Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dopis - ilustrační foto
aktualizováno 19.01.
Pochybení pošty

Zmatky na magistrátu! Tisíce lidí dostaly pokuty někoho jiného

Zmatky na pražském magistrátu. Ten rozeslal dva a půl tisíce pokut za dopravní přestupky na nesprávné adresy. Podle úředníků se chyba zřejmě stala na obálkovací lince České pošty. Případem se už začal zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů.

Prázdná poštovní schránka
aktualizováno 03.01.
velký výpadek

Česká pošta přestala doručovat noviny, tisíce lidí se jich nedočkaly

Českou poštu od nového roku v doručování denního tisku nahradila První novinová společnost (PNS) ve spolupráci s Mediaservisem a vydavatelské domy už hlásí první větší "výpadek". Týká se všech deníků a části časopisů, problém má být právě na straně externího doručovatele.

Pošta - 4
aktualizováno 02.01.
dražší služby

Pošta od února zdraží známky na dopis i doporučená psaní

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 Kč. Cena doporučeného psaní vzroste o šest korun na 44 Kč. Balíky o hmotnosti do dvou kg nezdraží. Vyplývá to z informací České pošty. Pošta zdražení odůvodňuje snahou o zajištění kvality a dostupnosti poštovních služeb.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Česká pošta
19.12.
vyzrajte na poštu

Nedoručili vám balík? Na poštu nemusíte! Právnička poradila fintu

Reklamace nebo vracení nevhodných vánočních dárků - to čeká už příští týden zákazníky a obchodníky. Sdružení na ochranu spotřebitelů radí lidem nenechat se prodejcem odbýt a usilovat o svá práva. Bránit se můžete i tehdy, pokud vám pošta nedoručí balík do ruky.

Auto České pošty
06.12.
nekonečné stížnosti

Stovky stížností zavalily poštu. Tohle vzkázala žena za přepážkou

Předvánoční období se pro Českou poštu proměnilo v hororové. Zaměstnanců je málo, zásilky nestíhají doručovat a klienti jsou stále více rozzlobení. Redakci TN.cz se ozvala pracovnice pošty a všem nespokojeným zákazníkům zaslala následující vzkaz.

Česká pošta - 4
aktualizováno 04.12.
šokující příběhy

Česká pošta jí ztratila složenku, peníze prý vyplatili někomu jinému

Kvůli službám České pošty zuří stále více lidí. Do redakce TN.cz se nám ozvaly desítky nespokojených klientů. Nejčastěji si stěžovali na doručování balíků, našli se ale i tací, podle kterých je chyba České pošty dostala do existenčních problémů.

Česká pošta - 6
04.12.
Stížností přibývá

Zrušte balíky do ruky, žádají klienti poštu! Často končí na pobočce

Stížností na chování doručovatelů České pošty přibývá. Do redakce dorazily desítky emailů lidí, kterým pošťák nedoručil zásilku a ani nezazvonil, přestože čekali doma právě na něj. Někteří jdou dokonce tak daleko, že Poštu výzývají, aby službu "balík do ruky" úplne zrušila.

Česká pošta (ilustrační foto).
01.12.
arogance na poště

Česká pošta nedoručila zdravotní pomůcky. Muž mezitím zkolaboval

Zvláštní chování vedoucí pracovnice pošty zažila paní Renata z Prahy. Její manžel očekával zásilku zdravotnického materiálu z Brna. Při opakované urgenci zjistil, že zásilka byla dávno odeslána. Doručena však nebyla ani zásilka, ani oznámení o jejím (ne)doručení. Manžel paní Renaty zkolaboval a skončil na jednotce intenzivní péče, a tak se pátrání po balíku ujala ona sama. Ke svému překvapení se však setkala s naprosto neuvěřitelným přístupem pracovníků pošty.

Fronta na poště
aktualizováno 28.11.
česká pošta versus lid

Stížnosti klientů pošty: Balíky se ztrácí, ve frontách čekáme hodiny

Pan Jan ze Zlína se živí výrobou trofejí ke sportovním utkáním, které posílá svým klientům po celé republice poštou. Bohužel se mu až příliš často stává, že se balíky ztrácí. Reklamace nepomáhá a děti tak často na své trofeje čekají marně. Jen za minulý týden přišel pan Jan o zisk minimálně 10 tisíc korun. A bohužel není jediný, kdo kvůli poště tratil.

Doručování balíků
aktualizováno 24.11.
měsíc do vánoc

Nestíháme doručovat, přiznali dopravci. Na dárky musíte počkat

Pokud jste se i vy rozhodli, že si během tzv. Black Friday výhodně nakoupíte dárky na Vánoce, připravte se, že je doma nebudete mít hned. Alespoň pokud si pro ně sami nezajdete do obchodu. Přepravní společnosti jsou totiž zahlcené objednávkami z e-shopů a často nestíhají zásilky doručit v termínu.