Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Inzulin - ilustrační foto
24.07.
Snížili jí trest

Matka kvůli dávkám píchala synovi inzulin, odsedí si 6,5 roku

Šest a půl roku stráví ve vězení žena z Havířova, která svému zdravému synovi píchala inzulin. Dělala to proto, aby mohla na chlapce pobírat sociální dávky. Vrchní soud ženě o 18 měsíců snížil trest, který jí v dubnu uložil pražský Městský soud.

Problémy se složenkami
29.06.
Fígl na poště

Stejné jméno, více peněz. Vybrala cizí složenku, teď jí hrozí vězení

Až rok vězení hrozí starší ženě, která na poště v Praze před dvěma týdny využila shody jmen a nechala si proplatit cizí složenku. Bylo na ní totiž mnohem více peněz než na té, která patřila opravdu jí.

Domácí ošetřování
aktualizováno 04.06.
Péče o nemocného

Můžete žádat o novou dávku! Kdo na ni má nárok a jak ji dostat?

Od června platí nová sociální dávka, o kterou mohou lidé žádat. Musí ale splnit několik podmínek. Přečtěte si, pro koho je dlouhodobé ošetřovné určeno a kdo může dávku čerpat.

Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Změny od června
aktualizováno 01.06.
změny od června

Mění se jízdní řády, zavádí nové dávky. Spočítejte si, kolik to bude

Červen s sebou přináší celou řadu změn. Lepší časy nastávají pro lidi, kteří se starají o nemocné příbuzné, ti si přijdou na lepší peníze. Pokud dojíždíte za práci, pak byste se měli mít na pozoru - po celé republice se mění jízdní řády. Co dalšího nás v červnu čeká?

Inzulin - ilustrační foto
25.04.
Strašlivý případ

Píchala zdravému chlapci inzulin, aby dostala dávky. Soud jí dal 8 let

Pražský Městský soud potrestal osmiletým vězením ženu z Havířova, která vloni v létě píchala svému zdravému synovi inzulin. Dělala to proto, aby na chlapce mohla pobírat sociální dávky. Ženě hrozilo až 12 let. Rozsudek zatím není pravomocný.

Policie ČR - ilustrační - 6
aktualizováno 14.04.
Úřad práce

Úřednice měla zpronevěřit sociální dávky, přišla si na 3 miliony

Zaměstnankyně teplického Úřadu práce je podezřelá ze zpronevěry tří milionů korun. Peníze si měla na svůj účet posílat několik let. Aby se na to nepřišlo, měla fiktivně zvyšovat sociální dávky klientům, které měla na starost, a rozdíl si nechávat.

Dávky formou poukázky
13.04.
Krok zpět

Politici couvají od poukázek pro chudé, mají znovu dostat peníze

Některé skupiny chudších lidí už zřejmě nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách, ale znovu v penězích. Sněmovna dnes změnu podpořila.

Ústí nad Labem - 1
07.04.
Sociálka nestíhá

Dávky bere půlka lidí v Ústí! Město řeší problém vyloučených lokalit

Podle úředníků sociálního odboru v Ústí nad Labem je stav tamních obyvatel katastrofální. Vedení města odhaduje, že sociálně slabých je ve stotisícovém městě asi 40 tisíc. Tolik klientů musí řešit jen několik úředníků magistrátu, kteří jsou na pracovišti pod obrovským tlakem.

Úřad práce
09.02.
hrozí to i vám?

Stovkám lidí sebral Úřad práce dávky! Ušetřil přes 37 milionů

Bezmála 1500 lidí přišlo v loňském roce o sociální dávky. Podle Úřadu práce (ÚP) dávky jen zneužívali a neměli na ně nárok. Úřadu se tak podařilo ušetřit více než 37 milionů.

Přerov omezuje stěhování lidí, vyhlásil bezdávkovou zónu
aktualizováno 07.02.
Nová pravidla

Přerov omezuje stěhování části lidí, vyhlásil "bezdávkovou" zónu

Radní z Přerova se postavili proti novým nájemníkům, kteří žijí z dávek. Lidé, kteří spoléhají na doplatek na bydlení od státu, musejí od začátku února při stěhování vynechat šest přerovských ulic. Místní radnice - jako druhá v Olomouckém kraji - vyhlásila ve městě takzvanou bezdávkovou zónu.