Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.

největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

1959054
Aktualizováno 3.2. 2017 17:15
smutná realita

Otřesný nález v žaludku na VIDEU: Velryba zemřela bolestivou smrtí!

Opravdu hrozivý nález objevili výzkumníci z Norska v žaludku velryby, která kvůli obrovským bolestem uvázla na mělčině a zemřela. Zvíře spolykalo více než 30 plastových tašek, smutné je, že pro badatele to nebylo vůbec žádné překvapení.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Smog v Ostravě
Aktualizováno 21.1. 2017 13:07
Kritická situace

Česko dál halí smog! ČHMÚ: Auta nechte doma, nebuďte déle venku

Meteorologové nově vyhlásili regulaci kvůli smogové situaci v Olomouckém a Středočeském kraji i Praze. Většinu území České republiky zahalil smog už v pátek, proto ČHMÚ nejdříve vyhlásila smogovou situaci.

300 milionů dětí v ohrožení!

Každé SEDMÉ dítě dýchá jedovatý vzduch, varuje UNICEF

Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF) přišel s šokujícím varováním. 300 milionů dětí po celém světě dýchá vysoce toxický vzduch! Znečištění ovzduší přitom každoročně přispěje k úmrtí až 600 tisíc dětí po celém světě! Miliony dalších kvůli tomu mají vážné zdravotní obtíže.

znečištěné ovzduší

Prach v Karviné deformuje malým dětem mozky, dokázali vědci

Jedovatý prach v ovzduší zhoršuje vývoj dětí a nejvíce zpomaluje vývoj mozku. S takovým závěrem přišli vědci z Akademie věd po dvouletém zkoumání. U novorozených dětí a jejich matek na Karvinsku objevili až trojnásobek škodlivin v porovnání s výsledky výzkumu, který prováděli v jižních Čechách.

Spolana
Aktualizováno 12.10. 2016 13:14
největší znečišťovatelé

Odhaleno! Tyhle firmy vypouštějí nejvíce jedů v zemi. Škodí i vám?

Každoroční žebříček srovnání největších českých znečišťovatelů je na světě. Ekologové z organizace Arnika tradičně porovnali největší hříšníky ve vypouštění jedů za loňský rok. Nelichotivým vítězem se stala chemička Spolana Neratovice. Stejně jako loni obsadila hned několik žebříčků.

znečištěný potok

V pražském Botiči plavaly stovky mrtvých ryb. Mohl za to noční liják!

Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči. Příčinou byly podle vodohospodářů přívalové deště, které v noci metropoli zasáhly.

krutá realita

Ostravsko je třetím nejšpinavějším regionem v Evropě

Světová zdravotnická organizace (WHO) zobrazila výsledky měření koncentrací velmi jemného polétavého prachu PM2,5 ve třech tisících měst v letech 2012 a 2013. Ostravsko a Karvinsko se bohužel řadí vysoko mezi evropskými regiony.

Velká synagoga v Plzni
Aktualizováno 20.4. 2016 13:24
znesvěcení

Vandal zneuctil synagogu, zdi a sedadla potřel svymi výkaly

Plzeňští kriminalisté vyšetřují případ znesvěcení třetí největší synagogy na světě. Neznámý pachatel tam v pondělí po zdech a po sedadlech rozmazal své výkaly. Za to mu teď hrozí vězení.