Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Finance
25.04.
Překvapivé výsledky

Ošklivost se vyplácí! Krásní lidé berou méně, tvrdí nová studie

Lidé, kteří jsou méně atraktivní, podle nové studie vydělávají více, než krásní kolegové. Nejsou tolik otevření novým zkušenostem, a tak se soustředí spíše na práci. Věnují se jí natolik, že se zdokonalí, a předčí "hezčí" pracovníky.

Číšník
03.04.
Znepokojivá studie

Děsivé zjištění: S každým jídlem sníme přes 100 kousků plastu

Pro řadu lidí je usednutí k obědu či večeři světlým bodem celého dne. Podle vědců z Heriot-Wattovy univerzity v Edinburghu je to ovšem také doba, kdy se spolu s potravou dostává do našeho těla překvapivě velké množství nebezpečných plastových vláken.

Velká prsa u mužů
25.03.
Znepokojivá studie

Po těchto olejích mohou chlapcům narůst velká prsa, šokují vědci!

Američtí vědci zjistili, že látky obsažené v levandulovém a tea tree oleji můžou mít vážné následky na vývoj a růst chlapců. Chemikálie v oblíbených olejích totiž narušují fungování hormonů a podle výzkumníků mohou vážně ohrozit zdraví chlapců v předpubertálním věku.

Prásk.tv píše:

Tento lék z vás udělá impotenta
čtěte o tématu studie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Mimozemšťan
05.03.
převratná studie

Víme, kde v naší soustavě mohou žít mimozemšťani, šokují vědci!

Převratný objev hlásí vědci z univerzity ve Vídni. Odhalili totiž místo v naší sluneční soustavě, kde by mohl být mimozemský život. Příhodné podmínky jsou podle nich na jednom ze Saturnových měsíců.

Děti s mazlíčky
aktualizováno 26.02.
výzkum z univerzity

Pořídili jste dítěti domácí zvíře? Bude z něj vegetarián, tvrdí studie

Je známým faktem, že péče o domácí mazlíčky učí děti zodpovědnosti. Nedávné výsledky studií však potvrzují, že taková péče může u vašich dětí ovlivnit i stravovací návyky. Studie dokonce tvrdí, že pokud dítěti koupíte domácí zvíře, stane se z něj vegetarián.

Žena si aplikuje parfém
26.02.
výsledky studií

Ničí nám parfémy zdraví? Vedou k migrénám, astmatu i rakovině

Parfémy a parfémovaná kosmetika jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. S nastříkáním parfému ale na své tělo aplikujeme víc než jen příjemnou vůni. Vědci odhalili, že chemikálie obsažené v parfémech, kosmetických produktech a přípravcích na úklid mohou mít vážný dopad na naše zdraví.

Kousání nehtů - 2
25.02.
Zajímavá studie

Koušete si nehty? Možná vás překvapí, co to znamená!

Okusování nehtů, kůže nebo bezděčné namotávání vlasů či řetízků na prst jsou zlozvyky, kterých se lidé zpravidla snaží zbavit a které rodiče pracně odnaučují své ratolesti. Ale co znamenají? Na to odpovídá nová vědecká studie.

Čištění ledničky
aktualizováno 21.02.
Nebezpečná chemie

Studie: Úklid vážně poškozuje zdraví! Ale jen ženám. Mužům ne!

Norští vědci z univerzity v Bergenu dlouhých dvacet let sledovali, jaký vliv mají chemikálie obsažené v čistících prostředcích na zdraví mužů a žen. A zjistili něco děsivého - ženám může úklidová chemie neuvěřitelně škodit.

krásná žena
20.02.
Překvapivá studie

Chcete působit přitažlivěji? Stačí jednoduchý trik, zjistili vědci!

Australští vědci přišli s překvapivým tvrzením. Podle nedávné studie jsou lidé vnímáni jako přitažlivější a krásnější, pokud vyrazí za zábavou ve větší skupině. A nezáleží přitom na tom, jak vypadají ostatní členové "party".

Zdravé potraviny
aktualizováno 15.02.
Vědecká studie

Překvapivá studie: Vepřové sádlo patří mezi nejzdravější potraviny!

Snažíte se jíst zdravé potraviny? V tom případě zahrňte do jídelníčku i vepřové sádlo. Vědci z Koreji zveřejnili 100 zdravých potravin, které bychom měli pravidelně jíst, a v první desítce se nachází vepřové sádlo.