Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ministr financí

Lidi na ministerstvu měnit nebudu, plánoval Pilný první kroky

Kandidát na místo ministra financí Ivan Pilný (ANO) považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad. Na ministerstvu financí ani ve Finanční správě neplánuje personální změny. Pilný to v úterý řekl novinářům na Pražském hradě po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Pilný má ve středu ve funkci nahradit svého stranického šéfa Andreje Babiše.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu - 3
Aktualizováno Včera 21:02
Nový ministr

Konec vládní krize: Zeman odvolá Babiše ve středu, jmenuje Pilného

Prezident Miloš Zeman odvolá ministra financí Andreje Babiše ve středu. Místo něj jmenuje poslance Ivana Pilného, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 19.5. 2017 18:18
změny na ministerstvu

Konec krize? Zeman souhlasí s návrhem na nového ministra

Prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí. Jeho jmenování lze očekávat během příštího týdne, uvedl na facebooku mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předcházet by mu mělo odvolání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše z funkce ministra financí i místopředsedy vlády, které Sobotka navrhl Zemanovi 5. května.

Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Demonstrace na Václavském náměstí
Aktualizováno 17.5. 2017 21:26
naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Veronika Zelníčková se stala terčem brutálního napadení
Aktualizováno 17.5. 2017 14:03
Odvolání nevyšlo

Přizabil hvězdu Novy, ale prý si nic nepamatuje. Soud: Věděl, co dělá

Vrchní soud v Praze projednával případ Waldemara Malíka, který loni surově napadl zpěvačku a herečku Veroniku Zelníčkovou. Proti rozhodnutí krajského soudu se odvolal, to mu ale nepomohlo. Soud potvrdil osmiletý trest.

odvolání ministra

Boj o státní kasu: 3 důvody, proč Babiš nechce ztratit vliv na úřad

Boj o ministerstvo financí pokračuje, hnutí ANO nechce ztratit vliv nad státní kasou a chce Andreje Babiše nahradit vlastním ministrem. Lídr hnutí má kromě vlivu podle portálu Neovlivní další klíčové důvody k udržení kontroly, jsou to například zisky Agrofertu, ve hře je ale také vyšetřování některých kauz.

Andrej Babiš a Miloš Zeman
Aktualizováno 11.5. 2017 16:51
Ústavní soud

Zeman Babiše neodvolá. Počká až na rozhodnutí Ústavního soudu

Prezident Miloš Zeman podá podnět k Ústavnímu soudu. Chce, aby soud jasně rozhodl, jestli je prezident povinen za všech okolností odvolat ministra, když mu to navrhne předseda vlády. Ústavní soud ale může rozhodovat několik měsíců.

Odvolaný šéf FBI James Comey
Aktualizováno 10.5. 2017 21:12
Co je v pozadí?

Prezident Trump na hodinu vyhodil šéfa FBI, hledá se nástupce

Americký prezident Donald Trump propustil s okamžitou platností šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho. V úterý místního času to oznámil Bílý dům. FBI se pod Comeyho vedením věnovala mimo jiné vyšetřování údajných zásahů Ruska do loňských prezidentských voleb.

Andrej Babiš a Miloš Zeman
Aktualizováno 8.5. 2017 20:55
Spor premiér vs. prezident

Zeman odmítl odvolat Babiše. Sobotka: Respektujte ústavu

Prezident Miloš Zeman přijal v pondělí na Pražském hradě ministra financí Andreje Babiše. Hrad potvrdil, že obdržel návrh premiéra na odvolání Andreje Babiše, podrobil ho ale ostré kritice. Premiér Sobotka na prezidentova slova reagoval večer.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 7.5. 2017 21:58
ústavní právníci

Krize pokračuje! Prezident už není nadstranický, zlobí se Sobotka

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) opustil nadstranický přístup. Pokud Zeman ministra financí Andreje Babiše (ANO) neodvolá, premiér se bude chtít sejít kvůli dalšímu postupu s ústavními právníky a experty. Řekl to dnes v televizi Prima. Zároveň odmítl, že by si sociální demokracie objednala sledování Babiše. Nahrávky, které šéfa hnutí ANO zachycují, jak mluví o článcích v médiích, která mu v minulosti patřila, by podle něj měla vyšetřit policie.