Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby do Sněmovny
aktualizováno 19.10.
Parlamentní volby

První Češi můžou volit už dnes večer, dlouho před ostatními!

Už dnes večer startují volby do Poslanecké sněmovny - kvůli časovému posunu budou moci volit Češi na zastupitelských úřadech v Jižní Americe. V Česku se volební místnosti otevřou v pátek úderem 14. hodiny.

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Anketa
14.10.
video ptali jsme se

Omezují se Češi v nákupu másla kvůli jeho vysoké ceně? ANKETA

Cena másla v posledních týdnech vyšplhala do závratných výšin. Někteří kvůli tomu přestali máslo kupovat, jiní si naopak dělají zásoby. Jak moc ale lidi vysoká cena másla tíží? Opravdu jeho nákupy rapidně omezují?

Prásk.tv píše:

Ikea - 5
čtěte o tématu Češi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Deky a polštáře vyčistíte nejlépe bez praní! Jak?

Jak čistíte své péřové lůžkoviny? V pračce, v čistírně oděvů nebo v čistírně peří? Čtěte rozdíly…

Úklid
13.10.
anketa kdo uklízí u vás?

Největší bordeláři v Evropě? Čeští muži patří na špici! SROVNÁNÍ

Ačkoli mnoho žen touží po kariéře a uvítalo by proto pomoc partnerů při úklidu a hlídání dětí, muži se doma příliš nepředřou. Dokazuje to studie Evropské komise, podle které pomáhá v domácnosti jen asi každý třetí muž. A Češi - ti patří mezi experty ve vyhýbání se úklidu.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

peníze
28.09.
průměrné bohatsví

Češi jsou bohatí, patří mezi druhé nejbohatší ve východní Evropě

České domácnosti jsou druhé nejbohatší v celé východní Evropě. Předběhli nás jen Slovinci. Bohatství jednoho Čecha dosahuje v průměru více než 300 tisíc korun, což je pro srovnání 2x více, než vychází na jednoho Slováka. Přesto, že tempo růstu bohatství loni zpomalilo, jsme stále 28. národ na světě.

Anketa - Zdražování alkoholu
aktualizováno 27.09.
anketa co na to češi?

Češi jsou národem opilců: V plánu je zdražit alkohol o desítky procent

Češi patří mezi rekordmany ve spotřebě alkoholu. Jedním ze způsobů, jak omezit nadměrné pití, je výrazné zdražení. To navrhuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. U alkoholických nápojů se může zvýšit nejen spotřební daň, ale také daň z přidané hodnoty a garantovaná cena za výkup gramu alkoholu.

Zemětřesení v Mexiku - 4
aktualizováno 20.09.
jsou v pořádku

Ministerstvo informovalo o stavu Čechů po zemětřesení v Mexiku

Mezi oběťmi ani zraněnými úterního zemětřesení v Mexiku prozatím nejsou žádní Češi. ČTK to dnes ráno řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. V důsledku zemětřesení zemřelo nejméně 250 lidí, podle Valentové by mezi nimi prozatím neměli být ani žádní cizinci.

Napadená dvojice v hotelu v Egyptě - 3
aktualizováno 19.09.
Údajné napadení

Čechy měli v Egyptě bít a sexuálně obtěžovat! Policie: Vymýšlí si

Něco na tom příběhu od začátku nesedělo. Dvojice Čechů tvrdila, že Jana svázal a zbil personál hotelu v egyptské Hurghadě. Údajně poté, co bránil přítelkyni Sabinu, kterou měl obtěžovat plavčík. Jenže policejní zpráva a ambasáda ukázaly, že je všechno jinak.

Budova soudu v Plymouthu
aktualizováno 12.09.
děsivý případ

V Británii odsoudili rodinný gang z Česka. Pašovali lidi jako otroky

Čtyři ženy z Česka zastrašovaly svědka, ze kterého udělaly moderního otroka. Donutily ho, aby změnil výpověď v jejich prospěch. Britský soud je za to odsoudil na dva až osm let.