Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policista vybírá pokutu za překročení rychlosti
12.01.
NOVELA ZÁKONA

ŘIDIČI, POZOR! Ministerstvo plánuje zvýšení pokut! PŘEHLED

Přestupek projednávaný ve správním řízení se může pěkně prodražit. Ministerstvo dopravy plánuje novelu zákona o silničním provozu. Změny se dotknou nejen správního řízení, ale i blokových pokut a bodového systému.

Alkohol
28.12.
severní čechy

Inspektoři ČOI poslali děti koupit alkohol. Výsledky byly šokující!

Inspektoři České obchodní inspekce udělali kontrolu prodeje alkoholu mladistvým. Ve třech případech, kdy figuranti mladší 18 let zkusili alkohol koupit, jim ho pokaždé prodali.

Prodej vánočních kaprů - 3
23.12.
Kontroly ČOI

Inspekce si posvítila na prodejce kaprů, jeden ryby vážil i s vodou!

Česká obchodní inspekce se o tomto víkendu zaměřila na nepoctivé prodejce vánočních ryb. Inspektoři rozdali pokuty za desítky tisíc korun. Nejhůř dopadla kontrola v Ostravě, hned dva prodejci uváděli špatnou hmotnost. Na jednom nákupu si tak přilepšili o desítky korun.

Prásk.tv píše:

Muže zastavili za rychlost
čtěte o tématu pokuta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Potravinářská inspekce zakázala doplněk stravy téměř bez vitamínů
aktualizováno 20.12.
Kontrola výrobku

Doplněk stravy s vitamíny neměl skoro žádné! Inspekce ho zakázala

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala doplněk stravy, který měl obsahovat vitamíny. Po jeho rozboru bylo však zjištěno, že je sice obsahuje, ale míň, než je uvedeno na obalu. Firmě, která výrobek uváděla na trh, teď hrozí pokuta.

Recepční
aktualizováno 18.12.
Narušení soutěže

Booking.com nabízel ubytování levněji než hotely, úřad ho potrestal

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních nabízejících krátkodobé ubytování. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Pokuta podle něj zatím není pravomocná, firma může podat rozklad.

Domácí porod
06.12.
Měla platit 120 tisíc!

Za domácí porod padla pokuta, asistentka ji zatím platit nemusí

Porodní asistentka Johanka Kubaňová nebude zatím muset platit 120tisícovou pokutu za to, že poskytovala ženám pomoc při domácích porodech. Rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje zrušilo Ministerstvo zdravotnictví, které úřadu případ vrátilo zpátky.

Policejní kontrola
aktualizováno 05.12.
podepsané zákony

Velká změna, policistům se vrátí možnost domluvy místo pokuty

Policistům se vrátí možnost řešit některé přestupky domluvou, v současném stavu museli policisté viníky pokutovat. Novelu zákona, která domluvu vrací do hry, podepsal ve středu prezident. Ministerstvo vnitra si od změny slibuje snížení administrativní náročnosti.

Česká pošta ilustrační
aktualizováno 05.12.
výzva k zaplacení

Další problém České pošty, pokuty přišly úplně jiným lidem

Pošta omylem doručila některým řidičům výzvu k zaplacení pokuty určenou pro někoho jiného. Ti si tak mohli přečíst adresu, datum narození i to, kolik má dotyčný zaplatit. Za záměnu pošta zaplatila pokutu.

Pes v zimě
30.11.
Zapomenutý pes

Hodiny nechal psa uvázaného na mrazu v Brně, dostal jen pokutu

Muž nechal psa několik hodin mrznout před vchodem do nemocnice. O zdraví zvířete měla obavy kolemjdoucí žena, která zavolala hlídku strážníků. Strážníci majiteli vypsali pokutu.

Portál Viagogo dostal pokutu od ČOI
30.11.
směšná pokuta

Inspekce dala pokutu portálu Viagogo, který prodává vstupenky

Na portál Viagogo.cz, který prodává vstupenky a na který upozornila TV Nova v reportáži, už si posvítila také Česká obchodní inspekce. "Inspektoři na základě četných podnětů spotřebitelů prokázali nekalou obchodní praktiku," uvádí ČOI.