Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouřící komín
aktualizováno 17.05.
Česko uniklo

Evropská komise posílá 6 států k soudu, kvůli špatnému ovzduší

Evropská komise (EK) pošle před Soudní dvůr Evropské unie šest zemí, které nesplnily požadované limity ohledně kvality ovzduší. Jde o Německo, Francii, Británii, Itálii, Maďarsko a Rumunsko. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě. V lednu komise informovala, že na ochraně čistého ovzduší musí bezodkladně zapracovat i Česká republika, ta ale podle dnešního sdělení komise navrhla uspokojivá opatření, podobně jako Slovensko a Španělsko.

Nábytek z recyklovaného plastu
aktualizováno 18.03.
GALERIE ekologický problém

Skvělý nápad! Odpad z kanálů v Amsterdamu recyklují na nábytek

Firmy v Amsterdamu se spojily a začaly společnými silami čistit nizozemskou metropoli. Z plastu, který vyloví z místních vod, vyrábí krásný nábytek.

Čepování vody z cisterny
12.03.
otrava v Dejvicích

Kontaminovanou vodou se otrávily tisíce lidí, policie ukončila šetření

Policie ukončila vyšetřování největší otravy kontaminovanou vodou za poslední desítky let. Navrhla obžalovat muže a ženu, kteří jsou podle ní viníky znečištění vodovodního řadu v pražských Dejvicích na jaře 2015. Kolem čtyř tisíc lidí kvůli tomu mělo zdravotní problémy. Třicet jich skončilo v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Andrew Wilkinson - 1
čtěte o tématu znečištění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Kontaminace pitné vody
aktualizováno 06.03.
nechutný útok

Poplach na Kroměřížsku: Do vody někdo nalil desítky litrů chemikálií

Zatím neznámý pachatel nalil do vrtů podzemních vod u Hulína několik desítek litrů dosud neznámé chemikálie - patrně šlo o olej, který následně kontaminoval pitnou vodu pro 100 tisíc obyvatel. Tamní ředitel Vodovodů a kanalizací (VaK) prohlásil, že se jedná o útok na obyvatele Kroměříže a okolních obcí.

Emise
aktualizováno 18.12.
znečištěné ovzduší

Znečištění vzduchu ve městech překračuje normy, jde o zdraví

Znečištění vzduchu překračuje na mnoha místech hygienické normy v průměru až dvacetinásobně. Vyplývá to z pondělního měření odborníků na dopravu. Příčinou je hustá doprava a velké množství aut s upravenými nebo odstraněnými filtry pevných částic. Měření probíhalo v pražských tunelech, podzemních garážích nákupních center i na ulici.

Krvavá voda na Prostějovsku
aktualizováno 03.11.
nevšední podívaná

Lidi vyděsil podivný úkaz. Korytem potoka tekla krvavá voda!

Krvavě rudá voda protékající vesnicí vyděsila obyvatele Jednova na Prostějovsku. Do místní kanalizace někdo vylil neznámou látku. Hasiči se ji snaží zlikvidovat.

Dříve průzračné moře v Karibiku připomíná smetiště
29.10.
video smutná realita

Šokující fotky Karibiku! Dříve čisté moře připomíná smetiště

Idylické záběry karibských ostrovů, jak je známe z brožur cestovních kanceláři, nezobrazují celou realitu. Smutnou pravdu ukazují aktuální fotografie z okolí honduraského ostrova Roatán.

Řepka olejná
aktualizováno 17.08.
"Ekologická" paliva

Hnojiva z řepky a kukuřice znečistila v Česku podzemní vody

Výroba biopaliv, kvůli kterým českou krajinu zaplavily lány kukuřice a řepky, způsobuje znečištění podzemních vod. Odhalila to zpráva o stavu vodního hospodářství v roce 2016, kterou má v pondělí projednat vláda. Spodní vody jsou znečištěny hlavně látkami, které vznikají při reakci hnojiv s okolním prostředím.

Rudá Vltava
aktualizováno 14.08.
galerie Mánes krvácí

VIDEO: Vltava se v Praze kvůli protestu zbarvila do krvavě rudé

Vltava se u Masarykova nábřeží zbarvila do ruda a nikdo nemá tušení, co přesně se stalo. Na místo vyrazili pražští hasiči, policisté a chemici, kteří zjišťovali původ netradičního zabarvení. K akci se přihlásila umělecká skupina, která chtěla upozornit na využívání budovy Mánes.

Oceán vyplavuje na Hendersonův ostrov tuny plastového odpadu
16.05.
galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.