Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přijetí eura
10.07.
Anketa Paradox

Češi jsou největší odpůrci eura, ukázal průzkum. Brali byste ho?

Není žádnou novinkou, že Češi euro nechtějí. Podle posledního průzkumu Eurobarometer jsou ale dokonce vůbec největšími odpůrci jednotné evropské měny ze všech členských států EU. Přesto jde na cestách do zahraničí o nejoblíbenější měnu. Téměř polovina populace navíc podle České bankovní asociace považuje euro za stabilní měnu.

Češi na Slovensku ohlásili krádež řízků
aktualizováno 06.07.
krádež na dece

Češi na koupališti ohlásili krádež řízků, směje se jim celé Slovensko

Kuriózní případ řeší policisté na Slovensku. Manželský pár z Česka ohlásil na koupališti v Podhájské u Nitry, že jim někdo z deky ukradl oběd. Ztraceným řízkům se teď směje celé Slovensko.

Češi málo sportují
14.06.
jak sportují ve světě

Češi málo sportují, více než půlka lidí nedělá nic! SROVNÁNÍ

Zatímco 40 % Evropanů alespoň jednou týdně provozuje nějakou fyzickou aktivitu, v České republice je to jen 32 % populace a pouhých 5 % uvádí, že sportuje pravidelně. Více než 60 % Čechů se pohybu nevěnuje vůbec nebo jen zřídka. Takto alarmující jsou výsledky Eurobarometru, výzkumu míry pohybové aktivity a sportování mezi evropskou populací, který uskutečnila Evropská komise.

Prásk.tv píše:

Švédové
čtěte o tématu Češi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

VÍKEND: Dva z Bali
06.06.

VÍKEND: Dva z Bali

Na začátku byl sen strávit rok i s dětmi na pláži na Bali. Důvod byl jasný, na tomto indonéském ostrově najdete jedny z nejlepších surfařských vln na světě.

Potápěč
aktualizováno 17.05.
Snažil se ho zachránit

Při potápění ve Francii zemřel český turista! Další bojuje o život

Při jeskynním potápění v jižní Francii zahynul český turista, který se ve hloubce 30 metrů uhodil do hlavy a upadl do bezvědomí. Muži bylo 46 let. Další Čech je v kritickém stavu poté, co mu pomáhal na hladinu.

Policie ve Velké Británii
16.05.
Obchod s lidmi

Britská policie zatkla čtyři Čechy! Měli si zotročit dvanáct krajanů

Britská policie zadržela čtyři Čechy, kteří měli obchodovat s lidmi. Viní je z převaděčství a moderního otrokářství. Při razii osvobodili dvanáct lidí, které podezřelí vykořisťovali, i oni byli z Česka.

Dubaj
10.05.

VÍKEND: České stopy v Dubaji

Život bez českých knedlíků, ale taky bez daní. Na to, se nechává v poslední době nalákat čím dál více Čechů. Na život v pohádkové Dubaji.

Slovenský rodinný gang
05.05.
Odsedí si 40 let

Slovenský gang dělal otroky i z Čechů, oběti přivazoval a týral

Soud v anglickém městě Teesside poslal do vězení dohromady na 40 let sedmičlenný gang novodobých otrokářů původem ze Slovenska, kteří do Velké Británie lákali české a slovenské občany a ty pak drželi v nuzných podmínkách a využívali na těžkou práci.

Tlusté dítě
aktualizováno 11.04.
Alarmující čísla

Obezita trápí už 18 % Čechů! Spočítejte si, jak jste na tom vy

Češi stále více tloustnou. Obezitou je v České republice ohroženo více než 18 % lidí. Nejvíce se to týká mužů, obézní je dokonce každý pátý. Ukazují to nová data Českého statistického úřadu. Podle odborníků jsou na vině sedavá zaměstnání, nedostatek pohybu a špatné stravovací návyky.

Slovenský rodinný gang
11.04.
Rodinný gang

Slovenští otrokáři vydělávali i na Češích. Soud je uznal vinnými

V britském Newcastlu proběhl soud se sedmičlenným slovenským gangem, který na severovýchodě Anglie obchodoval s lidmi původem z Česka a Slovenska.