Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká vlajka
aktualizováno 26.10.
Sto let Československa

Český národ si zažil peklo. Neopakujme chyby, varují historici

Slavíme 100 let od založení Československa, a tak je ten správný čas na to připomenout si její přelomové události - od komplikovaných začátků přes chvíle, kdy Češi bojovali o přežití, až po dnešek, který historci popisují jako nejlepší období naší země.

VÍKEND: Boj Čechoslováků na vrcholku Doss Alto - 2
25.10.

VÍKEND: Boj Čechoslováků na vrcholku Doss Alto

Před několika dny to bylo přesně sto let, kdy právě na vrcholku Doss Alto s výhledem na jezero Garda odrazili legionáři rakouskouherský útok.

Zavraždění vojáci v Afghánistánu
17.10.

VIDEO: V Afghánistánu zabili organizátora útoku na české vojáky

Odplata za padlé kamarády. Tak se hovoří o akci českých vojáků v Afghánistánu, o které ráno informovaly Lidové noviny. Členové speciálního komanda podle nich vypátrali komplice sebevražedného atentátníka, který v srpnu zabil 3 české vojáky. Další informace má Ondřej Špalek.

Prásk.tv píše:

Dara Rolins a Martin Šonka - 1
čtěte o tématu válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Rytmus a Dara
10.10.
Vyjadřují podporu

Celebrity si vybírají strany! Válka Dary s Rytmusem má dohru

Přestože se Dara Rolins a Patrik Vrbovský alias Rytmus rozešli už před devíti měsíci, jejich spory vyplouvají na povrch až teď. Po zpěvaččině vyznání na sociální síti se do ní Rytmus tvrdě pustil. A stranu si začaly vybírat i celebrity.

Matěj Homola a Dara s Rytmusem
aktualizováno 09.10.
Otec Laury

Válka Dary a Rytmuse nabírá na obrátkách! Zapojil se i její ex

Zpěvačka Dara Rolins si od bývalého přítele Patrika Vrbovského alias Rytmuse vyslechla drsná slova o tom, aby ho už nechala na pokoji. Do humbuku kolem jejího vztahu s Rytmusem se teď přidal i Dařin expartner Matěj Homola.

Nobelova cena za mír 2018 - Denis Mukwege, Nadja Murad
aktualizováno 05.10.
Boj proti sexuálnímu násilí

Dívku zotročil IS, teď dostala nobelovku za mír. Spolu s lékařem

Nobelovu cenu za mír pro rok 2018 získali konžský lékař Denis Mukwege a aktivistka irácké komunity jezídů Nadja Muradová. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor. Dvojice prestižní ocenění dostala za boj proti sexuálnímu násilí jako zbrani ve válkách, upřesnil výbor.

Syrské děti
aktualizováno 17.09.
spor o uprchlíky

Přijmout syrské sirotky? Jsou to potenciální teroristi, zuří poslanec

Přijmout, či nepřijmout? Řeč je o padesáti syrských dětech, které ve válce přišly o rodiče a v současnosti jsou umístěné v uprchlických táborech v Řecku. Návrh europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) na jejich přijetí Českou republikou projednávali v pátek senátoři a zástupci státní správy.

Africké děti
31.08.
Děsivá bilance

Ve válkách zbytečně zemřely miliony dětí. Nedostaly se k lékaři!

Pět milionů dětí zemřelo za uplynulých 20 let v Africe zbytečně. Sice byly nemocné, ale trápily je choroby, které jsou bez problémů léčitelné. Jenže kvůli válkám a ozbrojeným konfliktům se malí pacienti nedostali včas k lékaři či alespoň k čisté vodě.

Donald Trump a Kim Čong-un podepsali dohodu
aktualizováno 28.08.
Tvrdá slova

Konec idyly? Chystáte invazi, vpálila KLDR Američanům!

Když se nedávno sešel severokorejský vůdce Kim Čong-un s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, vypadalo to, že KLDR je ochotná jednat a více se zapojit do mezinárodního dění. Teď je ale vše jinak.

V KLDR se dnes setkávají rodiny rozdělené korejskou válkou
aktualizováno 20.08.
Rozdělení korejskou válkou

Korejské rodiny se shledají po 70 letech! Bojí se, že se nepoznají

V KLDR se v pondělí setkaly rodiny rozdělené korejskou válkou. Své příbuzné neviděli téměř 70 let. Jedná se o první setkání od roku 2015. Z padesáti sedmi tisíc lidí, kteří o setkání se svými blízkými požádali, se jich nakonec zúčastnilo necelých 180.