Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

inteligence
13.06.
Znepokojový trend

Dnešní mladí jsou hloupější než dřívější generace, zjistili vědci!

Norští vědci v nové studii přišli na to, že na slovech, že dnešní děti jsou hloupější než jejich rodiče a prarodiče, možná něco bude. Podle rozsáhlého výzkumu totiž v posledních desetiletích průměrné IQ vytrvale klesá.

Chobotnice
21.05.
mimozemský původ

Chobotnice: Zvíře, nebo tvor z vesmíru? Vědci mají novou studii

Někomu mohou přijít chobotnice zvláštní. Jedna studie dokonce tvrdí, že jsou tito tvorové natolik složití, že musí jít o tvory, kteří nejsou původem ze Země, ale přišli z vesmíru. Na studii reagovali někteří významní zoologové.

Zákaz kouření
10.05.
První výzkum

Rok od zákazu kouření! Lidé si zapalují méně. Má to i další vliv

Protikuřácký zákon má podle odborníků na léčbu závislostí pozitivní dopad. Dlouhodobá studie ukázala, že kvůli zákazu kouření v restauracích klesla spotřeba průměrně o tři cigarety na každého kuřáka.

Prásk.tv píše:

Bratr a sestra
čtěte o tématu studie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Pletení Ilustrační snímek
02.05.
Zajímavá studie

Jehlice do ruky: Pletení má nečekané účinky, odhalili vědci

Když se řekne pletací jehlice, většina lidí si nejspíš představí stařenku zabořenou v křesle, která vyrábí ponožky a šály pro vnoučata. Pletení je ovšem podle nové studie zdraví velmi prospěšné a může pomoct s celou řadou obtíží.

Těhotná žena pije kafe
29.04.
Co mu způsobuje

Pijete v těhotenství kafe? Podle lékařů má na dítě překvapivý vliv

Podle nové studie norských lékařů mají děti, jejichž matky v těhotenství pily hodně kávy, mnohem větší sklony k nadváze a k obezitě. Studie se zúčastnilo přes 50 tisíc žen. Jejich děti vědci sledovali 9 let.

Finance
25.04.
Překvapivé výsledky

Ošklivost se vyplácí! Krásní lidé berou méně, tvrdí nová studie

Lidé, kteří jsou méně atraktivní, podle nové studie vydělávají více, než krásní kolegové. Nejsou tolik otevření novým zkušenostem, a tak se soustředí spíše na práci. Věnují se jí natolik, že se zdokonalí, a předčí "hezčí" pracovníky.

Číšník
03.04.
Znepokojivá studie

Děsivé zjištění: S každým jídlem sníme přes 100 kousků plastu

Pro řadu lidí je usednutí k obědu či večeři světlým bodem celého dne. Podle vědců z Heriot-Wattovy univerzity v Edinburghu je to ovšem také doba, kdy se spolu s potravou dostává do našeho těla překvapivě velké množství nebezpečných plastových vláken.

Velká prsa u mužů
25.03.
Znepokojivá studie

Po těchto olejích mohou chlapcům narůst velká prsa, šokují vědci!

Američtí vědci zjistili, že látky obsažené v levandulovém a tea tree oleji můžou mít vážné následky na vývoj a růst chlapců. Chemikálie v oblíbených olejích totiž narušují fungování hormonů a podle výzkumníků mohou vážně ohrozit zdraví chlapců v předpubertálním věku.

Mimozemšťan
05.03.
převratná studie

Víme, kde v naší soustavě mohou žít mimozemšťani, šokují vědci!

Převratný objev hlásí vědci z univerzity ve Vídni. Odhalili totiž místo v naší sluneční soustavě, kde by mohl být mimozemský život. Příhodné podmínky jsou podle nich na jednom ze Saturnových měsíců.

Děti s mazlíčky
aktualizováno 26.02.
výzkum z univerzity

Pořídili jste dítěti domácí zvíře? Bude z něj vegetarián, tvrdí studie

Je známým faktem, že péče o domácí mazlíčky učí děti zodpovědnosti. Nedávné výsledky studií však potvrzují, že taková péče může u vašich dětí ovlivnit i stravovací návyky. Studie dokonce tvrdí, že pokud dítěti koupíte domácí zvíře, stane se z něj vegetarián.