Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž a peníze
aktualizováno 18.01.
ANKETA Nové dávky

Nepracující Italové dostanou 18 tisíc měsíčně! Má to být i v ČR?

Italská vláda ve čtvrtek schválila reformy sociálního a důchodového systému. Mimo jiné zavádí nepodmíněný příjem pro chudé Italy, kteří si hledají práci. Ten je pro jednoho člověka stanoven na 180 eur (necelých 18 tisíc korun), rodiny dostanou více.

Výpověď
12.01.
sociální dávky

Dostali jste výpověď? Kalkulačka vypočítá, kolik dostanete podporu

Pokud už jste v práci dali výpověď sami nebo vás zaměstnavatel propustil, máte za určitých okolností nárok na podporu v nezaměstnanosti. Její výše dosahuje až 65 procent vaší průměrné měsíční čisté mzdy a pobírat ji můžete maximálně 11 měsíců. Spočítejte si na kalkulačce, na kolik byste měli nárok.

Stát zvýší rodičovský příspěvek o 80 tisíc
09.01.
kalkulačky

Po porodu máte nárok na stovky tisíc! Spočítejte si, kolik dostanete

Narodí se vám v tomto roce miminko nebo ho v nejbližší době plánujete? Pak vás nejspíš bude zajímat, kolik peněz vám stát na jeho výchovu přispěje. Spočítejte si na nových kalkulačkách webu Peníze.cz, na jakou mateřskou, rodičovskou a otcovskou máte nárok.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Úřad práce - ilustrační foto
07.01.
jak obejít fronty

Lidé se bojí, aby nepřišli o dávky. Na úřadě zbytečně tráví hodiny!

Spousta lidí po novém roce zamířila na úřad práce, bojí se totiž, aby nepřišli o příspěvek na bydlení či přídavky na děti. Mnozí ale nevědí, že osobní návštěva není vždy nutná a tráví pak zbytečně hodiny ve frontě. Úředníci radí, jak se úmornému čekání vyhnout.

Alimenty - 1
aktualizováno 06.01.
problémy s podporou

Mámy po návratu do práce zuří. Kvůli neznalosti přicházejí o tisíce

Rodiče dětí do 4 let, kteří se po rodičovské dovolené vrací do práce, by se měli mít na pozoru, aby nepřišli o peníze. Pokud totiž dostanou výpověď a včas se nepřihlásí do evidence úřadu práce, mohou dostat až o 12 tisíc nižší podporu v nezaměstnanosti, než by jim jinak náležela.

Maminky čekají na Úřadu práce i několik hodin
02.01.
chybí zaměstnanci

Krize na Úřadu práce. Maminky čekají na své dávky i několik hodin

Přeplněná čekárna, dlouhé fronty, maminky s dětmi sedící na schodech. Tak to dnes vypadalo na úřadu práce v Praze 4. Podle klientů je tam několika hodinové čekání běžné už řadu měsíců. Úřadu prý chybí několik pracovnic a úřednice nestíhají vyřizovat žádosti o příspěvky. Lidé tak čekají na peníze i několik měsíců.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
aktualizováno 04.12.
Přehled změn

Vyplácení dávek se změní! Někdo dostane peníze místo poukázek

Poslanci v úterý podpořili novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi ve verzi, kterou odsouhlasil Senát. Někteří lidé, například senioři nad 70 let a invalidé, tak opět místo poukázek dostanou od Úřadu práce dávky v hotovosti. Původní opatření, kdy byly příspěvky vypláceny formou poukázek, totiž podle ministerstva práce a sociálních věcí poškozovalo ty nejzranitelnější.

Exekuce Ilustrační snímek - 2
aktualizováno 02.12.
KALKULAČKA Nový průzkum

Máte exekuce? Kalkulačka vám spočítá, jaká práce se vám vyplatí

Exekuce zatěžují až desetinu Čechů a jejich počet se stále navyšuje. Dopad mají exekuce také na zaměstnanost, jelikož se někteří kvůli práci dostávají ještě do větší tísně, vyplývá z nového průzkumu Centra pro společenské otázky – SPOT.

Domácí péče
22.10.
Přehled Finanční podpora od státu

Neobejdete se bez pomoci druhých? Na toto vše máte nárok!

Ať už jste nemocní nebo ve vyšším věku a nezvládáte dřív samozřejmé činnosti, máte nárok na podporu od státu. K tomu je ale zapotřebí splnit několik podmínek. Na co můžete mít nárok a kde o podporu žádat? A jak je to s osobami, které naopak o někoho se zdravotními problémy pečují?

Příspěvek na živobytí - úřad práce
21.10.
Pomoc v hmotné nouzi

Nestačí vám peníze na jídlo nebo bydlení? Zažádejte si o dávky!

V těžké životní situaci se může ocitnout opravdu každý. Právě pro tyto situace nabízí stát speciální sociální dávky, které vám pomohou dostat se zpátky na nohy nebo zvládnout uživit rodinu. Na co můžete mít nárok a kde dávky vyřídit?