Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nábytek z recyklovaného plastu
aktualizováno 18.03.
GALERIE ekologický problém

Skvělý nápad! Odpad z kanálů v Amsterdamu recyklují na nábytek

Firmy v Amsterdamu se spojily a začaly společnými silami čistit nizozemskou metropoli. Z plastu, který vyloví z místních vod, vyrábí krásný nábytek.

Čepování vody z cisterny
12.03.
otrava v Dejvicích

Kontaminovanou vodou se otrávily tisíce lidí, policie ukončila šetření

Policie ukončila vyšetřování největší otravy kontaminovanou vodou za poslední desítky let. Navrhla obžalovat muže a ženu, kteří jsou podle ní viníky znečištění vodovodního řadu v pražských Dejvicích na jaře 2015. Kolem čtyř tisíc lidí kvůli tomu mělo zdravotní problémy. Třicet jich skončilo v nemocnici.

Kontaminace pitné vody
aktualizováno 06.03.
nechutný útok

Poplach na Kroměřížsku: Do vody někdo nalil desítky litrů chemikálií

Zatím neznámý pachatel nalil do vrtů podzemních vod u Hulína několik desítek litrů dosud neznámé chemikálie - patrně šlo o olej, který následně kontaminoval pitnou vodu pro 100 tisíc obyvatel. Tamní ředitel Vodovodů a kanalizací (VaK) prohlásil, že se jedná o útok na obyvatele Kroměříže a okolních obcí.

Prásk.tv píše:

Andrew Wilkinson - 1
čtěte o tématu znečištění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Emise
aktualizováno 18.12.
znečištěné ovzduší

Znečištění vzduchu ve městech překračuje normy, jde o zdraví

Znečištění vzduchu překračuje na mnoha místech hygienické normy v průměru až dvacetinásobně. Vyplývá to z pondělního měření odborníků na dopravu. Příčinou je hustá doprava a velké množství aut s upravenými nebo odstraněnými filtry pevných částic. Měření probíhalo v pražských tunelech, podzemních garážích nákupních center i na ulici.

Krvavá voda na Prostějovsku
aktualizováno 03.11.
nevšední podívaná

Lidi vyděsil podivný úkaz. Korytem potoka tekla krvavá voda!

Krvavě rudá voda protékající vesnicí vyděsila obyvatele Jednova na Prostějovsku. Do místní kanalizace někdo vylil neznámou látku. Hasiči se ji snaží zlikvidovat.

Dříve průzračné moře v Karibiku připomíná smetiště
29.10.
video smutná realita

Šokující fotky Karibiku! Dříve čisté moře připomíná smetiště

Idylické záběry karibských ostrovů, jak je známe z brožur cestovních kanceláři, nezobrazují celou realitu. Smutnou pravdu ukazují aktuální fotografie z okolí honduraského ostrova Roatán.

Řepka olejná
aktualizováno 17.08.
"Ekologická" paliva

Hnojiva z řepky a kukuřice znečistila v Česku podzemní vody

Výroba biopaliv, kvůli kterým českou krajinu zaplavily lány kukuřice a řepky, způsobuje znečištění podzemních vod. Odhalila to zpráva o stavu vodního hospodářství v roce 2016, kterou má v pondělí projednat vláda. Spodní vody jsou znečištěny hlavně látkami, které vznikají při reakci hnojiv s okolním prostředím.

Rudá Vltava
aktualizováno 14.08.
galerie Mánes krvácí

VIDEO: Vltava se v Praze kvůli protestu zbarvila do krvavě rudé

Vltava se u Masarykova nábřeží zbarvila do ruda a nikdo nemá tušení, co přesně se stalo. Na místo vyrazili pražští hasiči, policisté a chemici, kteří zjišťovali původ netradičního zabarvení. K akci se přihlásila umělecká skupina, která chtěla upozornit na využívání budovy Mánes.

Oceán vyplavuje na Hendersonův ostrov tuny plastového odpadu
16.05.
galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.

Skládka
21.04.
největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.