Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchanné práce u zříceného mostu v Janově - 1
aktualizováno 15.08.
pád mostu v itálii

V Janově vyhlásili roční výjimečný stav! Vláda žádá rezignaci firmy

Kvůli úternímu pádu části Morandiho mostu v Janově ve středu italský premiér Giuseppe Conte vyhlásil v regionu Ligurie na žádost místní správy roční výjimečný stav. Na tiskové konferenci po mimořádné schůzi s ministry také oznámil, že úřady nebudou čekat až na ukončení trestního vyšetřování a brzy rozhodnou, zda správce dálničního úseku přijde o licenci.

Briefing Miloše Zemana
14.08.
Ostrá slova

Jste trapní udavači, rozohnil se poslanec kvůli pálení trenek!

Komunistického poslance Zdeňka Ondráčka doběla rozpálili "udavači", kteří si stěžovali na nedávný happening, při kterém prezident Miloš Zeman spálil obří červené trenýrky, které skupina Ztohoven před časem vyvěsila na Hradě. Hradu hrozí až padesátitisícová pokuta.

Briefing Miloše Zemana
aktualizováno 13.08.
znečištění ovzduší

Hrad má problém: Za spálení trenýrek mu hrozí pokuta 50 tisíc

Pokuta až 50 tisíc hrozí Pražskému hradu za červnové pálení trenýrek na zahradě Lumbeho vily. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) už zahájila přestupkové řízení. Prý byl porušen zákon o ochraně ovzduší.

Prásk.tv píše:

Muž dostal bizarní pokutu - 1
čtěte o tématu pokuta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Mušle
10.08.
zakázané suvenýry

Chtěl si vzít písek z pláže, zaplatí 26 tisíc. S čím od moře nesmíme?

Pokutu v přepočtu více než 26 tisíc korun dostal Brit, který si chtěl odvést ze Sardinie plastovou lahev naplněnou pískem z pláže. Na ostrově je to totiž kvůli ochraně životního prostředí zakázáno. Můžete mít ale problémy i s jinými suvenýry, které si budete chtít z dovolené přivézt.

Peníze - ilustrační foto
09.08.
Varování ČOI

Pozor na registr dlužníků! Je k ničemu, jen z lidí tahá peníze

Česká obchodní ispekce (ČOI) varuje před tzv. Centrálním registrem dlužníků (CERD) České republiky. Službu provozuje americká společnost, tváří se ale jako oficiální registr dlužníků. Po registraci je ale téměř nemožné zrušit předplatné.

Policie a Sparta hledá chuligány
09.08.
čeká je trest

Policie hledá chuligány, kteří přerušili zápas Sparty. Poznáte je?

Pražská policie zveřejnila fotografie lidí, které hledá v souvislosti s narušením fotbalového utkání mezi pražskou Spartou a srbským Spartakem SUBOTICA. Skupina fanoušků před týdnem vtrhla na hřiště a zápas musel být přerušen.

Žena v nikábu
04.08.
trest za zahalování

Žena zaútočila na muslimku v nikábu. Pokutu dostala napadená

Dánská policie udělila první pokutu za zahalování tváře na veřejnosti. Zákon platí od 1. srpna. Prvním provinilcem je žena v tradičním islámském oděvu nikábu, kterou napadla v obchodním centru jiná žena a chtěla jí závoj z obličeje strhnout. K potyčce dorazila policie, která muslimce udělila pokutu 1000 dánských korun (3500 Kč).

Kamery na dálnici D1 u Jihlavy
aktualizováno 25.07.
vyplatily se

Jihlava jásá! Díky kamerám na dálnici D1 vybralo město 8 milionů

Stavební práce na opravovaném úseku dálnice D1 u Jihlavy se blíží ke konci - skončilo tam proto i úsekové měření. Kamery si na vlastní náklady pořídilo město Jihlava a skoro dvoumilionová investice se magistrátu bohatě vyplatila. Na pokutách totiž hříšníci zaplatí až čtyřnásobek toho, co město do systému vložilo.

Google
18.07.

Google dostal od EU rekordní pokutu, má platit přes sto miliard!

Rekordní pokutu 4,34 miliardy eur (skoro 112 miliard Kč) udělila dnes Evropská komise společnosti Google. Americký internetový gigant podle ní zneužíval dominantního tržního postavení svého mobilního operačního systému Android a od roku 2011 omezoval výrobce zařízení, která tento systém využívala.

Johnson & Johnson - logo
aktualizováno 13.07.
škodlivé produkty

J&J musí ženám s rakovinou vaječníku zaplatit přes 100 miliard!

Společnost Johnson & Johnson musí odškodnit ženy, které po používání hygienických potřeb obsahujících mastek s azbestem onemocněly rakovinou vaječníku. Celkově se pokuta vyšplhala na 4,69 miliardy dolarů (přes 104 miliardy korun).