Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
Aktualizováno 5.7. 2017 22:43
příprava na volby

Koalice KDU-ČSL a Starostové zůstává i přes vzdor jejich členů

Koalice lidovci a Starostové zůstává a to i přes nepříznivé preference a vzdor některých politiků lidové strany. Právě senátor za KDU-ČSL Jří Čunek prohlásil, že koalice by se měla rozpustit. Podle něj si lidovci i starostové komplikují situaci. Vedení koalice i přesto tvrdí, že není důvod cokoli měnit.

registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

agresivní pyly

Lidé v Praze se dusí! Alergici mají velký problém kvůli sekání

Pražané na několika místech stále bojují s vysokou trávou, která obzvlášť pro alergiky představuje nebezpečí. Pyly z trávy jsou natolik agresivní, že někteří lidé se dokonce bojí opouštět své byty. Nejhorší situace je na Praze 8, kde selhala firma na sečení. Vedení městské části ubezpečilo, že podniklo patřičné kroky a vše řeší tak rychle, jak jen to jde.

Prásk.tv píše:

Jayde and Marcus
čtěte o tématu smlouva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

brutální násilí

Děti ubily v Jihlavě plameňáka, ZOO se s rodiči konečně dohodla

Případ tří malých chlapců, kteří na začátku března surově umlátili v jihlavské zoologické zahradě plameňáka, spěje k mimosoudnímu vyrovnání. Rodiče chlapců se domluvili s vedením zahrady na výši splátek za ubité zvíře.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
Aktualizováno 26.4. 2017 09:31
vedení kraje

Jihočeský kraj má nové vedení. Hejtmana Zimolu nahradí Stráská

Zástupci ČSSD, uskupení Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a hnutí Jihočeši 2012 dnes podepsali koaliční dohodu. Subjekty budou vládnout kraji s těsnou většinou zastupitelů, v součtu jich mají 28 z 55. Novou hejtmankou se stane Ivana Stráská (ČSSD). Ve čtvrtek na mimořádné schůzi zastupitelstva nahradí v čele kraje svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který ohlásil, že na místo hejtmana rezignuje.

nová smlouva

Stát přebírá těžební společnost OKD! Doly získá za 80 milionů

Těžební společnost OKD uzavřela smlouvu se státní společností Prisko, v níž vykonává vlastnická práva ministerstvo financí, o převodu akcií dceřiné společnosti OKD Nástupnická, kterou kvůli této transakci založilo. Do společnosti mají být vloženy doly. Veškeré akcie nové společnosti získá Prisko. Na schůzi věřitelů OKD u Krajského soudu v Ostravě to dnes řekl právní zástupce těžební firmy Petr Kuhn.

sousedské setkání

Merkelová, Sobotka a Fico: Řešili migranty i dálnice v Německu!

Český premiér Bohuslav Sobotka a jeho slovenský protějšek Robert Fico se v Berlíně sešli s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Setkání proběhlo při příležitosti 25. výročí podpisu smlouvy o dobrém sousedství mezi Českou a Slovenskou Federativní republikou a Německem. Jedním z hlavních témat setkání byla i migrační krize a dálniční poplatky v Německu.

Protesty proti smlouvě CETA ve Štrasburku
Aktualizováno 15.2. 2017 14:55
Volný obchod

Evropská unie schválila smlouvu s Kanadou, stovky lidí protestovaly

Evropský parlament dnes schválil obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou známou pod zkratkou CETA. Díky ní zmizí většina bariér v obchodu mezi zeměmi Unie a Kanadou. Aktivisté se ale obávají, že dohoda povede ke ztrátě pracovních míst a ke zhoršení kvality dovážených potravin.

Projekt plovoucího města
Aktualizováno 18.1. 2017 10:26
vizualizace

Postaví první plovoucí město na světě! Podívejte se na plány

Americká firma chce začít s budováním prvního plovoucího města, stavba by měla vyrůst ve vodách Francouzské Polynésie. Plovoucí města by mohla být částí řešení na zvedání hladin moří.

Hlavní nádraží
Aktualizováno 17.10. 2016 12:59
spor o nádraží

Italové přišli o hlavní nádraží. Vypršela smlouva, budovu neopravili

Provozovateli hlavního nádraží v Praze, firmě Grandi Stazioni, skončila o půlnoci smlouva o pronájmu hlavního nádraží. Tu měla uzavřenou se Správou železniční a dopravní cesty. Italská společnost nedokázala za třináct let opravit prostory stanice, jak ve smlouvě slíbila. Odmítá ale, že by smlouva skončila a požaduje více než miliardové odškodné.