehoda u Horoměřic

Po řidiči autobusu zbyly tři dcery! Kolegové pro rodinu sbírají peníze

Kolegové řidiče autobusu Jana M., který v pátek tragicky zahynul při nehodě u Horoměřic, vybírají peníze na pomoc pozůstalým. Po zesnulém muži zůstaly doma tři dcery. Sbírka zatím není veřejná, to by se ale mělo brzy změnit.

Strážník Ilustrační foto
aktualizováno 16.01.
Kuriózní případ

Žena si zabouchla auto, pomoc strážníků ji ovšem vyšla draho!

Zločinci dělají občas neuvěřitelné chyby - občas nechají na místě činu občanku, jindy tam pro jistotu rovnou usnou. Do "zlatého fondu" se teď přidala žena, která chtěla, aby jí strážníci pomohli otevřít kradené auto.

Strážníci použili defibrilátor při poskytnutí první pomoci muži se zástavou srdce
14.01.
dramatické záběry

VIDEO: Muži se v metru zastavilo srdce, šlo o každou vteřinu

Díky výborné spolupráci občanů a záchranných složek se podařilo zachránit život muži, kterému se zastavilo srdce ve stanici metra Muzeum. Strážníci při oživování použili automatizovaný defibrilátor. Zmatený muž ale po obnovení srdeční činnosti nechtěl spolupracovat. Policisté ho museli doprovodit až do nemocnice. Celý zásah zachytila kamera jednoho ze strážníků.

Prásk.tv píše:

Ženě umírala dcera - 2
čtěte o tématu pomoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Novorozenec - 3
aktualizováno 13.01.
Rady operátorky

Žena rodila překotně, holčičce na svět pomohl tatínek! AUDIO

Žena začala překotně rodit, a tak její manžel zavolal záchranáře. Jenže než přijeli, holčička už se drala na svět. A tak musel s pomocí operátorky odrodit dítě sám tatínek.

Muže našli v popelářském autě
aktualizováno 09.01.
Měl namále

Opilec usnul v kontejneru, z vozu popelářů pak volal o pomoc!

Velmi dramatickou akci mají za sebou policisté a zdravotníci z Kroměříže. Přímo ze svozového auta na starý papír zachraňovali muže, který si před tím ustlal v kontejneru. Zraněný skončil v nemocnici.

Vojtíšek trpí nemocí motýlých křídel
aktualizováno 23.12.
Dobrý anděl

Vojtíšek (3) trpí každý den bolestí, s vážnou nemocí bojuje neustále

Každý rok se u nás narodí tři děti s vážnou nemocí zvanou motýlí křídla. Lékaři ji zatím neumějí vyléčit a rodinám tak nezbývá než se s osudem neustálého boje s kožní nemocí smířit. Jednou z nich je i rodina malého Vojtíška, kterému pomáhá nadace Dobrý Anděl. Vojtíšek má tu nejtěžší formu nemoci, přesto s bolestmi bojuje někdy i s úsměvem.

Vražda v Jihlavě
19.12.
stížnost na policii

Vražda v Jihlavě: Muž ženě dlouho vyhrožoval, policie nepomohla

Rodina i známí zavražděné podnikatelky z Jihlavy zvažují, že podají stížnost na činnost policie. Ženu (†71) zastřelil v pátek její bývalý manžel. Žena si přitom na jeho vyhrožování na policii měla stěžovat 14 dní před vraždou a podle rodiny se policie o její bezpečnost nepostarala dostatečně.

Dobrý Anděl pomáhá paní Janě - 6
16.12.
pomohl dobrý anděl

Jana i příbuzní museli čelit vážné nemoci: "Najednou nemáte sílu!"

Když zjistila, že má rakovinu, život se paní Janě otočil vzhůru nohama. Přišla o práci, péče o děti ji vyčerpávala a rodina navíc čelila dalším vážným problémům. Boj s nemocí naštěstí vyhrála a i když stále žije v nejistotě, pomáhá jí Dobrý anděl.

Otec samoživitel - 2
15.12.
Otec samoživitel

Roman nemá na dárky ani jídlo pro děti. Takhle můžete pomoci!

Příběh pana Romana, který se sám stará o tři děti, vyvolal mezi čtenáři obrovskou vlnu solidarity. Redakci TN.cz se ozvaly desítky lidí, které chtějí Romanovi pomoci - ať už finančně, nebo materiálně.

James John McGeown
15.12.
dobrý skutek

Bezdomovec našel otevřené auto s penězi. Jeho čin všechny dostal

Bezdomovec James John McGeown z Glasgow bloumal v dešti ulicemi, když si všiml auta se staženým okénkem. Uvnitř na sedačce leželo 450 liber v hotovosti. Stačilo jen natáhnout ruku a peníze si přisvojit. Místo toho James udělal něco nevídaného.