Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Silvestr v Praze - 3
11.01.
zábavní pyrotechnika

Obtěžují vás dělobuchy mimo Silvestr? Takhle se můžete bránit

Češi jsou zásadně proti používání zábavní pyrotechniky. Vyplývá to mimo jiné i z reakcí čtenářů TN.cz. Někteří by dokonce oželeli pyrotechniku i během silvestrovských oslav. Jiní chtějí klid alespoň mimo ně.

V Tatrách zemřel český turista
aktualizováno 26.12.
foto z místa tragédie na slovensku

V Tatrách zemřel další český turista, zabil se při pádu do údolí

Ve Vysokých Tatrách zahynul po pádu další český turista. Třiatřicetiletého muže, jenž nejevil známky života, dnes dopoledne ve Velké Studené dolině objevili náhodní turisté, oznámila Horská záchranná služba (HZS).

Záchrana českých horolezců ve Vysokých Tatrách
aktualizováno 27.12.
Děsivý pád

Pády českých turistů v Tatrách: Ženy zemřely, muž bojuje o život

Tragicky skončil pro dvojici mladých českých turistů výlet do Vysokých Tater. Muž se ženou se na První svátek vánoční zřítili z turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít. Žena zemřela, mladík je v kritickém stavu. V Tatrách dnes zemřela i další česká turistka.

Prásk.tv píše:

Která země je nejnezdravější
čtěte o tématu Češi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Zlato a.s. - spindoctor
aktualizováno 11.12.
výhodná investice

Češi kupují investiční zlato! Česká národní banka se ho zbavuje

Stále více Čechů kupuje investiční zlato. Podle odborníků se jedná o lepší investici, než do cenných papírů. Zlaté cihličky a mince se totiž dají kdykoliv výhodně prodat.

Vánoční trhy - Německo, Drážďany
02.12.
Vánoční atmosféra

Na trhy za hranice. V Drážďanech zní před Vánoci hlavně čeština

Tisíce Čechů využily víkend nejen k návštěvě našich vánočních trhů, ale hlavně těch v zahraničí. Například v německých Drážďanech byla nejčastěji slyšet právě čeština. Každoročně na vánoční trhy v cizině vycestuje až půl milionu Čechů.

STŘEPINY: Češi v tureckém vězení jsou obviněni z terorismu
aktualizováno 01.12.
Odsouzená dvojice

Soud v Turecku potvrdil trest pro české "teroristy". Odsedí si 6 let

Turecký soud potvrdil Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi trest odnětí svobody na šest let a tři měsíce. Dvojici Čechů odsoudili na začátku srpna za napomáhání teroristům, ani odvolání nepomohlo. Advokáti proto podali dovolání i proti nejnovějšímu rozsudku.

České turisty zadrželi v Tunisku kvůli podezření z terorismu
28.11.
Na policii kvůli hře

Čechy v Tunisku měli za teroristy! "Báli jsme se o život," přiznali

Hodně nepříjemné chvilky zažili čeští turisté v Tunisku. Místní tajná služba je považovala za teroristy a na několik hodin skončili na policejní služebně. Bezpečnostním složkám přišlo podezřelé jejich chování, hráli totiž geocaching, tedy hru při níž se pomocí GPS hledají schránky s ukrytými drobnostmi.

Smrt Čechů v Nízkých Tatrách - 6
aktualizováno 27.11.
Smrt skialpinistů

Policie už ví, proč Češi v Tatrách zemřeli! Znají výsledky pitvy

Slovenští policisté dál vyšetřují smrt českých skialpinistů. Dvojice zemřela v noci na neděli, jejich těla našli druhý den polští turisté. Vyšetřovatelé už znají příčinu smrti a pravděpodobný scénář, co se stalo.

Sopka Agung na Bali
aktualizováno 27.11.
nejvyšší stupeň ohrožení

Sopka na Bali chrlí popel! Uvízlo tam 60 tisíc lidí včetně Čechů

Sopka Agung chrlí oblaky popela od víkendu. Na ostrově uvízlo asi 60 tisíc turistů, včetně stovek Čechů. Letiště bylo uzavřeno. Agentura National Disaster Mitigation vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení. Úřady zahájily rozsáhlé evakuace obyvatel.

Smrt Čechů v Nízkých Tatrách - 1
aktualizováno 27.11.
umrzli pod vrcholem

Smrt Čechů v Tatrách je záhadou: Od záchrany je dělilo jen pár minut

Smrt dvou českých turistů v Nízkých Tatrách halí záhada. Muž a žena nejspíš podlehli vyčerpání a umrzli. Záchranáři z horské služby nechápou, proč si dvojice nepřivolala pomoc, od horské chaty je přitom dělilo jen několik minut chůze.