Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oprava silnice
aktualizováno 10.09.
přehled oprav

Opravy na silnicích nekončí. Omezení budou až do listopadu!

S létem opravy silnic a dálnic v Česku bohužel nekončí. Některé uzavírky a omezení budou pokračovat i na podzim. Zlepšit by se měla situace na silnicích až v listopadu. Stovky kilometrů silnic a dálnic sice už byly opraveny, proinvestovaly se miliardy korun, ale ne všechno se stihlo včas.

Billboardy
08.09.
reklamní poutače

Majitelé protizákonných billboardů mají poslední šanci na likvidaci

V pátek začalo ministerstvo dopravy evidovat billboardy, které porušují zákon. Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo harmonogram likvidace reklamních poutačů. Majitelé dostanou poslední šanci, aby je odstranili sami.

Úseky dálnic, které budou příští rok bez poplatků
07.09.
dálniční známky

Další kilometry dálnic budou příští rok bez poplatku! PŘEHLED

V příštím roce se řidiči budou moci svézt po dalších 19 kilometrech dálnic, aniž by museli mít dálniční známku. Ministerstvo totiž vyjme ze zpoplatnění dalších pět úseků. Ve čtvrtek také prozradilo, že dálniční známky budou v příštím roce stát stejně, jako v roce 2017.

Obchodní sdělení

Dokonalá relaxace mysli i těla v Poděbradech? Užijte si luxusu v komorním hotelu Golfi***superior

Krásný hotel Golfi v Poděbradech, jehož historie sahá do období první republiky, najdete nedaleko romantické poděbradské kolonády na břehu řeky Labe.

Billboard
aktualizováno 07.09.
začne likvidace

Napětí kolem billboardů vrcholí: Od silnic musí zmizet do půlnoci

O dnešní půlnoci vyprší lhůta 5 pracovních dní, během kterých měli majitelé plakátovacích ploch z okolí dálnic a silnic prvních tříd odstranit své poutače. Pokud se tak nestane, což zatím vypadá jako velmi pravděpodobné, začne od zítra Ředitelství silnic a dálnic jednat.

Billboardy
aktualizováno 01.09.
novela zákona

Spor o billboardy vrcholí! Když do 5 dnů nezmizí, začnou je likvidovat

Válka o billboardy pokračuje. Ode dneška by u dálnic a silnic první třídy totiž už neměly být. Skončila lhůta, do kdy je měli jejich provozovatelé odstranit - měli na to 5 let. Jenže ti s tímto krokem státu nesouhlasí. Ministerstvo dopravy prý ustupovat nebude a billbordy začne likvidovat.

Vlak - České dráhy
aktualizováno 16.08.
Dotkne se to 100 000 lidí

Změna na železnici! Ministerstvo chce nové podmínky pro režijky

Ministerstvo dopravy chystá výrazné změny v podmínkách režijních jízdenek, které v České republice využívá přes 100 tisíc lidí. Ministerstvo chce režijky na vlaky zdražit a také zrušit jejich platnost na nejvytíženější trati.

Kolona na Jižní spojce
aktualizováno 19.07.
kam nemohou?

Konec kamionů v Praze: Okolní obce se bojí totálního kolapsu

Zákaz vjezdu kamionů na Jižní, Štěrboholskou a Spořilovskou spojku, který v úterý schválili pražští radní, znepokojuje nejen ministerstvo dopravy, ale i dopravce. Tyto hlavní tahy totiž v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu a tak by zákaz na jejich vjezd výrazně zkomplikoval dopravní situaci v okolních obcích hlavního města a způsobil by kolaps.

Tragická nehoda dvou dívek u Obrnic
aktualizováno 13.07.
tragická nehoda

Video smrti: Je lepší než jakákoli kampaň, tvrdí na ministerstvu

Tragická nehoda z minulého čtvrtka otřásla celým Českem. Rychlou a riskantní jízdu vysílaly dvě mladé dívky na facebooku. Záběry by se teď měly stát varováním pro všechny, kteří na silnicích hazardují se životem. Dokonce i ministerstvo dopravy připouští, že by video v budoucnu mohlo využít.

Mýtná brána
aktualizováno 15.06.
Ministerstvo dopravy

Obří tendr na mýtné: Zakázka má hodnotu 29 miliard korun!

Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na nového správce mýtného systému. Za deset let plánuje za jeho provoz utratit 29 miliard korun. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Uchazeči o účast v tendru budou nyní mít dva měsíce na to, aby se o obří zakázku přihlásili.

Modernizace dálnice D1 - Stav k březnu 2017
aktualizováno 17.03.
dopravní omezení

Nový chaos na dálnici D1. Dělníci začnou kopat další úsek. MAPA

V sobotu 18. března začnou práce na dalším úseku dálnice D1, tentokrát mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Letos jde už o čtvrtý úsek, ve kterém se s novou stavební sezónou začalo pracovat.

Obchodní sdělení

Bohemia Apple