Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Darina Nešporová
aktualizováno včera 18:40
Prezident ČR

Učitelka zachránila děti, málem zemřela. Dostane vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí v říjnu státní vyznamenání učitelce mateřské školy z Jívové na Olomoucku Darině Nešporové za záchranu života předškoláků při loňské dopravní nehodě na Olomoucku. Zeman to oznámil v pondělí při zahájení návštěvy Olomouckého kraje. Učitelka před řítícím se autem duchapřítomně odstrčila tři děti, čtvrté nakonec zalehla, čímž mu zachránila život. Sama byla vážně zraněná.

Resuscitace muže
aktualizováno 20.09.
poznáte je?

Hledají se dobří andělé! Zachránili život manželům na nádraží

Dobří lidé mezi námi stále ještě jsou. Přesvědčili se o tom dva senioři na olomouckém vlakovém nádraží, kteří se dostali do nesnází.

Požár domu v Dolním Podluží
aktualizováno 18.09.
boj o životy

Děti uvěznily plameny v hořícím domě. Zachránili je dva hrdinové!

Dům v Dolním Podluží pohltily v úterý ráno plameny, oheň se rychle rozšířil po spodním patře, v horním ale zůstaly malé děti. Kouře si všimli opraváři potrubí, kteří přispěchali na pomoc. Neváhali a pomocí žebříku dostali děti do bezpečí. Požár stál život několik zvířat, která zůstala uvnitř. Hasiči se je snažili oživovat, jejich snaha byla ale marná.

Prásk.tv píše:

Reportérka Julie Wilson zachránila psa
čtěte o tématu záchrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Požár bytu
aktualizováno 17.09.
obrovské štěstí

Muž nevypnul sporák a usnul, zachránili ho na poslední chvíli

Obrovské štěstí měl majitel bytu na Praze 11. Poté, co si začal vařit jídlo, usnul, jenže nevypnul sporák a hrnec se tak začal pálit. V bytě plném kouře prospal několik hodin.

Záchrana psů před hurikánem Florence
17.09.
Hurikán Florence

Rodinu zachránili díky tweetu, psi se málem utopili v kotcích

Vyděšené a odříznuté od světa se choulily tři ženy v hurikánem Florence zasažené Severní Karolíně a doufaly, že na se na půdě domu zachrání před stoupající vodou. Šestici psů zachránili ze zamčeného kotce dobrovolníci. To jsou jen některé příběhy z řádění živlů v USA z posledních dnů.

Záchrana dětí ze studny na Rakovnicku
aktualizováno 16.09.
Záslužný čin

Hrdina zachránil dvě malé děti! Spadly do studny a nemohly ven

Tragédií málem skončila dětská hra v Kolešovicích na Rakovnicku. Do studny tam včera spadly dvě malé děti. Díky pohotové reakci známého rodiny děti přežily. Muž se okamžitě slanil za nimi a až do příjezdu hasičů je držel nad vodou.

Poděkování tajemným zachráncům, kteří oživili řidiče po infarktu
14.09.
infarkt za volantem

Po infarktu zemřel za volantem. Teď děkuje tajemným zachráncům

Když se pan Petr Šípek vracel minulý čtvrtek autem domů, zastihla ho za volantem zástava srdce. Nebilo mu téměř 20 minut, prakticky byl v tu chvíli mrtvý. Naštěstí mu život zachránili svědci. Rád by jim poděkoval, i když vůbec netuší, kdo to byl.

Sanitka. Ilustrační foto
05.09.
Neuvěřitelný postřeh

Nadlidské reflexy: Záchranář chytil ženu padající z okna ve 4. patře!

Nervy z oceli a neuvěřitelný postřeh prokázal ve středu dopoledne záchranář v Hradci Králové. V posledním okamžiku totiž dokázal chytit ženu, která se chtěla zabít a vyskočila z okna ve čtvrtém patře.

Záchrana čápa uvízlého v chladicí věži - 2
28.08.
Záchrana

Příběh lásky! Čáp v chladicí věži hlídal svou uhynulou družku

Během uplynulého víkendu vyjížděli hasiči ve Stonavě k opravdu zvláštnímu zásahu. V areálu nečinného černouhelného dolu 9. květen zachraňovali čápa, který uvízl v chladicí věži. Hasičům se naštěstí čápa podařilo polapit a vysvobodit.

Vyprošťování z kontejneru na elektroodpad
aktualizováno 28.08.
vyprošťování

V kontejneru nalezli mrtvolu. Dalšího chlapce hasiči zachránili

Během jednoto týdne vyjížděli moravskoslezští hasiči hned ke dvěma případům lidí zaklíněných v kovových kontejnerech. Nezletilého se podařilo zachránit, v druhém případě už dotyčnému nedokázali pomoci.