Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 6
Aktualizováno 21.3. 2017 22:20
Propagandistické video

KLDR vyhrožuje Američanům: "Jsme připraveni na válku!"

Vztahy mezi Spojenými státy a KLDR se ještě více vyostřily. Severokorejci zveřejnili propagandistické video, v němž v animaci sestřelují americké bombardéry. Zároveň upozornili, že jsou "připraveni na jakoukoliv válku, kterou USA chtějí".

Válečný zločin

V Mosulu udeřily chemické zbraně na civilisty, zuří Červený kříž

Podle Mezinárodního červeného kříže (ICRC) byly v Mosulu použity chemické zbraně. V nemocnici Rozhawa lékaři ošetřují sedm lidí, ti vykazují symptomy, které provází vystavení žíravé látce. Lékaři ICRC poskytli plnou asistenci místnímu lékařskému týmu. Chemické útoky důrazně zakazuje mezinárodní humanitární právo.

Syrská armáda se připravuje na postup do Palmýry
Aktualizováno 2.3. 2017 22:13
osvobození města

Syrská armáda oslavuje, vojáci se dostali hluboko do Palmýry

Syrská armáda a její spojenci slaví úspěch, podle posledních zpráv se jim podařilo vyhnat radikály ISIS z města Palmýra, které nyní ovládají. Podruhé se tak podařilo osvobodit historické město, ve kterém radikálové zničili významné památky.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 1.3. 2017 20:32
válka s ISIS

Odpalte se, nebo zmizte do hor! Vůdce IS vyzval k ústupu

Irácká armáda zaznamenala významný úspěch v dobývání Mosulu. Obsadila poslední únikovou cestu z města. K úplnému obklíčení radikálů už chybí málo. A naznačuje to i reakce islamistů. Ti prý město narychlo opouštějí. Zelenou jim k tomu dal i sám Abú Bakr Bagdádí.

ničení historie

Syrská armáda hlásí úspěch, drží strategické body kolem Palmýry

Syrská armáda hlásí úspěch v podobě dobytí citadely u historického města Palmýra, které je v držení radikálů ISIS. Je to jedno ze strategických míst, které významně napomůže v následujícím osvobozování města, píše portál RT.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 27.2. 2017 17:25
galerie Boj s ISIS

Bitva o Mosul: Irácká armáda dospěla ke klíčovému bodu

Osvobozování Mosulu z držení radikálů Islámského státu (ISIS) neustále pokračuje, irácká armáda v pondělí uvedla, že se jí podařilo získat kontrolu nad částí mostu přes řeku Tigris. Všechny mosty jsou po těžkých bojích poškozené, jakmile by přes ně ale mohla technika, výrazně by to usnadnilo postup iráckých jednotek do západní části města.

STŘEPINY: Exkluzivní záběry přímo z bojů proti Islámskému státu

Náš spolupracovník Radan Šprongl se momentálně nachází asi 13 kilometrů do těžkých bojů na západě Mosulu a materiál nám odtud exkluzivní materiál.

Shifa Gardi - zabitá reportérka - 2
Aktualizováno 25.2. 2017 22:12
video smutný osud

Krásná reportérka informovala o válce v Mosulu, zabila ji bomba!

Krásnou reportérku Shifu Gardi (30), známou z kurdského kanálu Rudaw, zabila v Mosulu bomba. Stalo se tak poté, co dokončila reportáž o pohybu iráckých jednotek v západních oblastech držených Islámským státem. Její přátelé i kolegové truchlí.

Letecký úder na Allepo - záchrana dítěte
Aktualizováno 25.2. 2017 12:19
ozvěny války

Dva sebevražedné výbuchy i střelba v Homsu! Desítky mrtvých

Nejméně 42 mrtvých si dnes v syrském městě Homs vyžádaly sebevražedné útoky, jejichž terčem byla dvě místní sídla bezpečnostních sil, uvedla exilová Syrská organizace pro lidská práva, která konflikt v zemi monitoruje s pomocí lidí v terénu. Podle úřadů zahynulo více než 32 osob a dalších 24 lidí bylo zraněno.

moderní válka

VIDEO: Smrtící útok dronu IS. Islamisté shazují bomby z oblohy

Bojovníci Islámského státu zveřejnili nové video, které zachycuje jejich útok dronem nedaleko Mosulu. Poprvé úspěšně použili k zabíjení létající dron patrně loni v říjnu. Ten byl ale jaksi sebevražedný a vybuchl také. Teď ukázali video s dronem, který umí shazovat bomba. A také úspěšně, jak video dokládá.