Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Změna pohlaví
20.06.
novinka

Změna pohlaví bude v ČR možná i bez chirurgického zákroku

Jestliže chce člověk v České republice změnit pohlaví, musí se podrobit chirurgickému zákroku. Ministerstvo spravedlnosti však hodlá tento proces zjednodušit. V případě, že jeho návrh projde, postačí přijít na matriku pouze s osobním prohlášením a potvrzením od lékaře o poruše pohlavní identity.

Prázdniny a škola
12.06.
škola vs. volno

Zkraťte dětem prázdniny, navrhuje radní! Souhlasíte s ním? ANKETA

S velmi kontroverzním návrhem pro studenty přišel radní pro školství Zdeněk Seidl (ČSSD). Žákům by zkrátil letní prázdniny na šest týdnů. Podle něj by se tak mohla zlepšit kvalita školství, rodiče by si navíc mohli lépe rozplánovat dovolenou.

Peníze a lidé - ilustrační foto
29.05.
snížení o čtvrtinu

Česko dostane od Bruselu dotací méně! Tato odvětví to pocítí nejvíc

Česká republika bude dostávat z Bruselu méně dotací. Podle předběžných návrhů Evropské komise by měla být celková částka až o čtvrtinu nižší. Podle odborníků by to ale česká ekonomika jako celek neměla pocítit. Jednotlivá odvětví, jako třeba zemědělství, ale zřejmě ano.

Prásk.tv píše:

Skrytý výnam log - 1
čtěte o tématu návrh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Školní automat na jídlo
aktualizováno 24.05.
Jídlo pro školáky

Vláda mírní pamlskovou vyhlášku. Změna má být už brzy! PŘEHLED

Kontroverzní pamlsková vyhláška, která reguluje, co si smějí studenti ve školách koupit k jídlu a pití, se změní. Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dohodli na jejím zmírnění.

Alkohol na vodě
23.05.
nulová tolerance

Za pití alkoholu i 100 tisíc! Vláda vodáky nepodpoří, pokuty platí dál

Vláda nepodpoří návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nechce rušit nulovou toleranci nikde v dopravě. Navíc se podle něho ukázalo, že vodáci "dělají problém". O středečním rozhodnutí kabinetu informoval tiskový odbor vlády. O novele bude rozhodovat Sněmovna.

Zeman jmenuje generály
aktualizováno 08.05.
nové hodnosti

Prezident jmenoval šest generálů, dva zástupce povýšit odmítl

Prezident Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vítězství šest generálů. Generálské hodnosti mají ředitelé protidrogové centrály Jakub Frydrych a pardubických krajských hasičů Miroslav Kvasnička a čtyři vojáci. Prezident naopak nepovýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházku, ačkoli je vláda do generálské hodnosti rovněž navrhovala.

Kontrola jízdenek ve vlaku
30.04.
kontroverzní návrh

Vláda s návrhem na levnější jízdné nesouhlasí, rozhodnou poslanci

Vláda v demisi nesouhlasí s návrhem Starostů a nezávislých (STAN) na snížení daně z přidané hodnoty u jízdenek na vlaky a autobusy z 15 na deset procent. Informoval o tom v pondělí tiskový odbor kabinetu. O návrhu zákona bez ohledu na odmítavé stanovisko vlády Andreje Babiše (ANO) rozhodnou poslanci.

Alkohol na vodě
aktualizováno 27.04.
změna zákona

Úleva pro vodáky: Piráti chtějí zrušit pokuty za alkohol na lodích!

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky, kteří během jízdy požívají alkohol nebo jiné omamné látky. V Poslanecké sněmovně proto předložili návrh na změnu zákona o vnitrozemské plavbě. Alkohol by si podle něj mohli nově dopřát všichni vodáci, kteří plují na malých plavidlech a nepoužívají strojní pohon.

Venkov - ilustrační foto
25.04.
Alkohol u cyklistů

Na kolo budeme moct i po dvou pivech! Senát kývl na novelu

Horní komora podpořila nový senátorský návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Zrušení nulové tolerance k alkoholu za řídítky bicyklů by se mělo vztahovat na cyklostezky i silnice třetí třídy, což část senátorů kritizovala.