Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Víno
15.01.
šokující studie

Překvapivé zjištění: Proč máme před sexem větší chuť na alkohol?

Mužský pach ovlivňuje to, kolik alkoholu žena v přítomnosti daného muže vypije. Ženy, které jsou vystaveny působení mužských feromonů, mají podle nové studie tendenci k vyšší konzumaci alkoholu.

Dieta
10.01.
Lehké hubnutí

Snažíte se shodit vánoční kila? Stačí více spát, tvrdí nová studie!

Jedním z nejčastějších předsevzetí bývá zhubnout. Jak ale vědci zjistili, nemusíte se zrovna trápit přísnými dietami, abyste pár kil shodili. Stačí více spát.

Rakovina
08.01.
Zdraví v ohrožení

Překvapivá studie: Noční směny u žen zvyšují riziko rakoviny!

Ženy, které pracují v noci, mají vyšší riziko rakoviny až o 50 procent. Překvapivé výsledky odhalila studie čínských vědců, kteří využili data z celého světa. Vůbec nejhůř jsou na tom zdravotní sestry.

Prásk.tv píše:

Tento lék z vás udělá impotenta
čtěte o tématu studie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Pes a kočka
03.12.
Vědecká studie

Vědci spočítali, jestli jsou chytřejší psi, nebo kočky! Tady je výsledek

Na věčnou otázku rozdělující milovníky psů a koček, který z těchto dvou zvířecích druhů je chytřejší, hledá lidstvo odpověď už dlouho. A výzkumnící z univerzity v americkém Tennessee tvrdí, že odvěký spor rozsekli.

Káva
03.12.
Zajímavá studie

Káva prodlouží život a pomůže hubnout. 10 důvodů, proč ji pít

O kávě se dlouho říká, že odvodňuje a i jinak škodí zdraví. Poslední dobou se ale stále častěji objevují výzkumy a studie, které naopak poukazují na to, že pití kávy je zdravé a nápoj prospívá našemu zdraví hned několika způsoby.

Muslimové v Evropě - ilustrační foto
03.12.
Nová studie

Kolik bude v Evropě v roce 2050 muslimů? Vědci to spočítali!

V Evropě žilo vloni necelých 26 milionů muslimů, což představovalo zhruba 5 % evropské populace. Za 33 let jich ale může být výrazně více. Vědci z Pewova výzkumného centra nastínili několik scénářů, jak se bude dál evropská populace vyvíjet. V závislosti na migraci může být v roce 2050 v Evropě až 75 milionů muslimů.

Jak zvládají nemoci ženy a muži
29.11.
anketa rozdílné symptomy

Existuje "mužská rýmička"? Podle vědců prožíváme příznaky jinak

S klesající teplotou začíná přibývat kašlajících a smrkajících lidí. Jako obvykle se opět otevírá spor o to, zda ženy zvládají stejnou nemoc lépe než muži. A zdá se, že obě pohlaví se skutečně vyrovnávají s nemocí jinak, podle některých studií postihují muže horší symptomy, na druhou stranu bývají ženy nemocné častěji.

Příliš práce
20.11.
změňte stravu

Jste moc ve stresu? Takhle vám tělo dává najevo, že máte polevit

Nové průzkumy dokazují, že čtyři z pěti dospělých jsou během pracovního týdne ve stresu. A minimálně jeden člověk z deseti se cítí ve stresu konstantně. Podle nutričních specialistů za stresem stojí i nedostatek vitaminů a minerálů. A pokud jsme ve stresu, tělo nám to dává jasně najevo.

Živé sny
16.11.
týká se to i vás?

Míváte hodně živé sny? Možná trpíte vážnou nemocí, tvrdí vědci

Křičíte v noci ze spaní nebo sebou prudce házíte, protože se vám něco zdá? Pak se u vás možná v budoucnu objeví Parkinsonova nemoc. Tyto poznatky má ověřit a rozvinout nová vědecká studie, do níž se zapojili i čeští vědci. A hledají dobrovolníky.

Kýchání
09.11.
šíření viru

Kýcháním ohrožujete všechny ve svém okolí! Podívejte se, jak

Zakrýváte si obličej, když kýcháte? Při kýchání totiž vystavujete riziku nákazy nejen ty, kteří jsou ve vaší bezprostřední blízkosti. Bakterie, vyloučené při kýchání, mohou zasáhnout všechny v dosahu 7,6 metru.