Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VÍKEND: Jak by vypadala Praha pod vládou nacistů?

Hitlerovi se nelíbila Petřínská rozhledna, jeho architektům zase Obecní dům. Obě tyhle dominanty měly podle nacistických plánů padnout k zemi. A nejen ty.

Ceremoniál na pražském Vítkově
Aktualizováno 8.5. 2017 12:22
den vítězství

Česko si připomnělo na Vítkově konec války, Zeman ale nedorazil!

Dnes je tomu přesně 72 let od konce druhé světové války a nejvyšší státní představitelé se tak tradičně sešli na slavnostním ceremoniálu u Národního památníku v Praze na Vítkově. Slavnostní událost ale letos vynechala hlava státu - prezident Miloš Zeman, údajně proto, aby se mohl plně soustředit na odpolední jmenování generálů.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 28.4. 2017 08:24
rostoucí napětí

Hrozí velká válka s KLDR, připustil Donald Trump v rozhovoru

Prezident Spojených států Donald Trump ve čtvrtek připustil, že existuje reálná šance na velký konflikt se Severní Koreou. V rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že preferuje diplomatické řešení vyhrocené situace.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga
čtěte o tématu válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 3
Aktualizováno 17.4. 2017 21:51
Napětí roste

USA poslaly Severní Koreji jasný vzkaz: Naše trpělivost je u konce!

Trpělivost Spojených států se Severní Koreou je u konce. Na návštěvě Jižní Koreje to prohlásil americký viceprezident Mike Pence. Současně vyzval režim Kim Čong-una, aby okamžitě přestal s vývojem jaderných zbraní a testováním balistických raket.

Do konvoje evakuovaných civilistů najel sebevražedný atentátník
Aktualizováno 16.4. 2017 09:37
válka v sýrii

V konvoji evakuovaných civilistů vybuchla bomba. Až 100 mrtvých

Nejméně 100 lidí přišlo o život při dnešním útoku na konvoj autobusů u Aleppa na severu Sýrie. Oznámila to agentura AP s odvoláním na záchranáře ve službách syrské opozice, podle kterých dobrovolníci z místa krveprolití odnesli nejméně stovku těl. Předchozí bilance uváděla 43 mrtvých.

nevratná etapa

V případě útoku zpustošíme USA, hrozí KLDR. Čína vyzývá ke klidu

Čína v pátek varovala před hrozícím konfliktem mezi USA a KLDR. Čínský ministr zahraničí Wang Yi na konferenci uvedl, že je nutné situaci začít řešit dialogem, než se dostane do nevratné a nezvládnutelné fáze. Situace mezi KLDR a USA se neustále přiostřuje, severokorejská armáda podle Reuters pohrozila, že nemilosrdně zpustoší Spojené státy, pokud dojde k útoku na KLDR.

Zaúkoloval poradce

Blíží se válka? Trump chce plán útoku na Severní Koreu!

Americký prezident Donald Trump nařídil svým vojenským poradcům, aby urychleně připravili plány na likvidaci jaderné hrozby severokorejského režimu Kim Čong-una.

odvetný úder

Rusko brání Asada, ale dál se radí s USA. Zažehnává krizi v Sýrii

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov měl se svým americkým protějškem Rexem Tillersonem telefonický rozhovor o situaci v Sýrii po pátečním raketovém útoku USA. Navzdory protikladným stanoviskům k útoku se oba ministři dohodli, že budou v diskusích o Sýrii osobně pokračovat. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničí.

Útok v Sýrii
Aktualizováno 9.4. 2017 11:42
galerie konflikt v sýrii

ANALÝZA: Bude válka s Ruskem? Armády si zatím poměřují svaly

Hrozí válka mezi Ruskem a Spojenými státy? Nebo dokonce mezi celým NATO a Ruskem? Pesimistické hlasy tvrdí, že ano. Že tuto možnost přiblížil Trumpův raketový úder na Sýrii. USA tak vytrestaly diktátora Bašára Asada za útok chemickými zbraněmi proti civilistům.

uvalí sance

Kongres chválí raketový útok Trumpa. USA budou trestat Sýrii

Americký Kongres vyjádřil podporu Trumpova raketového útoku. USA budou stupňovat tlak na Sýrii. Připravují i ekonomické sankce. Ministr zahraničí je zklamaný reakcí Ruska, ale nijak ho to nepřekvapuje.