Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - ilustrační foto - 3
aktualizováno 12.01.
Co vymysleli?

Politici chtějí měnit volbu hlavy státu. Budeme ji moct odvolat?

Prezidenta jsme volili poprvé přímo teprve před šesti lety. A teď, rok po druhé volbě, navrhuje více než polovina parlamentních stran systém změnit. Piráti dokonce chtějí zavést možnost referenda, ve kterém by občané mohli prezidenta také odvolat. Přidává se k nim i SPD.

Brexit
04.12.
Rozhodnutí advokáta

Británie může sama zastavit brexit. Vláda to odmítá, odejít chce

Velká Británie může zastavit svůj odchod z Evropské unie, tvrdí generální advokát Soudního dvora EU. Země tak musí učinit před dosažením konečné smlouvy o brexitu a v souladu s britskou ústavou. Soud se názorem může řídit, ale nemusí.

Řediteli gymnázia hrozí odvolání kvůli výroku na Facebooku
aktualizováno 23.10.
Facebooková přestřelka

Zemanovy portréty na kompostu mají dohru! Ředitele chtějí odvolat

Krajský soud Ústeckého kraje si předvolal na kobereček ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana, který neúspěšně kandidoval do senátu. Bergman prohlásil, že po vulgárních výrocích prezidenta Miloše Zemana jeho portréty nechal zahrabat do kompostu. Poslankyně za SPD Tereza Hyťhová požaduje jeho odchod.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Soud vraždy a pokusu o vraždu v Doubici
aktualizováno 10.10.
vrchní soud

Rozhodnuto, za vraždu dívky (†14) v Doubici si muž odsedí 19 let

Vrchní soud ve středu potvrdil 19 let vězení Martinu Chloubovi za vraždu 14leté dívky v Doubici na Děčínsku. Kromě toho se loni v září pokusil zabít i svou 16letou přítelkyni. Původní rozsudek ústeckého krajského soudu tak zůstává beze změny.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 09.10.
Žhářství v Gutech

Tresty za spálení vzácného kostela platí, potvrdil je vrchní soud

Olomoucký vrchní soud potvrdil trojici mladíků za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech tresty ve výši tři a půl, osm a devět let. Proti původnímu rozsudku se odvolali všichni tři obžalovaní i žalobce.

Vlaková nehoda u Studénky
03.10.
Pád mostu na koleje

Kauza Studénka nekončí. Krajský soud zrušil osvobozující verdikt

Krajský soud v Ostravě oficiálně potvrdil, že zrušil rozsudek novojičínského soudu v kauze pádu železničního mostu ve Studénce, který všechny obžalované zprošťoval viny. Neštěstí si před 10 lety vyžádalo osm životů. Více informací má Jan Socha.

Martin Chlouba
17.09.
odvolání

Vražda v Doubici míří k vrchnímu soudu, případ se táhne už rok

Nepravomocně odsouzený vrah 14leté dívky z Doubice na Děčínsku se odvolal proti 19letému trestu. Případ tak půjde před Vrchní soud v Praze. Martin Chlouba (36) dívku podle soudu uškrtil přesně před rokem v pronajaté chalupě. Uškrtit se pokusil i svou 16letou přítelkyni.

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!
aktualizováno 29.08.
Útok nožem

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!

Vrchní soud v Praze potvrdil dvanáctiletý trest za vraždu pro Lotyšku Jevgeniji Stepanovou. Po jeho odpykání čeká ženu vyhoštění. I kvůli tomu, že nezabíjela poprvé, ale už potřetí.

Nemocnice na Homolce
aktualizováno 27.07.
špatné hospodaření

Šéf Nemocnice Na Homolce končí. V účetnictví nesedí 400 milionů

Ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva končí ve funkci. Dohodl se na tom s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), uvedla Česká televize. Oba se sešli dnes, Oliva ve funkci končí okamžitě. Oliva se tak rozhodl po výsledcích hloubkové kontroly veřejných zakázek nemocnice. Ministr zjištění kontroly považuje za závažná.

Adam Vojtěch odvolal ředitele Bulovky, Františka Nováka
aktualizováno 04.07.
Zátahy v nemocnicích

Ministr odvolal šéfa pražské nemocnice! Jmenoval ho v květnu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. Ten byl ve funkci teprve od května.