Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pražský okruh
Aktualizováno 8.6. 2017 13:23
městský okruh

Dostavba Pražského okruhu zase odložena. Bude stát až 40 miliard

Pražští radní vyjednávalií o dostavbě městského okruhu. Rada se shoduje v tom, že stavba je pro Prahu prioritou. Rozdílné názory ale panují u jednotlivých variant. Poslední úsek se nejspíš stane jednou z nejdražších staveb v historii hlavního města.

Čemu se vyhnout

Tyto tři věci si v restauraci nikdy nedávejte, radí světový šéfkuchař!

Asi každý z nás si jednou za čas zajde posedět do restaurace nebo hospody. Nyní světoznámý šéfkuchař a nelítostný kritik špatného jídla Gordon Ramsay prozradil, čeho se při objednávce vývarovat.

Jak dosáhnout radosti

Toužíte po štěstí? Potřebujete k tomu jen tohle, radí známý mnich

Máte pocit, že v životě nejste šťastní? Podle buddhistického mnicha stačí lidem k radosti jen málo. Pokud se budete řídit jeho radou, určitě najdete svůj klid a štěstí snadněji.

Prásk.tv píše:

Lure Hsu - 1
čtěte o tématu rada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Donald Tusk
Aktualizováno 4.3. 2017 19:48
Evropská rada

Polsko navrhlo vyměnit Tuska v čele EU, už mají svého kandidáta

Polská vláda dnes navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.

Oto Košta
Aktualizováno 24.2. 2017 18:21
odmítá reorganizovat

V Olomouci chtějí odvolat hejtmana Koštu. Mají i náhradu!

Olomoucké krajské zastupitelstvo bude v pondělí řešit návrh na odvolání hejtmana Oto Košty z hnutí ANO. Ve funkci by ho měl nahradit jeho stranický kolega Ladislav Okleštěk. ANO vyzvalo začátkem února vlastního hejtmana k odstoupení kvůli nespokojenosti s jeho prací v čele Olomouckého kraje. Košta ale výtky i rezignaci odmítl.

Nebezpečí přetopného bytu
Aktualizováno 7.2. 2017 11:10
přetopené byty

Přechod z tepla do zimy škodí zdraví! Tohle hrozí, varuje lékařka

Řada lidí má doma v zimních měsících mnohem vyšší teplotu, než je třeba. Přetopené byty neškodí pouze financím a životnímu prostředí, mohou se odrazit i na vašem zdraví.

Islámský duchovní radí, jak správně bít ženy
Aktualizováno 19.2. 2016 16:52
Promluvil v televizi

"Moudra" islámského duchovního: Radí, jak správně bít ženy!

Televizní talkshow jsou běžnou součástí programové nabídky. Zatímco na Západě se v nich často představují veselé historky, v Palestině se diváci dozvídají, jak moc mohou mlátit manželku!

téměř zemřela

Z anorektičky se stala tato kráska! Nyní radí ostatním dívkám

Ve svých čtrnácti letech važila Gemma Walkerová pouhých 29 kilogramů. Když jí lékaři oznámili, že má před sebou poslední hodiny života, zabojovala. Nyní je z ní šťastná dvaadvacetiletá slečna, která se snaží varovat ostatní dívky.

Změny pro školáky

Britové se přizpůsobí muslimům: Kvůli ramadánu posunou zkoušky

Stovky tisíc studentů budou muset skládat klíčové závěrečné zkoušky dříve. Britská Rada pro kvalifikace se totiž rozhodla přizpůsobit harmonogram muslimskému ramadánu. Vyznavači islámu se při něm totiž postí a to může mít podle expertů vliv na jejich výkon u zkoušek.

Bohuslav Sobotka na summitu EU
Aktualizováno 17.12. 2015 21:26
Setkání lídrů

Summit EU: Nebudeme rukojmím neschopných zemí, říká Sobotka

Uprchlická krize, ochrana hranic Schengenu, boj proti terorismu. To jsou hlavní témata posledního letošního summitu států Evropské unie v Bruselu. Součástí debaty je i sporný návrh Evropské komise, který v případě potřeby počítá s nasazením pohraniční a pobřežní stráže na vnějších hranicích Schengenu i proti vůli dotčených států.