Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jihokorejské jednotky při cvičení
30.08.
sankcemi nehrozí

Rada bezpečnosti OSN zasedala kvůli KLDR, krize pokračuje

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně v noci na dnešek odsoudila nejnovější odpálení severokorejské rakety do Tichého oceánu. Novým sankcemi v textu vypracovaném Spojenými státy ale už Pchjongjangu nepohrozila, informovala agentura Reuters.

Právník
26.07.
pomoc v nesnázích

Nemůžete si dovolit právníka? Stát vám jeho služby zaplatí ze svého

Bezplatná právní pomoc pro nejchudší lidi se rozšíří. Ti, kteří si kvůli finanční situaci nemohli právníka dovolit, si k němu nově za drobným poplatek budou moci přijít pro radu. Umožňuje to novela zákona, kterou minulý týden schválil Senát.

Pražský okruh
aktualizováno 08.06.
městský okruh

Dostavba Pražského okruhu zase odložena. Bude stát až 40 miliard

Pražští radní vyjednávalií o dostavbě městského okruhu. Rada se shoduje v tom, že stavba je pro Prahu prioritou. Rozdílné názory ale panují u jednotlivých variant. Poslední úsek se nejspíš stane jednou z nejdražších staveb v historii hlavního města.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek - Náhradní manželka jako páté dítě - 1
čtěte o tématu rada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Romantická večeře
04.06.
Čemu se vyhnout

Tyto tři věci si v restauraci nikdy nedávejte, radí světový šéfkuchař!

Asi každý z nás si jednou za čas zajde posedět do restaurace nebo hospody. Nyní světoznámý šéfkuchař a nelítostný kritik špatného jídla Gordon Ramsay prozradil, čeho se při objednávce vývarovat.

Smějící se rodina
20.03.
Jak dosáhnout radosti

Toužíte po štěstí? Potřebujete k tomu jen tohle, radí známý mnich

Máte pocit, že v životě nejste šťastní? Podle buddhistického mnicha stačí lidem k radosti jen málo. Pokud se budete řídit jeho radou, určitě najdete svůj klid a štěstí snadněji.

Donald Tusk
aktualizováno 04.03.
Evropská rada

Polsko navrhlo vyměnit Tuska v čele EU, už mají svého kandidáta

Polská vláda dnes navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.

Oto Košta
aktualizováno 24.02.
odmítá reorganizovat

V Olomouci chtějí odvolat hejtmana Koštu. Mají i náhradu!

Olomoucké krajské zastupitelstvo bude v pondělí řešit návrh na odvolání hejtmana Oto Košty z hnutí ANO. Ve funkci by ho měl nahradit jeho stranický kolega Ladislav Okleštěk. ANO vyzvalo začátkem února vlastního hejtmana k odstoupení kvůli nespokojenosti s jeho prací v čele Olomouckého kraje. Košta ale výtky i rezignaci odmítl.

Nebezpečí přetopného bytu
aktualizováno 07.02.
přetopené byty

Přechod z tepla do zimy škodí zdraví! Tohle hrozí, varuje lékařka

Řada lidí má doma v zimních měsících mnohem vyšší teplotu, než je třeba. Přetopené byty neškodí pouze financím a životnímu prostředí, mohou se odrazit i na vašem zdraví.

Islámský duchovní radí, jak správně bít ženy
aktualizováno 19.02.
Promluvil v televizi

"Moudra" islámského duchovního: Radí, jak správně bít ženy!

Televizní talkshow jsou běžnou součástí programové nabídky. Zatímco na Západě se v nich často představují veselé historky, v Palestině se diváci dozvídají, jak moc mohou mlátit manželku!

Proměna anorektičky - 1
15.01.
téměř zemřela

Z anorektičky se stala tato kráska! Nyní radí ostatním dívkám

Ve svých čtrnácti letech važila Gemma Walkerová pouhých 29 kilogramů. Když jí lékaři oznámili, že má před sebou poslední hodiny života, zabojovala. Nyní je z ní šťastná dvaadvacetiletá slečna, která se snaží varovat ostatní dívky.