Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

raketový program

Severní Korea odpálila sérii protilodních raket. Napětí roste!

Severní Korea ve čtvrtek vypálila nad moře celou sérii protilodních střel z východního pobřeží, uvedla jihokorejská armáda prostřednictvím agentury Jonhap. Střely uletěly kolem 200 kilometrů než spadly do moře. KLDR čelí kvůli opakovaným testům raket sankcím od svých sousedů a velmocí.

hrozí konflikt?

Severní Korea stupňuje napětí. Ráno vystřelila další raketu

Po zhruba týdnu od posledního testu balistické rakety dnes KLDR vypálila další střelu. Severokorejský režim tak dál napíná strunu mezinárodního napětí kolem Korejského poloostrova. Do oblasti mezitím míří už třetí americká letadlová loď.

Test balistické střely

KLDR potvrdila test nové střely. "Jsme připraveni ji použít," hrozí

Severní Korea provedla další test balistické rakety. Odpálení střely Pukguksong-2 přihlížel i vůdce Kim Čong-un. Ten prohlásil, že ke země připravena na vojenské využití rakety. Kvůli severokorejskému raketovému testu se v úterý sejde Rada bezpečnosti OSN.

Prásk.tv píše:

Konec světa
čtěte o tématu Severní Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Úspěšný test

Kim se raduje: KLDR má raketu, která unese jadernou hlavici!

Balistická raketa, kterou KLDR v neděli testovala, dokáže nést "velkou a těžkou jadernou hlavici". Sdělila to severokorejská agentura KCNA. Zkouška byla podle ní úspěšná.

navzdory OSN

Kim otestoval další raketu! Napětí kolem KLDR houstne

Severní Korea dnes v noci otestovala další balistickou střelu. Test odsoudila nejen Jižní Korea a Japonsko, ale i Spojené státy, které zvažují další sankce proti nevyzpytatelné zemi.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 7
Aktualizováno 3.5. 2017 21:03
Napětí v Koreji

KLDR ukazuje Američanům svou sílu! Připravuje další jaderný test

Korejský poloostrov i nadále svírá nejistota a rostoucí napětí. Severokorejský režim se podle satelitních snímků nejspíš připravuje k dalšímu jadernému testu. Reaguje tak na zvýšenou vojenskou aktivitu Spojených států v oblasti.

napětí roste

KLDR vypálila raketu, ta vybuchla. Na varování světa Kim neslyší

Severní Korea dnes vyzkoušela další balistickou raketu, test se ale nezdařil. Zkoušku, která se uskutečnila za mimořádně vyostřených vztahů mezi KLDR a Spojenými státy, odsoudila kromě Washingtonu i Jižní Korea a Japonsko. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Pchjongjang testem prokázal neúctu k Číně.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 29.4. 2017 21:22
bilance

100 dnů Donalda Trumpa: Co všechno už zvládl a co vůbec ne

Během prvních 100 dnů své vlády stihl Trump mnohé. Zbombardoval Sýrii, posiluje armádu na Korejském poloostrově, svrhává bomby v Afgánistánu a svoji dceru jako poradkyni vyslal do Berlína. Co bude dále?

Video KLDR jak zničí USA
Aktualizováno 28.4. 2017 13:52
železné odhodlání

Nové video z KLDR: Simulovaný útok zničí Bílý dům

Silnější a pohotovější, než nepřítel. Taková je severokorejská armáda. Soudruzi zveřejnili další propagandistický klip, který demonstruje jejich odhodlání. Na snímku zlikvidují válečnou flotilu a nakonec vypustí nukleární střelu, která zničí samotný Bílý dům.

1990618
Aktualizováno 24.4. 2017 22:07

STŘEPINY: Výhrůžky KLDR, máme se bát?

KLDR a její výhružky! Poslední dobou je slýcháme stále častěji a znějí opravdu hrozivě. Ani pro hlavy mocností natož pak pro laika ale není snadné rozpoznat, nakolik je brát vážně. Co z toho čím hrozí, může Pchjongjang opravdu naplnit. Máme se bát rozpoutání konfliktu? Jak velká a bojeschopná je ve skutečnosti severokorejská armáda?