Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Call centrum
18.09.
návrh zákona

Bič na podvodníky! Smlouvy brzy nepůjde uzavírat po telefonu

Do budoucna by už nemělo být možné uzavřít smlouvu pouze po telefonu – počítá s tím záměr nového zákona o ochraně spotřebitele, který dnes schválila vláda. Na programu toho ale ministři měli daleko víc.

Cukrovka, diabetes
aktualizováno 31.08.
úžasný úspěch

Naděje proti cukrovce a obezitě: Češi vyvinuli látky pro lepší léčbu

Ústav organické chemie a biochemie a Fyziologický ústav Akademie věd ČR slaví ohromný úspěch. Jejich vědcům se podařilo vyvinout nové látky, které mají pozitivní účinky při léčbě obezity a cukrovky. Ústavy již podepsaly smlouvu s farmaceutickou firmou, která bude na dalším vývoji a testování spolupracovat.

Volání
19.08.
podepsaná smlouva

Levné volání v EU? Ministerstvo bude dál platit miliony za roaming

Ministerstvo průmyslu a obchodu stále platí za roamingové služby, které jsou přitom už dva měsíce zadarmo. Úřad s mobilním operátorem totiž podepsal dvoumilionovou smlouvu na telefonní služby včetně zpoplatněného roamingu. Peníze daňových poplatníků jdou tak operátorovi naprosto nepochopitelně.

Prásk.tv píše:

Hana Gregorová a Ondřej Koptík - 1
čtěte o tématu smlouva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 05.07.
příprava na volby

Koalice KDU-ČSL a Starostové zůstává i přes vzdor jejich členů

Koalice lidovci a Starostové zůstává a to i přes nepříznivé preference a vzdor některých politiků lidové strany. Právě senátor za KDU-ČSL Jří Čunek prohlásil, že koalice by se měla rozpustit. Podle něj si lidovci i starostové komplikují situaci. Vedení koalice i přesto tvrdí, že není důvod cokoli měnit.

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
05.06.
registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Vysoká tráva v Praze
30.05.
agresivní pyly

Lidé v Praze se dusí! Alergici mají velký problém kvůli sekání

Pražané na několika místech stále bojují s vysokou trávou, která obzvlášť pro alergiky představuje nebezpečí. Pyly z trávy jsou natolik agresivní, že někteří lidé se dokonce bojí opouštět své byty. Nejhorší situace je na Praze 8, kde selhala firma na sečení. Vedení městské části ubezpečilo, že podniklo patřičné kroky a vše řeší tak rychle, jak jen to jde.

Ubitý plameňák v Jihlavské zoo
25.05.
brutální násilí

Děti ubily v Jihlavě plameňáka, ZOO se s rodiči konečně dohodla

Případ tří malých chlapců, kteří na začátku března surově umlátili v jihlavské zoologické zahradě plameňáka, spěje k mimosoudnímu vyrovnání. Rodiče chlapců se domluvili s vedením zahrady na výši splátek za ubité zvíře.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
aktualizováno 26.04.
vedení kraje

Jihočeský kraj má nové vedení. Hejtmana Zimolu nahradí Stráská

Zástupci ČSSD, uskupení Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a hnutí Jihočeši 2012 dnes podepsali koaliční dohodu. Subjekty budou vládnout kraji s těsnou většinou zastupitelů, v součtu jich mají 28 z 55. Novou hejtmankou se stane Ivana Stráská (ČSSD). Ve čtvrtek na mimořádné schůzi zastupitelstva nahradí v čele kraje svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který ohlásil, že na místo hejtmana rezignuje.

Ředitelství OKD
06.04.
nová smlouva

Stát přebírá těžební společnost OKD! Doly získá za 80 milionů

Těžební společnost OKD uzavřela smlouvu se státní společností Prisko, v níž vykonává vlastnická práva ministerstvo financí, o převodu akcií dceřiné společnosti OKD Nástupnická, kterou kvůli této transakci založilo. Do společnosti mají být vloženy doly. Veškeré akcie nové společnosti získá Prisko. Na schůzi věřitelů OKD u Krajského soudu v Ostravě to dnes řekl právní zástupce těžební firmy Petr Kuhn.

Angela Merkelová a Bohuslav Sobotka - 1
03.04.
sousedské setkání

Merkelová, Sobotka a Fico: Řešili migranty i dálnice v Německu!

Český premiér Bohuslav Sobotka a jeho slovenský protějšek Robert Fico se v Berlíně sešli s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Setkání proběhlo při příležitosti 25. výročí podpisu smlouvy o dobrém sousedství mezi Českou a Slovenskou Federativní republikou a Německem. Jedním z hlavních témat setkání byla i migrační krize a dálniční poplatky v Německu.