Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Makak Naruto
aktualizováno 14.09.
soudní spor

Makak dostane peníze za své selfie. Půjdou na záchranu druhu

Selfie opice Neruto obletělo před lety celý svět. Snímek řešil soud, který rozhodoval o tom, jestli má opice autorská práva. Organizace na ochranu zvířat totiž požadovala od britského fotografa část zisku za tento snímek.

Dvojčata tamarína žlutorukého z brněnské zoo - 2
aktualizováno 05.09.
přírůstek v zoo

V Brně se narodila dvojčátka tamarína. Stará se o ně tatínek

V brněnské zoologické zahradě hlásí nové přírůstky. Narodila se jim tady dvojčata tamarína žlutorukého a mají se čile k světu.

Opičí sex
09.08.
zvířecí sex

Nadržení paviáni si to rozdali na autě, rodina řvala smíchy! VIDEO

Nečekaný rozměr nabral rodinný výlet do anglického safari Merseyside, když na jednom z aut přistál pavián. Nejprve to vypadalo, že bude jen tak lenošit, pak se ale začal pořádně činit! S druhou opicí sexuálně dováděl přímo před očima rodičů s dětmi.

Prásk.tv píše:

Inna Puhajková - 1
čtěte o tématu opice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Opička v ostravské zoo
27.07.
Dostali nový výběh

Opičí království: V ostravské zoo se narodilo mládě mandrila

O dalšího člena se rozrostla tlupa mandrilů rýholících v ostravské zoologické zahradě. Ošetřovatelé už vědí, že se narodila malá samička. Tlupa čítá jednoho dominantního samce, dvě samice a šest mláďat. Mandrily chová ostravská zoo od roku 1959. V posledních měsících se dočkali upraveného výběhu.

Dívenka žila v jungli
06.04.
našli ji v džungli

Osmiletou dívku vychovaly opice! Vydává pouze zvířecí zvuky

Zní to jako pohádka o Mauglím, ale tento příběh z Indie je skutečný - osmiletou dívenku vychovaly opice. Nikdo nezná její totožnost a netuší, jak dlouho v džungli žila. Je ale možné, že mezi zvířaty byla celý život. Chodí totiž po čtyřech a vydává pouze opičí skřeky.

VÍKEND: Tahle malá motorka vás vrátí do dětství
22.03.

VÍKEND: Tahle malá motorka vás vrátí do dětství

Jedni o ní říkají, že jim splnila dětský sen, jiní, že z nich opět udělala děti. Replika maličkaté motorky, která právě před 40 lety začala dělat z malých kluků a holek budoucí motorkáře, sdružuje i dnes nejrůznější druhy lidí.

Pes za mřížemi
15.03.
Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

KOŘENÍ: Šance pro orangutany, které nestihly zabít palmové plantáže
05.03.

KOŘENÍ: Šance pro orangutany, které nestihly zabít palmové plantáže

Statisíce orangutanů dříve obývali celou jižní Asii, jejich počty v posledních desetiletích klesly. O orangutaní sirotky se starají ve školce na největším indonéském ostrově Borneo. Lidé z Mezinárodní nadace pro orangutany tu pečují o více než 300 primátů. Odpovědí na to, jak zachránit tento nyní kriticky ohrožený druh, je i turismus.

Velikost penisu
28.01.
může za to příroda

Proč mají muži velký penis, ale malá varlata? Vědci promluvili

Napadlo vás někdy, proč mají muži oproti některým jiným savcům relativně dlouhý penis, ale malá varlata? Příroda to tak nezařídila pro nic za nic.

Makak. Ilustrační foto
19.12.
VIDEO hlasový záznam

Unikátní výzkum: Takto by zněla opice, kdyby uměla mluvit! AUDIO

Opice umí provádět spoustu lidských činností. Mluvit ale neumí. Vědci však provedli zajímavý výzkum - zjistili, jak by zněla řeč v opičím podání.