Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zastávka MHD Praha
včera 20:59
Nová smlouva

Přístřešky na zastávkách: Někde moderní i s wifi, jinde zcela chybí

Praha se chystá vypsat novou soutěž na poskytovatele městského mobiliáře. Někteří z pražských zastupitelů totiž neustále poukazují na nevýhodnost současné smlouvy se společností JCDecaux. Jedním z hlavních problémů je podle nich nedostatek přístřešků na zastávkách městské hromadné dopravy.

Rozestavěná D11
aktualizováno 12.02.
tlak firem

Stát si za dostavbu D11 připlatí, cena stoupne o téměř 150 milionů

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí podepsalo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky dodatek ke smlouvě na dostavbu hradecké dálnice D11. Cena se zvýší o zhruba 148 milionů korun, termín dostavby se zkrátí o měsíc. Na dnešním briefingu to oznámil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), šéf ŘSD Jan Kroupa a zástupce firmy Eurovia Pavel Jiroušek.

Městská hormadná doprava v Hraci Králové - Ilustrační
05.02.
odmezení od dubna

Autobusy v Hradci nemusí vyjet, dopravci vypověděli smlouvy

Osm z jedenácti autobusových dopravců vypovědělo Královéhradeckému kraji k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované autobusové dopravy v kraji. Představuje to 97 procent dopravy, kterou si kraj objednává. Dopravci vypovězení smluv zdůvodnili vyššími náklady, především na mzdy. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS). Pokud se kraj s dopravci nedohodne na nových smlouvách, hrozí od 1. dubna zastavení drtivé většiny dotované linkové dopravy v kraji.

Prásk.tv píše:

Cristiano Ronaldo - 1
čtěte o tématu smlouva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Vladimir Putin skládá slib
aktualizováno 02.02.
krize usa - rusko

Od smlouvy odstupuje i Rusko. Putin odsouhlasil novou raketu

Rusko rovněž odstupuje od smlouvy s USA o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987. Na setkání s ministry zahraničí Sergejem Lavrovem a obrany Sergejem Šohguem to dnes řekl prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS.

Ruský balistický raketový systém
aktualizováno 01.02.
Ministr Pompeo

USA odstupují od raketové smlouvy. Rusko ji prý porušilo

Spojené státy odstupují od smlouvy s Ruskem o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987. V pátek to oznámil ministr zahraničí Mike Pompeo. Články smlouvy přestanou být USA vázány s platností od soboty, o svém kroku bude Washington oficiálně informovat Moskvu.

Mýtná brána
25.01.
Smlouva s Kapsch

Česko nedostane za smlouvu o mýto trest. Komise řízení stopla

Evropská komise zastavila řízení, které proti Česku vedla kvůli prodloužení smlouvy na výběr mýtného. Žádné důsledky podle ministerstva dopravy nevyvodila. Případ uzavřela po téměř dvou letech.

Pražský hrad - myš
04.12.
škůdci na hradě

Pražský hrad zamořili hlodavci! Do akce musí deratizátor

Sídlo prezidenta zamořili hlodavci. Správa Pražského hradu už si kvůli tomu musela najmout deratizační firmu.

Společné bydlení
02.12.
Úprava bydlení

Změny v pronajatém bytě: Kdy je třeba souhlas majitele a kdy ne?

Mnozí lidé v současné době nedosáhnou na hypotéku a místo koupi tak musí uvažovat o pronájmu bytu. Ne vždy ale vnitřní prostory odpovídají jejich představám o ideálním vzhledu bydlení. Jaké změny mohou nájemci v bytě provádět bez souhlasu? A co dělat, když pronajímatel nesouhlasí se změnami kvůli handicapu obyvatel?

Uprchlíci - Andrej Babiš
07.11.
Jako Maďarsko a USA

OSN tlačí pakt o migraci. Česko a další země váhají, jestli se přidat

Česká vláda projedná příští týden materiál, kterým by se Česko připojilo k zemím, které odmítají ratifikovat globální pakt OSN o migraci. Dokument, který není právně závazný, už v červenci neschválily jako jediný člen OSN Spojené státy, v minulých týdnech ho odmítli také Maďaři a Rakušané.

Autobusy (ilustrační foto)
aktualizováno 20.10.
Nečekaná výpověď

Jihomoravští dopravci končí! Kraj jim předčasně vypoví smlouvy

Jihomoravský kraj vypoví k 1. listopadu smlouvy autobusovým dopravcům ve většině kraje a vyhlásí novou soutěž. Novinářům to v pátek řekl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD). Výpovědní lhůta je 30 měsíců.