Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Aukce obrazu Leonarda Da Vinciho skončila rekordem
aktualizováno 07.12.
rekordní částka

Da Vinciho obraz se prodal za miliardy. Záhadný kupec odhalen!

Obraz Salvator Mundi (Spasitel světa) italského malíře Leonarda da Vinciho se prodal za 450,3 milionu dolarů (9,8 miliardy korun). Záhada okolo kupce byla nyní objasněna. Zakoupil ho princ Bader ze saúdskoarabské královské rodiny.

Aukce obrazu Leonarda Da Vinciho skončila rekordem
aktualizováno 16.11.
rekordní aukce

Obraz Ježíše od Leonarda Da Vinciho byl vydražen za miliardy

Za 450,3 milionu dolarů (9,8 miliardy korun) se ve středu na aukci v New Yorku vydražil obraz italského renesančního malíře Leonarda Da Vinciho. Dílo zobrazující Ježíše Krista pojmenované Salvator Mundi (Spasitel světa) se tak podle aukční síně Christie's stalo nejdražším obrazem, který se kdy na světě prodal v dražbě.

Donald Trump
28.07.
FOTO UVNITŘ Umělec z něj nebude

Trumpův obraz se prodal za 650 tisíc! Lépe by ho nakreslilo i dítě

Takovou kresbu jste ještě neviděli! Obrázek New Yorku, který nakreslil Donald Trump, připomíná spíše dílko malého dítěte, i přesto našel svého kupce. V aukci za něj neznámý mecenáš nabídl v přepočtu 650 tisíc korun!

Prásk.tv píše:

Dívka se našla v galerii - 1
čtěte o tématu obraz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Obraz Šero v pralese
aktualizováno 28.05.
aukční síň

Nový rekord: Obraz české malířky Toyen se vydražil za 30 milionů

Obraz české malířky Toyen Šero v pralese se dnes vydražil za 30 milionů korun včetně aukční přirážky, což je autorčin tuzemský rekord a současně čtvrtý nejdráže prodaný obraz na aukcích v ČR. Galerie Kodl dnes prodala 200 uměleckých děl za celkovou částku 250 miliónů korun, čímž se její dnešní aukce stala historicky nejúspěšnější v České republice. Dosavadní rekord držela stejná aukční síň z loňského roku, kdy zaznamenala tržbu přes 142 milionů korun. ČTK to za Galerii Kodl sdělila Terezie Kaslová.

Dubai Frame
aktualizováno 24.04.
extravagantní stavba

V Dubaji vyroste obří rám na obraz. Bude z něj vidět celé město

V Dubaji je skoro dokončena výstavba extravagantní budovy, která je známá pod názvem Dubai Frame. Otevřít by ji měli ještě v letošním roce. Konstrukci monumentální stavby ale zastiňuje spor města s architektem, který budovu ve tvaru rámu na obraz navrhl.

Mánesův tajemný obraz - 1
aktualizováno 30.03.
odhalí ho policie?

Záhada Mánesova obrazu: Skrývá tajemství, které má řešit kriminálka

Obraz nevyčíslitelné hodnoty jednoho z našich nejvýznamnějších malířů Josefa Mánese letos ozdobí komnatu zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Poprvé ho tak uvidí i veřejnost. Dílo je přitom pro všechny obrovskou záhadou.

Dražba obrazu Eisberg (Ledovec) od německého malíře Gerharda Richtera
09.03.
pojede i do Česka!

"Ledovec" za půl miliardy se stal nejdražší krajinomalbou světa

Nejdražší krajinomalbou světa je od včerejška obraz Eisberg (Ledovec) německého současného malíře Gerharda Richtera. Na aukci v Londýně se prodal za v přepočtu rekordní částku půl miliardy korun.

Obraz Františka Kupky Série C I.
26.11.
Dílo Františka Kupky

Český aukční rekord padl! Novým rekordmanem je tento obraz

Obraz Františka Kupky Série C I. (Protihodnoty) z roku 1935 se dnes v Pražském Mánesu prodal v novém domácím aukčním rekordu za 62 milionů korun.

KOŘENÍ: Tělo jako plátno
23.10.

KOŘENÍ: Tělo jako plátno

Malovat na lidská těla není ničím novým. Modelek pobíhajících po městě s namalovanými fotbalovými dresy už jsme mohli vidět bezpočet.

Nesmrtelný Putin
aktualizováno 16.12.
Hit internetu

Šokující konspirační teorie: Putin je nesmrtelný, dokazují fotky

Internetem kolují fotografie a reprodukce slavných obrazů, které mají dokazovat, že Ruský rezident je nesmrtelný.