Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno včera 20:49
USA a Severní Korea

Trump zrušil schůzku s Kimem! V den, kdy KLDR zničila střelnici

Americký prezident Donald Trump zrušil plánovanou schůzku s prezidentem Severní Koreje Kim Čong-unem, která se měla konat v červnu v Singapuru.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 18.05.
Bude summit?

Kim chce od USA ochranu! "Bude moc šťastný," vzkázal Trump

Společný summit Spojených států a Severní Koreje by měl proběhnout podle plánu. Potvrdil to prezident Donald Trump. Prý nemá žádné informace o tom, že by se schůzka mezi ním a Kim Čong-unem neměla uskutečnit.

Donald Trump
aktualizováno 16.05.
Znovu napjaté vztahy

Usilovat o odzbrojení KLDR chce Trump dál. I za cenu summitu

Americký prezident Donald Trump dnes připustil, že není jasné, zda se nakonec v červnu uskuteční jeho setkání se severokorejským vůdcem Kim čong-unem. Dodal ale, že chce dále klást důraz na to, aby se KLDR zbavila jaderných zbraní.

Prásk.tv píše:

Kim Čong-un - 3
čtěte o tématu Kim Čong-un na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Kim Čong un - demilitarizovaná zóna
16.05.
Diplomatická krize

Vraťte se k jednacímu stolu, apeluje Soul na Severní Koreu

Jižní Korea ve středu vyzvala KLDR k rychlému obnovení vzájemných jednání, která se sousední země rozhodla přerušit kvůli probíhajícímu cvičení korejské a americké armády.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 15.05.
Sejdou se vůbec?

Kim hrozí, že summit s Trumpem zruší! Nelíbí se mu cvičení armád

Severní Korea pohrozila zrušením červnového summitu svého vůdce Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nelíbí se jí probíhající vojenské cvičení USA s Jižní Koreou.

Donald Trump a Kim Čong-un
aktualizováno 10.05.
první setkání

Trump a Kim se domluvili. Za měsíc se sejdou v Singapuru

Americký prezident Donald Trump a vůdce Severní Koreje Kim Čong-un se sejdou 12. června v Singapuru. Trump to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. V dubnu se v médiích spekulovalo o několika místech, kde by se oba lídři mohli sejít, mimo jiné také o Praze.

Korejský summit
aktualizováno 28.04.
korejská krize

Po setkání se objevují pochyby, jestli budou dohody zrealizovány

Záběry ze schůzky severokorejského vůdce a jihokorejského prezidenta uveřejnily televize po celém světě. Už teď se ale diskutuje o tom, jestli ujednané dohody země i zrealizují.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 27.04.
očekávané setkání

Pro summit s vůdcem KLDR se podle Trumpa vybírá ze tří míst

Jako dějiště nadcházejícího setkání prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una jsou ve hře dvě či tři místa. Před jednáním s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Bílém domě to dnes prohlásil Trump, podrobnosti ale neuvedl. Summit Trumpa s Kimem je plánován na konec května, případně na začátek června.

Setkání prezidentů Kima a Muna
aktualizováno 27.04.
Korejský summit

Průlom na Korejském poloostrově! Oba státy formálně ukončí válku

Válka na Korejském poloostrově formálně skončí! Dohodli se na tom představitelé obou států na historické schůzce v Pchanmundžonu. Boje mezi oběma stranami ustaly před 65 lety, od té doby ale na Korejském poloostrově platilo pouze příměří. KLDR také souhlasila, že se vzdá jaderných zbraní.

Kim Čong un - demilitarizovaná zóna
26.04.
podrobný harmonogram

Historická schůzka: Kim zavítá na jih, poprvé od Korejské války

Kim Čong-un se v pátek stane prvním vůdcem KLDR, který od vypuknutí Korejské války v roce 1953 vstoupí na území svého jižního souseda. V demilitarizované zóně na hranici obou zemí se setká s prezidentem Jižní Koreje Mun Če-inem. Na programu má být jednání o denuklearizaci poloostrova a možném uzavření mírové smlouvy.