Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cvičení
aktualizováno 20.03.
hromadné cvičení

V KLDR chtějí znovu spartakiádu. Brali byste to také u nás? ANKETA

Do Severní Koreje by se už letos mohly vrátit spartakiády. O obnovení hromadných cvičení informoval The Daily Telegraph s odkazem na zahraniční cestovní kanceláře.

Kim Čong-un povečeřel s jihokorejskou delegací
aktualizováno 06.03.
Převratná večeře

KLDR a Jižní Korea se dohodly na schůzce! Budou jednat na hranici

Severní a Jižní Korea se dohodly, že koncem dubna uspořádají po více než desetiletí vrcholnou schůzku. Podle agentury Reuters o tom informovala jihokorejská prezidentská kancelář poté, co se dnes vrátila z návštěvy KLDR vysoká jihokorejská delegace, která se setkala se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 3
aktualizováno 08.02.
vojenské defilé

KLDR ukazuje svou sílu: Den před olympiádou pořádá přehlídku!

Den před začátkem olympiády v Jižní Koreji uspořádal severokorejský diktátor obrovskou vojenskou přehlídku. Celému světu chce zřejmě ukázat svou vojenskou sílu. Jako důvod pro defilé asi 10 tisíc vojáků si vybral 70. výročí vytvoření stálé severokorejské armády.

Prásk.tv píše:

budoucnost
čtěte o tématu Severní Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

Kim Čong-un hrozí válkou
aktualizováno 30.01.
Hrozba KLDR

Šéf CIA: Kim může na USA odpálit jadernou raketu během měsíců!

Šéf americké služby CIA prohlásil, že KLDR může jaderné rakety vyvinout během několika měsíců. CIA podle Mika Pompea pečlivě zkoumá severokorejský jaderný program, který děsí celý svět.

Severokorejská dívčí kapela Moranbong Band
aktualizováno 21.01.
Dívčí kapela

Kim pošle na olympiádu trumf: Svoje severokorejské Spice Girls

Zimní olympiáda v Jižní Koreji se kvapem blíží. A protože na hry poputuje i delegace z KLDR, hodlá toho diktátor Kim Čong-un naplno využít. A proto na jih pošle i svoje "Spice Girls".

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 09.01.
Poprvé od roku 2015

Zástupci obou Korejí se po dvou letech sešli. I kvůli olympiádě

Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Informovaly o tom dnes agentury Jonhap či Reuters.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 05.01.
zlepšení vztahů

KLDR přijala nabídku Soulu, brzy zasednou ke společnému jednání

KLDR přijala nabídku Soulu ke společnému rozhovoru, jednání by se mělo uskutečnit už v úterý. Hlavním tématem by měla být účast Severní Koreje na zimních olympijských hrách, projednávat by se ale měly také další záležitosti, které jsou v zájmu obou zemí.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
01.01.
jaderné nebezpečí

Tlačítko k jaderným zbraním mám stále na stole, hrozil Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v novoročním projevu prohlásil, že celé území Spojených států je v dostřelu severokorejských zbraní, a tak USA nikdy nebudou schopny rozpoutat válku proti KLDR. Odpalovací tlačítko má podle svých slov na stole, ale jaderné zbraně použije jedině v případě, že by bezpečnost země byla ohrožena. Severokorejské jaderné síly podle něj nepředstavují hrozbu, ale realitu.

Kim Čong-un, Donald Trump
31.12.
Co nás čeká?

Rok 2018: Světu hrozí problémy a konflikty, varuje odbornice

Konec roku je ideální k bilancování předchozích měsíců, ale také dobou, kdy se díváme dopředu. A některé předpovědi pro rok 2018 nejsou zrovna povzbudivé. Figurují v nich války i jaderné zbraně.

Kim Čong-un hrozí válkou
30.12.
Chřestění zbraněmi

Jaderných zbraní a raket se nevzdáme, hrozí Kim Čong-un

Severní Korea se přes stále přísnější mezinárodní sankce nehodlá vzdát svého jaderného a raketového programu. V oficiálním prohlášení to uvedl diktátor Kim Čong-un. V jaderném zbrojení prý chce pokračovat tak dlouho, dokud Spojené státy neukončí "válečné manévry na jejich prahu".