Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice na Homolce
aktualizováno 27.07.
špatné hospodaření

Šéf Nemocnice Na Homolce končí. V účetnictví nesedí 400 milionů

Ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva končí ve funkci. Dohodl se na tom s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), uvedla Česká televize. Oba se sešli dnes, Oliva ve funkci končí okamžitě. Oliva se tak rozhodl po výsledcích hloubkové kontroly veřejných zakázek nemocnice. Ministr zjištění kontroly považuje za závažná.

Adam Vojtěch odvolal ředitele Bulovky, Františka Nováka
aktualizováno 04.07.
Zátahy v nemocnicích

Ministr odvolal šéfa pražské nemocnice! Jmenoval ho v květnu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. Ten byl ve funkci teprve od května.

Muž podle soudu řídil opilý a zabil spolujezdce
26.06.
rozhodnutí soudu

Při tragické nehodě měl být opilý! Nevím, jestli jsem řídil, hájí se

Mladý muž, který loni v zimě způsobil na dálnici na Kroměřížsku tragickou nehodu, má jít na šest let do vězení a zaplatit čtyřmilionové odškodné. Podle soudu řídil silně opilý a je zodpovědný za smrt spolujezdce a těžká zranění dalších pasažérů. Hájil se tím, že po požití alkoholu trpí výpadky paměti a proto neví, jestli řídil on.

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Čaniga u soudu - vazba
aktualizováno 20.06.
Pavel Čaniga

Šéf likérky Drak nedostane tvrdší trest. Žalobce stáhl své odvolání

Krajský soud ve Zlíně znovu řeší kauzu odběru a distribuce nelegálního lihu od podnikatele Radka Březiny. Projednával i odvolání Pavla Čanigy, majitele nechvalně proslulé likérky Drak. Žalobce přitom své odvolání stáhnul, proto Čniga nedostal tvrdší trest.

Pátrání - PETŘÍK MIROSLAV
aktualizováno 13.06.
nikdo neví, kde je

Olomoucký radní zmizel před měsícem, teď ho odvolali z funkce

Zmizelý olomoucký radní, po kterém je už více než měsíc vyhlášeno celostátní pátrání, už není ředitelem technických služeb. Představenstvo Technických služeb města Olomouce s ním rozvázalo pracovní poměr. Manažer a politik, který o sobě nedal dlouhé týdny vědět, není ani předsedou představenstva této společnosti.

Jaroslav Tvrdík
aktualizováno 17.05.
Převzetí firmy

Číňané nesplatili dluhy, Tvrdík končí! J&T odvolalo vedení CEFC

Čínská CEFC China Energy v dohodnutém termínu neuhradila pohledávky vůči J&T Private Investments (JTPI). Česká společnost proto přebrala výkon akcionářských práv v CEFC Group (Europe) Company, odvolala její představenstvo a dosadila krizový management. CEFC China krok odsoudila, termín na složení peněz měla podle Tvrdíka až do zítra a učinila tak.

Zmanipulování Binga
aktualizováno 17.05.
Letitá kauza

Za fixlování Binga půjde muž do vězení. Odvolání mu nepomohlo

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání Pavla Fantyše a uzavřel tak případ zmanipulování televizní soutěže Bingo. Fantyš, který se více než 20 let ukrýval v USA, má jít na tři a půl roku do vězení. Podle soudu upravil systém, který losuje výherní tikety a způsobil škodu za 27 milionů korun.

Lubomír Metnar
aktualizováno 16.05.
Návrh Metnara

Vláda odvolala ředitele civilní rozvědky! Kvůli hospodaření

Ministr vnitra Lubomír Metnar navrhl postavit ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu, vláda žádosti vyhověla. Informovaly o tom portály Respekt.cz a iDnes.cz. Odvolání souvisí s vyšetřováním hospodaření této tajné služby.

Daniel Szórád
11.05.
odvolání ředitele

Šéf Lesů ČR končí. Szóráda kritizovali za kůrovce i menší zisky

Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) odvolal generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Vyplývá to z pozvánky na odpolední tiskovou konferenci, na které ministr zveřejní podrobnosti.

Erbová s Řepkou
aktualizováno 11.05.
soud o alimenty

Řepka po prohraném soudu nechutně zaútočil na Erbovou

Tomáš Řepka po prohraném soudu pořádně vypěnil. Bývalý fotbalista musí podle včerejšího rozhodnutí odpracovat 180 hodin veřejně prospěšných prací a také své bývalé manželce Vlaďce Erbové zaplatit výživné, které jí dluží. To Řepku zřejmě pořádně naštvalo. Jeho reakce je hodně odporná.