Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krásy Dubaje
aktualizováno 03.03.
dovolená snů

Zájem o Dubaj roste! Loni ji navštívilo 70 tisíc českých turistů

Nejpopulárnější ze sedmi Spojených arabských emirátů ohlásil výrazný nárůst návštěvníků z České republiky. Dovolenou v Dubaji si loni nenechalo ujít 69,476 českých turistů, o čtvrtinu více než v předchozím roce. Celkem do Dubaje v roce 2017 zavítalo rekordních 15,79 miliónů návštěvníků.

Turismus
08.02.
Rekordní návštěvnost

Česko loni navštívilo rekordních 10,2 milionu zahraničních turistů

Počet zahraničních turistů v České republice dosáhl podle Českého statistického úřadu v loňském roce rekordních 10,2 milionu. Během roku se jich zde pohybovalo jen o necelých 400 000 méně, než je obyvatel republiky. Nejčastěji navštěvují krásy Česka turisté z Německa, Slovenska a Polska. Rekordní čísla hlásí také provozovatelé ubytovacích zařízení. V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 20 milionů turistů z tuzemska i zahraničí.

Turisté v Praze
09.08.
oblíbená destinace

Turistů míří do Česka čím dál víc! Které místo mají u nás nejraději?

Na dovolenou do Česka míří stále více lidí. Roste také počet Čechů, kteří své volno stráví putováním po vlasti. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Turecká riviéra - 15
aktualizováno 01.06.
Krachy cestovek

Co dělat, když zkrachuje cestovka? Toto radí odborníci

Sezóna sotva začíná a v Česku už zkrachovala první sezóna. Jak si vybírat cestovní kancelář, abyste podobným problémům předešli a co dělat, pokud máte zájezd koupený a cestovní kancelář zkrachuje?

Čedok Ilustrační snímek
09.08.
Velká transakce

Český klenot Čedok mění majitele, koupili ho Poláci

Cestovní kancelář Čedok mění majitele. Od dosavadního majitele, americké Odien Group, ji kupuje největší polská cestovní kancelář Itaka. Obě společnosti o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Hodnotu transakce ani její další podmínky firmy nezveřejnily. Obchod ještě musí schválit český antimonopolní úřad.

Vaše téma - s Janem Papežem
aktualizováno 19.07.
Vaše téma

Expert na cestovní ruch: "S terorismem se musíme naučit žít."

Hostem diskuzního pořadu Vaše téma bude v úterý místopředseda Asociace cestovních kanceláří (ACK) Jan Papež. Řeč bude samozřejmě o bezpečnosti na letních dovolených. Přímý přenos startuje v 17:30.

Léto
aktualizováno 25.10.
Senátorský návrh

Novela: Při krachu cestovky dostanete zpátky všechny peníze!

Pojišťovny ušetří, ale klienti své peníze přesto dostanou. Při krachu cestovky by pojišťovny měly zaplatit jen část škody, zbytek za zmařený zájezd uhradí garanční fond. S jeho vznikem počítá senátorský návrh k novele o cestovním ruchu.

Egypt
aktualizováno 29.04.
Už od května

Cesta do Egypta podraží, cena turistických víz jde nahoru!

Turistická víza do Egypta od května podraží. Od čtvrtka se zvýší jejich cena z 15 na 25 dolarů (přibližně o 200 korun). Oznámilo to egyptské ministerstvo cestovního ruchu.