Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Celebrity v Dubaji
17.03.
luxusní dovolená

Celebrity milují Dubaj! Jezdí tam odpočívat, ale i za romantikou

Horké moře, nekonečná poušť i jedinečná architektura. Celebrity milují pobyt v nejoblíbenějším arabském emirátu, Dubaji.

Nejlepší hotely podle TripAdvisor
24.01.
inspirace

Kam na dovolenou? Podívejte se na 10 nejlepších hotelů světa

Trip Advisor uveřejnil seznam nejlepších hotelů na světě dle žebříčku hodnocení cestovatelů pro rok 2018. V seznamu hotelů si navíc vyberou i ti, kteří si nemohou za dovolenou dovolit příliš utrácet. Podívejte se na deset nejlepších.

Hotelový fantom
aktualizováno 08.12.
hotelový fantom

Žije po hotelech a užívá si luxusu. K placení se ale nemá

Už více než dva měsíce policie pátrá po muži, který se ubytuje v hotelech a penzionech, ale nezaplatí. Jde už o desítky případů. Podle kriminalistů se jedná o Vladimíra Stáru z Rychnovska.

Prásk.tv píše:

Co se stane s vašim mýdlem v hotelu poté co odjedete - 3
čtěte o tématu hotely na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Vejce Ilustrační foto
17.08.
Nebezpečný fipronil

Toxická vejce servírovaly hotely v Bratislavě! Dovezli je z Rakouska

Toxická vejce dál děsí Evropu. V Česku se zatím neobjevila, ale v sousedním Slovensku ano. Rakouská firma dokonce dodávala směs z kontaminovaných vajec do čtyř hotelů v Bratislavě.

Podvodník
aktualizováno 10.03.
Drzý podvodník

Hotelový fantom si žije jako král: Jí, pije, ale útratu neplatí!

Ve Zlíně začal řádit hotelový fantom. Jde o asi pětadvacetiletého mladého muže, který používá pořád stejnou fintu. Ubytuje se v hotelu, jí a pije tam zadarmo a pak zmizí bez zaplacení.

Hospoda
28.02.
Obavy ze zdražení

Zdraží i obchodníci? V hospodách zvedla EET ceny o koruny!

Kvůli elektronické evidenci tržeb restaurace ze dne na den zdražily, informovali statistici. Za svíčkovou dáte v průměru o tři koruny víc, za pivo 80 haléřů. Už 1. března startuje EET pro čtvrt milionu obchodníků, což vyvolalo obavy z dalšího zdražování.

Silvestr na horách
aktualizováno 30.12.
Hlavní sezóna

Silvestr na horách: Hotely praskají ve švech! A co sjezdovky?

Majitelé horských hotelů a penzionů čeká vůbec nejlukrativnější víkend roku. I když jsou silvestrovské pobyty dražší, je vyprodáno a podle toho to také vypadá na parkovištích nebo v restauracích. Na sjezdovky se ale ještě pohodlně vejdete.

Registrační pokladna
aktualizováno 02.12.
Hotely a restaurace

První den s EET: 3 miliony účtenek a stížnosti, systém ale fungoval

Restauratéři a hoteliéři odeslali za prvních 23 hodin provozu EET 2,8 milionu účtenek. Evidence podle Finanční správy funguje plynule a bez problémů. Do EET je zatím zapojeno přes 37 tisíc podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 tisíc podnikatelů.

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 01.12.
STÍŽNOSTI A POCHVALY

EET pro hotely a restaurace je tady! Pište nám první zkušenosti

Už je to tady. Ode dneška mají hoteliéři a restauratéři povinnost používat elektronickou evidenci tržeb. Další podnikatalé budou následovat v další vlně spouštění. Jaké máte první zkušenosti s EET? Napište nám vaše stížnosti a poznatky.

Nejzajímavější hotely světa
17.07.
Žebříček hotelů

Cestovatelé hodnotili jedinečné hotely. Mezi nejlepší patří Ještěd!

Většina z nás asi při výběru hotelu bere do úvahy polohu, cenu a komfort. Někdy ale máme chuť dopřát si něco jedinečného. Proto cestovatelé sestavili žebříček nejzajímavějších hotelů světa, do něhož se dostal i český Ještěd!