Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řepka olejná
aktualizováno 17.08.
"Ekologická" paliva

Hnojiva z řepky a kukuřice znečistila v Česku podzemní vody

Výroba biopaliv, kvůli kterým českou krajinu zaplavily lány kukuřice a řepky, způsobuje znečištění podzemních vod. Odhalila to zpráva o stavu vodního hospodářství v roce 2016, kterou má v pondělí projednat vláda. Spodní vody jsou znečištěny hlavně látkami, které vznikají při reakci hnojiv s okolním prostředím.

Rudá Vltava
aktualizováno 14.08.
galerie Mánes krvácí

VIDEO: Vltava se v Praze kvůli protestu zbarvila do krvavě rudé

Vltava se u Masarykova nábřeží zbarvila do ruda a nikdo nemá tušení, co přesně se stalo. Na místo vyrazili pražští hasiči, policisté a chemici, kteří zjišťovali původ netradičního zabarvení. K akci se přihlásila umělecká skupina, která chtěla upozornit na využívání budovy Mánes.

Oceán vyplavuje na Hendersonův ostrov tuny plastového odpadu
16.05.
galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.

Prásk.tv píše:

Andrew Wilkinson - 1
čtěte o tématu znečištění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Skládka
21.04.
největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

1959054
aktualizováno 03.02.
smutná realita

Otřesný nález v žaludku na VIDEU: Velryba zemřela bolestivou smrtí!

Opravdu hrozivý nález objevili výzkumníci z Norska v žaludku velryby, která kvůli obrovským bolestem uvázla na mělčině a zemřela. Zvíře spolykalo více než 30 plastových tašek, smutné je, že pro badatele to nebylo vůbec žádné překvapení.

Smog v Ostravě
aktualizováno 21.01.
Kritická situace

Česko dál halí smog! ČHMÚ: Auta nechte doma, nebuďte déle venku

Meteorologové nově vyhlásili regulaci kvůli smogové situaci v Olomouckém a Středočeském kraji i Praze. Většinu území České republiky zahalil smog už v pátek, proto ČHMÚ nejdříve vyhlásila smogovou situaci.

Znečištěné ovzduší v Indonésii
01.11.
300 milionů dětí v ohrožení!

Každé SEDMÉ dítě dýchá jedovatý vzduch, varuje UNICEF

Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF) přišel s šokujícím varováním. 300 milionů dětí po celém světě dýchá vysoce toxický vzduch! Znečištění ovzduší přitom každoročně přispěje k úmrtí až 600 tisíc dětí po celém světě! Miliony dalších kvůli tomu mají vážné zdravotní obtíže.

Matka s dítětem
31.10.
znečištěné ovzduší

Prach v Karviné deformuje malým dětem mozky, dokázali vědci

Jedovatý prach v ovzduší zhoršuje vývoj dětí a nejvíce zpomaluje vývoj mozku. S takovým závěrem přišli vědci z Akademie věd po dvouletém zkoumání. U novorozených dětí a jejich matek na Karvinsku objevili až trojnásobek škodlivin v porovnání s výsledky výzkumu, který prováděli v jižních Čechách.

Spolana
aktualizováno 12.10.
největší znečišťovatelé

Odhaleno! Tyhle firmy vypouštějí nejvíce jedů v zemi. Škodí i vám?

Každoroční žebříček srovnání největších českých znečišťovatelů je na světě. Ekologové z organizace Arnika tradičně porovnali největší hříšníky ve vypouštění jedů za loňský rok. Nelichotivým vítězem se stala chemička Spolana Neratovice. Stejně jako loni obsadila hned několik žebříčků.

Uhynulé ryby v pražském Botiči
01.07.
znečištěný potok

V pražském Botiči plavaly stovky mrtvých ryb. Mohl za to noční liják!

Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči. Příčinou byly podle vodohospodářů přívalové deště, které v noci metropoli zasáhly.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme