Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda mezi Tachovem a Ctiboří - 3
22.05.
Nebál se pomáhat

Muž vyprošťoval zraněného řidiče, sám skončil v péči záchranářů

U vážné dopravní nehody zasahovaly v úterý po poledni všechny složky Integrovaného záchranného systému. Mezi Tachovem a Ctiboří narazilo auto do stromu. Zranění utrpěli tři lidé, kteří v havarovaném volkswagenu cestovali. Záchranáři museli ošetřit i jednoho ze svědků nehody, který pomáhal vyprostit řidiče z havarovaného vozu.

Helikoptéra
21.05.
neštěstí na opavsku

Žena v kuchyni vzplála! Má popáleniny na 80 procentech těla

K vážně zraněné ženě vyjížděli v neděli ráno moravskoslezsští záchranáři. Vzplálo na ní oblečení, když vařila. Zranil se také muž, který se pokoušel ženu zachárnit.

Veverka
20.05.
FOTO krysí král

Zvláštní nález: Na stromě viselo šest veverek se svázánými ocasy!

Poměrně bizarní pohled se naskytl lidem z Nebrasky. V pondělí tam totiž objevili šest veverčích mláďat, která měla svázané ocasy k sobě a visela bezmocně na stromě. Na první pohled se může zdát, že se jedná o práci nějakého tyrana zvířat, ve skutečnosti jde ale o popsaný přírodní fenomén, kterému se přezdívá "krysí král".

Prásk.tv píše:

Matka s dítětem
čtěte o tématu záchrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Policisté zachránili tonoucího muže
aktualizováno 18.05.
dramatická záchrana

Policisté neváhali a skočili pro sebevraha pod nebezpečný jez!

V drama se proměnil výjezd policejní hlídky ve Strakonicích. Starší muž se u řeky Otavy rozhodl ukončit svůj život. Po příjezdu policistů skočil do řeky pod jez, kde se už v minulosti utopilo několik lidí. Ochránci zákona na nic nečekali a pro muže skočili.

Psí hrdina zachránil svého kamaráda
15.05.
záchrana života

VIDEO: Psí hrdina zachránil svého kamaráda před utopením

Skutečně dobří přátelé si pomáhají a vzájemně se chrání. A neplatí to jen mezi lidmi. Dokazuje to i video z bezpečnostní kamery v Arizoně, kde se málem utopil jeden z dvojice psů. Druhý ale nezaváhal a pro svého kamaráda skočil. Dost možná mu tak zachránil život.

Záchrana slůněte - ilustrační foto
05.05.
Dramatická záchrana

Malé slůně spadlo do vody. Stádo mu přispěchalo na pomoc

S dojemným videem se na internetu svěřila správa jihoafrického parku Kruger. Dvojice turistů natočila, jak stádo slonů pomáhá mláděti, které při pití z řeky spadlo do vody. Bez jejich pomoci by se malé slůně zpátky na břeh nedostalo.

Nález krajty v kontejneru - 1
02.05.
Vyhozený had

Zbídačená krajta ležela mezi krabicemi, zachránili ji strážníci!

Pořádný šok zažil v pondělí večer člověk, který v Praze 10 otevřel kontejner na nápojové kartony. Mezi krabicemi od mléka či džusů totiž ležel velký had.

Lidé uvízlí na horské dráze v Japonsku
01.05.
Složitá záchrana

Turisté zůstali viset na horské dráze! Zachraňovali je z 30 metrů

V zážitek, na který jen tak nezapomenou, se pro skupinu turistů změnila návštěva zábavního parku Universal Studios v japonské Osace. Dva plné vozíky s 64 návštěvníky se zasekly na horské dráze Létající dinosaurus. Turisty, kteří pod sebou neměli nic, než 30 metrovou propast, museli záchranáři vyprostit.

Chlapec v aquaparku
aktualizováno 25.04.
Zoufalá záchrana

Chlapce nasál odtok v bazénu. Pod vodou byl dlouhé minuty. VIDEO

Na veřejnost proniklo mrazivé video zachycující zoufalou záchranu dvanáctiletého chlapce, kterého nasálo potrubí v divoké řece. Hoch strávil pod hladinou přibližně devět minut, přesto díky pohotovosti svědků přežil.

Záchranka Praha
25.04.
pokus o sebevraždu

Školák (15) chtěl skočit z mostu, spolužákům rozeslal děsivou SMS!

Rychlá reakce spolužáků a učitelky ve středu zachránila život mladému školákovi. Chlapec se ve středu chtěl na Čechově mostě v Praze pokusit o sebevraždu. O svém úmyslu informoval spolužáky, kteří to řekli třídní učitelce a ta zalarmovala policii. Muži zákona tak okamžitě vyrazili k mostu, kde chlapce zastavili.