Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řidičský průkaz (ilustrační foto).
aktualizováno 06.11.
končící platnost

Statisíce lidí mají prošlé řidičáky, hrozí jim mastná pokuta

S listopadem přibude výrazné množství řidičů, kteří řídí s prošlým oprávněním. V letošním roce skončila platnost rekordnímu počtu řidičských průkazů, skoro polovina lidí si ale doklad nevyměnila. Těmto řidičům hrozí mastná pokuta.

Otevření nového úseku dálnice D3
13.10.
úleva pro řidiče

Dálniční známku nebudete potřebovat nově na těchto úsecích

Řidiči se mohou radovat. Ministerstvo dopravy se rozhodlo vyhovět požadavkům pěti krajů a na vybraných úsecích nebudete potřebovat dálniční známku. Od nového roku bude nově bez poplatku zhruba 40 kilometrů dálnic na pěti úsecích.

Sundávání billboardů
aktualizováno 09.10.
spor o poutače

Na D1 začalo bourání billboardů. Majitelé zkusili další trik

U dálnice D1 dnes Ředitelství silnic a dálnic začalo likvidovat prvních 14 billboardů. Odstraňování začne na základě rozhodnutí Ministerstva dopravy.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Oprava silnice
aktualizováno 10.09.
přehled oprav

Opravy na silnicích nekončí. Omezení budou až do listopadu!

S létem opravy silnic a dálnic v Česku bohužel nekončí. Některé uzavírky a omezení budou pokračovat i na podzim. Zlepšit by se měla situace na silnicích až v listopadu. Stovky kilometrů silnic a dálnic sice už byly opraveny, proinvestovaly se miliardy korun, ale ne všechno se stihlo včas.

Billboardy
08.09.
reklamní poutače

Majitelé protizákonných billboardů mají poslední šanci na likvidaci

V pátek začalo ministerstvo dopravy evidovat billboardy, které porušují zákon. Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo harmonogram likvidace reklamních poutačů. Majitelé dostanou poslední šanci, aby je odstranili sami.

Úseky dálnic, které budou příští rok bez poplatků
07.09.
dálniční známky

Další kilometry dálnic budou příští rok bez poplatku! PŘEHLED

V příštím roce se řidiči budou moci svézt po dalších 19 kilometrech dálnic, aniž by museli mít dálniční známku. Ministerstvo totiž vyjme ze zpoplatnění dalších pět úseků. Ve čtvrtek také prozradilo, že dálniční známky budou v příštím roce stát stejně, jako v roce 2017.

Billboard
aktualizováno 07.09.
začne likvidace

Napětí kolem billboardů vrcholí: Od silnic musí zmizet do půlnoci

O dnešní půlnoci vyprší lhůta 5 pracovních dní, během kterých měli majitelé plakátovacích ploch z okolí dálnic a silnic prvních tříd odstranit své poutače. Pokud se tak nestane, což zatím vypadá jako velmi pravděpodobné, začne od zítra Ředitelství silnic a dálnic jednat.

Billboardy
aktualizováno 01.09.
novela zákona

Spor o billboardy vrcholí! Když do 5 dnů nezmizí, začnou je likvidovat

Válka o billboardy pokračuje. Ode dneška by u dálnic a silnic první třídy totiž už neměly být. Skončila lhůta, do kdy je měli jejich provozovatelé odstranit - měli na to 5 let. Jenže ti s tímto krokem státu nesouhlasí. Ministerstvo dopravy prý ustupovat nebude a billbordy začne likvidovat.

Vlak - České dráhy
aktualizováno 16.08.
Dotkne se to 100 000 lidí

Změna na železnici! Ministerstvo chce nové podmínky pro režijky

Ministerstvo dopravy chystá výrazné změny v podmínkách režijních jízdenek, které v České republice využívá přes 100 tisíc lidí. Ministerstvo chce režijky na vlaky zdražit a také zrušit jejich platnost na nejvytíženější trati.

Kolona na Jižní spojce
aktualizováno 19.07.
kam nemohou?

Konec kamionů v Praze: Okolní obce se bojí totálního kolapsu

Zákaz vjezdu kamionů na Jižní, Štěrboholskou a Spořilovskou spojku, který v úterý schválili pražští radní, znepokojuje nejen ministerstvo dopravy, ale i dopravce. Tyto hlavní tahy totiž v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu a tak by zákaz na jejich vjezd výrazně zkomplikoval dopravní situaci v okolních obcích hlavního města a způsobil by kolaps.