Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Soud vraždy a pokusu o vraždu v Doubici
aktualizováno 10.10.
vrchní soud

Rozhodnuto, za vraždu dívky (†14) v Doubici si muž odsedí 19 let

Vrchní soud ve středu potvrdil 19 let vězení Martinu Chloubovi za vraždu 14leté dívky v Doubici na Děčínsku. Kromě toho se loni v září pokusil zabít i svou 16letou přítelkyni. Původní rozsudek ústeckého krajského soudu tak zůstává beze změny.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 09.10.
Žhářství v Gutech

Tresty za spálení vzácného kostela platí, potvrdil je vrchní soud

Olomoucký vrchní soud potvrdil trojici mladíků za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech tresty ve výši tři a půl, osm a devět let. Proti původnímu rozsudku se odvolali všichni tři obžalovaní i žalobce.

Vlaková nehoda u Studénky
03.10.
Pád mostu na koleje

Kauza Studénka nekončí. Krajský soud zrušil osvobozující verdikt

Krajský soud v Ostravě oficiálně potvrdil, že zrušil rozsudek novojičínského soudu v kauze pádu železničního mostu ve Studénce, který všechny obžalované zprošťoval viny. Neštěstí si před 10 lety vyžádalo osm životů. Více informací má Jan Socha.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Martin Chlouba
17.09.
odvolání

Vražda v Doubici míří k vrchnímu soudu, případ se táhne už rok

Nepravomocně odsouzený vrah 14leté dívky z Doubice na Děčínsku se odvolal proti 19letému trestu. Případ tak půjde před Vrchní soud v Praze. Martin Chlouba (36) dívku podle soudu uškrtil přesně před rokem v pronajaté chalupě. Uškrtit se pokusil i svou 16letou přítelkyni.

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!
aktualizováno 29.08.
Útok nožem

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!

Vrchní soud v Praze potvrdil dvanáctiletý trest za vraždu pro Lotyšku Jevgeniji Stepanovou. Po jeho odpykání čeká ženu vyhoštění. I kvůli tomu, že nezabíjela poprvé, ale už potřetí.

Nemocnice na Homolce
aktualizováno 27.07.
špatné hospodaření

Šéf Nemocnice Na Homolce končí. V účetnictví nesedí 400 milionů

Ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva končí ve funkci. Dohodl se na tom s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), uvedla Česká televize. Oba se sešli dnes, Oliva ve funkci končí okamžitě. Oliva se tak rozhodl po výsledcích hloubkové kontroly veřejných zakázek nemocnice. Ministr zjištění kontroly považuje za závažná.

Adam Vojtěch odvolal ředitele Bulovky, Františka Nováka
aktualizováno 04.07.
Zátahy v nemocnicích

Ministr odvolal šéfa pražské nemocnice! Jmenoval ho v květnu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. Ten byl ve funkci teprve od května.

Muž podle soudu řídil opilý a zabil spolujezdce
26.06.
rozhodnutí soudu

Při tragické nehodě měl být opilý! Nevím, jestli jsem řídil, hájí se

Mladý muž, který loni v zimě způsobil na dálnici na Kroměřížsku tragickou nehodu, má jít na šest let do vězení a zaplatit čtyřmilionové odškodné. Podle soudu řídil silně opilý a je zodpovědný za smrt spolujezdce a těžká zranění dalších pasažérů. Hájil se tím, že po požití alkoholu trpí výpadky paměti a proto neví, jestli řídil on.

Čaniga u soudu - vazba
aktualizováno 20.06.
Pavel Čaniga

Šéf likérky Drak nedostane tvrdší trest. Žalobce stáhl své odvolání

Krajský soud ve Zlíně znovu řeší kauzu odběru a distribuce nelegálního lihu od podnikatele Radka Březiny. Projednával i odvolání Pavla Čanigy, majitele nechvalně proslulé likérky Drak. Žalobce přitom své odvolání stáhnul, proto Čniga nedostal tvrdší trest.

Pátrání - PETŘÍK MIROSLAV
aktualizováno 13.06.
nikdo neví, kde je

Olomoucký radní zmizel před měsícem, teď ho odvolali z funkce

Zmizelý olomoucký radní, po kterém je už více než měsíc vyhlášeno celostátní pátrání, už není ředitelem technických služeb. Představenstvo Technických služeb města Olomouce s ním rozvázalo pracovní poměr. Manažer a politik, který o sobě nedal dlouhé týdny vědět, není ani předsedou představenstva této společnosti.