Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
aktualizováno 18.07.
návrh obžaloby

Tajemník SPD posílal gaye, Židy a Romy do plynu. Hrozí mu vězení!

Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně. Informaci nepřímo potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Obžalovaný Česlav Hurina
aktualizováno 17.07.
Nezvyklý případ

Smrt policisty je u soudu jako vražda, našli ho oběšeného

Krajský soud v Olomouci dnes otevřel případ vraždy policisty z roku 2015. Toho našli oběšeného pod mostem v Olomouci. Před soudem stojí Česlav Hurina, kterému hrozí až 20 let vězení.

David Rath - 10
12.07.
druhá větev případu

Kauza Ratha kvůli úplatkům nekončí. Obžalovali 9 lidí a 8 firem

Státní zástupce Jiří Pražák ve středu podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Týká se zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Případem se bude zabývat Krajský soud v Praze. Státní zástupce to uvedl na webu.

Prásk.tv píše:

Veronika Zelníčková
čtěte o tématu obžaloba na Prásk.tv
Radek Matlach
aktualizováno 07.06.
Podání obžaloby

Znalci z kauzy Kramný míří k soudu. Měli lhát v posudcích!

Státní zástupkyně obžalovala z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku soudní znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby.

Pád z vlaku
06.06.
neštěstí na trati

Smrt dítěte po pádu z rychlíku: Soud potrestal ženy podmínkou

Soud v Olomouci potrestal vlakvedoucí a průvodčí za tragický pád dítěte z vlaku podmíněnými tresty. Ženy nesplnily drážní předpisy a kvůli tomu vyjel vlak z olomouckého nádraží z nedovřenými dveřmi, z nichž později dítě vypadlo. Za usmrcení z nedbalosti dostaly podmíněný trest na 18 měsíců s dvouletým odkladem.

Policisté v civilu vytáhli v Plzni zbraň na řidiče
aktualizováno 06.06.
Zástupce ho obžaloval

Policista bez důvodu vytáhl na řidiče pistoli. Půjde k soudu

Policistu, který loni v září mířil pistolí na řidiče v Plzni, obžalovalo státní zastupitelství ze zneužití pravomoci. Má jít o zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky. V krajním případě mu hrozí až pět let vězení.

Muž podezřelý z pedofilie
aktualizováno 22.05.
Sexuální zneužívání

Muž měl děti lákat na hračky a osahávat. "Platil" jim stravenkou

Jednašedesátiletý muž z Mostu stojí před soudem kvůli zneužívání nezletilých dětí. Pod záminkou, že jim daruje hračky, je měl podle obžaloby vlákat do bytu a tam je osahávat. Obžalován je ze znásilnění a šíření pornografie, kterou měl nezletilým dětem pouštět.

Nehoda - ilustrační foto
aktualizováno 09.05.
tragická havárie

Jízdu z diskotéky nepřežili tři lidé, řidičce hrozí až šest let vězení!

Až šest let za mřížemi hrozí 20leté řidičce za loňskou nehodu u Litoměřic, při které zemřeli tři její spolujezdci. Při ranním návratu z diskotéky nabourala autem do stromu. Podle obžaloby se dostatečně nevěnovala řízení.

Americký střelec Nikolas Cruz před soudem
aktualizováno 08.03.
Masakr ve škole

Střelce z Floridy obvinili. Ve vězení se prý bláznivě směje a zírá do zdi

Strůjce jedné z nejděsivějších masových vražd v historii Spojených států, Nikolas Cruz, který na střední škole ve floridském Parklandu, zastřelil 17 lidí, byl formálně obviněn. Za mnohonásobnou vraždu mu hrozí i trest smrti.

Týrané dítě -2
aktualizováno 07.03.
týrání pěstounkou

Brutální smrt dívky (2): Teta ji ubila přezkou pásku, říká obžaloba

Poslední a smrtelnou ránu dvouleté holčičce z Rokycanska, která zemřela loni v říjnu, zasadil kožený opasek s kovovou přezkou. Vyplývá to z obžaloby, kterou podal k soudu státní zástupce a podle které měla holčičku utýrat její teta.