Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

První pomoc
aktualizováno včera 11:41

VÍKEND: První pomoc na vlastní kůži

Uložit zraněného do stabilizované polohy nebo s ním radši vůbec nehýbat? Při záchraně není čas přemýšlet nad správnou odpovědí. Zachránce nesmí ztratit ani vteřinu. Než dorazí sanitka, může už být pozdě. Jak se zachovat a co přesně dělat si na vlastní kůži vyzkoušela Dana Řeháčková.

Dítě vyhozené z okna
aktualizováno 16.01.
Drama u Atlanty

Matce za zády šlehaly plameny, dítě naslepo hodila z okna! VIDEO

Obrovský požár, který zachvátil komplex budov nedaleko Atlanty, postavil rodiče osmi dětí před kritické rozhodnutí. S plameny za zády nebyl čas na to, děti podávat hasičům na žebříku.

Márnice
11.01.
Neuvěřitelné štěstí

Muže prohlásili za mrtvého tři lékaři. Před pitvou začal chrápat!

Zážitek jako z béčkového hororu zažil patolog, který se chystal pitvat zemřelého vězně. Muž, kterého tři lékaři nezávisle na sobě prohlásili za mrtvého, začal na operačním stole chrápat! Neštěstí tak, aniž by to tušil, zabránil na poslední chvíli.

Prásk.tv píše:

Muž riskoval život
čtěte o tématu záchrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Muže našli v popelářském autě
aktualizováno 09.01.
Měl namále

Opilec usnul v kontejneru, z vozu popelářů pak volal o pomoc!

Velmi dramatickou akci mají za sebou policisté a zdravotníci z Kroměříže. Přímo ze svozového auta na starý papír zachraňovali muže, který si před tím ustlal v kontejneru. Zraněný skončil v nemocnici.

Záchrana turistů v Tatrách - 4
31.12.
Dostali se do potíží

Nebezpečné Tatry: Horská služba zachránila 7 českých turistů

Hned dvě skupiny českých turistů zachraňovala v sobotu slovenská Horská záchranná služba v Malé Fatře. Nejprve pomáhali dvojici, která se zřítila z turistické stezky, poté museli zachránit pětici promrzlých a dezorientovaných Čechů.

Porucha lanovky v Alpých
aktualizováno 25.12.
Záchrana v Alpách

Skoro prošvihli Vánoce! Stovka lyžařů uvízla na lanovce! VIDEO

Hodně napínavý Štědrý den mají za sebou turisté, kteří si vyrazili zalyžovat do Francie do horského střediska Chamrousse. Asi stovka jich odpoledne uvízla v kabinového lanovce. Záchrana trvala několik hodin a lyžaři tak málem propásli štědrovečerní večeři.

Muž na pilíři v Husitské ulici
24.12.
záchrana života

Pražští strážníci rozmlouvali muži sebevraždu, naštěstí uspěli

K zoufalému činu se na Štědrý den odhodlával muž v Praze. Krátce před polednem vylezl na mostní pilíř v Husitské ulici, kde ho také zastihli policisté, kteří se mu vše pokoušeli rozmluvit. Hasiči pod něj preventivně nainstalovali doskokovou matraci, té ale naštěstí potřeba nebylo. Policistům se podařilo muže přemluvit, aby přelezl plot do bezpečí.

Vážná nehoda u Rotavy
aktualizováno 18.12.
galerie dramatická resuscitace

Řidič po nehodě u Rotavy ztratil vědomí, hasiči mu zachránili život

Po vážné nehodě u Rotavy byl řidič osobního auta v bezvědomí a nedýchal. Karlovarští hasiči a policisté vynesli zraněného na silnici a začali okamžitě s oživováním. Až po čtyřech výbojích z automatického defibrilátoru se podařilo řidiče přivést zpět k životu. Následně si ho převzali záchranáři, kteří ho převezli do nemocnice.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 17.12.
měl velké štěstí

Zabloudil v Krkonoších a málem umrzl! Život mu zachránila náhoda

Obrovskou dávku štěstí měl muž, který se o víkendu ztratil v Krkonoších mimo turistické trasy. Horská služba totiž zbloudilce našla - a to úplnou náhodou. Její členové měli zrovna v této oblasti výcvik. A záchrana přišla právě včas - muž už byl na pokraji sil a promrzlý.

Boj o život psa ve skalách u Bernartic
10.12.
Uvězněný ve skalách

Dobrá zpráva! Jezevčíka Mildu se po osmi dnech podařilo zachránit

V neděli odpoledne se majiteli podařilo odchytit jezevčíka Mildu, který minulý týden v sobotu uvízl ve skalách v bývalém lomu u Bernartic na Tachovsku. Majitel jej neopustil, nosil mu jídlo a vodu a v neděli se mu podařilo psa zachránit.