Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lubomír Zaorálek
aktualizováno dnes 14:18

PŘÍMÝ PŘENOS z volebního štábu ČSSD

Volební místnosti se ve 14:00 uzavřely a politici z ČSSD budou sledovat sčítání výsledků. Podívejte se v přímém přenosu do volebního štábu ČSSD.

Miloš Zeman volí
aktualizováno včera 20:50
Lídři u voleb

Prezident Zeman: "Volil jsem Čecha!" Hlasovali i lídři stran

Všichni volební lídři hodili v pátek lístky do urny. Do školy v pražských Stodůlkách zamířil také prezident Miloš Zeman, který šel volit hned po návratu z návštěvy Plzeňského kraje.

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek ve volebním Nova Duelu - 3
aktualizováno 19.10.
předvolební duel

Podívejte se na nejdrsnější hádky Babiše a Zaorálka z Nova Duelu

V předvečer voleb se na TV Nova vysílala zásadní politická debata. Do studia přijal pozvání předseda ČSSD Lubomír Zaorálek, který stanul proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Duel nabídl skutečně velké množství klíčových okamžiků a témat, přišlo ale i na několik velmi emotivních projevů.

Prásk.tv píše:

Nova Duel s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem - 1
čtěte o tématu Lubomír Zaorálek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Nova Duel s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem
aktualizováno 19.10.
Nova Duel

Příjezd lídrů na Novu: Babiš dorazil dřív, Zaorálek si dal na čas

Skromný doprovod, ale pečlivá příprava podkladů. Tak vypadal příjezd lídrů hnutí ANO a ČSSD do TV Nova, kde se oba politici střetli v klíčovém Nova Duelu.

Nova Duel s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem
aktualizováno včera 11:05
Favorité voleb

ZÁZNAM Nova Duelu: Babiš a Zaorálek se hádali o máslo i uprchlíky

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se střetli v předvolebním Nova Duelu. Jak se dalo očekávat, u mnoha témat se pohádali, často se překřikovali a moderátor Rey Koranteng měl téměř problém je ukočírovat. Řeč byla o migraci a bezpečnosti, Evropské unii i důchodové reformě.

Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš
aktualizováno 17.10.
Vážné obvinění

Finanční správa zlikvidovala firmy, které vadily Babišovi, tvrdí ČSSD

Jen tři dny před volbami přišli sociální demokraté s vážným obviněním. Tvrdí, že stát zlikvidoval prostřednictvím zajišťovacích příkazů bezdůvodně několik firem, které vadily podnikatelským záměrům předsedy hnutí ANO Andreje Babiše!

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek
aktualizováno 13.10.
Volby 2017

Koho chtějí lidé za premiéra? Ukázal to EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM

Koho bychom chtěli za nového premiéra? Téměř třetina lidi odpověděla, že neví. Vyplývá to z exkluzivním průzkumu pro TV Nova, ve kterém jsme zjišťovali, jaká panuje nálada v Česku před volbami. Mezi rozhodnutými voliči vítězí s náskokem Andrej Babiš.

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek
aktualizováno 21.09.
nova duel

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek v exkluzivním duelu na TV Nova!

Televize Nova připravuje pro diváky největší volební vysílání ve své historii. Jedním z vrcholů tohoto volebního vysílání bude exkluzivní duel dvou hlavních kandidátů na premiéra České republiky.

2046841
18.09.
musel do nemocnice

Zaorálek promluvil o nehodě: Z auta se kouřilo a všude byla krev

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se v pondělí na jednání vlády rozpovídal před novináři o své páteční nehodě. Šéf diplomacie při ní utrpěl zranění hlavy a musel do nemocnice. Na srážku s druhým autem si ale příliš nepamatuje.

Nehoda Lubomíra Zaorálka - 4
16.09.
Páteční srážka

Zaorálek po nehodě: "Pěkně mi sešili hlavu!" Takhle se to stalo

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek při páteční nehodě na jižní Moravě utrpěl lehké zranění, přesto pro jistotu zrušil víkendový program. Policie nechce ke srážce říct více informací, redakce TN.cz ale zjistila nové podrobnosti.

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek je český politik, ministr zahraničních věcí od roku 2014 a člen ČSSD. Narodil se 6. září 1956 v Ostravě. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.  Ovládá angličtinu, němčinu a ruštinu. Má tři děti.

V listopadu 1989 se podílel na vzniku Občanského fóra v Ostravě. V roce 1990 se stal členem Rady za Občanské fórum. Členem ČSSD se stal v roce 1994, o dva roky později byl zvolen jako poslanec ČSSD do Parlamentu České republiky. V roce 1998 se stal místopředsedou ČSSD a předsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. Mezi lety 2002-2006 byl předsedou Poslanecké sněmovny. V roce 2014 byl jmenován do funkce ministra zahraničních věcí.

29. dubna 2014 podepsal s ministrem zahraničí Čínské lidové republiky Wangem I. prohlášení o prohloubení vzájemné politické a ekonomické spolupráci. V textu stojí například, že "Česká republika nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě".

Po rezignaci Bohuslava Sobotky se stal volebním lídrem ČSSD pro volby v roce 2017 a kandidátem ČSSD na post premiéra.