Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Domácí péče
včera 18:16
Přehled Finanční podpora od státu

Neobejdete se bez pomoci druhých? Na toto vše máte nárok!

Ať už jste nemocní nebo ve vyšším věku a nezvládáte dřív samozřejmé činnosti, máte nárok na podporu od státu. K tomu je ale zapotřebí splnit několik podmínek. Na co můžete mít nárok a kde o podporu žádat? A jak je to s osobami, které naopak o někoho se zdravotními problémy pečují?

Příspěvek na živobytí - úřad práce
21.10.
Pomoc v hmotné nouzi

Nestačí vám peníze na jídlo nebo bydlení? Zažádejte si o dávky!

V těžké životní situaci se může ocitnout opravdu každý. Právě pro tyto situace nabízí stát speciální sociální dávky, které vám pomohou dostat se zpátky na nohy nebo zvládnout uživit rodinu. Na co můžete mít nárok a kde dávky vyřídit?

Úřad práce
17.10.
Podpora v nezaměstnanosti

Přišli jste o práci? Na tuto finanční podporu máte nárok! NÁVOD

Přestože je nezaměstnanost v poslední době na svém historickém minimu, neznamená to, že o práci nelze přijít. Je proto dobré se na podobné situace připravit. Na jakou podporu máte nárok a kde o ni žádat, se podívejte v našem návodu.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Dávky
16.10.
Finanční injekce

Čekáte miminko? Na tyto příspěvky máte nárok! PŘEHLED

Jestli čekáte příchod nového potomka do rodiny nebo se vám dítě v nedávné době narodilo, máte nárok na příspěvky od státu. Jenže kde o ně žádat a jaké příspěvky máte vůbec k dispozici?

Monokl
09.10.
drsná napadení

Zmlátila úřednici, hrozí jí roky vězení! Pracáky řeší stovky útoků

Stovkám slovních i fyzických útoků musí každý rok čelit zaměstnanci Úřadů práce (ÚP ČR) po celé republice. V loňském roce došlo k 560 takovým incidentům, jen letos už jich museli řešit téměř tři stovky. Nejčastěji dochází k napadení přímo v kanceláři, výjimkou ale nejsou ani útoky na veřejném prostranství či v místě bydliště klienta.

Smutná matka
aktualizováno 05.10.
Krize na ministerstvu

Rodinám hrozí problém! Od ledna možná nedostanou dávky

Nezaměstnaným, lidem v hmotné nouzi a maminkám na mateřských dovolených hrozí, že od ledna příštího roku nedostanou své peníze. Může za to možný kolaps systému, který dávky přerozděluje a na který upozorňuje Pirátská strana. Systém provozuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministryně možný problém ale odmítá.

Finance v rodině
aktualizováno 14.09.
Sociální dávky

Peníze místo poukazů v hmotné nouzi! Rodiny však mají smůlu

Některé skupiny chudších lidí v hmotné nouzi už nebudou dostávat část příspěvků na živobytí v poukazech, ale znovu v penězích. Týká se to především lidí umístěných v domovech důchodců. Novelu zákona dnes schválili poslanci ve Sněmovně.

Inzulin - ilustrační foto
24.07.
Snížili jí trest

Matka kvůli dávkám píchala synovi inzulin, odsedí si 6,5 roku

Šest a půl roku stráví ve vězení žena z Havířova, která svému zdravému synovi píchala inzulin. Dělala to proto, aby mohla na chlapce pobírat sociální dávky. Vrchní soud ženě o 18 měsíců snížil trest, který jí v dubnu uložil pražský Městský soud.

Problémy se složenkami
29.06.
Fígl na poště

Stejné jméno, více peněz. Vybrala cizí složenku, teď jí hrozí vězení

Až rok vězení hrozí starší ženě, která na poště v Praze před dvěma týdny využila shody jmen a nechala si proplatit cizí složenku. Bylo na ní totiž mnohem více peněz než na té, která patřila opravdu jí.

Domácí ošetřování
aktualizováno 04.06.
Péče o nemocného

Můžete žádat o novou dávku! Kdo na ni má nárok a jak ji dostat?

Od června platí nová sociální dávka, o kterou mohou lidé žádat. Musí ale splnit několik podmínek. Přečtěte si, pro koho je dlouhodobé ošetřovné určeno a kdo může dávku čerpat.