Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žralok obrovský
07.04.

KOŘENÍ: Tajemství žraloků obrovských

Žralok obrovský, největší paryba světa, je i přes mnohé výzkumy, stále opředen řadou tajemství. Konec všem záhadám se teď rozhodli učinit vědci z univerzity v ekvádorském Kitu, kteří některé samice označkovali speciálními lokalizačními čipy.

Nový druh žraloka
aktualizováno 05.03.
žralok telecí

Nový druh žraloka: Vědci ho neobjevili ve vodě, ale v laboratoři!

Američtí přírodovědci objevili zcela nový druh žraloka. Vědci však objev neučinili v moři, ale v laboratoři. Po letech analyzování DNA zjistili, že nový druh celou dobu zaměňovali za známého žraloka Nakamuraiho. Oba druhy jsou velice podobné a žijí v extrémních hloubkách.

U Taiwanu chytili extrémně vzácného
13.01.
Děsiví predátoři

Žraloci z hororu! Moře vydalo příšery jak z filmu Vetřelec! FOTO

U pobřeží Taiwanu se rybářům podařilo vylovit extrémně vzácný druh žraloka. Tento predátor loví podobně jako vetřelci ze stejnojmenného filmu - dokáží totiž doslova vymrštit z hlavy čelisti vpřed!

Prásk.tv píše:

Pablo de Melo - 1
čtěte o tématu žralok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Bethany Hamiltonová - 3
07.01.
galerie radostná novina

Žralok jí uhryzl ruku: Legendární surfařce se brzy narodí miminko!

Je jí teprve 27 let a už je světovou legendou. Bethany Hamiltonová přežila útok žraloka a ani ztráta ruky ji nepřiměla vzdát se své lásky k surfování. Zabojovala a nyní sjíždí vlny šťastně vdaná a navíc i s těhotenským bříškem! Už podruhé.

Koupání se žraloky
13.12.
nevydařené líbánky

VIDEO: Sarah plavala se žraloky. Jeden se jí zakousl do ruky

Evan Carroll natáčel svoji manželku Sarah Illigovou při potápění se žraloky během jejich líbánek v Karibiku. Ta ovšem při potápění málem přišla o ruku. Jeden ze žraloků jí ruku sevřel v zubech.

Ztracené životy u libyjských břehů - Ilustrační foto
28.11.
31 mrtvých

Scéna jako z hororu: Lidé se topili, žraloci mezitím hodovali!

Ke scéně jak z filmového hororu Čelisti přijeli o víkendu libyjští námořníci, kteří vyrazili na pomoc lodím převážejícím uprchlíky, kteří ze severní Afriky cestovali k italským břehům. Mezi mrtvými a tonoucími totiž kroužilo hejno žraloků modravých.

Žralok měděný
19.11.
boj o život

Brit popsal útok žraloka. Zachránil se tím, že mu dal pěstí

Britský lékař Charlie Fry (25) popsal pro televizi BBC, jak unikl útoku žraloka měděného. Ten ho zranil při surfování v Austrálii. Mladého lékaře zachránila dobře mířená rána pěstí, kterou predátorovi uštědřil na tlamu.

Žralok límcový
14.11.
unikátní úlovek

Rybáři ulovili žraloka starého 80 milionů let. Má 300 zubů! FOTO

Parádní úlovek se podařil rybářům u portugalského pobřeží. Z vody vytáhli žraloka, který se na Zemi objevil už před 80 miliony lety, tedy v době, kdy tu ještě žili dinosauři.

Žralok u pláží na Mallorce
aktualizováno 31.08.
foto uvnitř krvavé zranění

Žralok útočil ve Španělsku! Pokousal nohu jedenáctileté dívky

Dramatické chvíle prožila dívka poblíž španělského města Benicassim, které je oblíbenou destinací turistů. Plavčík okamžitě přispěchal na pomoc a poskytl zraněné první pomoc. Turistka krvácela z nohy. Vše nasvědčuje tomu, že rány v její noze způsobil malý žralok.

Žralok u pláží na Mallorce
25.07.
Nebezpečí na Mallorce

Populární cíl dovolených přitahuje žraloky! Zaútočili už potřetí!

Dovolená na ostrově Mallorca může být hodně adrenalinovým zážitkem. A ne v tom dobrém smyslu slova. V letošní sezóně tam turisty totiž už třikrát vyděsil žralok!