Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čínští vědci naklonovali první opice
aktualizováno 25.01.
Klonování primátů

Čínští vědci naklonovali první opice. Budou následovat lidé?

Čínským vědcům se podařilo naklonovat první opice. Použita byla stejná technika jako u známé ovce Dolly. Makakové Čung Čung a Chua Chua se narodili před několika týdny a v laboratoři už očekávají další přírůstky. Naklonované opice mají pomoci i při výzkumu lidských nemocí. Otvírá se tím také cesta ke klonování lidí.

Mládě guerézy pláštíkové
22.12.
gueréza pláštíková

V pražské zoo mají další tahák! Malou opičku už i pokřtili! VIDEO

V půlce listopadu se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě guerézy pláštíkové. A o měsíc později se pak dočkalo i slavnostního křtu!

Digitální mozek
aktualizováno 09.12.
Budoucnost je tu?

Neuvěřitelné! Vědci "vpíchli" informace přímo do mozku!

Asi každý si někdy přál, aby mohl přeskočit proces učení a ušetřit čas. Zvláště vysokoškolští studenti by klidně prodali duše za to, pokud by to v reálném světě fungovalo jako ve filmu Matrix, kde se do mozku dalo nahrát cokoliv pouhým stiskem tlačítka.

Prásk.tv píše:

Inna Puhajková - 1
čtěte o tématu opice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Makak Naruto
aktualizováno 14.09.
soudní spor

Makak dostane peníze za své selfie. Půjdou na záchranu druhu

Selfie opice Neruto obletělo před lety celý svět. Snímek řešil soud, který rozhodoval o tom, jestli má opice autorská práva. Organizace na ochranu zvířat totiž požadovala od britského fotografa část zisku za tento snímek.

Dvojčata tamarína žlutorukého z brněnské zoo - 2
aktualizováno 05.09.
přírůstek v zoo

V Brně se narodila dvojčátka tamarína. Stará se o ně tatínek

V brněnské zoologické zahradě hlásí nové přírůstky. Narodila se jim tady dvojčata tamarína žlutorukého a mají se čile k světu.

Opičí sex
09.08.
zvířecí sex

Nadržení paviáni si to rozdali na autě, rodina řvala smíchy! VIDEO

Nečekaný rozměr nabral rodinný výlet do anglického safari Merseyside, když na jednom z aut přistál pavián. Nejprve to vypadalo, že bude jen tak lenošit, pak se ale začal pořádně činit! S druhou opicí sexuálně dováděl přímo před očima rodičů s dětmi.

Opička v ostravské zoo
27.07.
Dostali nový výběh

Opičí království: V ostravské zoo se narodilo mládě mandrila

O dalšího člena se rozrostla tlupa mandrilů rýholících v ostravské zoologické zahradě. Ošetřovatelé už vědí, že se narodila malá samička. Tlupa čítá jednoho dominantního samce, dvě samice a šest mláďat. Mandrily chová ostravská zoo od roku 1959. V posledních měsících se dočkali upraveného výběhu.

Dívenka žila v jungli
06.04.
našli ji v džungli

Osmiletou dívku vychovaly opice! Vydává pouze zvířecí zvuky

Zní to jako pohádka o Mauglím, ale tento příběh z Indie je skutečný - osmiletou dívenku vychovaly opice. Nikdo nezná její totožnost a netuší, jak dlouho v džungli žila. Je ale možné, že mezi zvířaty byla celý život. Chodí totiž po čtyřech a vydává pouze opičí skřeky.

VÍKEND: Tahle malá motorka vás vrátí do dětství
22.03.

VÍKEND: Tahle malá motorka vás vrátí do dětství

Jedni o ní říkají, že jim splnila dětský sen, jiní, že z nich opět udělala děti. Replika maličkaté motorky, která právě před 40 lety začala dělat z malých kluků a holek budoucí motorkáře, sdružuje i dnes nejrůznější druhy lidí.

Pes za mřížemi
15.03.
Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?