Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nevybuchlá munice
04.11.
velký omyl

Muž přivolal policii kvůli nálezu bomby! Pořádně se ale spletl

Němec z města Bretten se obával, že na své zahradě objevil nevybuchlou bombu z 2. světové války. K podezřelému nálezu proto přivolal policii, která ale zjistila, že jde o obrovskou cuketu.

Výbuch v Kyjevě - 2
aktualizováno 26.10.
foto + video teroristický čin?

Atentát na ukrajinského politika! Útočníci dali do auta bombu

Ukrajinský poslanec Ihor Mosijčuk se ve středu stal terčem teroristického útoku. Tak prezentují nešťastnou událost, při které hrála hlavní úlohu nástražná výbušnina, tamní média. Poslanec je po atentátu zraněný, jeho bodyguard zemřel.

Anonymní oznámení o bombě v Brně
20.10.
Bombová výhrůžka

Máte tam bombu, volal muž k soudu. Teď přišel tvrdý trest!

Krajský soud v Plzni uložil dosud nejvyšší trest za šíření poplašné zprávy. Štěpán Paleček má za anonymní telefonát o uložení bomby ve vězení strávit čtyři roky. Navíc má zaplatit více než stotisícovou náhradu škody.

Prásk.tv píše:

Atomová bomba - 1
čtěte o tématu bomba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Smrt novinářky Dauphne Galiziové
17.10.
Maltská reportérka

Novinářku zabil výbuch bomby v jejím autě! Odkrývala korupci

Známou maltskou investigativní novinářku zabila exploze bomby v jejím autě. Dlouhá léta rozkrývala korupci v zemi. Pečlivě rozebrala například takzvané Panama Papers, tedy uniklé dokumenty právnické firmy o přesunech peněz do daňových rájů.

Grafitová bomba BLU-114/B
10.10.
korejský poloostrov

Jižní Korea má proti KLDR novou bombu, dokáže "vypnout" města

Jižní Korea je schopná vyrobit zbraň, která neničí budovy a nebere lidské životy, během chvíle ale dokáže paralyzovat celá města. Jde o grafitovou bombu, která by byla schopná vyřadit elektrickou síť KLDR. V případě konfliktu neváhá Soul takové bomby použít, zveřejnila jihokorejská agentura Jonhap.

Výbuch v londýnském metru - 2
aktualizováno 17.09.
Výbuch bomby

V Anglii kvůli teroru v metru zatkli druhého muže, už sedí ve vazbě

Britská policie v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru dnes zadržela druhého člověka. Jednadvacetiletý muž byl zadržen na západním londýnském předměstí Hounslow a teď je ve vazbě, informovala BBC.

Zesílená bezpečnostní opatření v londýnských ulicích
17.09.
Teror v Londýně

Bomba v metru mohla zničit celý vagón, útočníků mohlo být víc

Při pátečním teroristickém útoku v londýnském metru byla použita trhavina triaceton triperoxid (TATP), kterou často při sebevražedných atentátech používají islámští radikálové. Napsal to v nedělním vydání britský deník The Independent.

Nahlášená bomba v Moskvě
aktualizováno 13.09.
Strach z teroru

Rusku hrozí bombovým útokem, v Moskvě evakuovali 20 tisíc lidí

Moskevská policie přijala ve středu několik telefonátů, které hrozily bombami umístěnými ve velkých nákupních centrech, na nádražích a na univerzitě. Kvůli hrozbám zahájili policisté rozsáhlou operaci. Ohrožené budovy musely opustit tisíce lidí. Bombové hrozby zasáhly i další města

Žena nahlašovala bombové útoky!
09.09.
podivný důvod

Žena si chtěla udržet partnera. Nahlašovala bombové útoky!

Policie dopadla ženu, která opakovaně volala na tísňovou linku a nahlašovala bombové útoky v Plzni. Policisté kvůli ní několikrát evakuovali stovky lidí z banky, obchodů a dokonce i trolejbusů. Žena si údajně tímto velmi zvláštním způsobem chtěla udržet muže, kterého miluje.

Severokorejský vůdce Kim Čong-Un si prohlíží bombu
06.09.
Seismické vlny

Jaderný test KLDR vyvolal silné otřesy, byly cítit až v Česku!

Otřesy, které vyvolal jaderný test KLDR, byly cítit až v Česku! Zkouška údajné vodíkové bomby způsobila seismické vlny. Informovala o tom Akademie věd.