Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exekuce - ilustrační foto
16.01.
Anketa Dluhová amnestie

Na Slovensku chtějí lidem odpustit dluhy. Mělo by to být i u nás?

Slovenská vláda na svém pondělním jednání projednávala i návrh ministryně spravedlnosti Lucie Žitňanské na hromadné odpuštění dluhů. Slovenské úřady řeší téměř čtyři miliony exekucí. Jak přesně by amnestie mohla probíhat a koho by se týkala, zatím vláda Roberta Fica drží pod pokličkou.

Vlak - 3
aktualizováno 08.01.
železniční doprava

ČD: S jízdným zdarma pro seniory skokově přibude cestujících

Zvažované zavedení jízdného zdarma pro studenty a důchodce na železnici by pravděpodobně znamenalo skokový nárůst počtu cestujících. České dráhy (ČD) jako národní železniční dopravce jsou schopné navýšení zvládnout, i když například možnosti posílení příměstské dopravy jsou omezené. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci ČD. Záměr umožnit bezplatné užívání osobní železniční dopravy pro důchodce starší 65 let, žáky a studenty do dovršení věku 26 let obsahuje finální podoba programového prohlášení vlády premiéra Andreje Babiše (ANO).

Tisková konference ANO - 2
19.12.
Velký plán

Premiér chce postavit vládní čtvrť. Opozice i Praha jsou proti

Součástí programového prohlášení hnutí ANO je také plán vybudovat vládní čtvrť, do které by měla být sestěhována všechna ministerstva. Nápad se ale nelíbí opozičním politikům ani radním z pražského magistrátu. Podle nich by se mělo raději investovat do důležitějších věcí, jako je například výstavba dálnic.

Prásk.tv píše:

Skrytý výnam log - 1
čtěte o tématu návrh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Hlasování v Senátu
07.12.
Změna neprošla

Chybí bez omluvy? Zákonodárci o plat stejně nepřijdou!

Zákonodárci nepřijdou o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Navrhovala to skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty), horní komora to dnes odmítla.

Babiš vybral ministry
aktualizováno 30.11.
podoba vlády

Babiš vybral ministry. Šlechtová má obranu, Ťok i Pelikán zůstanou

Od voleb uplynulo necelých šest týdnů a předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš zná všech čtrnáct členů své menšinové vlády, které v úterý představil Miloši Zemanovi. Ten jmenuje Babiše premiérem 6. prosince, vládu by měl pak jmenovat 13. prosince. Menšinová vláda ještě musí získat důvěru, kterou mu zatím nepřislíbila žádná strana.

Prosklený dům na vodě - 1
29.10.
galerie ekologické bydlení

Architekt se inspiruje přírodou. Navrhl nádherný dům na jezeře

Příroda je hlavním tématem při návrhů domů muže, který se dříve věnoval hlavně stromovým domkům. Nyní se zaměřil na výstavbu na jezeře – stavba sklízí velký úspěch.

Donald Trump
27.09.
velký boj

Trump představil největší daňovou reformu za posledních 30 let

Největší daňovou reformu za třicet let dnes navrhl americký prezident Donald Trump. Plán, který by snížil zdanění podniků, ale čeká v Kongresu velká bitva s demokraty a jednotná není ani Trumpova vlastní strana, napsala agentura Reuters. Trumpův plán je přitom skoupý na podrobnosti, jak nahradit výpadek příjmů, aniž by zásadně nestoupl rozpočtový deficit.

Šikana na Slovensku
06.09.
Zmlácená Miriam

Zvrat v případu brutální šikany: Černá minulost hlavní agresorky!

V případu otřesné šikany, jejíž obětí je čtrnáctiletá Miriam, vyplouvají na povrch nové děsivé detaily. Ukazuje se, že strůjkyně útoku Daniela Š. se podobně zachovala už v minulosti. Jenže tehdy ještě trestu unikla.

Paracetamol
aktualizováno 02.09.
paracetamol eu je chce stáhnout

Konec známým lékům na bolest? Obsahují látku, která může i zabít!

Evropská unie doporučuje z trhu stáhnout léčivo paracetamol s prodlouženým uvolňováním. Látka obsažená v celé řadě léků proti bolesti a vysoké teplotě může podle expertů při nadměrném užívání člověku poškodit játra, nebo ho dokonce zabít.

Prázdniny a škola
aktualizováno 29.08.
anketa možné scénáře

Revoluce v prázdninách: Ať jsou od června, žádají cestovky i učitelé

Na ministerstvo školství je vyvíjen stále větší tlak kvůli zavedení takzvaných klouzavých letních prázdnin například po vzoru Německa. Podle Asociace cestovních kanceláří by se rozložením prázdnin na jakési tři turnusy podle krajů mohly vyřešit problémy s návalem hostů v rekreačních střediscích. A s dalším revolučních návrhem přichází i jeden z uznávaných gymnazijních učitelů.