Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Silnici u Prahy zaplavila kyselina sírová - 8
05.09.
Neznámý pachatel

Další místa zamořila kyselina sírová. Policie prosí o pomoc

Policisté našli další místa, na která dosud neznámý pachatel vylil kyselinu sírovou. Zřejmě jde o stejného člověka, který v pondělí v noci vyklopil 2 barely s kyselinou na silnici u obce Odolena Voda nedaleko Prahy. Podle policie se chtěl tímto způsobem nebezpečných látek zbavit. Náklady na likvidaci zamořené zeminy jdou do milionů korun.

Simona už rok bojuje se zákeřnou rakovinou
02.09.
invalidní důchod

Simonka (17) bojuje s rakovinou, stát jí ale kvůli formalitě nepomůže

Sedmnáctiletá Simona Komárková z Dolních Kounic už rok bojuje se zákeřnou rakovinou, a přestože má invaliditu třetího stupně, stát jí odmítl platit invalidní důchod. Podle zákona prý nemá potřebnou dobu pojištění. Studium na základní škole se totiž nezapočítává.

Nehoda hasičské cisterny u Mohelnice - 1
01.09.
Nehoda cisterny

Pomozte rodinám hasičů! Jeden při srážce zemřel, druhý dál bojuje

Rodinám zemřelého a těžce zraněného hasiče můžete pomoci i vy. Jejich kolegové vyhlásili veřejnou sbírku, která poběží tři měsíce. Až do konce listopadu tak mohou lidé přispívat pozůstalým po hasiči, který zemřel při cestě k zásahu, a jeho kolegovi, bojujícímu o život.

Prásk.tv píše:

Meghan - 1
čtěte o tématu pomoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Hasič Vašek s kolegy
29.08.
pomoc kolegů

Vašek skončil na vozíku, kolegové hasiči pro něj uspořádali sbírku

Nedávná tragédie v hasičském sboru připomenula, že ani hasičům se nevyhýbají velmi smutné události. Po vážném úrazu skončil na vozíku i hasič Vašek, který nyní bojuje o každý sval v těle. Jeho kolegové mu na pomoc upořádali veřejnou sbírku, pomoci tak může každý.

Chlapec odnáší balenou vodu v kempu Idomeni
28.08.
humanitární pomoc

Lidé nadávají Člověku v tísni, kam cpe jejich peníze. Tady je odpověď

Někteří lidé nadávají na neziskové organizace, aniž by věděli, co všechno vlastně z neziskového sektoru plyne pro ostatní. Organizace Člověk v tísni se rozhodla ukázat, jak celý systém funguje a jak s penězi od státu nakládají právě oni.

Nehoda hasičské cisterny u Mohelnice - 2
aktualizováno 27.08.
Smrtelná nehoda

Hasičská tragédie: Pro zemřelého a zraněného kolegu chystají sbírku

Hasiči denně nasazují své životy při pomoci ostatním, bohužel ani jim se nevyhýbají nehody. Tragická nehoda zasáhla v pátek jednotku ze Zábřehu, při které jeden z jejich kolegů zemřel, druhý byl pak velmi vážně zraněn. Další dva se zranili lehce. Svaz hasičů nyní připravuje veřejnou sbírku, aby mohli rodinám pomoci i ostatní.

Českou rodinu v Chorvatsku zachránila Slovenka
27.08.
Bouračka v Chorvatsku

Tahle žena zachránila Čechy v Chorvatsku! Promluvila o nehodě

Rodina z Kolína se při cestě do Chorvatska vybourala, děti zůstaly zaklíněné v autě. Pomohla jim až Slovenka, která zrovna jela kolem. Češi svou zachránkyni hledali na facebooku a během několika dní se ji podařilo najít. Teď mladá lékařka promluvila.

Pátrání - ĽUBOŠ BEDNÁR
27.08.
Slovensko pátrá

Lubošek zmizel přesně před 30 lety! Policie znovu žádá o pomoc

Přesně před 30 lety se ztratil tehdy pětiletý Ľuboš Bednár ze slovenského Púchova. Dopoledne si hrál před domem, když zmizel beze stopy. Policisté teď žádají veřejnost o pomoc. Díky sociálním sítím by se podle nich mohlo podařit Ľuboše najít.

Rozvod rodičů
aktualizováno 26.08.
Placení výživného

Neplatičů alimentů stále přibývá. Exekutoři řeší tisíce případů

Tisíce rodičů samoživitelů přicházejí o alimenty, které jim dluží jejich bývalí partneři. Promlčecí lhůty se totiž před lety snížily z deseti let na tři. A to se teď promítá do života samoživitelů.

Exotičtí ptáci společnosti Laguna - 4
24.08.
Exotické ptactvo

Loskutáci, ary a žakové: Unikátní výstava v Praze pomáhá zvířatům

Až do 2. září mohou milovníci exotického ptactva v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze na Albertově obdivovat tradiční výstavu exotického ptactva. Na tu se slétli opeřenci ze všech kontinentů. Pro návštěvníky je přichystáno 90 voliér.