Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuty i požáry

Házení vajglů z auta se může pořádně prodražit! I za hranicemi

Vyhazování nedopalků cigaret z okna se může řidičům prodražit. Policie tento přestupek trestá pokutou až ve výši dvou tisíc korun. Pozor by si měli dát kuřáci za volantem i při cestě na dovolenou – v Rakousku stojí vyhozený nedopalek až 30 tisíc korun. Sankce jsou přísné, protože kvůli nedopalkům mnohdy vznikají nebezpečné požáry.

vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Pozor na to

Osvěžujete se vodou z fontán? Na dovolené hrozí vysoká pokuta!

Parné léto přímo vybízí k tomu, abyste si svlažili ruce nebo opláchli nohy v městských fontánách. Že to děláte i vy? Pak pozor, v Římě chtějí tuto kratochvíli úplně zakázat a hodlají rozdávat i tučné pokuty.

Prásk.tv píše:

Muže unášejí balonky
čtěte o tématu pokuta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Babiš, Sobotka, Chovanec
Aktualizováno 13.6. 2017 23:09
migrační krize

Česká vláda odmítá kvóty, systém podle politiků selhává

Evropská komise žene Česko, Polsko a Maďarsko před soud. Důvodem je bojkot povinného přerozdělování uprchlíků ze strany členských států Visegrádské čtyřky. Česká vláda před týdnem avizovala, že už na základě migračních kvót nepřijme jediného uprchlíka. V krajním případě hrozí Česku pokuta až čtvrt miliardy korun. Česká vláda i opoziční strany se v případu odmítání povinných kvót vzácně shodují. Podle premiéra Bohuslava Sobotky je řízení důkazem selhávání systému.

Uprchlíci
Aktualizováno 13.6. 2017 16:13
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

pozor v zahraničí

Používáte v autě kameru nebo navigaci? Hrozí statisícové pokuty

Jezdit s navigací se v posledních letech stalo samozřejmostí. Jenže pokud ji v autě máte umístěnou špatně, hrozí vám i pokuta. Ještě vážnější je situace s palubními kamerami, ty v některých zemích nemůžete mít za sklem vůbec.

Řidič v šoku
Aktualizováno 8.6. 2017 12:36
dopravní prohřešky

Kolik v Evropě zaplatíte za přestupky? Někde i přes 100 tisíc

Spousta Čechů jezdí na letní dovolenou autem. Dopustit se dopravního přestupku v zahraničí, ale není žádná legrace. Pokuty tady totiž mohou být daleko vyšší než u nás. Přečtěte si, na kolik vás vyjdou nejčatější prohřešky.

osudový omyl

Za záměnu embryí zaplatí Babišova klinika statisíce pokuty

Babišova reprodukční klinika na umělé oplodnění Reprofit zaplatí pokutu 800 tisíc korun za záměnu embryí. Přišlo se na ni pozdě, až ve vysokém stupni těhotenství jedné z klientek, napsal portál Seznam.

Bouřky
Aktualizováno 5.6. 2017 18:49
anketa nápad z Ruska

Za špatnou předpověď rozdáme tučné pokuty, navrhuje ministr!

Za špatnou předpověď počasí si meteorologové zaslouží trest - alespoň to si myslí ruský ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov. Reaguje tak na skutečnost, že většina lidí v Moskvě nebyla varována na konci května před smrtící vichřicí, při které zemřelo 16 lidí. Za špatně odvedenou práci chce ministr meteorologům rozdávat pokuty.