Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Atomový výbuch
aktualizováno 04.09.
srovnání zbraní

KLDR hrozí vodíkovou bombou! Je mnohem ničivější než atomová

Severní Korea o víkendu ohlásila úspěšný test vodíkové bomby. Ta byla podle prvních odhadů mnohem silnější, než pumy, které dopadly na Hirošimu a Nagasaki. Jihokorejské ministerstvo obrany zveřejnilo, že měl výbuch sílu až 50 kilotun TNT. Skutečnost, že se jedná o vodíkovou bombu, vyvolal další obavy, protože se zdá, že KLDR ve svém jaderném programu výrazně pokročila. V čem se přesně liší jaderná a vodíková bomba?

Kim Čong un
17.08.
tajná zbraň

Co se stane, jestli KLDR zaútočí na USA? Kim má prý eso v rukávu!

Vztahy mezi Spojenými státy a Severní Koreou jsou napjaté jako nikdy předtím. KLDR už několik dní hrozí útokem na americký tichomořský ostrov Guam, prezident USA Donald Trump slibuje odplatu. Pokud Korea s výhrůžkami nepřestane, pozná ohnivou odplatu, jakou svět neviděl. Jenže severokorejský vůdce Kim Čong-un má prý eso v rukávu.

Si Ťin-pching a Donald Trump
12.08.
válka na spadnutí?

Vztahy USA a KLDR se vyostřují: Kvůli hrozbě začala jednat i Čína!

Kvůli vyhrocené situaci kolem Severní Koreje se telefonicky spojil americký prezident Donald Trump se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Lídři obou vojenských supervelmocí se shodli na tom, že chtějí jaderné odzbrojení severokorejského režimu a udržení míru na Korejském poloostrově.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Donald Trump - atomové zbraně
aktualizováno 08.08.
světová hrozba

KLDR má jadernou bombu, tvrdí rozvědka! Trump hrozí odvetou

Pokud bude Severní Korea nadále vyhrožovat USA, narazí na ohnivou zlobu, jakou svět neviděl. V úterý to prohlásil americký prezident Donald Trump. Reagoval tak na tvrzení armádní rozvědky KLDR, že země vyvinula miniaturizovanou jadernou hlavici, kterou může být vyzbrojena balistická střela.

Zpracovna jaderného odpadu Hanford
09.05.
Únik zatím nezaznamenali

Nehoda v jaderném zařízení: Na radioaktivní odpad se zřítil tunel!

Vážnou nehodu řeší americké ministerstvo energetiky v továrně na zpracování jaderného odpadu na jihu státu Washington. Zřejmě kvůli otřesům způsobeným stavbou nedaleké silnice se propadla půda nad tunelem, ve kterém jsou vagóny s vyhořelým jaderným palivem a další radioaktivní materiál. Úřady zatím žádný únik radiace nezaznamenaly.

Jaderný výbuch - ilustrační foto
23.04.
KLDR hrozí

Kimův vyslanec varuje: Nechte nás být, můžeme zničit celý svět!

Zvláštní velvyslanec KLDR na Západě, Španěl Alejandro Cao de Benós, varuje: "Jestli nás nenecháte být, můžeme zničit celý svět!" Severní Korea je podle španělského komunisty vybavená vodíkovou bombou a k totální katastrofě stačí použít tři nebo čtyři tyto ničivé zbraně.

Jaderný výbuch
aktualizováno 16.03.
video Podívejte se

USA provedly přes 200 jaderných testů, odtajnily první záběry

Spojené státy během 17 let provedly ohromné množství testů nukleárních zbraní, veškeré výbuchy byly pečlivě zaznamenávány. Tyto filmy leží dlouhá léta v zabezpečených trezorech a pomalu hnijí a rozkládají se. Díky Národní laboratoři Lawrence Livermora teď některé z nich spatřují světlo světa.

Posun času
27.01.
čas do konce lidstva

Soudný den je čím dál blíže, varují vědci po zvolení Trumpa

Po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem atomoví vědci posunuli tzv. "apokalyptické hodiny" blíže k soudnému dni.

Jaderný výbuch - ilustrační foto
30.12.
zóna smrti

Zasáhne vás výbuch atomové bomby? Chytrá mapa vám to ukáže

Často slýcháme zprávy o atomovém nebezpečí, každou chvíli se objeví další následky jaderných katastrof z minulosti. Jaderná hrozba je noční můrou mnoha lidí, ale málokdo tuší, jakou ničivou silou atomové výbuchy skutečně disponují.

Jaderná raketa - ilustrační
aktualizováno 26.10.
jaderný arzenál

Rusko představilo nejničivější raketu! Dokáže vymazat Francii

Rusko zveřejnilo snímky nejničivější zbraně, jakou dosud vyrobilo. Podle expertů vedle ní budou bomby, které zničily Hirošimu a Nagasaki, vypadat jako dětské hračky.