Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

1959054
Aktualizováno 3.2. 2017 17:15
smutná realita

Otřesný nález v žaludku na VIDEU: Velryba zemřela bolestivou smrtí!

Opravdu hrozivý nález objevili výzkumníci z Norska v žaludku velryby, která kvůli obrovským bolestem uvázla na mělčině a zemřela. Zvíře spolykalo více než 30 plastových tašek, smutné je, že pro badatele to nebylo vůbec žádné překvapení.

Smog v Ostravě
Aktualizováno 21.1. 2017 13:07
Kritická situace

Česko dál halí smog! ČHMÚ: Auta nechte doma, nebuďte déle venku

Meteorologové nově vyhlásili regulaci kvůli smogové situaci v Olomouckém a Středočeském kraji i Praze. Většinu území České republiky zahalil smog už v pátek, proto ČHMÚ nejdříve vyhlásila smogovou situaci.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

300 milionů dětí v ohrožení!

Každé SEDMÉ dítě dýchá jedovatý vzduch, varuje UNICEF

Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF) přišel s šokujícím varováním. 300 milionů dětí po celém světě dýchá vysoce toxický vzduch! Znečištění ovzduší přitom každoročně přispěje k úmrtí až 600 tisíc dětí po celém světě! Miliony dalších kvůli tomu mají vážné zdravotní obtíže.

znečištěné ovzduší

Prach v Karviné deformuje malým dětem mozky, dokázali vědci

Jedovatý prach v ovzduší zhoršuje vývoj dětí a nejvíce zpomaluje vývoj mozku. S takovým závěrem přišli vědci z Akademie věd po dvouletém zkoumání. U novorozených dětí a jejich matek na Karvinsku objevili až trojnásobek škodlivin v porovnání s výsledky výzkumu, který prováděli v jižních Čechách.

Spolana
Aktualizováno 12.10. 2016 13:14
největší znečišťovatelé

Odhaleno! Tyhle firmy vypouštějí nejvíce jedů v zemi. Škodí i vám?

Každoroční žebříček srovnání největších českých znečišťovatelů je na světě. Ekologové z organizace Arnika tradičně porovnali největší hříšníky ve vypouštění jedů za loňský rok. Nelichotivým vítězem se stala chemička Spolana Neratovice. Stejně jako loni obsadila hned několik žebříčků.

znečištěný potok

V pražském Botiči plavaly stovky mrtvých ryb. Mohl za to noční liják!

Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči. Příčinou byly podle vodohospodářů přívalové deště, které v noci metropoli zasáhly.

krutá realita

Ostravsko je třetím nejšpinavějším regionem v Evropě

Světová zdravotnická organizace (WHO) zobrazila výsledky měření koncentrací velmi jemného polétavého prachu PM2,5 ve třech tisících měst v letech 2012 a 2013. Ostravsko a Karvinsko se bohužel řadí vysoko mezi evropskými regiony.

Velká synagoga v Plzni
Aktualizováno 20.4. 2016 13:24
znesvěcení

Vandal zneuctil synagogu, zdi a sedadla potřel svymi výkaly

Plzeňští kriminalisté vyšetřují případ znesvěcení třetí největší synagogy na světě. Neznámý pachatel tam v pondělí po zdech a po sedadlech rozmazal své výkaly. Za to mu teď hrozí vězení.

Smog
Aktualizováno 12.1. 2016 21:48
Smogová situace

Tohle dýcháme! Ostravané mohou zjistit, kdo jim tráví vzduch!

Ostravané se teď mohou podívat, odkud se bere smog, který je tak často dusí. Tamní vědci zveřejnili unikátní mapu zdrojů znečištění ovzduší. Měření, které trvalo 2 roky na 40-ti místech, detailně ukazuje, odkud se tam jedovatý prach dostává a co způsobuje. Politikům a radnicím by to mohlo pomoci v řešení ekologických problémů.