Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchranáři v Berlíně
včera 11:09
uzavřou i nemocnici?

Berlín čeká obří evakuace, našli bombu! Policie: "Bude to velké!"

Nedaleko hlavního nádraží v centru Berlína dělníci našli leteckou pumu z druhé světové války. Kvůli jejímu zneškodnění bude muset být v pátek evakuována velká část Berlína, která zahrnuje mimo jiné i nemocnici. Podle policie půjde o rozsáhlou akci, která se dotkne i dopravy.

Nahlášení bomby na VŠE v Praze - 1
aktualizováno 04.04.
zásah pyrotechnika

Poplach na VŠE: Anonym hrozil výbuchem, studenti se evakuovali

Kvůli poplachu na Vysoké škole ekonomické v Praze museli policisté a hasiči evakuovat velké množství studentů a pracovníků školy z celého areálu. Anonym vyhrožoval, že na pozemcích školy odpálí bombu. Na místě pátrali policisté společně s pyrotechnikem a speciálně vycvičeným psem. Asistovali jim také hasiči. V půt třetí odpoledne se mohli studenti vrátit k výuce.

Útok na bankomat 2
aktualizováno 24.03.
Nezastaví se před ničím

Pro lup s bombou. Zloděj na jihu Čech vyhodil bankomat do povětří

Neuvěřitelný způsob vykradení bankomatu vyšetřují policisté na jihu Čech. Lupič si totiž přinesl trhavinu a přístroj odpálil. Poškodil při tom nejen bankomat, ale i okolní dům. Policisté zjišťují, jakou výbušninu lupič nebo lupiči použili a hledají svědky.

Prásk.tv píše:

Ruben Valera Cornejo - 1
čtěte o tématu bomba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Márnice
aktualizováno 01.03.
spletl si adresu

Muž se chtěl pomstít policistům, výbuch zabil nevinného člověka!

Newyorská policie ve středu zadržela muže, jehož podomácku vyrobená bomba zabila muže (73). Určená byla původně právě strážcům zákona, kteří agresora už dříve zatkli za neoprávněné džení zbraní. Pachatel si ale spletl adresu.

Tank Merkava
18.02.
Izrael versus Palestina

Napětí v Pásmu Gazy: Po zranění vojáků přišla palba z tanků!

Vztahy mezi Izraelci a Palestinci se opět zhoršují. Poté, co podomácku vyrobená bomba zranila v Pásmu Gazy čtyři izraelské vojáky, na sebe odveta nenechala dlouho čekat. A protiúder byl velmi tvrdý.

Zajištění chemikálií v centru Prahy
09.02.
Obří evakuace

Student nahlásil bombu. Chtěl zkusit, zda ho policisté najdou!

Policistům se po necelém měsíci podařilo vypátrat anonyma, který v půlce ledna oznámil uložení bomby v pražském nákupním centru Palladium. Zarážející je především motiv činu, který spustil evakuaci několika stovek zákazníků.

Policie ČR - ilustrační - 2
aktualizováno 17.01.
smrtelná hrozba

Poplach v Praze! Stovky dětí ze školy evakuovali kvůli bombě

Stovky studentů musely ve středu urychleně opustit budovu střední odborné školy v Praze. Na místě teď zasahují policejní jednotky, které dostaly hlášení o bombě v areálu.

Útok v Bagdádu
aktualizováno 15.01.
výbuchy v Bagdádu

Při sebevražedném útoku teroristů zemřelo 26 lidí! 90 zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a dalších 90 se zranilo při pondělním dvojitém útoku sebevraždených atentátníků v centru Bagdádu. O bilanci informovala s odvoláním na zdravotnické úřady agentura AFP. Irácké ministerstvo vnitra ohlásilo nejméně 16 mrtvých.

Výbuch v supermarketu v ruském Petrohradu
30.12.
Spadla klec

Rusové chytili strůjce atentátu v Petrohradu. Výbuch zranil 13 lidí

Ruská tajná služba (FSB) zadržela strůjce a zároveň vykonavatele středečního atentátu v petrohradském supermarketu, při kterém bylo zraněno 13 lidí. Informují o tom dnes ruská média.

Atentát v Kábulu - 2
aktualizováno 28.12.
mohutné exploze

Kábulem otřásly bombové útoky! Nejméně 40 mrtvých, 30 zraněných

Nejméně 40 mrtvých si vyžádala série bombových útoků na západě afghánské metropole Kábulu. Další tři desítky lidí byly raněny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické hnutí Tálibán se od činu distancovalo.