Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

horko bez pokut

Otvíráte v létě v autě okénka? V zahraničí vám za to hrozí pokuta

Cestovat v parném létě může být hodně nepříjemné, zvlášť když si máte sednout do auta, které stálo několik hodin na sluníčku. Pak by člověk nejraději shodil tričko, nazul žabky a otevřel všechna okýnka. Jenže za všechny tyto věci můžete dostat v zahraničí pokutu.

Prase - ilustrační foto
Aktualizováno 13.7. 2017 11:40
Musí porazit prasata

Africký mor prasat: Veterináři nařídili v celém okrese zabíjačky

Prasata určená na domácí porážku v okrese Zlín se budou muset do konce července porazit, pokud chovatelé nedodrží zásady bezpečnosti chovu, aby nemohl být kontaminován africkým morem prasat. Vyplývá to z textu opatření, které dnes Státní veterinární správa zveřejnila na webu. Maso z poražených prasat se bude moci zkonzumovat v domácnosti chovatele.

Petúnie
Aktualizováno 13.7. 2017 11:33
genetická modifikace

Máte doma vícebarevné petúnie? Za jejich prodej je pokuta 500 tisíc

Před rizikovými petúniemi, které se dostaly na český trh, varuje Ministerstvo životního prostředí (MŽP). Ukázalo se totiž, že ty s oranžovými, ale i vícebarevnými květy mohou být geneticky modifikované. A za prodej takových rostlin hrozí v Česku pokuta až půl milionu korun.

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu pokuta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

likvidační sankce

Chystá se bič na firmy! Za špatnou ochranu osobních dat obří pokuta

Až půlmiliardová pokuta bude od příštího května hrozit firmám za nedostatečnou ochranu osobních údajů svých zákazníků. Především pro ty malé mohou být obrovské pokuty likvidační. Většina jich přitom vůbec neví, že se nějaký zákon vůbec chystá.

konec obscéností

Drsný zákaz na chorvatském Hvaru: Za plavky hrozí pokuta

Chorvatům už došla trpělivost s rozdováděnými turisty, kteří nerespektují místní zvyklosti. Proto se rozhodli pokutovat ty, kteří se budou centrem měst promenádovat jen v plavkách. Nově toto opatření zavedl i nejoblíbenější chorvatský ostrov Hvar.

věděli jste to?

Krmíte prasata zbytky z kuchyně? Hrozí vám pokuta až 20 tisíc korun

Pokud doma krmíte prasata zbytky jídla z kuchyně, můžete mít problém. V České republice je to již téměř 15 let zakázané. Dodržování zákazu má zamezit tomu, aby se do chovu domácích prasat dostala smrtící nákaza - v současnosti především africký mor.

Prase
Aktualizováno 29.6. 2017 18:13
hrozí pokuta

Na Zlínsku řádí africký mor prasat! Lidé musejí nahlásit své chovy

Veterináři ve čtvrtek potvrdili třetí případ nákazy africkým prasečím morem. Opět jde o uhynulého divočáka nalezeného ve Zlíně. Veterináři rozšíří ochrannou zónu, ve které nemoc hrozí. Kromě samotného Zlína začne opatření platit v dalších padesáti čtyřech obcích. Chovatelé navíc musejí své chovy nahlásit na obecní úřad.

drsné německo

Za dlouhé parkování u obchodu hrozí pokuta! Takhle se jí vyhnete

Maloobchodní řetězce v Německu bojují proti řidičům, kteří parkují před obchody, i když v nich nenakupují. Najímají si soukromé firmy, které parkoviště hlídají a udělují pokuty. Stání tak může vyjít i na 50 euro, tedy 1300 korun, někdy i více. Řidiči musí používat parkovací disk, aby pokutě zabránili. To však platí i na některých místech v Česku.

Společnost Google
Aktualizováno 27.6. 2017 21:09
Evropská komise

Rekordní pokuta pro Google: Má zaplatit přes 63 miliard korun!

Americký internetový gigant Google dnes dostal od Evropské komise rekordní pokutu 2,42 miliardy eur (63,88 miliardy Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu. Ve svém vyhledávači podle komise zvýhodňoval jiný vlastní produkt, a to službu pro porovnávání obchodních nabídek. Zatím rekordní pokutu od komise dostal v roce 2009 americký výrobce čipů Intel. Tomu komise vyměřila pokutu 1,06 miliardy eur (dnes 27,8 miliardy Kč).

Pokuty i požáry

Házení vajglů z auta se může pořádně prodražit! I za hranicemi

Vyhazování nedopalků cigaret z okna se může řidičům prodražit. Policie tento přestupek trestá pokutou až ve výši dvou tisíc korun. Pozor by si měli dát kuřáci za volantem i při cestě na dovolenou – v Rakousku stojí vyhozený nedopalek až 30 tisíc korun. Sankce jsou přísné, protože kvůli nedopalkům mnohdy vznikají nebezpečné požáry.