Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Češka zkolabovala při výstupu na Sněžku
Aktualizováno Včera 15:46
Charitativní pochod

Češka zkolabovala při výstupu na Sněžku. Zemřela pod vrcholem

Česká turistka zkolabovala těsně pod vrcholem Sněžky. Byla na polské straně, proto se na místo nejdřív dostala zahraniční horská služba. I přesto, že se 47letou ženu snažili oživit už kolemjdoucí, nepodařilo se.

odhálení památníku

Wintonovy děti odhalily památník oslavující jejich rodiče

Památník na pražském hlavním nádraží připomíná rodiče židovských dětí, které před nacisty zachránil Nicholas Winton. Znázorňuje dveře vlaku s rukama dětí a rodičů, což je poslední vzpomínka, kterou mnohé zachráněné děti na své rodiče mají. Dnes odpoledne ho odhalily dvě z 669 zachráněných Milena Grenfell-Bainesová a Zuzana Marešová. Na slavnostním odhalení se sešlo devět takzvaných Wintonových dětí.

Příběhy hrdinů

Hrdinové z Manchesteru: Dětem z tváře tahali hřebíky bezdomovci!

Hrdinové, kteří nemysleli na sebe, ale pomáhali druhým. Tak o lidech, kteří po útoku v Manchesteru zachraňovali zraněné, píšou britská média. Příběhy jejich nezištnosti se šíří také na sociálních sítích.

Prásk.tv píše:

Majitel vyhodil psa z auta - 1
čtěte o tématu záchrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Nad propastí

Auto po nehodě zůstalo viset ve srázu přímo nad domy!

Obrovské štěstí měla řidička osobního auta, která v pondělí dopoledne havarovala v Dalovicích u Karlových Varů. Vůz totiž vyjel mimo silnici a zůstal viset mezi stromy nad srázem.

Uvízl

Zvědavý poník zapadl do příkopu, hasiči ho ven tahali za ocas

Moravskoslezští hasiči museli v pondělí ráno zachraňovat hnědého poníka, kterého vlastní zvědavost uvěznila v úzkém příkopu u obce Sedliště. Zvíře se totiž z místa nedokázalo dostat vlastními silami.

Vážná nehoda

Kamion u Chrudimi prorazil svodidla a zřítil se ze srázu! VIDEO

Těžká technika musela v sobotu na Chrudimsku vyprošťovat kamion, který v pátek při nehodě prorazil svodidla a zřítil se z prudkého srázu. Škoda je v řádu statisíců.

zapojte se také! hledají se dobrovolníci

Sekačky a kombajny masakrují srnčata. NÁVOD, jak pomoci

Máte rádi procházky a přírodu? A máte taky třeba psa? Spojte příjemné s užitečným a pomozte zachránit životy malým srnčatům. Po celé zemi jim teď hrozí krutá smrt mezi nabroušenými listy sekaček. Pomoci mohou právě dobrovolníci - pouhou procházkou před sečením vyplaší a zaženou pryč srny s mláďaty. Pomáhají i moderní technologie a aplikace...

Čtyřnohý hrdina

Pes vyhrabal dítě, které rodiče pohřbili zaživa! Mysleli, že zemřelo

Rodiče se domnívali, že nedávno narozený chlapeček náhle zemřel. Byl studený a nehýbal se, proto ho pohřbili v lese za vesnicí. Miminko ale přežilo! Zachránil ho pes, který dítě pod zemí zřejmě cítil.

Liberečtí hasiči v akci

Strom se pomstil dřevorubci! Přimáčkl ho a nechtěl pustit

Liberečtí hasiči mají za sebou náročný zásah. Pomáhali dřevorubci, kterému se vymklo z rukou kácení stromu.

Vážná nehoda

Děsivé video: Motorkář po nárazu do auta začal hořet. Přežil!

Muž v Číně se na motorce srazil s nákladním vozem. Hned po nárazu došlo k výbuchu a motorkář začal hořet. Okamžitě se k němu seběhlo několik lidí a snažilo se ho uhasit. Hrůznou chvíli zachytila kamera.