Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Noční můry
12.02.
Znepokojivá studie

Málo spánku může nevratně poškodit DNA a vést i k rakovině

Pokud spíte v noci méně než sedm hodin, měli byste vážně uvažovat o změně svých návyků. Vědci z Hong Kongu totiž zjistili, že nedostatek spánku může nevratně poškodit DNA, což může vést k mutacím a potenciálně i k vážným chorobám. Včetně rakoviny.

Škoda Auto - továrna
11.02.
přehled zaměstnavatelů

V těchto firmách v Česku se mají zaměstnanci nejlépe! PŘEHLED

Počet volných pracovních míst v Česku je stále vysoký a firmy se tak přetahují o schopné zaměstnance. O práci v některých firmách je ale stále velký zájem. Které to jsou, teď zveřejnila Asociace studentů a absolventů. Je mezi nimi i ta vaše?

Asteroid by mohl být podle vědců mimozemskou sondou
aktualizováno 05.02.
Co je Oumuamua?

Konec záhady mezihvězdného doutníku? Vědci mají novou teorii

Na konci listopadu roku 2017 se mnoho teleskopů upřelo na záhadný objekt, který se začal přezdívat Oumuamua. Vědce přitahoval fakt, že se jedná o první zdokumentovaný objekt, který dorazil z míst mimo naši sluneční soustavu. Dlouho se váhalo, o co vlastně jde, panovaly i názory, že jde o mimozemskou sondu. Americký astronom teď ale přišel s jiným vysvětlením.

Prásk.tv píše:

Smějící se milenci
čtěte o tématu studie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Angela Merkelová
aktualizováno 02.02.
odchod ze sítě

Merkelová šokovala miliony fanoušků. Ohlásila okamžitý konec

Německá kancléřka Angela Mergelová končí na facebooku. Na svém profilu vyvěsila oznámení, že svou stránku smaže. Měla 2,5 milionu followerů. Omezení času na sociálních sítích vede k větší duševní pohodě, tvrdí vědci ze Stanfordovy univerzity.

Pesticidy
aktualizováno 25.01.
Kontrola EU

Pesticidy obsahuje polovina potravin! V těchto jich našli nejvíc

Zhruba polovina testovaných potravin v EU obsahovala zbytky pesticidů. Evropský parlament se proto plánuje zaměřit na zpřísnění jejich povolování. V některých místech by se pak neměly používat vůbec.

Brambory
16.01.
nová zjištění

Bramborami se dá otrávit! Stačí menší množství, než vědci mysleli

Není žádným tajemstvím, že zelené a naklíčené brambory bychom jíst neměli. Takové hlízy totiž obsahují vyšší množství toxinů a mohou v krajním případě vést až k otravě. Stačí na to dokonce menší množství závadných brambor, než se doposud myslelo.

Špatný výběr nádobí může mít vliv na velikost penisu
05.12.
O 12 % menší!

Šokující studie: Za malý penis může i špatný výběr nádobí!

Italští vědci přišli s překvapivými závěry. Vystavení chemikáliím, které obsahují i některé pánve nebo obaly řetězců rychlého občerstvení, u mužů způsobuje menší vyvinutí penisu. Ohroženy jsou dokonce ještě nenarozené děti v děloze matky.

Spánek
03.12.
Překvapivé zjištění

Ženám, které chrápou, hrozí infarkt a mrtvice více než mužům!

Ženy, které chrápou, by měly zbystřit. Podle nové studie německých vědců jim totiž hrozí infarkt či mrtvice víc než mužům, kteří v noci také "řežou dříví".

Ženám prospívá mluvit s kamarádkami o sexu
30.11.
Zdravá sexualita

Ženy by měly s kamarádkami mluvit o sexu. Pomůže to i mužům

Podle odborné studie by ženy měly víc diskutovat s kamarádkami o sexu. Jsou pak sexuálně zdravější a mají kvalitnější vztah.

Vombatí výkaly
aktualizováno 19.11.
Smrdutý výzkum

Vědci vyřešili záhadu hranatých hovínek! A slibují využití i v praxi

Kuriózní biologickou záhadu nyní rozluštil tým odborníků z Austrálie a Ameriky. Totiž, proč jako jediná ze zvířat mají vombati krychlové výkaly.