Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Borat
aktualizováno včera 11:50
svlékli se do boratek

Za fotky v plavkách dostali Češi pokutu. Zaplatí ji skutečný Borat

Britský herec a představitel Borata Sacha Baron Cohen poslal na svém facebooku vzkaz Čechům, kteří se v Kazachstánu svlékli do pověstných boratovských plavek a vysloužili si pokutu. Tu za ně hodlá Cohen dokonce zaplatit.

Nemoc
17.11.
přehled po krajích počet hříšníků

Za šizení neschopenky i 20 tisíc! Na tohle všechno můžete doplatit

Za devět měsíců letošního roku udělili kontroloři ze sociální správy téměř třem tisícům lidí tučné pokuty. Nejvíc hříšníků bylo v Plzeňském kraji, pacienti doplatili na špatné označení bytu i nedodržování vycházek.

Nehoda - cyklista
aktualizováno 16.11.
nezákonný postup?

Žena spadla z kola, policie ji za to přišla pokutovat do nemocnice!

Žena (72) ze Zlínska si po pádu z kola zlomila kotník, podle policistů ale její trest nebyl dostatečný. Udělili ji navíc pokutu za to, že se plně nevěnovala řízení - vyrazili kvůli tomu až do nemocnice. Na případ upozornil úřad veřejné ochránkyně práv, která považuje postup policie za nezákonný.

Prásk.tv píše:

Belle Gibson - 3
čtěte o tématu pokuta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Sacha Baron Cohen jako Borat
15.11.
Citlivé téma

Češi se převlékli za Borata, zatkla je policie a dostali pokutu

Hodně dlouho bude na výlet do kazašské Astany vzpomínat skupina šesti českých turistů. Ti se na konci minulého týdne převlékli do odhalujících mužských plavek, které proslavil film Borat a chtěli si pořídit fotku. Dopadlo to ale úplně jinak.

Revizor - ilustrační foto
07.11.
pražská MHD

Cestující, pozor! Revizoři dnes chystají obří zátah na neplatiče

Cestující v pražské MHD by se dnes měli mít na pozoru a zkontrolovat si, jestli mají platnou jízdenku. Dopravní podnik totiž spouští tzv. Akci revizor a chystá zátah na černé pasažéry. V metru, tramvajích i autobusech se to bude dnes kontrolory jen hemžit.

Řidičský průkaz (ilustrační foto).
aktualizováno 06.11.
končící platnost

Statisíce lidí mají prošlé řidičáky, hrozí jim mastná pokuta

S listopadem přibude výrazné množství řidičů, kteří řídí s prošlým oprávněním. V letošním roce skončila platnost rekordnímu počtu řidičských průkazů, skoro polovina lidí si ale doklad nevyměnila. Těmto řidičům hrozí mastná pokuta.

2066481
02.11.
STŘEPINY

Za používání mobilu na přechodu hrozí ve městě pokuta

Mobilní telefony jako nebezpečný element silničního provozu jsou opět předmětem diskuzí. Nejde jen o telefonování řidičů, teď se mluví i o používání mobilů při chůzi.

Dub
aktualizováno 30.10.
spletli se

V Poděbradech pokáceli 150 let starý dub. Obyvatelé se bouří

Zaměstnanci technických služeb v Poděbradech omylem pokáceli 150 let starý dub. Spletli si ho totiž s jiným stromem, který je starý jen pár desítek let. Místní lidé se bouří a v parku, kde stál dub, zapalují svíčky. Radnice se hájí, že šlo o špatnou komunikaci mezí ní a technickými službami. Jejich šéfovi hrozí až milionová pokuta.

2064838
30.10.

Střepiny: 29. 10. 2017

Telefon na přechodu pro chodce jako přestupek pod pokutou. Realita Havaje a inspirace pro česká města.

Chodec kouká do mobilu
25.10.
Zombie se smartphonem

První město zakázalo chodcům koukat na mobil. ANKETA

Americké Honolulu se stalo prvním městem na světě, které má ve vyhlášce zanesený zákaz koukat za chůze na mobilní telefon. Těm, kteří by třeba psali SMS zprávu a zároveň u toho přecházeli silnici, hrozí pokuty v řádech stokorun.