Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sociální odvody na děti
dnes 05:55
Sociální podpora

Téměř třetina HDP v Evropě jde na dávky, takhle je na tom Česko

Skoro třetinu HDP dávají evropské státy každoročně na sociální systém. Nejvíce vynakládají na sociální dávky Francie, Dánsko a Finsko. Na opačném konci jsou pak Rumunsko a pobaltské státy. Největší díl připadá na penze a nemocenské.

Jaroslava Němcová
aktualizováno 07.12.
schůzka s prezidentem

Sociální dávky čekají velké změny, prozradila adeptka na ministryni

Miloš Zeman dnes v Lánech zahájil schůzky s kandidáty na ministry v menšinové vládě Andreje Babiše. Jako první přijal adeptku na post ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou. Ta po setkání řekla, jaké jsou její priority.

Finance v rodině
16.11.
bič na zneužívače

Novinka ve výplatě sociální dávky: Místo peněz budou poukázky!

Stát se rozhodl zatočit s těmi, kteří zneužívají příspěvky na živobytí. Místo peněz budou dostávat část přídavku ve formě poukázek na nákup potravin či drogérie. Novinka začne platit od prosince.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Elaine Morrall
aktualizováno 09.11.
Smutný příběh

Matce čtyř dětí vzali dávky, neměla ani na topení. V bytě umrzla!

Matku čtyř dětí z anglického Runcornu našli doma mrtvou! Podle rodiny umrzla, topení totiž zapínala jen na dobu, kdy děti dorazily ze školy. Kvůli nemoci nemohla najít práci a sociální dávky jí přestaly úřady vyplácet. Právě stát viní rodina z Elaininy smrti.

Rudolf K.
05.10.
skončil ve vězení

Čech v Anglii neprávem pobíral dávky pro postižené. Šel se udat

Dvaačtyřicetiletý Čech získal na přídavkách pro tělesně handicapované lidi statisíce korun. Předkládal doklady svého kamaráda, který mu je poslal z České republiky. Tento podvod mu procházel tři roky. Pak se ke všemu sám přiznal.

Zoufalá matka bez peněz
16.09.
nemají na jídlo

Matky samoživitelky bez peněz: "Stát nás nechá umřít na ulici!"

Čtenář Bořek upozornil svým videem na sociální síti na problémy matek samoživitelek a s reakcemi se doslova roztrhnul pytel. Lidé se zlobí, že stát nepomáhá dostatečně ženám, které samy vychovávají a živí své děti. Mnoho žen totiž nedostává alimenty, na které mají ze zákona nárok. A stát jim také příliš nepomáhá.

Rodina s paterčaty v parku Mirakulum v Milovicích
aktualizováno 02.08.
finanční potíže

Matka paterčat prohrála soud o peníze ze sbírky. Přišla i o dávky

Alexandra Kiňová neuspěla se žalobou, kterou se snažila o vydání částky shromážděné pro její děti ve veřejné sbírce. Klub dvojčat a vícerčat peníze převedl peníze na magistrát, který je rodině předal formou daru. Rodina přišla o sociální dávky, které nedostává už od poloviny března.

Rodina
19.07.
šikovný pomocník

Pobíráte všechny dávky, na které máte nárok? Poradí KALKULAČKA

Každému se někdy může stát, že se dostane do svízelné situace. Ať už se jedná o ztrátu zaměstnání, bydlení nebo nemoc. V takovém případě můžete stát požádat, aby vám finančně pomohl. Víte ale, na jaké všechny příspěvky máte ve vašem případě nárok?

Sociální bydlení
aktualizováno 08.03.
Konečně!

Šance na bydlení pro sociálně slabé! Vláda schválila nový zákon

Diskutovaný a dlouho očekávaný zákon o sociálním bydlení putuje do Sněmovny. Návrh, který má podle autorů omezit obchod s chudobou, dnes schválila vláda, informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer.

Nemocenská
aktualizováno 27.02.
Přidají nemocným

Dobrá zpráva! Vláda podpořila navýšení nemocenské

Vláda na svém pondělním zasedání podpořila navýšení nemocenské pro dlouhodobě nemocné. Od 31. dne nemoci se nemocenská zvýší na 66 % a od 61. dne nemoci dokonce na 72 % vyměřovacího základu. Na twitteru to potvrdil předseda vlády Bohuslav Sobotka.